DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Ki a tégla? I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Ki a tégla? I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Ki a tégla? I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Ki a tégla? I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Ki a tégla? I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Ki a tégla? I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Ki a tégla? I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Ki a tégla? I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Ki a tégla?

Go down 
+7
Matt Dent
Demolition Captain
Bisur
Mammon
Maverick
Manipulator
Vadmacska
11 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Ápr. 20, 2011 1:50 pm

Ötven kilométerre repülsz a föld felett, és csak egy vékony fémdarab választ el a zuhanástól. Egy utasszállítónak álcázott katonai gépben vagytok a csapatoddal, innen fogjátok kezdeni a leszállást. Ha lehet így nevezni a dolgot. A tizenegy fős csapat három leszállópoddal fog megérkezni a szigetre, ami a jelenlegi célpontotok.
Ki a tégla? 162822_md-Drop%20Pod%20Box
Négy-négy kommandós helyezkedik el minden leszállóegységben, az egy fennmaradó helyen pedig a felszerelésetek foglal helyet. Beszálltok a zuhanó koporsóba, majd kinyílik a raktár ajtaja, és megkezditek a szabadesést. Látni nem láttok semmit, mert még ablak sincs ezen a fémkockán, de jobb is így. Már a gyorsulás is elég nagy gondokat okoz nektek, hát még ha látnátok is, hogy egyre közeledik a föld.
Ki a tégla? 35d2a6g
A becsapódás szörnyűbb mint vártátok, a fékező hajtóművek lassan kapcsolnak be, így nem a landolás a legmegfelelőbb szó arra, ami történt. Nagy nehezen kiszállsz, és észreveszed, hogy nem is oda érkeztetek meg ahova akartatok. Egy mocsárban landoltatok. A járműveitek lassan merülnek bele a mocsárba, de mégsem elég lassan, hogy mindent ki tudjatok menekíteni, ami akartok. Mindannyian a felszereléses egységnél tömörültök, de mégis csak annyi időtök van hogy egy nagy fegyvert, egy pisztolyt, és a többi lövésre alkalmatlan felszerelést ki tudjátok enni. (akinek nincs nagyobb fegyvere, az több pisztolyt is ki tud szedni) Gyors küldetésismertetés után el is kezditek a behatolást.
Felméritek a helyzeteteket, három mérföldre vagytok a célpontnak számító vulkántól, ami az ellenséges főhadiszállás. Abba kell behatolnotok, és megszereznetek a szükséges információt. Az odajutás lesz a legkönnyebb, egy összefüggő erdőn keresztül vezet az utatok, a hegy belsejéről nincs semmilyen információtok.


A hozzászólást Vadmacska összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 20, 2011 8:20 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Manipulator
Huligán
Huligán
Manipulator


Hozzászólások száma : 188
Join date : 2011. Feb. 27.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Ápr. 20, 2011 2:01 pm

A gép gyorsan halad. Nem lehet megállapítani, hogy hol is vannak a felhők eltakarják a földet, de amúgy is a sebesség miatt valószínűleg nem lehetne megmondani mi a helyzet. Nemsokára átszálltok a leszállóegységekbe. Mintha egy nagy fémkockába zártak volna titeket. Remus elég kellemetlenül érzi magát, de arra gondol, hogy nemsokára földet érnek és ő kézbe veheti a fegyverét majd elindulhat a cél felé a társaival. A megérkezés nem volt túl kellemes, inkább lehet becsapódásnak mondani, mintsem landolásnak. Sajnos akadt egy kis bökkenő is, mintha ez eddig jól ment volna. Egy mocsárban landoltak, nem ott ahol kellett volna. Remus gyorsan kiugrik majd mikor látja, hogy a fémkocka amivel jöttek épp a mocsár feneke felé tart gyorsan előhalássza a felszerelését is. Ez nem más mint a jő öreg MG4-ese meg a két pisztolya. Nincs sok ideje, úgyhogy nagyon sietősen teszi ezt meg, még szerencse, hogy a tartalék töltényeket már a ruhájára csatolta. Amennyibe sikerül kiszedni a felszerelését a pisztolyokat bedugja az oldalán lévő tokokba, az MG4-est pedig a heveder segítségével magához biztosítja, mégpedig úgy, hogy átbújik a heveder és a fegyver közti részen így nem is muszáj fognia a cuccot. Amennyiben minden jól megy és a csapat többi tagja is megérkezik el kéne indulni. Mivel ő a vezető, neki kell valamit tennie ez ügyben. Ha mindenki odaért kiadja a parancsot, hogy szórt a alakzatban induljanak el, de úgy, hogy azért lássák egymást. Az út egy erdőn keresztül vezet, remélhetőleg nem lesz semmi baj az odaúton.
Vissza az elejére Go down
http://filozz.sosblog.com/
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Ápr. 20, 2011 2:06 pm

Ez kemény menet volt! Igyekszem minél gyorsabban a süllyedő kabinhoz menni, hogy megmentsem a felszerelésemet. Amikor sikerül oda jutnom, a csomagban először a bombákat és a hatástalanító készletet keresem meg, anélkül fél ember lennék a küldetésben. Utána jön a puska és a pisztoly, meg a többi felszerelés.
Amikor mindenki végzett, elkezdjük a behatolást. Bár nem valószínű, hogy az ellenség tudna a jelenlétünkről, egyáltalán nem lehet kizárni a dolgot. Előveszem az M4A1-emet, és elfoglalom a helyem az alakzatban. Igyekszem középen elhelyezkedni úgy, hogy a hátam védve legyen. Ez azért különösen fontos, mert ha kapok ott egy lövést, akkor vége az egész akciónak, mert mindannyian felrobbanunk. Út közben igyekszem minden oldalra figyelni. Valószínűleg a többiek is így tesznek, tehát van rá esély, hogy nem ér minket meglepetés. Jó lenne, ha legalább az erdőn gond nélkül átjutnánk.
Vissza az elejére Go down
Mammon
Huligán
Huligán
Mammon


Hozzászólások száma : 375
Join date : 2011. Apr. 17.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Ápr. 20, 2011 2:12 pm

Magaslati levegőt szívok. Már meg annyiszor voltam a levegőben. Volt, mikor zuhantam, volt mikor csak átutazóként néztem ki az ablakon. Most is az utóbbi az, ami fent áll egészen addig a pillanatig, míg nem egy fémkoporsó zár körbe és megkezdődik a zuhanás. Nem néztem korábban senkire, csak a kezeimet bámultam, és azon elmélkedtem, hogy vajon mikor lesz egy olyan nap, mikor pihenhetek. Valószínűleg soha, mert jó katonához méltóan a pihenés ki van iktatva életemből. Nem ismert fogalom, és csak akkor fogom megérteni mit is jelent, mikor méterekkel a föld alatt fogok kuksolni, remélhetőleg egy kipárnázott koporsóval, és nem egy ilyen fémdarabbal együtt. Nem látok ki belőle, nem tudom mennyire közel van a föld, és mikor csapódok be. Szörnyű az ilyen, és bizonytalanságban tart az utolsó pillanatig, mikor is talajt fogok. Landolásnak nem nevezhető az érkezés, sokkal inkább becsapódás mind az amit átélek, és valószínűleg a társaim is. Bár remélem csak én járok ilyen szerencsétlenül. Mikor kikászálódok az egységből, csak arra kapom fel tekintetem, hogy egy mocsárban merülök el egyre mélyebbre. Nem sok időm van, hogy kikászálódjak, és mentsem ami menthető. Szerencsére a késeim, kardom és 9mm-es hangtompítósom állandó felszerelését képezik ruházatomnak, így azokkal nem kell bajlódnom.

A felszerelés egységhez veszem az irányt, ahová a többiek is, és amit tudok megragadok. Nincs szükségem nagy méretű fegyverekre. Aki tudja használni a z eszközt, annak kezében egy apró tű is halálos lehet. Minden esetre 2 SMG az amire a választásom esik, némi tárral. Pontosabban annyival, amennyit csak övemre fel tudok helyezni. Rövid küldetésismertető után pedig ideje elindulni. 3 mérföld választ el a céltól, a landolásnak hála, így még óvatosabbnak kel lennünk, nehogy idő előtt felfedezzék a csapatot. Jobb, ha láthatatlan árnyakként közlekedünk, és nekem nem tetszik a súlyos fegyverzetet cipelő egyének sora. Könnyű célpontok a meneküléskor, vagy a rejtőzés idején. Kissé aggódom, de magabiztosságom talán... sőt... erősebb. Megannyi bevetés után ez is csak egy a listán, és a sok átélt kaland után nem érhet meglepetés úgy érzem. Vulkánban rejtőző terroristák, őrült tudósok, vagy ki tudja mik várnak ránk, minden esetre tudom, hogy nincs mitől tartanom. Társaim minden bizonnyal szintén képzettek, így értelmetlen lenne félni. Mind esetre nem bízom el magam túlságosan, mert tapasztaltam már váratlan fordulatot, ezért is kell óvatosnak lenni. Lehet, hogy az odajutás könnyűnek tűnik, de megtanultam azt is, hogy semmi sem egyszerű az életben. Társaimra tekintek, majd bekapcsolom a szemüvegem célzórendszerét, hogy a szükség idején ne kelljen azzal is törődnöm, majd pedig elindulok a csapattal a vezető parancsát követve. Nem erőszakoskodom állást foglalni, figyelem, hogy ki hol helyezkedik el, és úgy döntök, számomra a legkedvezőbb talán leghátul és egyben legszélen menni. Fedezem az egységet, ha esetleg bármi gond lenne, és felkészülök rá. Kezemben ott nyugszik a hangtompítós. Igen, a 9mm-es, mert ha esetleg támadnak, nem kell zajt verni, ami netán eljuthat a vulkánig, és az információknak idő előtt lába kél. Célzórendszeremnek hála jobb látási viszonyok is a kezemre játszanak, így felkészült vagyok. Folyamatosan pásztázom az erdő sűrűjét, olykor a szemüveg infra funkcióját is alkalmazom, és hátra-hátra tekintek többször is utunk során.

Vissza az elejére Go down
Bisur
Törvényen kívüli
Törvényen kívüli
Bisur


Hozzászólások száma : 343
Join date : 2011. Feb. 26.
Age : 28
Tartózkodási hely : Gotham

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Ápr. 20, 2011 2:18 pm

Egy repülőn vagyok, innen fognak ledobni, és be kell hatolnom, a csapattal az ellenség bázisára. Csak nézek ki az ablakon, felszerelésem nagy része már rajtam van, de a nagyobb dolgokat berakom a többihez. Ezután helyet foglalok az egyik leszállóban, zuhanás közben pedig gondolkodom.
~ Nem tetszik ez nekem, miért nem? Nem tudom, talán azért mert simán leszedhettek volna egy légelhárítóval? Vagy talán azért mert tudják, hogy jövünk. Nem baj, ez is csak egy küldetés, csapattársaim is vannak.
Zuhanás közben ellenőrzöm a ruhám, minden rendesen fel van-e csatolva... majd jön a becsapódás, a sisakom nagyot koppant, de nem lett nagyobb bajom. Egy hirtelen mozdulattal már kint is voltam a kabinból. A többiek már nyüzsögtek, hogy kiszabadítsák a felszerelésüket. Én csak karba tett kézzel kivártam, míg mindenki elveszi, majd behajoltam, kikaptam az enyémet és becsaptam a kabin ajtaját.
~ Ugye milyen jó ha egybe van az egész cuccos. Remek.
Felraktam magamra a dolgokat, elég gyorsan sikerült, felraktam az M4-re a hangtompítót, felhúztam, ellenőriztem, az M9-t csak betöltöttem, azt felesleges ellenőrizni.
~ Három mérföld... ugyan az a játék más játszótéren. Ahogy ismerem az erdő egy nagy és egybefüggő csapda, tele érzékelőkkel, aknákkal és lehet mesterlövészekkel is.
Bekapcsolom kommunikátorom és ellenőrzöm az adást, majd a titkosítást is, ezután jobb szélre sorozok be az alakzatban, és figyelmesen haladok előre. Próbálom kiszűrni az aknákat és a csapdákat, biztos vagyok benne, hogy vannak, ezért fokozom a figyelmem. Még egy dologra igencsak odafigyelek, a mesterlövészekre, ezeket csak mozgásuk vagy a távcsövük fényéből láthatom meg. Lépéseimet megfontolom, és figyelem a talajt is nehogy aknára lépjek. Ha esetleg ránk támadnának, akkor beállok egy fa fedezékébe és onnan próbálom lelőni az ellenséget.
Hátra tekintek, szerencsére van mögöttem valaki, ha jól látom egy nő, de nem tudom biztosra, nincs is időm ilyenekre figyelni.
~ Szélen leghátul, legjobb hely!
Nem akarok feleslegesen szövegelni ezért csak egyik kezemmel mutatom, hogy figyeljen a csapdákra.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Érkezés   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Ápr. 20, 2011 3:55 pm

Király!Tényleg, ez aztán übercsúcs! Érdekesen indul ez a meló. Bár nem panaszkodom, hisz megmondták előre, hogy nem lesz a megbízás piskóta. Nem elég, hogy a leszállás helyett inkább lezuhantunk a fáziskéséses fékrendszerek miatt, nem elég, hogy akár le is szedhettek volna minket valami rakétával vagy bármi egyébbel, de ráadásul még csak nem is tudtunk oda érkezni, ahová elterveztük, így ennek köszönhetően a "szállító eszközünk" most előbb fogja meglátni annak a mocsárnak az alját, ahova esett, mint azt, hogy mi jövünk visszafelé a küldetés végeztével. Na de most nincs is időm nyavajogni. Elindulok és sebes mozdulatokkal kihalászom a rohamosan süllyedő gépből a szerény kis felszerelésemet: összekapom a kétféle gránátjaimat, amiket egy hevederrel magamra erősítek, fogom a hangtompítosómat és az övem hátsó részébe rakom, végül pedig magamhoz kapom jó öreg cimborámat, a sniperemet, amit annak rendje és módja szerint a szíja segítségével a hátamra rakok. Ha mindezzel megvagyok és sikerült is mindenemet kimenekítenem, akkor elhagyom a fedélzetet és végighallgatom a munka taktikát a többiekkel. Amint ezze is megvoltunk, nekivághatunk a szintén nem túl bizalomgerjesztő és jó dolgokkal kecsegtető útnak, amely a vulkáni hegy magaslat felé, ami egy erdőn át vezet. Bár megfordul a fejemben, hogy az odaút talán még nem is lesz olyan cinkes, mint az, hogy hogyan fognak majd behatolni és bejutni az ellenséges csoport támaszpontjára. Miután ezeket a dolgokat összegeztem a fejemben, összeszedem magam és a csapattársaimmal együtt nekivágok a kalandnak, szinte csak egy mondatot mondva, azt is magamnak:

- Akkor hadd szóljon a buli!


A hozzászólást Vájár összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 20, 2011 4:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Matt Dent
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Matt Dent


Hozzászólások száma : 79
Join date : 2011. Mar. 30.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Ápr. 20, 2011 4:19 pm

Csöndben tűri az egész hercehurcát, illetve a csapattársait is. A zuhanást is csendben viseli, csak néha-néha jelzi, a fogai összeszorításával egy-egy rázósabb részt. Ami azt illeti ilyen volt a becsapódás is. Nem ez volt élete legjobb landolása. Túl élte, ez a lényeg. Gyors olajozott mozdulatokkal a felszerelésekhez lép. Kikapja az íjpuskáját, a pisztolyt, s a tárakat. A kést és nyilakat tartó tegezeket. Két kisebbet az oldalára, a nagyobbat a hátára csatolja.
A pisztolyt az combján lévő tokba rakja. Ekkor néz csak körül. Messze a céltól, messzebb mint azt tervezték, értek földet. A földre sercint egyet, majd a többiekre pillant, miközben felhelyez egy nyilat a fegyverére.
A megbeszélés alatt nem igazán szó szártyár, de nem is ezért fizetik. Bal szélen halad, fedezve a többieket. szokásához híven, szinte természetfelettien csendben mozog a mocsárban, köszönhetően a páncélnak.
Vissza az elejére Go down
A Karmester
Gaztevő
Gaztevő
A Karmester


Hozzászólások száma : 248
Join date : 2011. Apr. 06.
Age : 29

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzer. Ápr. 20, 2011 7:15 pm

A repülőgép utazásunk légörvénymentesnek mondható hisz az oda utunkon nem történt semmi. A többieket elnézve mindeni a saját gondolataiban volt elmerülve. A legtöbbször mindig együtt nevettünk ilyesfajta küldetéseken, sőt voltak fogadások is több-kevesebb sikerrel, de ma nem. A mai nap mindenki hallgat és már csak a küldetés alatt szólunk egymáshoz. Mindenki pakolni kezdett a gépen. Elraktuk a nagyobb fegyvereinket egy ládába, hogy majd érkezéskor újra magunkhoz vegyük fegyvereink. Majd kigyulladnak a fények, hogy bújjunk bele úgynevezett szállítóinkba, és mint egy hullát kidobnak onnan. Igazából mi sem vagyunk túlságosan különbek egy hullától. Csak egy golyó választja el a különbséget. Ahogy kidobnak minket érezni, lehet, ahogy a gravitáció irdatlan nagy erővel vonz a föld felé. ~ Remélem nem lesz palacsinta belőlem. Ó csak ne legyek az! ~ Ahogy földet értünk, nagyot koppant Jim feje. Még szerencse hogy rajta volt a sisak. Lerúgta magáról a „szállító” tetejét és csodálkozva vette észre, hogy süllyedni kezd a mocsárban. A felszerelését ő is ugyanúgy magához vette mielőtt minden elsüllyedt volna a mocsárba, azután a biztonságos szilárd talajra ugrott. A gyors értesítő alatt megtudta hogy rossz helyre zuhantak, de három mérföld séta után helyben vannak. Jim mint inkább front ember előre ment teljesen, és hőlátóját fél szemére ráhajtva pásztázta a terepet mozgás és emberi alakok után.
Vissza az elejére Go down
Teodor Black

Teodor Black


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 21, 2011 8:45 am

Kicuppogok a mocsárból. Kezdésnek nem volt egy leányálom, de szerencsére minden cuccom megvan, és hamar eltudom foglalni helyemet a felállás közepén. Az én fegyverzetem szegényes, másra specializálódtam. Ezért fontos, helyettem cselekedjenek a többiek, ha kell, lőjenek, míg én bütykölöm a rendszert. Neki is látok gyorsan, féltérdre ereszkedve, laptopomat a combomra csapva nekilátok az ilyenkor szabványnak számított eljárásoknak: ellenőrzöm a műholdunk segítségével, hogy milyen messze kerültünk az eredeti céltól; az esetleges elektronikai csapdákat észlelem az infrán keresztül. Ha találtam valamit, a sisakunkban található rádión megosztom a többiekkel, de igazából Nehéz a vezetőnk, neki kell kezdenie valamit az információkkal.
Vissza az elejére Go down
Steve Roth

Steve Roth


Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011. Apr. 06.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 21, 2011 8:34 pm

Hosszú, unalmas repülőút volt, természetesen mindenki halálos csöndbe ült. Ez nem zavart túlságosan, legalább nem nevetéssel leplezik az idegességet, látszik, hogy nem most kezdték az ipart. Látom a szemük cikázásán, hogy engem mérnek fel, hát igen, nem igen ismernek engem itt. Hogy így fogalmazzak, külsős vagyok. De ők se nagyon ismerik egymást, néhány katona, mintha lenne közöttük valami kapcsolat, talán rokonok? Majd megtudakolom. Első a küldetés. Beszállítanak minket a fémkapszulákba. Ez rázós lesz, előre érzem. Még erősebben meghúzom a biztonsági övet, és magamba elmormolok egy imát. Régen még hittem Istenben. Aztán nem hagyta, hogy a kisfiam megszülessen. Biztos a rossz Karma, vagy a fene tudja. Tudod én embereket ölök. Hívhatsz önbíráskodónak. Az vagyok.
A leszállás nem ért váratlanul, így nem esett komoly bajom, odamegyek a felszerelésekhez és végiggondolom, mi kell. Kiveszem lassú, féltő, óvatos mozdulatokkal a pisztolyomat. Érzem hogy a fém szinte felsikít:
„Apu! Apuuu!!!”
Előveszem a kendőm, rálehelek és letisztítom a Sig Sauer-t. Nézem, ahogy a sápadt nap sugarai tompa csillogást hagynak a fémen. Előkotorom a kis „gyufásdobozom”, nem egyszer mentette meg az életem a kicsike, a villanásaival. A mellényem rajtam van, kiveszek még egy telekomot is felteszem, hogy halhassam az utasításokat, és belepofázhassak. Majd lassú léptekkel elindulok a többiek után, persze alakzatba.
Vissza az elejére Go down
Hatred

Hatred


Hozzászólások száma : 101
Join date : 2011. Feb. 24.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 21, 2011 10:26 pm

A mocsárban összeszedett retket dörzsölöm le a talajjal a bakancsom talpáról. Végi nézek a társaságon, miközben kibiztosítom a puskát. Zavaró a tudat, hogy a két beretta a kabinban maradt. ~ Ennyit az SMről... trehány bagázs... Ha a sas is bent maradt volna kiherélném a pilótát vagy aki miatt rákúrtam. ~ Kifújom a levegőt és egy mélyet veszek miközben a szememhez emelem a távcsövet. Ez alatt elkezdek guggolni. Megpróbálok a fák árnyékában maradni, nehogy kiszúrjanak. A célpontot keresem, hogy látszik-e innen. Nem zavartatom magam, tudom Remus mániája, hogy ő irányít, de most csak mutogat mögöttem. Nincs időm vele foglalkozni, a célt keresem és közben a csapdákat vagy erődítéseket. Most minden olyan lassúnak, jelentőség teljesnek tűnik. Nagynak, túl nagynak, de most még kell. Nem...még nem vehetem be. Csak rá teszem a kezem miután fedezékbe bújok. Bal felső zseb és egy kis biztosíték a farzsebben... Nehéz lesz ezzel a bandával, kevés az irányítható, a kuzin nem fog velük bírni...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimePént. Ápr. 22, 2011 4:20 pm

Egybe raknak egy csomó ismeretlen kommandóssal, ok. A jól bevált HALO helyett valami kísérleti vackokba raknak minket, már nem annyira ok. Cuccokat bepakolom a nagyra sikerült szerszámos ládikánkba, remélhetőleg nem törik össze, mert, ha igen... Mindegy mindenki síri csendben, senki nem szól semmit. Talán kezdjem én a beszélgetést? Igazuk van, nem éri meg közel kerülni a másikhoz, a végén még nehéz lesz lelőni egymást, vagy hátrahagyni.

Itt az idő, gyerünk a koporsóba! Beszállok és biztosítom magamat, csak nem hagynak minket megdögleni. Többiek gondolom vagy nagyon adják a "én vagyok a keménygyerek, nem szólalok meg" figurát vagy a "beszartam, kéne papír" figurát. Én a magam részéről elkezdem énekelni az amerikai himnuszt. Pár perccel később pedig meg is érkezünk a Kánaán földjére, vagyis egy... mocsárba???

Kilépek az egyszer használatos vas óvszerből és körbe nézek. Egy mocsár kellős közepén vagyunk és mintha süllyedne a szerszámos ládánk, lassan de biztosan. A többiek gyorsabbak voltak én még eldúdoltam az utolsó szólamot mégegyszer, majd odaléptem a szinte üres "dobozhoz", kivettem belőle az OPSAT-ot, az SC3000-t és a kis pisztolykámat a tartaléktárakkal együtt.

Kicsit arrébb sétálok és bekapcsolom az OPSAT-ot, titkosítom az összes kimenő jelet és megpróbálok felcsatlakozni a műholdunkra, hogy képet kapjunk a területről. Ha sikerül felcsatlakozni, akkor kérek egy hőképet és egy szimpla műholdas képet is a szigetről. Ha sikerül találnom valamilyen hasznos infót a képeken, akkor közlöm a többiekkel.

Ha elindulunk, akkor készenlétbe helyezem a gépfegyvert és csatlakozok a formációhoz. Folyamatosan figyelem az előttem és mellettem lévő területet, a szemüvegemmel és a szabad szememmel is.
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimePént. Ápr. 22, 2011 7:22 pm

Az erdő első pillantásra békésnek tűnik, de ti tudjátok hogy ez csak a látszat. Helyismeret nélkül is el tudtok bújni itt, hát ha még itt lenne a főhadiszállásotok, és ez még nem minden. Ha egy ilyen érintetlen helyet akarnátok tökéletesen bevédeni, tuti hogy mindenfele csapdákat és érzékelőket telepítenétek.
A csapat szétszórt alakzatban halad, ki-ki a maga kívánsága szerint. Minden neszre, és mozgásra figyeltek, és kibiztosított fegyverrel várjátok a halálhozókat. Egy mérföldet haladtok jó tempóban, minden zavarás nélkül. Ahogy haladtok előre a feszültséggel megbirkóznátok, de a várakozás minden katona ellensége. A háborúkban is többen esnek a semmittevés áldozatának, mint a csatában pusztulnának. Egyszer csak az egyik bokor mögött, idegen mozgásra lesztek figyelmesek. A távcsövön keresztül egy agancsformát pillant meg egy szemvillanásnyi időre Shadow.


//A sziget le van árnyékolva, semmilyen ki vagy bejövő üzenet nem ér el titeket. Nincs műholdas kép. Magatokra vagytok utalva.//
Vissza az elejére Go down
A Karmester
Gaztevő
Gaztevő
A Karmester


Hozzászólások száma : 248
Join date : 2011. Apr. 06.
Age : 29

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimePént. Ápr. 22, 2011 8:24 pm

Egy mérföldet haladtunk. Eddig minden csöndes volt, és nyugodt. Túlságosan is. A várakozás immár kínzásnak tűnt az emberek számára, de mindenki őrizte hideg vérét. Legalább is jól leplezték izgalmukat. Jim egyszer csak egy neszt halott a bokorban és fegyverét csőre töltve célzásra emelte. Ahogy mindenki. Sahdownak hála megállapította hogy csak egy szarvas.
- Baszki ez a rohadt állat a szívbajt hozza rám.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimePént. Ápr. 22, 2011 8:26 pm

Egy jó darabig csendesen haladunk az erdőben. Csodálkozom is, talán még mindig nem vettek észre bennünket? Minden pillanatban arra várok, hogy a fák közül valaki tüzet nyit ránk, esetleg taposóakna robban alattunk, vagy valami hasonló dolog történik. Idegesen dobolok a fegyver markolatán, de igyekszem más jelét nem mutatni a feszültségnek.
~Végtére is profik vagyunk, nem?~gondolom magamban, de látom hogy a többiek sem teljesen nyugodtak. Már időnként azt kívánom, bárcsak csatába keverednénk, akkor legalább nem kéne a legapróbb neszre is összerezzennünk. És ebben a pillanatban mozgást pillantok meg a szemem sarkából. Amilyen gyorsan csak lehet, ráfogom a fegyvert, és már majdnem meghúzom a ravaszt, amikor végre sikerül fegyelmet erőltetnem magamra. Mivel a többiek is észrevették, ostobaság lett volna tüzet nyitni rá, mivel nekem gépfegyverem van, és sokkal nagyobb gondot okozhatnék magunknak azzal, hogy egy zajos sorozattal felverem az erdő csendjét. Egyébként is, mire idáig eljutok a gondolatmenetben valaki már leszedte egy hangtompítós puskával az esetleges fenyegetést. Elhűlve gondolok arra, hogy mi lett volna, ha elveszítem az egész küldetést azzal, hogy a lövésekkel idejekorán felhívom magunkra a figyelmet. Már ha eddig nem szereztek tudomást az érkezésünkről.
Azért nem lankad a figyelmem, megpróbálom a fák között megkeresni a fenyegetés forrását, és hogyha meggyőződöm róla, hogy tényleg ellenséggel van dolgunk és még senki sem kapcsolt, akkor egy rövid sorozatot küldök felé.
Vissza az elejére Go down
Manipulator
Huligán
Huligán
Manipulator


Hozzászólások száma : 188
Join date : 2011. Feb. 27.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimePént. Ápr. 22, 2011 9:27 pm

A menetelés sosem jó egy katonának, főleg egy igen jól képzett harcosnak. Jó tempóba halad a csapat, de a figyelem egy pillanatra sem lankad. Valószínűleg az egész erdő tele van csapdákkal, de szerencsére még egybe sem botlottak bele, így teljes a banda. Egy mérföldet már megtudtak tenni. A szórt alakzatnak köszönhetően nem könnyű felfedezni a csapatot, de valószínű az ellenségnek már sikerült. Itt nincs helye optimizmusnak, a legrosszabbra kell számítani és annál is rosszabbra készülni. Remus a pisztolyával a kezében megy amire fel van csavarva a hangtompító. A MG4-es tüzelésre kész, de ha azzal kezd el lőni biztos felfedi a csapatot, az pedig nem lenne szerencsés. Ekkor az egyik katona egy agancsféleségre figyel fel. A vezető rögtön odafordul és szép lassan fedezékbe hátrál.
- Senki ne mozduljon, lehet csapda. -szól bele csendben az adóvevőjébe.
Fél attól, hogy baj lesz ebből, de muszáj biztosra mennie. Remélhetőleg senki nem fog mozgolódni, úgyhogy szép lassan elkezdi megközelíteni a bokrot. Lépésről lépésre megnézi hova teszi le a lábát és fedezékből fedezékbe bújik. Egy pillanatra sem szeretne tiszta célpontot nyújtani egy lövésznek. A pisztolyát készen tartja arra, hogy tüzeljen. Ő csinálja, mert nem akarja, hogy a csapat más tagjának legyen baja.
- Ismétlem senki ne mozduljon. Nem kellenek fölösleges áldozatok, egyért nem kár. - szól bele megint az adóvevőbe.
Kb. 2 méterre a bokortól egy jó fedezékben megáll, ha sikerül odáig eljutnia és onnan próbál rájönni mi is rejtőzik a levélkupacban.
Vissza az elejére Go down
http://filozz.sosblog.com/
Bisur
Törvényen kívüli
Törvényen kívüli
Bisur


Hozzászólások száma : 343
Join date : 2011. Feb. 26.
Age : 28
Tartózkodási hely : Gotham

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimePént. Ápr. 22, 2011 9:37 pm

Haladunk előre szépen, semmi nem történik, és ez így megy tovább, egy jó darabig. Nem ringatom magam abban a hitben, hogy rejtve vagyunk, tudom, akármikor meghalhatok.
~ Tiszta... ez is tiszta... tiszta itt is. Ez csapda, túl tiszta a hely, valamiféle csapda, talán a figyelmünket akarják elterelni, vagy csak 1 mérföldes körzetben csapdázták volna be a helyet. Nem hiszem! Vagy van közöttünk is egy tégla... mondjuk én is az vagyok, de én nekem nincs más feladatom csak jelenteni, ha a sakk-matt esetleg világra akarna törni. Ez nem valószínű... De nem ezzel kellene foglalkozni, hanem a csapdákkal.
Közben megint egy fa mögé kerülök és pásztázok kicsit, ellenőrzöm a földet aknák és csapdák után, majd a fákat is, ha baj ütne ki, könnyen mozoghassak. Ezután mozgást halottam, reflexből oda szegeztem a fegyverem, majd megláttam egy pillanatra, egy szarvas agancsot. Rögtön behúzódtam az egyik fa mögé majd a kommunikátorhoz nyúltam. Hangom nyugodt maradt:
- Itt Shadow a jobb szárnyról, vétel. A zajt úgy tűnik egy szarvas okozta! De legyetek résen, valószínűsíthetően csapda.
~ Mi lehet? Tényleg egy szarvas... találkoztam már alakváltókkal. Lehet egy ilyen...
A fedezékben ellenőriztem a fegyverem és megvárom a többiek válaszát. Ha minden rendben megy akkor megnövelt éberséggel folytatom az utat, de ezúttal már olyan eszközöket is keresek, amik megfigyelhetnek minket.
Ha támadás érne akkor a fedezékből próbálom viszonozni a tüzet, figyelve a társaimra, nehogy őket találjam el. Ha a főnök ezután is amellett marad, hogy ne mozduljanak újra a kommunikátorhoz nyúl.
- Negatív parancsnok. Én ellenőrzök, magára szükség lesz még.
Ezután int a mögötte lévőnek, hogy fedezze, fegyverét kitartja a fedezékből egy időre, majd előre megy, az ellenkező oldalon, egy pár métert, fedezékből fedezékbe és nagyon figyel, hogy ha tényleg csapda, meglássa. Ha minden tiszta azt is tudatja.
Vissza az elejére Go down
Mammon
Huligán
Huligán
Mammon


Hozzászólások száma : 375
Join date : 2011. Apr. 17.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:55 pm

A csapat jó tempóban halad, és nincs amit észrevennék a sűrűben. Sehol senki, és remélhetőleg nem is lesz. Végig a 9mm-en pihen a kezem, ami csak arra vár, hogy használjam. De míg nincs rá okom, nem fogok ész nélkül lövöldözni bármire, ami akár csak egy kis zajt is csap. Nagyjából 1 mérföldnyit mehetünk, mikor az egységet a mozgás rázza föl. A parancsnok azonnal utasítást ad, hogy senki ne mozduljon, és nagyon úgy fest, hogy majd ő utána néz a zaj forrásának. Mivel az erdő széléhez közel állok meg, és egyben én vagyok a legtávolabb a többiektől, a veszély is valószínűsíthetőleg engem kerül el leginkább. Persze az erdőhöz való közelségem talán némi esélyt tartogat arra, hogy valami vagy valaki másnak legyek a kiszemeltje. A két agancs minden bizonnyal egy szarvas tulajdona lesz, de mindenre fel kell készülnünk, és semmiben nem lehetünk elég biztosak. A parancsnok megközelíti a veszélyforrást, és egyből érkezik valaki, aki ellenzi az utasítást. Balgaság, és az ilyen nem való katonának. Ezzel nem csak magát, és társait, de parancsnokát is veszélyezteti. Egyáltalán nem tetszik ez nekem, és lassan felemelem fegyveremet, és célzórendszerem segítségével bemérem az objektumot, ami mögé a feltételezett fenyegető forrás megbújt, és várom az esetleges tűzparancsot.
Vissza az elejére Go down
Matt Dent
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Matt Dent


Hozzászólások száma : 79
Join date : 2011. Mar. 30.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeVas. Ápr. 24, 2011 10:41 am

A rádió halott, legalábbis nagyon úgy tűnik. Blokkolják a ki és bejövő adásokat. Magunkra lesznek utalva, persze nem csinált be a gatyájába ettől. Volt már durvább helyzetben is része már. Ez itt még piskóta. Csendben halad a többiekkel.
Megtorpan ahogy többen is észrevesznek valamit. Amiről kiderül, hogy nagy valószínűséggel egy szarvas lehet. Vagy egy jól álcázott elterelés. Magában káromkodva, hogy a többieket ennyire el lehet foglalni ezzel az aganccsal. Amatőrök. Míg mindenki az aganccsal van elfoglalva, ő a környéket pásztázza. Talán megelőzve a kellemetlen meglepetéseket.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeHétf. Ápr. 25, 2011 3:52 pm

OPSAT szerint a sziget le van fedve, innen semmilyen adás, se ki se be, ezt szóvá is teszem a többieknek és ellenőrzöm, hogy a rövidtávú rádiók a fülünkbe működnek-e.

A csapat elindult én meg velük tartok folyamatosan pásztázva a terepet váltogatva a látásmódokat, egyszer csak Shadownak feltűnik valami, odatekintve én is megpillantok valami agancs forma dolgot. Rögtön leellenőrzőm a szemüveggel, hogy az tényleg egy szarvas-e, de előbb még fedezékbe húzódok és a fegyveremet és rászegezem az agancs feltételezett tulajdonosára.

Figyelmemet nem köti le teljesen az a csodás anomália, ami nem is az egy erdőben, csak mi lökött kommandósok szarunk be egy szarvastól, de mivel itt mindenki városi gyerek, még én is, de azért a környezetet is megfigyelem, hátha ez csak figyelem elterelés, egy esetleges rajtaütéshez.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Barangolás   Ki a tégla? I_icon_minitimeHétf. Ápr. 25, 2011 4:17 pm

Remek! Már egy mérföldet legyalogoltunk és a terep még mindi olyan tiszta, mint az angol királyné lakosztályának a padlója. Az meg még gyanúsabb, hogy ilyen hosszú ideje itt vagyunk és mégis még senki sem támadt ránk. Én mondom, van itt valami a palacsintában és az nem csokiszirup. Aztán a feszült, várakozással telt, unalmas pillanatot Shadow zavarja meg, aki éppen észrevesz valami furcsa mozgást egy bokor mögül, amit a távcsöve segítségével szúr ki. Készenlétben tartom a fegyveremet, hogy ha kell, akkor azonnal tudhassak majd tüzelni. A hangtompítóssommal testmagasságba célzok, az ujjamat a ravaszon pihentetve.
Vissza az elejére Go down
Steve Roth

Steve Roth


Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011. Apr. 06.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeHétf. Ápr. 25, 2011 10:05 pm

Minden csöndes, ez rémisztő, de valószínűleg csak nyomásnak akarnak minket kitenni. Nem szabad stresszezni. Kifújom a lassan levegőt. Játékoson dobolok a pisztolyom markolatán. Aztán kiszúrják a szarvast. Én oda se fordulok, nézem tovább a saját tűzterem. Egy kicsit elgondolkozok.
~Ha egy rohadt szarvas el tudja terelni a figyelmüket… Ki fognak készülni. Ha túl sokáig feszítik a húrt az íjon, elpattan. Hamarosan.
Megyek tovább, közbe megcsodálom a pisztolyomat.
Nálam van az előny.
Vissza az elejére Go down
Hatred

Hatred


Hozzászólások száma : 101
Join date : 2011. Feb. 24.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeKedd Ápr. 26, 2011 9:56 pm

Egy könnyed mérföld volt már a hátunk mögött. Egy mérföldet haladtam már a puskámmal a kézben. Nyugodtan nem láttunk csapdát. De nyitva tartottunk a szemünk. Alig egy másodperce hallottuk meg a zajt. Most egy fa mögött lihegek. A kommunikátorban szólnak, hogy szarvasra tippelnek. Én ekkor körül nézek. Az elmén zajong. Zabálja az adrenalint, a keveset amit a meglepetésből kapott. Közben megpróbálom magam megerőltetni. Úgy emlékszem a repülőből esőerdőnek látszódott a sziget borította növényzet sűrű egyvelege. Szarvasok nem élnek esőerdőben. Nem hiszem, hogy élnének. De még egyszer megnézem és elemzem az erdő sajátosságait, hogy innen milyennek tűnik. Csak ha nem érzem összeegyeztethetőnek a két dolgot szólok a kommba.
- Sok szarvas él az esőerdőkben? - Kérdem már nyugodtan. Majd a kuzin megjegyzése alapján én is kifordulok, hogy megnézhessem mi van arra fele. A fél csapat már a bokrot kémlelhetik. De ha az csali... Mesterlövészeket keresek a fák lombjain, csapdák jeleit a bokor közelében. Bár az utóbbira több esélyt látok, annak a kiszúrására még kevesebbet. Az első szkennelés után a paranoiám arra sarkall, hogy magam körül is nézelődjek kicsit, ha nem foglal le más felfedett veszély.
Vissza az elejére Go down
Teodor Black

Teodor Black


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 28, 2011 11:15 pm

Szarvas? Nem hiszem, hogy az angol Wikipédián olvastam olyat, hogy szarvas természetes otthona lenne az ilyesfajta esőerdő. A csapatból valaki ugyanezen töprengve felteszi a kérdést. Jó, akkor nem csak én vagyok hülye.
Gépemre gyorsan rászerelem az antennát. Ha valami számítógépes rendszerrel ellátott csapda vár minket a bokorban, akkor annak kell, hogy nyoma legyen. Bár az ilyesfajta behatárolások nem egyszerű dolgok, mégsem izzadok meg, és újjaim vadul dobolnak a gép klaviatúráján. Tudom, mit csinálok, nem brahiból vagyok itt.
Ha találok valamit, mindenféleképpen jelentem az osztag többi tagjának, és csak utána teszek kisérletet annak távvezérlésű kiiktatására.
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitimePént. Ápr. 29, 2011 1:50 pm

Mindannyian pattanásig feszült érzékekkel figyelitek a jövevényt. Úgy látszik a szarvas, ami tényleg egy szarvas az őserdőben, nem ijedt meg tőletek. Csak nézi, ahogy Shadow, és Juggernaut azon vitatkozva ki közelítse meg jobban, közelednek a vadhoz. Holló további ellenőrzése folyamán kideríti, hogy a rövidtávú kommunikáció lehetséges. Azt úgy néz ki nem tudták, vagy nem akarták zavarni.
A többiek minden leskelődök, vagy rajtaütésre váró embereket nem látnak. Semmi veszélyesnek tűnő sem mozdul a fákon, vagy a lombjaikon. Juggernaut már teljes valójában megpillantja a szarvast, mikor egy halk kattanást hall a lába alól. Úgy néz ki valamire rálépett.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ki a tégla? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki a tégla?   Ki a tégla? I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Ki a tégla?
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Ki a tégla?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Alternatív kalandok és szabad kalandok :: Egyéb alternatív világok helyszínei-
Ugrás: