DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Nerthoen Evan előtörténete

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Nerthoen Evan

Nerthoen Evan


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011. May. 11.
Age : 30

Nerthoen Evan előtörténete Empty
TémanyitásTárgy: Nerthoen Evan előtörténete   Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeVas. Május 22, 2011 5:18 pm


Születési név: Nerthoen Evan
Egyéb név:
Faj: Ember
Nem: Férfi
Születési hely, idő: New Jersey, Camden, 1992
Kor: 19
Magasság: 190cm
Súly: 80kg
Hajszín: Kék
Szemszín: Sárga
Bőrszín: Fehér (világos)
Vércsoport: AB-s vércsoport
Egészségi állapot: Dió, mogyoró allergia
Család: Trafaler Alvin (nagybátyja - tartózkodási helye ismeretlen)
Foglalkozás: Könyvtáros,
Oldal: Jó/Semleges (jelenleg)

Előtörténet:
„A mágia több mint puszta csoda és varázslat. A tudás, a természet és az elme összhangjának hihetetlen egyesített használatának eredménye a mágia…” Trefaler Alvin
„Különös dolgokat hozhat a véletlen. Egy család mely teljesen átlagosan élt, hirtelen megváltozhat egy kicsiny hiba miatt. Hát, jó. Kérésedre elmesélem az életem történetét…”
„-A szüleim autóbalesetben meghaltak mikor még csak 6 éves voltam. A baleset oka egy szimpla defekt volt, aminek köszönhetően szembejött velünk a másik autó. 5 áldozat volt összesen ebből egyedül én éltem túl. Valószínűleg a sors akarta így. Mivel nem volt a szüleimnek egyetlen élő rokona sem így egy árvaházba kerültem, aminek a neve Mosolygó Gyermekek volt. E nevet az árvaházba belépő idegenek adták, mert minden gyerek boldogan mosolygott a vendégekre és békés környezetet sugallt. Sajnos a valóságban egyáltalán nem ilyen volt. Az árvaház elégé problémásan tartotta el magát mivel kevés támogatást kapott. Így a legfontosabbá a pénzszerzés vált elég régóta. A gondozók nem foglalkoztak azzal, hogy a gyerekeknek mi jó és mi nem csak azzal, hogy több pénzt szerezhessenek és ezáltal jobb legyen az életük. Ezért is történt mindig az, hogy habár a gyerekek bánatosak, éhesek esetleg mérgesek voltak akkor is, ha egy vendég jött mindig úgy tettek mintha minden jól menne. Hiszen ha nem így tesznek, akkor komoly büntetés járt érte. A reményük szerencsétleneknek az volt egyedül, hogyha örökbe fogadják őket... Én nem tápláltam efféle ostoba reményeket. Mivel szörnyű volt az ottani élet ezért elzárkóztam a külvilágtól és a régi használt könyveket olvastam, amikkel nem tudtak mit kezdeni. Voltak egész hasznosak is. Például habár a címére nem is, de emlékszem az egyik mesekönyvre melynek a története számtalanszor eszembe jutott az árvaházban töltött idők folyamán. Tündérbűbájos, varázslatos világ története volt, melyet tényleg csak meseként lehet elképzelni. Hát így éltem itt 4 éven keresztül azután megváltozott az én kis világom teljesen…
Már betöltöttem a 10. születésnapomat, amit persze nem ünnepelt senkise meg, mikor megváltozott minden egy nap alatt. Az egyik gondozó jött oda hozzám, hogy az igazgatóúr keres. Egyből elfogott a félelem, hogy vajon mit tehetem, amiért büntetést kapok. Attól tartottam, hogy megint rám kente valamelyik gyerek a kárt, amit okozott. Elég nagy meglepetés ért emiatt mikor belépek az igazgatóúr irodájába és egy nagyon furcsa alakot veszek észre vele szemben a széken. Életemben nem láttam még olyan fura alakot, mint az a férfi és a mondattal még most is egyetértek. Először a haja keltette fel figyelmemet, hiszen úgy nézet ki mintha lángolna, holott csupán vörösessárgára volt festve a haja és talán sok zselével felfele állítva. Miután ez a kisebb megrázkódtatás elmúlt továbbment a tekinttettem a kék hullámos szakállára. Vicces, de az előző után ezen már nem is akadtam ki annyira ezután már a színes öltözködése meg sem lepett. Szivárvány színeiben pompázó ingéhez, hófehér nadrág és barna lakcipő tartozott. Na bizonyára, ha elképzeled elégé furcsa látvány tárul a szemeid elé igaz? Miután felemeltem tekintetem a lakcipőjéről hirtelen találkozott a tekintetünk és az arcát is szemügyre vehetem. Nagy barna szemei egyfajta megnyugtató érzést keltettek bennem fogalmam sem volt, hogy miért. Szemöldöke is hasonló árnyalatú volt, mint a haja csak kicsit világosabb. Orra talán olyan közepes méretűnek sorolnám. Bár a többi mellett, még ha óriási lett volna, akkor sem veszem észre… Már vagy fél perce szólongathatott az igazgató mikor végre észhez tértem és halottam amit mond. Elmesélte nekem, hogy az immár velem szemben álló férfi neve Trefaler Alvin és adoptálni jött engem. Ekkor hirtelen az említett a kezét nyújtotta felém és bemutatkozott még egyszer: „- Trefaler Alvinnak hívnak, de nyugodtan szólíts csak Al bácsinak.” Így történt az első találkozásom a nagybátyámmal, akit halottnak hitt az egész család mikor egy erdőtűzben eltűnt. Ez még a születésem előtt történt…
Természetesen elég egyértelmű, hogy mi történt ezután, de azért tisztázom. Habár kisé féltem a furcsa nagybátyámtól örültem, hogy végre elmehetek így kaptam az alkalmam és már aznap elmentünk. Nem volt saját cuccom így nem vittem semmi mást magammal csupán azt a könyvet amit már említettem. Ezután többet nem is láttam az árvaházat is ráadásul távozásom után 1 évre be is zárták. Szóval végül „Al bácsival” éltem együtt az ő saját házában. Teljesen érthető volt, hogy a fura kinézetéhez fura ház tartozhat, de akkor is meglepett. New Jerseyben nem gondoltam volna, hogy lesz egy ilyen építmény, de később már értettem a helyzetet. A bácsikám tulajdonképpen egy háromemeletes kőházban élt mely gyönyörűen ki volt dolgozva és faragott fa oszlopok támasztották meg. Nem lenne ez így annyira furcsa önmagában csak hát a legközelebbi kisvárostól közel 10km-re helyezkedett el egy nagy erdőben. Habár most hogy jobban belegondolok ez nem is annyira zavart, sőt kimondottan érdekesnek találtam, hogy a várostól messzebb csendes természetes környezetben élhetek. Ezek voltak az első benyomásaim a házról külső látásból. Azután bementünk és rájöttem, hogy nekem itt a helyem. Az előszoba utána az első szoba, amit Alvin megmutatott a mellette lévő szoba volt melynek az ajtaján egy kis táblára odaírva: „Víz könyvtára”. Mikor elkezdte kinyitni az ajtót már akkor tudtam, hogy mit fogok látni. A szoba telis-tele polcokkal és azokon tömérdek könyvekkel. Mikor Al-t megkérdeztem, hogy miért ez a szoba neve annyit mondott, hogy majd később elmagyarázza. A további szobák is hasonlóak voltak így nincs értelme elmesélnem. A maradék szoba volt a fürdő a konyha és egy ajtó, ami a pincébe vezetet ahol egy ő által tervezet gőzgenerátor működött. Mint kiderült ez látta el árammal azt a néhány elektromos tárgyat, ami a konyhában volt valamint a fürdőszobában lévő elektromos bojlert. Ez a ház az új életem részévé vált és szép lassan kitörölte az előző életem utolsó részeit is. Csupán a szüleimről készült esküvői képnek köszönhetően emlékszem még az arcukra. Ezt is Al-tól kaptam. Mondhatnánk azt, hogy ezután már vége is lehet, a történtetnek és boldogan éltek, amíg meg nem haltak. Ügye? Csak hát számtalan kérdés maradna még megválaszolatlan így. Mivel hosszú mondandóm már kezdhet fárasztani így a lényegre is térek…
Trefaler Alvin-t eltűntnek nyilvánították az 1991-ben történt erdőtűzben. Mégis ő vele éltem együtt. Számtalan kérdés volt, amire választ vártam úgy, ahogy most te is. El is kezdem. A lakása 3. emeletére azt mondta addig nem léphetek be, míg el nem jött az ideje. Az első és második emeleten elhelyezkedő négy könyvtárszobája 4 különböző stílusú történetekkel van tele. A „Víz könyvtára” számos tengeri kalandról és vízi élőlényekről valamint tengerparti sztorikról szóló könyvet tárolt, míg a Tűz-é vulkános sárkányos akciótörténeteket háborús elmeséléseket tartalmazott. A másik kettőből az egyik Szél, míg a másik Föld nevet viselte és ahhoz tartozó témájú könyveket tartalmazott közel 2000 könyv lehetet a 4 részben összesen. Bizonyára ez nem mondana neked semmit hisz én is csak 13 évesen fogtam fel a dolgot, holott már 3 éve ott éltem. Alvin rengetek mindent elmesélt és a tündérmesés könyvem jutott róla az eszembe. Nem is csoda, hiszen Alvin lefekvéskor ezzel köszönt el tőlem a 13. születésnapom estéjén: „- A varázslat csodálatos dolog, ugye? Holnaptól te is mágiát fogsz tanulni, hogy olyan jó Mágus lehess, mint én. Szóval most pihend ki magad és aludj jól…”
Ahogy mondta másnap korán felkeltett és elkezdett tanítani. Az elején kezdtem azt hinni, hogy őrültebb lett, mint volt, de mikor láttam, hogy tüzet gyújtott a tenyerén és mozgatta a kezével a vizet akkor már kezdtem érezni, hogy nem viccel. Így hát eljutottunk odáig, hogy 16 évesen már rengeteg mindent tudtam a mágiával kapcsolatban. Még ekkor is kicsit kételkedtem, holott már számtalan példát láttam rá és a világban számtalanszor előfordult, hogy hatalmas dolgokban közrejátszott a mágia is. Így kaptam meg a legelső fontos kérdésre is a választ. Alvin egy másik mágussal harcolt az erdőben és annak következményeként kezdődött a tűz. Az ellenfele túlságosan is felelőtlenül használta a tűz erejét és végül nem tudott már túlnőtt az erején, amit kreált. Habár a tűzet valószínűleg túlélte volna, a füst és a kidőlő fák miatt biztos, hogy az életét vesztette… Mivel Al bácsinak már nem volt ereje a tűz eloltására, így a szél hihetetlen gyorsaságával elmenekült a veszélyes területről. Akkoriban számos ellenfele volt, ki szívesen holtan látná ezért úgy döntött, hogy kihasználja a helyzetet és eltűnt a világ szeme elöl. Aztán az autóbaleset után 4 évre rá eljutott hozzá is a hír és ezért elkezdett keresni mikor megtudta, hogy én még élek. Így jutottunk a történet elejéhez vissza. A mágia sok mindent befolyásol én is meg akartam tanulni hiszen, ha például apám képes lett volna irányítani a földet akkor könnyedén megoldja, hogy ne legyen baleset. Alvin a Víz mágiájában volt a legjártásabb és, mint később kiderült én is, így hát nem kellett aggódnom. Az életem 13 éves koromtól kezdve a mágia körül forgott, de Al bácsi nem hagyta, hogy teljesen kizökkenjek a világ másik feléből így mellette megtanított az olyan dolgokra, amit mások az iskolákban tanulnak. 17 évesen már megtanultam a mágiaelméletet már csak a gyakorlat volt hátra…
Ezután jött a történet szomorú befejezése, ami következőképpen zajlott. A konyhában lévő sütő meghibásodott és a pincében lévő generátor nem volt lekapcsolva ezáltal kigyulladt valahogyan a konyha és a végül az egész házat elnyelték a lángok... Legalábbis ezt állították a tűzoltók, akik a helyszínre 10 perccel az eset után érkeztek. Én fát gyűjtöttem az erdőben Al kérésére és csak a füstöt látva rohantam vissza. Fogalmam sem volt mi történhetett, de gyanúsan emlékeztetett egy korábbi incidensre így mikor jelentették, hogy nyoma semmilyen személynek az épületben akkor kezdtem érteni. Alvinnak vagy a régebbi ellensége élte túl és tért vissza vagy egy másik talált rá. Úgy gondoltam biztos megkeres majd napokon belül, így hát vártam. Három hét utána kaptam is tőle egy levelet, hogy elutazik Gotham-be addig is maradjak itt és pár hét múlva visszajön. 3 hónapot vártam egy panzióban, de akkor már nagyon aggódtam. Így kezdődött az életem történetének újabb fejezete…
2009 Októberében érkeztem Gotham városába és rájöttem, hogy esélytelen, hogy csak úgy megtaláljam Al-t, ha egyáltalán még itt van így a város keleti oldalán kibéreltem egy 3 szobás lakást és elkezdtem dolgozni egy könyvtárban segítőként, hogy megéljek valamiből, miközben kutatom a nyomokat. Végül megtudtam, hogy Alvin házában mi volt a 3. emeleten. Számtalan varázslat kialakításáról szól jegyzetek és még sok más érdekes információ, mint például a démonok gyengepontjai. Sajnos csupán pár jegyzetet tudtam megmenteni és magammal hozni a többi megsemmisült. A városban hamarosan számos érdekes pletykának lettem fül és szemtanúja melyek főképp különös erejű emberekről és furcsa tolvajokról szóltak. Szép lassan kezdtem belátni, hogy ebben a városban több van, mint simán az a név, hogy „Bűn városa”. Új célom születet és eldöntöttem, hogy megtudom mi történik itt és, hogy hová tűnt Al. Ehhez szükségem van a legpontosabb információkra és legfrissebb hírekre. A legmegfelelőbb ötlet, ha csatlakozok a rendőrség nyomozói részleglegéhez. A gond csak az, hogy előtte el kell végezni az alkalmassági vizsgát és még akkor is ott az a hiba, hogy csupán 19 éves vagyok jelenleg. Így hát maradt az, hogy tanulok a vizsgára és megpróbálom áthidalni ezt a hibát plusz tudással és valami jó meghívóval. Mint például hősies segítője a városnak. Úgyis elég sok olyan „hős” rejtőzködik ebben a városban, aki név nélkül különleges képességekkel cselekszik. Én majd képességemet titkolva, arcomat viszont mutatva segítek az embereken. Meglátjuk, mit hoz majd ez a jövő…”

Jellem: Szívesen társalog bárkivel és olyankor barátságosan is viselkedik, de akaratlanul is mindig ügyel arra, hogy sohase beszéljen sokat magáról és végkép a múltjáról. Kevés személlyel tart komolyabb kapcsolatot, vagyis a külső szemlélőnek zárkózott és bizalmatlannak tűnhet. Szorgalmas és tanulékony csupán túlságosan is egy cél felé figyel egyszerre és azért, hogy azt elérje, szinte bármit megtesz. Befolyásolni nem igazán lehet saját döntése szerint cselekszik, de nem makacsságból pusztán meggyőződésből. A jó és a rossz fogalma nála nem sokat jelent. Két részre osztja csupán az emberiséget szövetségesek és ellenségek. Ha hibázik elismeri, de törekedik, hogy ne forduljon újra elő. Rendkívül türelmes és toleráns, nehéz kihozni a sodrából és mindig hűvösen viselkedik. A problémáit logikájával oldja meg és, ha szorult helyzetbe kerül, akkor is rafináltan cselekedni, mint, hogy nyers erőszakhoz folyamodjon viszont, ha nincs más lehetőség azt is alkalmazza. Nem véletlenül a vízmágia az ő eleme.

Szakképzettség: Járatos a mágia világában. Elég intelligens és az általános tanismeretek birtokában van. Ezen kívül már valamennyire ismeri a törvényeket és a rendőrségi szabályzatot valamint az ehhez tartozó megfelelő tudást is lassan elsajátítja. Teste nem elég edzett és erre ő is hamar rájött így péntekenként egy harcművészeti edzőterembe jár, hogy ne csak az elméje fejlődjön.

Képesség: Nincsen emberfeletti képessége csupán érzékeny a mágiára, de ennek köszönhetően elsajátította a mágia tudását és a már megtanult varázslatokat is alkalmazni tudja. A mágikus világ nagy részével tisztában van és kevesebb olyan dolog maradt a mágikus világban, amit nem tud, mint amit tud. Szakterülete a Vízmágia.
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Nerthoen Evan előtörténete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nerthoen Evan előtörténete   Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeVas. Május 22, 2011 5:42 pm

Örülök, hogy végre olvashatom az előtörténetedet, sőt örülök hogy egy újabb varázsló jött az oldalra. Az előtörténetedben súlyos hibát nem találtam, így elfogadom. Már csak egy adatlapot kell csinálni, és mehetsz is kalandokra.


U.I. egy avatart azért még rakj be magadnak.
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Nerthoen Evan előtörténete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nerthoen Evan előtörténete   Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitimeSzer. Júl. 06, 2011 11:45 pm

Inaktivitás miatt mesélői NJK lett a karakter.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nerthoen Evan előtörténete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nerthoen Evan előtörténete   Nerthoen Evan előtörténete I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nerthoen Evan előtörténete
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Adattár :: Előtörténetek és Adatlapok :: Előtörténetek :: Inaktív karakterek-
Ugrás: