DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Cletus Roncstelep

Go down 
+3
Keisha
Védelmező
Vadmacska
7 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Márc. 29, 2012 8:32 pm

A cselekmények mozgásba lendültek, ahogy a professzor hirtelen elkezdett mutogatni a tárgyakra, de aztán elkiáltotta magát egyik társát hívva, amire én feltekintettem, és meglepetten hökkentem hátra.~Ez a fickó meg honnan jött?~Kérdeztem magától, miközben szemtől szembe találtam magam Martyval. Ő intett, mi meg követhettük. Nem tartott sokáig, hogy megérkezzünk arra a helyre ahova nekünk mennünk kellett. Az állam nem éppen esett le, de hé az emberek még nem voltak annyira előrehaladottak, és valószínűleg nem bíznak meg bennünk annyira, hogy a legmodernebb berendezéseiket ránk bízzák, épp ezért sejtettem, hogy azért van egy két szépség is a tarsolyukba ha ezt minden szó nélkül hozzánk vágták.
-Ha a fenti világ az őskor akkor szerintem ezek minimum középkori felszereléssel rendelkeznek.-Mormoltam magamban, miközben feltekintettem Keishára.-Nos, nem tudom mit mondjak. A burkolat a legegyszerűbb viszont elég hosszadalmas lenne a hegesztés, és utána nem nagyon tudnánk mozgatni, szerintem azt hagyjuk utoljára. Előbb a technikát oldjuk meg... Na de nézzük, mire is van szükségünk.-Kezdtem hozzá a gondolkodásnak, majd felé tekintettem.-Nos, melyiket szeretnéd először? Biztonság, vagy a víz és áramellátást?-Dobtam fel kettőt, és hagytam had gondolja végig.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 05, 2012 1:31 pm

//OFF: Bocsi, hogy kimaradtál, csak Robin mögé elbújt a hozzászólásod.//

Forgatom szemem, mikor pikkelyes újra kezdi a technológiánk becsmérlését, de hát ez van, neki ez a világ olyan egyszerű, amit el sem tudunk képzelni. Na de hagyjuk is kérdezett valamit, amire hirtelen nem is tudom mit feleljek. A biztonsági rendszer nem lenne rossz, de hát amíg nem tudjuk mivel üzemeltetni, annyi lenne, mintha egy nagy táblát függesztenénk ki, hogy "Tilos a belépés", úgyhogy a válasz egyszerű és nagyszerű.
- Akkor kezdjük a generátorral, a vezetékelést, és a csövezést majd megcsináljuk utána. Előbb hozzuk össze, és dugjuk el valahol a föl alatt. Talán semmi nem jön közbe. - Mondom és éppen egy méretes csavarkulcsot próbálgatok a kezemben. Mivel is lehetne kezdeni, talán a burkolat, vagy... Nekem nem is kell tudni. A szerszám fellendül az égbe, és pedig tisztelgés közben elkapom azt.
- Mik a parancsok uram? Mivel kezdjük ezt a hajcihőt? - Kérdezem, és nézek körbe, hátha rájövök, hogyan is kellene megoldani ezt a generátort, ami bárhogy is működjön, de majd az életünket fogja jelenteni, ha valami galiba lesz. Az egyszer biztos.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 05, 2012 4:25 pm

-Jó... Akkor kezdjünk bele.-Feleltem, és már fordultam is volna, ha ő előbb nem szólal föl, hogy tovább kérdezzen. Ránéztem, és egy kis kuncogást követően válaszoltam.
-Pihenj katona!-Viccelődtem, miközben az ujjamat az államhoz tettem.-Na akkor, mivel is kezdjük. A víz generátor jó ötletnek tűnik. Akkor nézzük... Szükségem lesz alumíniumra, acélra, gumira. Körülbelül fél tonna, csak hogy legyen mivel dolgozni.-Gondolkodtam hangosan, úgy, hogy ő is értse. Ha esetleg nem lenne meg minden itt a teremben, akkor a targonca felé veszem az irányt, hogy azzal induljunk a vadászatra.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeSzomb. Ápr. 14, 2012 4:51 pm

És nekikezdtünk az egyszerűbbik felének a dolgoknak. Ez a kis generátor, amihez teljesen buta vagyok, még csak az alap tervrajzokat sem értem meg, nem hogy a bonyolultabb elektronikáját a dolognak, de csak egy vállrándítással túlteszem magam rajta. Hát most éppen csak kis tanonc vagyok ott a hatalmas pikkelyes megnyúlt koponyához képest.
Gyorsan telik az idő, a felskiccelt terveket bámulom, miközben pikkelyes csak írja és írja, na meg rajzolja, de még így se nagyon értem a dolgot. Lassan elkezd derengeni, mint a hangyának, ki fűnyíróval találkozik, hogy van az ő kis világa körül, egy hatalmas ismeretlen képződmény, minek határait még fel sem tudja fogni, csak egy szemernyit látott meg belőle, csak egy pindurnyi részt, ami elborzasztja.
- Nagyatyám szellemeire mondom, hát ilyenről még csak nem is álmodtam. A gép bonyolult, de mégis olyan egyszerűen oldja meg a dolgot, hogy csak bámulni tudok. - Mondom ki a dolgot, és csak a technológia alapjai vannak meg ezen a földön. Sok év kell még ahhoz, hogy ezekhez a hüllőkhöz felérjünk. A világuk csodálatos lehet. A technológiájuk is.
- Mesélj nekem a világodról. Annyi minden lehet, amit még nem tudunk. Biztos gyönyörű... - Mondom áhítattal, miközben kezeim is járnak azért. A hegesztőpálka ütemes sercegése, a fortyogó fém, ahogy megadja magát a nagyobb erőknek, és úgy alakul kezeink alatta, hogy kell. Rám csak a külső váz van bízva, a precíz munka a nagyfejé. Így hát csak a részeit látom a nagy egésznek, de ez is csodálattal tölt el.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 16, 2012 4:57 pm

Elkezdtem felvázolni a generátort, de Dr. löket nem nagyon fogta fel, csak figyelt és próbálkozott. Végül is ez megérthető a szerkezet nem épp a kezdőknek való igaz az egyszerűsége eléggé szégyenbe ejtő de néha a legjobb megoldás az egyszerűség. Miközben én rajzoltam kiadtam az utasításokat a vázhoz szükséges fémhez illetően így ő el is kezdte beolvasztani azokat. Mire kész lettem már lehetett is érezni a forró fémet a levegőben, igaz ez az illat nem éppen kellemes. De mindenesetre kész voltam. Löket csak ámult, mintha a világ megváltó gépezetre tekintett volna ami nálam már minden háztartás szerves része. Vissza tekintettem, majd elmosolyodtam az elismerő mondatára. Ezután végig tekintettem a tervrajzon még egyszer hátha kihagytam valamit. Eközben ő feltett egy kérdést, vagy inkább csak beszéd témát, miszerint meséljek többet a világomról.
-Nos, mit mondhatnék. Kérdezz és én majd válaszolok.-Mondtam miközben oda tekintettem a fémöntvényekre, szépen megolvadtak, így hozzá lehetett látni az öntéshez, de hoppá.
-Hmm... Kéne pár öntő forma ehhez.-Jegyeztem meg halkan, miközben végig tekintettem a készleten.-Úgy tűnik azt is nekünk kell csinálni.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 19, 2012 11:53 am

Visszafojtott lélegzettel várom a szóáradatot. Az elmélyült értekezéseket, a honvággyal fűtött számadásokat, vagy csak a régmúltba való visszaemlékezéseket, révetegen akadozva, ahogy az elmúlt dolgokra szoktunk emlékezni. Ám erre csak egy kérdést kapok válaszul, és nem is jogtalanul. Hát kicsit nagy teret adtam volna, vagy elég összefüggéstelenül jött volna a dolog, így hát kicsit szűkíteni próbálok a dolgon. Van min, és van elég sok minden, amit meg szeretnék tudni.
Közben a kezem jár, míg Cybergyík az elektronikával bíbelődik, és végre elememben érezhetem magam. A forró fém, az izzasztó levegő, és a kemény fizikai munka. Ezeket már rég nem éreztem, mostanában csak laborban ülök, és próbálok kiókumlálni, hogyan is lehetne csökkenteni egyik-másik gép üzemanyag fogyasztását. De ez tényleg produktív munka. Igaz csak a felhasznált anyagokat hasznosíthatom újra fel, de még így is elég jól sikerül a dolog. Lassan ömlik bele a még izzó folyékony ötvözet, és hangos sistergések mellett veszi fel a végleges formáját. A méretezéssel nincs gond, tökéletes munkát végzek, ám látom már Cybergyík is mindjárt végez a maga dolgával, miközben beszélgetünk.
- Hát jó kérdés. Tudod oly sok kérdést vet fel bennem az ittléted. Elsőnek is vannak más dimenziók, és azokban élőlények - mondom, utána lassan rájövök, hogy ez nem éppen az a megállapítás volt, amit akartam. Újra próbálkozok. - Mármint ez nem pont kérdést, csak megállapítás volt, de hát ez akkora hatalmas dolog. Vagyis akkor az evolúció máshogy fejlődött, csak egy parányi különbség mekkora változásokat hozott össze. A földetek, megváltozott, gondolom tektonikailag is, és ezért más irányt vett a fejlődésetek. Talán hamarabb kezdtétek, talán csak hatalmas agyatoknak köszönhetően gyorsabban fejlődtetek. És most már más dimenziók felé kacsintgattok, másik világok felé. Hát akkor gondolom már az űrt meghódítottátok? Kolonizáltatok más bolygókat? Vagy találkoztatok már bolygótokon kívüli élőlényekkel? És ha már ilyen fejlettek vagytok, mégis legjobban a hüllőkhöz hasonlítotok, mármint a mieinkhez, akkor nedves közeg kell nektek. Mármint kiszárad a bőröd? Váltasz néha bőrt, mert hogy kinövöd? Vagy olyan, mint a mi felhámunk, hogy rugalmasan változik? És... és... és... - annyi gondolat cikázik a fejemben, össze se tudom szedni rendesen, lassan veszek egy nagy levegőt, csak hogy a hév el ne kapjon újra. Akár csak a bázisunkon, minden gondolatom körülötte forog, és hát van is miért, annyi kérdés, annyi válasz, és még annyi megtudnivaló ismeret. Erre pedig olyan kevés időnk van.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 19, 2012 6:30 pm

Egy kis csend, majd megindult a szóáramlat ahogy az várható volt. Eléggé hadarta a mondani valóját, sőt meg kellett állítani annyira belemerült.~Istenem, még jó hogy jobbak a reflexeim mint egy emberé, egy olyan felfogásii gyorsasággal mint egy emlős biztosan nem értenem.~Gondoltam magamban, miközben türelmesen megvártam, hogy befejezze a hadarást. A felemeltem a karomat, hogy egyenlőre ennyi kérdés is elég, nehogy aztán újra kezdje, majd a mutatóujjam a halántékomra helyeztem, sorba szedtem a hallott kérdéseket és feltevéseket, és kikerestem a válaszokat az emlékeimből és saját feltevéseimből. Aztán sóhajtottam, és belefogtam.
-Akkor kezdjük az elején. Az az apró változás amit említettél az a bizonyos stadion nagyságú meteor, ami nálatok becsapódott viszont minket elkerült és a nagytestű dinoszauruszok nem pusztultak ki, hanem a táplálék lánc csúcsán maradtak, nem úgy mint nálatok ahol az elpusztulásukkal az emlősök vették át az uralmat. A technológiánk azért magasabb szintű a tiéteknél mert nekünk sokkal több időnk volt fejlődni, sokkal hamarabb fejlesztettük ki az intelligencia szikráját... Ha mind az amit az interneten olvastam helyes, akkor körülbelül 9000 évvel vagytok lemaradva, persze mi lassabban is fejlődtünk, nálatok a az elmúlt pár száz évben ugrás szerűen nőtt a fejlődés nálunk ez lassabb növésű volt de mivel még mindig több időnk volt így nem értetek be ezzel az ugrással bár ki tudja lehet ezer év elég lesz hogy a mi szintünkre lépjetek.-Mondtam majd egy kis szünetet tartottam, hogy végig gondoljam a következő választ.-Ami a dimenziókat illeti... A mi tudományunk elutasítja a létezésük, csak a véletlennek köszönhető, hogy most itt vagyok, mint azt mondtam a teleportációs kísérlet félresikerült, valahogy lyukat ütöttem a térbe azzal az új katalizátorral... Na de mindegy is. A bolygó népesítés még nem valósult meg, még nem találtunk olyan módszert ami lehetővé teszi, hogy a fénynél gyorsabban haladjunk, de a Marsot már lakhatóvá tettük, most úgy néz ki mint a Föld. Jó pár száz éves munka, de meghozta a sikert. Idegenekkel még nem találkoztunk, de rádió jeleket már fogtunk.-Ismételt szünet amíg gondolkodom.-A bőrünk levetjük de csak amíg nem válunk felnőtté, hiszen akkor már nem változik a magasságunk. A nedvesség pedig nem gond, legalábbis nálam nem, én már génmódosított babként születtem, a pikkelyeim alatt van egy bőrréteg, ami légzik, ezt például az emlősöktől vettük át.-Mondtam egy kis kuncogással.-És igen, van tökéletes mosópor ami minden foltot ki tud szedni.-Tettem még hozzá egy kis viccelődéssel, mert manapság a tévében szinte csak a mosópor reklámokat látom, hihetetlen mennyi cég versenyezz ebben a semmi kis apróságban.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 26, 2012 9:00 am

És kész az utolsó simítás is. A generátor váza tökéletes, hát nem véletlen hogy én alkottam meg. Már és már társam is elkészült a művével, már csak összeillesztjük, és az a megnyugtató búgás az ami jelzi, hogy kész a mű. Azonnal rácsatlakoztatjuk a hálózatra, és a túláram következtében le is vágja a biztosítékot. A mi hibánk, de hát a dicsőségért szenvedni kell. Egy láthatatlan bemondóból dorgálást kapunk, ha jól hallom éppen Marty nevű alak a soros. Az előételnek vége jöhet a főfogás.
- Ez sem volt kevés munka, de ami most jön az lesz igazán a csúcs - mondom miközben a hatalmas fém hegy előtt állok meg. Végigtekintek a több tonnányi fémhulladékon, amit még a héten meg fogunk mozgatni. Ez lesz az egyik mesterművem... vünk, ilyet nem minden nap csinál az ember. És már pattanok is a targoncára, hogy a már elkészített olvasztótégelyekbe borítsam a hulladékot. Lassan olvad, szörnyű hangok kíséretében, mintha csak egy aktív vulkán közelébe lennénk, de ez engem nem zavar. Nem lenne annyi X kromoszómám ha nem tudnék egy ilyen kis dolgot átkiabálni.
- És mi van a városokkal? Hasonlóak a miénkhez, vagy valami számunkra jobban elképzelhető fantasy stílusban éltétek ki magatokat. Tudod erdők, fák, élő építőanyagok. Sehol semmilyen élettelen technológia, csak valami izgő-mozgó élő gépek? - Hát már magam sem tudom mire akartam végül is kilyukadni, de újra próbálkozok. - Mármint azt akartam kérdezni, hogy hogyan is éltek ti? Ugyanilyen városokban? Vagy valami számunkra teljesen idegen kolóniákban laktok? Egyáltalán hasonló a társadalmatok a miénkhez? - Jutnak eszembe az egyre képtelenebbnél képtelenebb ötletek, arról, milyen is lehet egy ember nagyságú gyík mindennapi élete.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeCsüt. Ápr. 26, 2012 4:00 pm

A finom szerkezetekhez sok idő és öntőforma kellett így jó pár óráig elvoltunk a dolgokkal mire végre sikerült elkészíteni a generátort. Igaz jó pár részét nem tudtuk kihasználni hisz víz nap és levegő nem igen volt a környezetünkben, de a másodlagos és harmadlagos funkciók bőven elegek voltak hogy kicsapjuk a bisztit ami bár az elején inkább ijedtséggel, de boldogsággal is szépen elárasztott. Ez volt az első generátor amit egyedül kellett összetákolnom de nem panaszkodom, jól működik. Kesiha rögtön örvendezni kezdett és már hozzá is látott a további részek előkészítéséhez ami hatalmas adag fém beolvasztásával járt, ami eléggé hangos volt. Uh a fejem is zúgni kezdett, de még így is hallottam a hangját ami meglepő volt, bár inkább arra fogtam, hogy mellettem állt, és nem arra hogy hangosan beszél.
Elkezdett kikérdezni a városokról, meg az életformánkról, amin elég sokat kellett gondolkodnom, nem igen tudtam mit mondhatnék, de azt hiszem jobb ha most inkább konkretizálok.
-Nos, nem egyáltalán nem így néznek ki a mi városaink.-Mondtam miközben felálltam, és végig tekintettem a terveken ismét, hogy biztos ne hagyjunk ki semmit.-Bár a történelem során volt egy korszak amikor mi is ilyen retteneteket gyártottunk, történelem órán egyszerűen el voltam borzadva amikor láttam, hogy az őseink ilyen téglatestekbe voltak zsúfolva.-Sóhajtottam, majd elkezdtem az újabb magyarázat órát.-A mi házaink fehérek és kerekek, a vázak méhsejtes alapon nyugszanak. Az anyag pedig Natriomonulizatiromibalin, valószínűleg te még nem ismered ezt az anyagot, és elég drága is előállítani. Mert csak őrkohókkal lehetséges. Tudod vannak olyan ötvözetek amiket földi körülmények között lehetetlen előállítani, a gravitáció meg az oxidáció miatt.-Mondtam, majd kicsit megropogtattam a vállam, mielőtt elkezdtem volna kiönteni az első adag fémolvadékot az öntőformába.-Olyan erős, hogy egy tornádót is át lehet vészelni benne alatta.-Mondtam egy mosollyal, majd szembe néztem vele.-Egyébként igen vannak akik városokban élnek, mint például én, de ez már kezd divatja múlttá válni. Gondolom pont úgy ahogy a faluk is kezdenek ki menni a divatból és csak azok költöznek vidékre akik nyugalomra várnak. Manapság légcsarnokban élünk.-Jegyeztem meg majd eszembe jutott, hogy még nem is hallottak a légcsarnokokról, szóval jobb ha elmagyarázom.-Az egy repülő ami viharokból és esőfelhőkből szerzi az energiát és a vizet... és tenyésztenek állatokat a húsevők szóval most az a legújabb hely ahova mindenki be akar jutni.-Mondtam, majd megvakartam a fejem.-A bűnözés sokkal alacsonyabb nálunk, mert már a rendőrség sokkal korszerűbb fejlesztéseket használ, így nem nagyon éri meg elkövetni a bűntényt mert gyorsan elkapnák az elkövetőt.-Mondtam halkan és megvakartam a tarkóm.-Na mindegy, hol is tartottam...-Gondolkodtam el.-Hol is tartottam?
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 30, 2012 2:21 pm

//OFF: Hogy miket ki nem tudsz találni xD //

Nem tudom, minél jobban ismerem meg társam világát, vagy azt a titkos előéletét, amiről eddig még nem nagyon beszélt. A probléma az vele, hogy minden egyes új információval egyre egyszerűbbnek érzem magam. Olyanokat mond, amit eddig még nem is bírtam elképzelni, vagy a tudatalattimnak sem volt elég ereje, hogy álmaimba juttassa el. Így csak annyit tudok kinyögni.
- Hűűűhaaaa - mondom az igazságnak megfelelően. Na és csak ez jut eszembe, más nem nagyon. Ám ekkor, mintha csak a láva forró fémkipárolgása juttatja eszembe, vagy az elképzelés, hogy a levegőt is meghódítják, és élnek rajta. Na meg, ahogy elhagyják a földet. Akár csak egy mennyország.
- És... és akkor az egész bolygófelszínt már visszaadtátok a természetnek. Óóó ez olyan csodálatos lehet. Mindenfelé fák, és növények, az állatkák ugrálnak a mezőkön, bármerre is néz az ember... mármint a gyík mindenfelé csodálatos fauna. Ó de irigyellek titeket. Csodálatos lehet az élet. Az atmoszférában élni, és csodálatos természet alatta. Olyan jó lehet. - A formák közben lassan megszilárdulnak, és igaz most más foglalja le hatalmas agyi kapacitásomat, de azért már össze tudom rakni, a hatalmas lapokból, milyen szép kis odúnk lesz.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeKedd Május 01, 2012 6:45 pm

//Köszi Very Happy
Dr. Löket csak elcsodálkozni tudott a mondandómon, én meg csak elmosolyodtam, és folytattam a munkát, ő pedig beindult, és újabb sorozattal indult, és rögtön ideavilágként állította fel az én világom.
-Azért nálunk sem paradicsom van. Elég sok a háború... és vannak szegény országok akik nem engedhetnek meg légcsarnokok építését... A csatáink igaz kisebb lemenetelűek mint egy emberi, de a politikai feszültség érezhető, csak idő kérdése, mikor ugranak ténylegesen egymás torkának a gazdagabbak.-Mondtam egy sóhajtással.-Ki tudja lehet, míg itt vagyok már ki is tört a következő világháború, és mire visszaérek minden egy nagy katasztrófa övezet lesz.-Látszott a szomorúság az arcomon, de aztán megráztam a fejem.-Na mindegy, ez még a jövő zenéje, most úgyis béke van, szóval csak nem romlik meg ennyi idő alatt a rendszer.-Mondtam, majd óvatosan kimértem a következő öntvényt, és félre tettem a bevonatot.-Mellesleg a mi földünk inkább sivatagos mint erdős, tudod mi meleg kedvelők vagyunk, és ezért globális felmelegedés ami lassan zajlott le, igazából nálunk inkább előny mint hátrány volt. Amíg az nem zajlott le, nem is közelíthettük meg az északi vagy a déli sarkot. Hmm... Kíváncsi vagyok mi motiválhatja azokat a lényeket akik ilyen rekordokat döntögetnek.-Gondolkodtam el hangosan, miközben egy újabb öntvénnyel végeztem.-De egyébként igen, elég szép hely lett, mármint az én szememben. És az élet is egész jó, a semleges országokban mint amiben én élek.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeSzer. Május 02, 2012 10:08 am

Elhúzom a számat a hallottak alapján. Úgy néz ki teljesen elszámítottam magam, hát ha a sivatagban érzik jól magukat. Mármint... mielőtt a gondolataim újra tévútra visznek. Nem biztos, hogy tiszta homoksivatagról beszél.
- Életem kezdetét, én is sivatagban éltem le. Mármint Ausztráliában, még gyerek voltam. Igaz nem volt sok dolog, amit ehetett az ember, de megéltünk nagyapámmal - mondom, és közbe újra elgondolkodok. Hát a sivatagban bármiféle élelem termelése nehézkes.
- És akkor ti mit ettetek? Mármint bizonyára tudod itt a humuszban gazdag földeket műveljük meg, és tonna szám használunk vegyszereket, meg genetikailag módosult növényeket, csak hogy a termésátlagjaink nőjenek. Így tudjuk élelmezni magunkat, és még így is elég sok az éhező. Ezt nem hinném, hogy egy sivatagosodott világon meg tudnánk csinálni. Vagy ti más módszert találtatok fel? Igaz nem is biztos, hogy ti inkább növényeket termeltek... - Hagyom félbe a gondolatot, ami elborzaszt engem. Soha nem volt bajom semmilyen élőlénnyel, de azért az a sekélyes ötlet, hogy óriási rovarokat tenyésztenek, és azt eszik meg, vagy valamilyen fényevők lennének, az egy kicsit nevetséges.
Majd újabb ütés éri a képzeletemet. Már gyarmatosítottak másik bolygót, és még mindig torzsalkodnak az értelmes lények egymással.
- Úgy látszik ez a széthúzás minden "értelmes" lény velejárója. Azt hittem már valami bolygóközi állam vagytok, és egy "irányítás" alatt van az egész lakosság. Hát hogy milyen bolondságokat tudnak kitalálni a sci-fi íróink. - Teszem még hozzá inkább csak magamnak, a sok "tapasztalatomat", ami elindított erre az útra engemet. Pont az ilyen ponyva regényekért lettem tudós, el akartam érni valamit, hogy végre megváltoztathassam a világot, és soha nem történhessen olyan szörnyűség senkivel, mint azokkal a lányokkal.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeSzer. Május 02, 2012 8:15 pm

Dr. Löket nem sokára újabb kérdés sorozattal állt elő, amit én türelmesen végig hallgattam. Miközben folytattam a munkát. Érdekes meglátásai vannak, és jó kérdései, bár egy kicsit ügyesebb tálalás nem ártana, így eltart egy ideig amíg kitalálom a válaszokat. Közben a kobakomat vakargattam. Persze utána eszembe jutott, csak kellett idő.
-Nos, a mi földünkön két intelligens faj is kifejlődött. Egy növény evő csoport és egy húsevő csoport. Mint azt láthatod, én nem az előbbibe tartozom.-Villantottam meg taréjos fogsorom.-A növény evők bármilyen növényt meg tudnak enni mint azt gondolhatod, nem úgy mint ti akik csak bizonyos részeket.
-Régen csak azért folytak háborúk, hogy a mieink élelemhez jussanak, szóval jah, nem volt könnyű az élet a középkorban, mármint a miénkben, egyik fél számára sem... Aztán jött a törvény miszerint az is kannibalizmus ha bármilyen intelligens életet fogyasztunk el, szóval onnantól az leállt. Ezért mi úgymond állatokat kezdtünk tenyészteni a füves területeken, és azokat vágtuk le. Egy béke időszakban pedig eltanultuk, hogy hogyan lehet fűt növeszteni a homokban, ami segített, a takarmány alkotásban. Nagyjából így történt. A sivatagban pedig úgy tenyészthetsz növényeket, ha elég mélyre ásol. A kövekben könnyű gombákat és moszatot tenyészteni, szóval az alap táplálékuk megvolt.-Kicsit elgondolkodtam a mondani valóján, majd az egyik ujjamat az államhoz tettem.-Oh... Tényleg... Gondolom nektek nem is volt földalatti városotok... Néha vannak dolgok amiket átlagosnak veszek, hehe-Mondtam megsimogatva a kobakom.-De egyébként ami a vezetést illeti, az már kezd kialakulni. Már csak két birodalom van, meg a semleges államok, de hamarosan azok is csatlakoznak valamelyikhez. Ha végre túl teszik magukat a múlt sérelmein akkor talán, kiegyeznek és végre egy állam lesz, de ahhoz kelleni fog még pár száz év szerintem, de utána gondolom majd lesz egy Mars Föld összecsapás is, meg még sok más háború, az sosem kerülhető el. A legelfogadottabb filozófia a mi bolygónkon az ellentétek filozófiája. Mindennek megvan az ellentéte, és ha valamelyik megszűnne létezni akkor minden megszűnne létezni, mert minden ami hozzákapcsolódik szintén eltűnik. Teszem azt a gonosz. Ha az eltűnne, akkor a jónak nem lenne semmi értelme, így az is megszűnne. Megszűnne a rend a káosz hisz azok csatlakoznak egymáshoz, és így tovább és így tovább.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimePént. Május 04, 2012 2:27 pm

Úgy látszik bármennyire is különböző egy-egy világ, főleg Cybergyíké, attól még az alap dolgokban ugyanolyanok vagyunk. Ez mondjuk annyiban jó, hogy nem idegenkedünk egymástól, de azért abban rossz, hogy semmilyen világ sem maradhat távol a háború borzalmaitól.
- Ha már a hasonlóságnál tart... Mármint éppen azon gondolkodtam, hogy egyetlen dimenzió sem mentes az erőszaktól, és a harcoktól. Ebben hasonlóak vagyunk, de azért biztos rossz lehet neked. Se barátok nincsenek itt, se... Lehet hogy egy kicsit indiszkrét kérdés, de nálatok vannak házaspárok? Vagy bármilyen más hasonló intézmény? Van neked feleséged? - Jutnak eszembe, az újabbnál újabb szörnyű felfedezések, melyek különbözhetnek egymástól. Talán nekik oly idegen ez az egész, mintha nekünk egy bolyban kellene laknunk. Van rá esély, hogy nem is foglalkoznak ilyenekkel. A mi hüllőinkben nem túl nagy az utódok nevelésére való hajlam, talán a másik dimenzióban, ahol a hüllők fejlődtek tovább, és... és tojásokat raknak, nem is foglalkoznak az utódokkal, mert hát egy haladó társadalomban, ahol a föld alatt építkeznek, és az égben, talán olyan megoldásuk van, amire kis emlős agyammal nem is tudok gondolni.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimePént. Május 04, 2012 7:29 pm

A beszélgetés egyre inkább kezdett érdekes lenni. Löket egyre többet akar megtudni a világomról, én pedig készségesen válaszolok, hisz végül is társak vagyunk, meg kell bízni egymásban legalább az ilyen kis dolgokban.
-Ki tudja lehet van olyan dimenzió, csak nem a minék.-Gondolkodtam hangosan, de aztán a gondolat menet rám szegeződött, hogy mennyire magányos lehetek így egyedül. Az egyik kezemmel megfogtam az alkarom, és lenéztem a földre.
-Nem, nincsen, és sok barátom se volt... De hiányoznak.-Mondtam, miközben feltekintettem rá egy pillanatra, de utána rögtön vissza tértem a munkához.-Még szüleim sincsenek. Csak a professzor volt ott nekem. A többiekkel csak felszínes kapcsolatom volt, sosem értékeltem túl nagyra a kapcsolatokat akkoriban.-Egy pár másodpercig hallgattam.-Azt hiszem addig nem veszed észre a dolgok fontosságát amíg el nem veszted őket.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 12:00 pm

Hirtelen szomorú témára terelődött, pedig nem is akartam. Mondjuk nem tudom mire számítottam, ha egy hazájától eltávozottól kérdezek az otthon melegéről. Ám mindegy is, valamivel jóvá kell tennem, ha már családja nincs, és barátait otthon hagyta, valami olyannal kellene előállnom, ami otthonához köti, de... meg is van.
- És otthon te is ilyen földalatti városban laktál? Nekem nagyon szörnyűnek hangzik, elzárva a napfénytől, a friss levegőtől, ahogy a szellő az arcodba fúj. Ahogy a hajadat... mármint a pikkelyeidet borzolja. Ott milyen volt az élet? Csak a munka és semmi más? Vagy lejártál edzegetni, esetleg vívni tanulni.... - mondom sejtelmesen, csak úgy felelevenítve egy régi elhúzódó vitát, a csapattal. Minek is vannak nekik felszerelésük, ha nem használják.
Felszerelésre visszatérve, végül kisült minden alapja a bázisunknak. A hatalmas elemek ott állnak előttünk, igaz csak sima acél ötvözet, de így is olyan vastagok, mint az alkarom hossza. A tartóoszlopok is szépen sorakoznak egymáson, a műhely, vagy raktár, vagy minek is használja ezt a doki, és kedvenc kompániája, eléggé túlzsúfoltnak látszik tőle. Már mi is alig tudunk köztük mozogni.
Nehéz munka után megtörlöm gyöngyöző homlokomat, és végig nézek művünkön, már itt vagyunk három vagy négy napja, a föld alatt nem látom a napot és az idő változását, de csak kész lettünk az alapokkal. Már csak a nagy kérdés jön, hogyan fogják a nagy szellemek elérni, hogy ezt a nagy kupac vasat eljuttassuk feltűnés nélkül a bázisunkra, és ott úgy összeszereljük, hogy senkinek ne tűnjön fel. A kérdés adatott, gondolom Cybergyíknek is ez jár a fejében, így csak annyit kérdezek tőle.
- Na most mi legyen?
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 12:53 pm

Miközben dolgoztunk Löket tovább kérdezősködött, és rögtön előállt az elméleteivel, így nem tudtam félbeszakítani, meg kellett várnom, hogy befejezze egy pillanatra.
-Először is, nem éltem a föld alatt soha sem. Másodszor a régi építészek nem voltak hülyék, ástak szellőző rendszert. Harmadszor, a dolgozóknak kötelező volt heti egyszer fel menni a felszínre, mert fent is volt város. Negyedszer, én egyetemista voltam, szóval nem dolgoztam, az ösztön díjamból éltem. És végül nálunk a szórakozási lehetőségek a virtuális valóság szobáknál kezdődnek.-Fújtam ki a levegőt, de azért igyekeztem tartani a hangom, hogy ne tűnjek cinikusnak.-A kardforgató tudásom legjavát onnan szereztem, mert hát akkoriban az volt a legmenőbb játék, de igazi képzésem nincs, ezért nem szeretem használni a kardom, ha erre gondoltál. Az csak megfélemlítésre való. A legtöbb gazfickó rögtön fel is adja, ha megcsillantom.-Mondtam, miközben egy újabb adagot tettem a helyére. Elég sok idő telhetett el mire készen lettünk, és én szörnyen fáradt voltam és éhes. Mikor Keisha megkérdezte, most mi legyen enyhén felé fordultam, majd megvakartam a kobakom.
-Most? Most tartsunk ebéd szünetet.-Mondtam egy sóhajjal. Persze nem asz hogy nem ettünk semmit amíg itt voltunk, de most kellett egy kiadós ebéd... Vagy napszakhoz illő étel adag.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 3:00 pm

Az események nemvárt, ám annál kellemesebb fordulatot hoztak. A munkával telt napok, eddig csak úgy pörögtek. Nem sokat aludtunk, ébren tartott minket az alkotás izgalma. Az a pár percnyi pisszenés, amivel jutalmaztuk magunkat, vagy a sarokban töltött tíz perc, mikor már nem volt elég erőnk tovább haladni. Csak ennyi volt, és enni is csak a sok rendelt szemét kaját sikerült, ami eljutott idáig.
- Rendben van - mondom miközben széleset nyújtózok. Megmozgatom minden izmomat, csak hogy nyúljanak egy kicsit, és elindulunk a konyha felé. Legalábbis a helyiségbe, ami konyha szerűségnek van kikiáltva. Van benne egy összeállított asztal természetesen szemétből, pár szekrény benne fém edények, és hogy lehessen "főzni" is, egy egész gázpalack, amire rá van kötve egy főzőlap. Úgy látszik ez itt legfelszereltebb étkező helyiség.
- Összeüssek valamit? Van itt pár tojás egy omlett még jól jöhet... - ekkor csapok a homlokomra, ez olyan lehet, mintha én azt mondanám, hogy turmixszolt emlős embriót együnk. - Már ha nincs ellenedre a tyúktojás evése? Nem vagyok egy túl jó szakács, de tudod a nehéz gyerekkorral együtt jár, hogy megtanul az ember ezt azt. - Hát úgy látszik ez a beszélgetés előhozza belőlem a legjobbat. Vagy legalábbis a legjobb rosszat, amit átéltem eddig. A múltam, amit Ausztráliában hagytam, az ott is maradt, csak a jót hoztam át a remények földjére, az álmok otthonába. Ami mondjuk így visszatekintve rémálmok otthona, ha csak nem teszek ellene valamit.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeKedd Május 08, 2012 3:21 pm

Végül is beléptünk a konyha részlegre, és kicsit körbe nézhettünk. Keisha rögtön a tojást dobta fel, amire először felhúztam a szemöldököm, de aztán behunytam a szemem, és leültem. Nagyon fáradtnak éreztem magam. Na igen nem igazán érezzük mennyi mindent vesztettünk amíg nem fejezzük be amire fordítottuk ezt a rengeteg energiát. Ásítottam egy jó nagyot, majd hátra dőltem a székben.
-Jó lesz.-Mondtam, miközben nyújtóztam egyet mintha a kezeimet akarnám kitörni.-Úgy érzem mintha évek óta nem aludtam volna... Hihetetlen, pedig egy órával ezelőtt még pörögtem... Hehe.-Nevettem halkan, majd rátámaszkodtam az asztallapra, és megtámasztottam a fejem mintha bármelyik pillanatban leesne.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeSzer. Május 09, 2012 3:21 pm

Felütöm a tojásokat amennyit csak találok, alágyújtok az égőnek, és még egy kis zsírt is találok, csak hogy minden tökéletes lehessen. A tojások lassan szép sárga színt vesznek fel, egy kis só, és a konyhát máris betölti a friss rántotta illat. Még két kavarás és kész is van.
Leteszem az asztalra, és mivel tányért nem találtam, csak egy villát, meg egy kanalat, ami mondjuk egy hangyányit el is van görbülve, de hát éhes ember ne válogasson. Az asztal közepére teszem, csak úgy hogy meg ne süssem Cybergyík-ot. És felkínálom a választási lehetőséget.
- Kanál vagy villa? - Nyújtom felé mindkettőt, és amelyik jobban megtetszik neki, el is veheti. Választás után azonnal neki is kezdek, elég széles a serpenyő, hogy ketten is odaférjünk hozzá, így csak jóízűen lapátolom be a tojást.
- Én azt mondom, hogy egyenként vigyük el a bázisra. Ott majd esténként egy-egy részt felrakunk, ha valaki jön akkor csendben meghúzzuk magunkat. Így el fog tartani egy ideig, de legalább senki sem fog ránk akadni. - Csámcsogom teli szájjal. Igaz nem éppen nőies, de hát aki olyan farkas éhes, mint én az nem válogat az eszközökben, hogyan is tömi meg bendőjét. - Ám a szállítással csak gond lesz. Hogyan vihetnénk át ekkora elemeket a városon, hogy ne szúrjon szemet senkinek? - Lassan mintha csak valami bujdosó rém jönne elő a sötétből, tűnik fel előttem egy gondolat. Talán csak a végkimerülés az oka, vagy hogy éppen eszek, és más testfunkcióim is megindultak, de nem tudom teljesen körvonalazni, így csak a háttérben piszkálja a fantáziámat.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeSzer. Május 09, 2012 4:29 pm

Dr. Löket gyorsan összeütötte az ételt, és fel is szolgált én meg csak végig tekintettem a pompás tányéron. Viszont előbb jobb ha evőeszközt választok, ezt meg is tettem.
-Villa.-Mondtam, és már hozzá is láttam a a fogyasztáshoz. Közben hallgattam a nyammogott mondókát, amire csak bólintottam, de aztán valami más is eszembe jutott. De előtte végezzünk az evéssel, mutassunk már jó példát az embereknek. Miután lenyeltem a falatot, kinyitottam a számat.
-Esetleg megkérhetnénk Mártyt, biztos kölcsön adna egy két szemét szállítót abban bőven elférnek a cuccok amik kellenek nemde?-Kérdeztem miközben bekaptam egy újabb falatot, majd leküldtem a torkom mélyére, és feltekintettem rá ismét. Várva a választ.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeVas. Május 13, 2012 5:00 pm

Hát eddig sem voltam túl gyanakvó, de azért meg kell húzni valahol a határt. A bázisunk egy szent hely, nem tudhatja meg akárki merre is van. Úgyhogy talán más tervet kellene kitalálni. Kukásautók ha sokáig parkolnak valahol, és sok mindent pakolnak le róla, még feltűnést is kelthetnek. Főleg ha csak ketten vagyunk rá.
- Hát mi lenne ha most én szakmai tudásomat csillogtathatnám egy kicsit? Hát olyan szépen egybe vannak már pakolva, csak jó erős pányva kell rá, és egybe is maradna. Utána rászerelnénk pár hajtóművet, az én fajtámból. Egy nagyobb fajtát lehetne, azzal át tudjuk vinni a városon, és a fények felett. Senkinek nem tűnne fel, felfelé kevesen néznek... - Gyorsan végigfuttatom a fejemben a tervrajzokat, és az aerodinamika minden törvényét, a repülő szerkezetekre nézve. Egy gond azért van vele.
- Csak annyi lesz a baj, hogy a motorok elég hamar kiégnek. De addig mindenképp ki fogják bírni, míg átszállunk, csak utána kiég és használhatatlanok lesznek. Ám egy egész jó teherliftet össze fogunk tudni belőle hozni - Vigyorodok el. A veszélyes dolgok mindig is érdekeltek, csak hát az adrenalin na meg a repülés elveszi az eszem ilyenkor.
- Mit szólsz, egyszerű és elegáns megoldás. Na meg a dokiék sem tudják meg merre is van a bázisunk...
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeHétf. Május 14, 2012 6:15 pm

Én csak hallgattam amit Löket mondott, és kicsit felhúzott szemöldökkel, kezdtem válaszolni.
-Öm... Nem az, hogy nem bízom benned... De erről szeretnék egy prototípust. Nem szeretném, hogy az út felénél felrobbanjon a motor és az egész az utcára zuhanjon. Nem kis súlyokról beszélünk.-Mondtam emlékeztetőül, miközben végeztem az utolsó falattal, majd felálltam.
-Mire lesz szükségünk?-Kérdeztem, miközben a tányéromat rátettem, a pultra mosogató híján, kénytelen voltam oda tenni. Majd neki dőltem, és ránéztem türelmesen várva a válaszát.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeKedd Május 15, 2012 12:08 pm

Egy szó nélkül felállok az asztaltól, és a már jó félig megevett omlettemet is ott hagyom. Visszasietek a műhelybe, és már hozom és Lélekrablót. Nekitámasztom étkezőalkalmatosságunknak, és visszaülök. Kezdem tovább falatozni a tojásokat, és belekezdek.
- Hát a prototípus ez lenne. Hát precíziós szerszámnak nem lehetne mondani, de ez még csak az első változat. A hajtóművek jók, sokat kibírnak, csak egyetlen gondom van vele. Túl sokat fogyasztanak. Ez a kis szerkezet kerozinnal megy. Pár óra folyamatos repülésre tökéletesen megfelel, csak a teljesítménye nem elég. Ennek pedig a nem megfelelő energiafelhasználás az oka. Ezért is mondtam, hogy annyi időt ki fog bírni, míg átvisszük eléggé meg kell erősíteni a hajtóművek borítását. - Újabb falat, és újra csak gyors rágcsálás. Egy korty víz, és folytatom is. - De ha jól sejtem, meg tudnánk oldani... vagyis biztos tudsz egy használhatóbb energiaátvivőt, mint a fosszilis energiaforrás. Azzal elég kakaót tudnánk adni, hogy több tonnát is megmozgathassunk. Na mit szólsz? - Még az evőeszköz is megáll a kezemben, ahogy várom a válaszát társamnak. Úgy látszik Cybergyík-kal egész jól el tudunk ötletelni, és ha tényleg tud egy jó megoldást, akkor még a bumerángjaimat is fel tudjuk fejleszteni. Ami mondjuk egy kis bűntudatot kelt bennem, hogy a csapat szükségét kihasználva a magamon is akarok segíteni, de hát ez olyan, mint egy csapásra két legyet leütni. Hát ha mindenki profitál belőle akkor miért is ne?
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitimeSzer. Május 16, 2012 1:34 pm

Pár perc és Löket már vissza is tért fegyverével, a Lélekrablóval. Végigtekintettem rajta, miközben ő elmondta a mondandóját, és nagyjából elmagyarázta a működését. A szemeim kicsit kitágultak.~Kerozin? Kerozin?!~
-Mekkora egy...-Kezdtem bele, de aztán elharaptam a mondatot. Eszembe is jutott, hogy nekik sokkal nagyobb fosszilis erőforrásuk volt hisz a dinók, és őserdőkből alkotott kőszén és kőolaj megengedhette ezt. Csak megráztam a fejem, majd elkezdtem tőrni a fejem.
-Ezen egy kicsit gondolkodnom kell.-Mondtam elgondolkodva, miközben a kezemet a homlokomhoz helyeztem. Aztán megindult az információ gyűjtés.-Milyen anyagból van? Milyen típusú motort használsz, milyen felépítésű az áramkör, mekkora a motor? Mekkora hely kell a tankhoz? Megnézhetném a belsejét?-Egyenlőre ennyi de ezt már hozzá hasonló gyorsasággal adagoltam be, mielőtt újra gondolkodni kezdtem, most már a lehetséges változtatáson. Aztán eszembe jutott valami.
-Ha készítek egy százhetes típusú K-8-as motort és hozzáillő kondenzátort akkor akár a bázis fő reaktoráról is lehet tölteni. Csak a munka végén bedugod és kész, a teljesítmény ugyanaz lesz. Esetleg az anyagon is változtathatunk hogy könnyebb legyen akkor nagyobb lesz a hatásfok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Cletus Roncstelep - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 4 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Cletus Roncstelep
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Dr. Cletus Poffenberger

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Játéktér :: Gotham város és környéke :: Burnley-
Ugrás: