DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
David Caster - Lidérc I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 David Caster - Lidérc

Go down 
SzerzőÜzenet
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

David Caster - Lidérc Empty
TémanyitásTárgy: David Caster - Lidérc   David Caster - Lidérc I_icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 10:46 pm

Születési név: David Caster
Egyéb név: Lidérc
Faj: Genetikailag módosult ember
Nem: Férfi
Születési hely, idő: 1983. I. 19., Gotham City
Kor: 28
Magasság: 197 cm
Súly: 88 kg
Hajszín: Barna
Bőrszín: Kaukázusi
Vércsoport: 0-
Egészségi állapot: Egészséges
Család: Albert Caster – apa (60 éves), Amy Caster – anya (57 éves), Catherine Ford – ex-feleség (26 éves), Mary Caster – lánygyermek (3 éves)
Foglalkozás: Biztonsági őr a gothami reptéren
Oldal:

Előtörténet:
1983-ban születtem, Gotham City szívében. Akkor még nem járták az utcákat maszkos igazságosztók, akikben az emberek bízhattak, ha éjszaka az utcára merészkedtek. Sok minden nagyon más volt még akkoriban. Jó módú családba születtem, szüleim mindketten ügyvédek voltak. Mindig arról ábrándoztak, hogy majd én is az leszek. Hosszú ideig úgy tűnt, álmuk valóra válik. Mindig kitűnő tanuló voltam, eszem és szociális képességeim is megvoltak az ügyvédi munkához. Mindig sok barátom volt, mert jó tanulmányaim ellenére nem húzódtam vissza a közösségből, hanem szívesen játszottam és sportoltam mindig. Apámtól meglehetősen erős alkatot és nagy ügyességet örököltem. 10 éves koromban kezdtem el rendszeresen sportolni. Apám fiatalkorában hobbiszerűen birkózott, és amikor egy volt edzőtársa környékünkön saját edzőtermet nyitott, beíratott engem. Hamar beleszerettem ebbe a sportba. Rendkívüli lelkesedéssel dolgoztam az edzéseken és mivel tehetségnek sem voltam teljesen híján, hamar a csoport legjobbjai közé küzdöttem föl magam. 15 éves koromra már az is megfordult a fejemben, hogy az ügyvédi pálya helyett a hivatásos sportot választom. 18 évesen aztán egy váratlan ajánlatot kaptam. Egy öltönyös úr végignézte az egyik edzésünket, majd utána, mikor kiléptem az öltözőből megszólított. Felajánlotta, hogy legyek hivatásos pankrátor. Mindig csodálattal néztem a pankrátorok virtuóz mozdulatait és nem egyszer ábrándoztam arról, hogy ezeket egyszer én is képes leszek végrehajtani. Azonnal igent mondtam. Aznap este, vérre menő vitát folytattam a szüleimmel. Ők váltig állították, hogy ezzel tönkreteszem az életemet, és ebben igazuk is volt. Már felvettek a jogra, a birkózásért jelentős ösztöndíjra számíthattam volna, de semmilyen észérv nem tudott meggyőzni. Végül aztán szomorúan, de beletörődtek a megváltoztathatatlanba. Egy hónap múlva aláírtam a szerződést. 4 éves intenzív képzésen vettem részt 11 másik pankrátor jelölttel. Ez alatt az idő alatt még jobban megerősödtem, de a legfontosabb változás ügyességemben és mozgáskoordinációmban jelentkezett. Sokan azt hiszik, hogy a pankráció csak műverekedés, de ez nagyon távol áll az igazságtól. Egy pankrátor képes egy fekvő ember nyakába úgy beletérdelni, hogy az a legenyhébb sérülést sem szenvedi el, a nézőknek mégis úgy tűnik, hogy a mozdulat valódi volt. A képzés végén már én is képes voltam erre.
A műsor hihetetlenül nagy sikert aratott. Egész Amerikában tömegeket vonzott minden egyes fellépésünk. Gothamben, Coast Cityben, Keystoneban és Star Cityben is teltházas arénában mutathattuk meg tudásunkat. 2007-ben egy gothami műsor utáni fogadáson ismerkedtem meg Catherine Forddal, aki a Gotham Gazette kezdő újságírója volt. Rögtön egymásba szerettünk, és egy év múlva, amikor megtudtuk, hogy terhes, mindketten készen álltunk arra, hogy összeházasodjunk. 2008 októberében született meg a kislányunk, Mary. A műsor nagy sikere miatt rendkívül jó keresetem volt akkoriban, úgyhogy úgy tűnt, stabil anyagi háttér mellett nőhet fel. Ám a 2009-es szezon előtt igazgatóváltás történt. Az új menedzser már nem a műsor sikerével törődött, hanem a saját meggazdagodását kereste. Olyan változtatásokat hajtott végre, amik rosszul érintettek minket, szereplőket. Ha ez még nem lett volna elég, a költségvetésben is hiányok keletkeztek. Én voltam az első, aki felszólalt ez ellen, és a főnök ezt arra használta fel, hogy példát statuáljon. Az első komolyabb vitánk után kirúgott. Társaim és rajongóim hevesen tiltakoztak, de nem volt mit tenni. Más műsorokban nem volt szabad hely, ezért úgy tűnt, örökre vége pankrátori pályafutásomnak. Feladtam a jövőmet érte, és most kicsúszott a talaj a lábam alól.
Minden vágyam az volt, hogy biztos hátteret teremtsek a kislányomnak, ezért elkeseredetten próbáltam pénzt szerezni, de a sors nem volt kegyes hozzám. Jó ideig nem sikerült állandó állást szereznem. Különböző alkalmi munkákat vállaltam, és bizony nem mind volt legális. Kate attól kezdve, hogy tudomást szerzett kétes eredetű munkáimról, nem érezte magát és Mary-t biztonságban mellettem. Megesküdtem ugyan, hogy ezentúl csak legális munkákat vállalok, de ez már nem mentette meg a házasságunkat. Attól kezdve rengeteget vitatkoztunk és végül bejelentette, hogy válni akar. Én még mindig szerettem, és szeretem máig is, de be kellett látnom, hogy igaza van. A válóper komolyabb harcok nélkül zajlott le. Elhidegülésre hivatkoztunk, a bíróság nem tudta meg a valódi okot. Azóta hetente egyszer, keddenként láthatom Mary-t.
A válással teljesen szétesett az életem. Úgy tűnt, a helyzetem reménytelen. Továbbra is alkalmi munkákból éltem, meglehetősen rosszul. Szüleimmel 18 éves korom óta nem voltam igazán jóban, ezért nem fordultam hozzájuk pénzért. ezt persze szívesen viseltem volna, ha a feleségem és a kislányom mellettem lettek volna. Aztán egyszer, 2010-ben, mivel egy ideje nem volt még alakalmi munkám sem, részt vettem egy orvosi kísérletben. Egy LungPower fantázianevű gázt teszteltek, aminek célja a tüdőkapacitás növelése volt. A fejlesztők bevallása szerint komoly mellékhatásra nem lehetett számítani, a legrosszabb eshetőség az, hogy egyszerűen nem hat. Nekem és még négy alanynak heti háromszor kellett bejárnunk a Gotham Központi Kórházba, hogy ott negyed litert belélegezzünk. Hetente egyszer vizsgálatokat végeztek rajtunk, de jelentős hatás nem volt tapasztalható. A program negyedik hetének hétfőjén, egy potom pénzért vállalt rakodási munkát végeztünk néhány másik munkással egy Gothamhez közeli atomerőműben. Akkor még nem vettem észre, hogy bármi történt volna, de valószínűleg valami tartály megsérült és alig érezhető sugárzást bocsátott ki. Másokra semmi hatást nem gyakorolt, de nekem megváltoztatta az életemet. Már véget ért a LungPower tesztelése –használhatatlannak bizonyult és a további fejlesztésére már nem volt pénz- , amikor az első furcsa esemény történt. Egy építkezésen dolgoztam, amikor egy rosszul elhelyezett talicska lefordult az egyik emelvényről. A vállamra kellett volna esnie, az egész jobb karomat összezúzva, ám az egyszerűen fekete füstté bomlott szét, majd néhány másodpercen belül újra összeállt. Először azt hittem, hogy hallucinálok, de be kellett látnom, hogy a talicska tényleg ott hever a lábam mellett, a karomnak pedig semmi baja. Megpróbáltam direkt füstté változtatni a karomat, de nem sikerült. Fél órával később újra megpróbáltam, és ekkor már történt valami. Nem vált füstté, de úgy éreztem, mintha nem lenne ott. Megpróbáltam megfogni, de a kezem átment rajta, és füstként szétzavarta.
Még aznap felkerestem Francis Seaman-t, egy gimnáziumi barátomat, aki azóta jó nevű fizikus lett. Amikor meglátta, hogy karom füstté válik majdnem elájult ijedtében. Amikor sikerült feldolgoznia a látottakat, úrrá lett rajta a tudományos érdeklődés. Kikérdezett arról, hogy milyen normálistól eltérő hatások érték a testemet az elmúlt hetekben, és arra a következtetésre jutott, hogy valószínűleg a gáz valamilyen módon a génállományomba épült, és a sugárzás hatására aktiválódva váltotta ki a változást. Különböző vizsgálatokat végeztünk, és kitapasztaltuk, hogy öt percenként öt másodpercre a testem bármely részét, vagy akár az egész testemet légneművé tudom változtatni. Tudtam, hogy ezt a hatalmat jóra kell felhasználnom. Be kell állnom az akkor már egyre inkább nyilvánosan tevékenykedő maszkos igazságosztók sorába. Ezt mindössze egy nehézség akadályozta. Szükségem volt egy olyan ruhára, ami képes velem együtt halmazállapotot változtatni. Anélkül nem tehettem semmit.
Egy év telt el azóta, hogy a képességemet megszereztem. Azóta sikerült állandó állást szereznem: biztonsági őr vagyok a gothami reptéren. Ám nem ez a legfontosabb változás. Francis a múlt héten felhívott, hogy sikerült elkészítenie a jelmezt. (Az anyagot cseppfolyósított LungPower-gázzal itatta át, és sugárzásnak tette ki. A ruha kábelekkel van átszőve, amik a fej-részben található EEG-hez hasonló agyhullám-érzékelőkkel állnak összeköttetésben. Ennek segítségével irányíthatom a halmazállapot váltást.) Tegnap már meg is kaptam tőle a kész példányt. Ezzel minden készen áll, hogy holnaptól Lidérc néven üldözhessem a bűnt Gothamben. Végre újra van miért élnem.

Jellem:
Civilben, illetve jelmezben, amikor más hősökkel vagy civilekkel beszél kedves, türelmes és közvetlen, ám munka közben illetve bűnözőkkel szemben gyorsan magára ölti a mogorva biztonsági őr stílust. Kislányát rajongásig szereti, ezért nagyon nehezen viseli, hogy csak hetente egyszer láthatja. Volt feleségébe is ugyanúgy szerelmes mint régen, de ezt az érzést próbálja elfojtani magában, mivel tudja, hogy reménytelen. Életének új értelmét jelenti a bűnüldözés, ennek saját bevallása szerint mindent alárendel, de valójában nem lenne képes feleségét vagy kislányát veszélybe sodorni ezért. A legtöbb igazságosztóhoz hasonlóan ő sem öl.

Szakképzettség:
Kiváló eredménnyel érettségizett, de tanulmányait ezután befejezte. Ez idő alatt középfokú spanyol és alapfokú francia nyelvtudást szerzett. Remek birkózó, emellett jól képzett pankrátor.

Képesség:
Öt percenként egyszer, legfeljebb öt másodpercre képes légneművé válni, akár csak egy testrészével, akár egész testével. Ez idő alatt nem képes megmozdulni, és ha valamilyen fizikai behatás éri egy gáz halmazállapotú testrészét, az fekete füstként szétbomlik, majd pillanatokon belül újra összeáll.

David Caster - Lidérc 852514-467742_black_bolt_jae_lee02_super
Vissza az elejére Go down
 
David Caster - Lidérc
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» David Caster/ Lidérc
» David Caster/ Lidérc
» David Kiss
» David Kiss

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Adattár :: Karakterek NJK-i és Mesélői karakterek :: Mesélők karakterei :: Inaktív felhasználók karakterei-
Ugrás: