DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Kurt Bozek / Griff

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Feb. 22, 2011 10:54 pm

Név: Kurt Bozek
Álnév(ek): Griff
Faj: Emberfeletti / Angyal
Személyazonosság: Ismert
Nem: Férfi / Nemtelen
Magasság: 181cm / 195cm
Súly: 78kg / 82kg
Szem: Barna / Vörös
Haj: Barna / Fehér
Szokatlan ismertetőjelek: Angyali formában fehér bőr, egy pár szárny a hátán.
Családi állapot: Nőtlen
Hozzátartozók: Wilhelm Bozek (apja elhunyt) Miruna Bozek (anyja elhunyt)
Foglalkozás: Könyvelői iroda vezetője / Tolvaj, rabló
Oldal: Rossz és egy kicsit semleges ha démonokról van szó
Ellenségei: Rendőrség
Szövetségesei: Idris Yuda - Kiméra, Domenica Manjus - Gorgon, Caelan Amery Gilles - Faun, Angyalvérűek

Törzshely: Otisburg-ben lévő lakása, és munkahelye

Jellem: Összességében egy kettős személyiség. Az emberi formában visszahúzódó, és tartózkodó. Angyaliban inkább bátor, és bele veti magát az akcióba. Nehezen barátkozik, de ha talál valakit aki érdemes rá azzal hosszú távon teszi. Szeret csapatban dolgozni, mert ismeri a korlátait. Szereti ha valaki megbízható védi a hátát.

Szakképzettség:

Emberi formában: Mérlegképes könyvelés; zsebmetszés

Angyali Formában: Vívás (elvesztette(visszaszerezte))

Képességek:


Kurt Bozek / Griff 1146370-darkness8

Emberi formában erejének nagysága: ugyanolyan erős, mint a hasonló korú, magasságú és testfelépítésű, magukat alig edző férfiak.
Az emberi formában elszenvedett sérülések nem jelennek meg az angyali formában, és viszont. Halálos vagy kritikus sebesüléseknél automatikusan a másik formába kerül, így a sérült meggyógyulhat.


Kurt Bozek / Griff Zauriel

Angyali formában erejének nagysága: a teljesen jó Kurt angyali formája rendelkezik szuper erővel, kitartással, mozgékonysággal, mely jóval fölötte áll az átlag embereknek. Hatalmas sebességgel tud repülni, tökéletesen tud manőverezni a levegőben. A hangjával pusztító szónikus sikolyt tud útjára küldeni. A sisakjával érzékelni tudja hogy a körülötte lévők jók e vagy gonoszak. A mellvértje mágikus, így majdnem mindenféle támadásnak ellenáll. A kard egy mennyei tűzben égő pallos ami szinte mindenen keresztül tud hatolni. Nagyfokú öngyógyító képesség.

A Gotham City-be érkezésének idején angyali alakban éppen csak erősebb egy magukat rendszeresen és keményen edző férfiaknál, repülési képessége egy inkább nagyobb ugrásokban merül ki, amit egy két szárnycsapással támogat.Egyedül az öngyógyító képesség maradt meg hiánytalanul.

Angyali formában nincsen kora, nem szükséges ennie, innia, vagy aludnia.

Képesség fejlődés:
Szárnyaimmal képes vagyok fél méteres magasságban lebegni a földtől, de max. 10 percig, viszont ha ennyi ideig lebegsz akkor visszaváltozol emberré. Így tudsz haladni is, de akkor a 10 perc lecsökken 5-re.
Mennyei vívás: egy a felsőbb világokban használt harci stílus, amelyet leginkább a pallosok használatakor vetnek be, de bármilyen vágó és szúró (kard; pallos; kisebb penge; lándzsa; dárda) fegyverekkel használható.

Pénzügyek, tulajdonok, stb.

--------------------------------------------------------------------------------------
Pénz

Fizetés: 2000$
Fizetésnapok: 18x (Április 04.; Április 19.;Május 04.;Május 19.;Június 04.;Június 19.; Július 04.; Július 19.; Augusztus 04.; Augusztus 19.; Szeptember 04.; Szeptember 19.; Október 04.; Október 19; November 4.; November 19.; December 4.; December 19.; Január 4.; Január 19.; Február 4.; Február 19.; Március 4.; Március 19.; Április 4.; Április 19.; Május 4.; Május 19.; kereset nélküli időszak, innentől 2000$ kereset; július 10.; július 24.; augusztus 10.; augusztus 24.; szeptember 10.; szeptember 24.; október 10.; október 24.; november 10.; november 24.; )
Esedékes: december 10.;
Összes: 100.200$;
+ 4.000$ (kezdőpénz)
+ 31.700$ (fizetés)
+ 54.500$ (Egy éjszakás kaland)
+ 10.000$ (3 a horvát igazság, bankrablás)
Elköltött: 14.750$
- 100$ (Veretlen kaland)
- 250$ (Viperafog)
- 14.400$ - (36 db 6. szintű csatlós bérlése (Csillagösvény))

Fennmaradó: 85.450$
--------------------------------------------------------------------------------------
Kredit

Összes Kredit: 97kr
+ 3 kezdő kredit
+ 31 pályázatokért (comics)
+ 3 kalandokért (comics)
+ 5 versenynyeremény (comics)
+ 2 kredit 1. rajzverseny
+ 3 kredit 1. banner és reklám készítőverseny
+ 3 kredit 1. íróverseny
+ 2 kredit "A Kőszívű ember?" kalandért.
+ 8 kredit bővítmény (Júl. 14, 2011 )
+ 2 kredit kalandjutalom (II világháborús alternatíva)
+ 3 kredit 1. borítóverseny
+ 4 kredit 1. megszemélyesítőverseny
+ 1 kredites NJK 1. hősferdítő verseny (elköltve Idris Yuda - Kimérára))
+ 4 kredites NJK 1. Harci torna (elköltve Caelan Amery Gilles - Faun)
+ 4 kredites NJK 2. Harci Torna
+ 2 kredit kalandjutalom (Vár a cirkusz!)
+ 4 kredit bővítmény (Április 27, 2012)
+ 2 kredit kalandjutalom (Kings Sorcerer - A Mágia varázslatos világa DC köntösben)
+ 7 kredit bővítmény (Április 21. 2013)
+ 4 kredit kalandjutalom (Keresztutak)
Elköltött kredit: 93kr
- 1 kredit kés (elvesztettem Balszerencsés kezdet kalandban)
- 4 kredit Griff páncél
- 4 kredit Griff sisak
- 4 kredit Griff karmok
- 3 kredit Griff öv
- 1 kredit NJK - Idris Yuda - Kiméra(nyereményből megvett)
- 1 kredit NJK - Domenica Manjus - Gorgon
- 2 kredit 1 tucat dobótőr
- 2 kredit gyújtófolyadék
- 4 kredit Medúza szeme
- 4 kredit NJK - Caelan Amery Gilles - Faun(nyereményből megvett)
- 3 kredit =1+1+1 kr - 3 db 1. szintű banda (Angyalvérűek)
- 5 kredit - Frost vállalat pénzügyi részleg
- 4 kredit - Frost vállalat Hajógyára
- 5 kredit - Luxus villa, méretes birtokkal
- 3 kredit - Titkos vízalatti bázis
- 16 kredit - A gyűlölet serege (6. szintű csatlós banda)
- 3 kredit = 2+1 - Alakváltó páncél
- 3 kredit - Autószerelő műhely
- 12 kredit = 4 kr x 3 - Szkülla osztályú lépegetők
- 4 kredit - Beholder
- 5 kredit - Angyalvérűek fegyveres osztaga (3. szintű csatlós banda)
- 1 kredit - Sylvian Kervin - Atroposz

Fennmaradó kredit: 3 kr
--------------------------------------------------------------------------------------
Tulajdonok, felszerelés, NJK, vásárolt dolgok, stb.

Vagyon tárgyaim:

Kurt Bozek / Griff 16i5awo

egy doboz márkás ízesített óvszer;

Kurt Bozek / Griff 27xfosm

1 idegen lakáskulcs;


Felszerelésem:

Kurt Bozek / Griff 28wkn5

1 db teljes testpáncél:
Kinézet: beborítja az egész testemet, a lábvégektől, a kézfejeken át, a nyakig; külsőre fémes színű ami majd a burkolat tesz barnává; a repülést nem akadályozza, a szárnyaknak jól látható helyek vannak kihagyva; egy átlátszó mozgásban nem akadályozó réteggel vannak betakarva a szárnyak.
Tulajdonságai: golyóálló; elektromosságra szigetelt; tűzhatlan, hőálló -273 celsius foktól +1000 celsius fokig; hermetikusan zár a többi felszereléssel együtt, a szárnyakat beborító réteg tűzhatlan.

Kurt Bozek / Griff X43gxu

1 griff sisak:
Kinézet: beborítja, és védi a fejet, csak a szájat és az orrot nem takarja; a szemeket színes átlátszó lapok védik, amelyek nem rontják a látást; hatalmas fülekben végződnek a megfelelő állat alakítására;
Tulajdonságai: a jobb oldali fülben egy "sikoly" generátor foglal helyet, ami magas frekvenciájú hangot tud kibocsájtani, ami 50 méteres körben egyensúlyvesztést, és látászavart okoz; csőrben egy magas energiájú lézer van építve, ami öt méteren belül az acélt is el tudja vágni pillanatok alatt; a szemlencsékben mini kamerák helyezkednek el, amiknek háromféle látásmódja van: 1. Az átlagos látásmód, mintha szabad szemmel néznénk. 2. Éjjellátás 3. Infralátás; speciális fülvédő, ami a saját sikoly hatásait teljesen kizárja. Egy adóvevő, amivel minden közelben létrejött üzenetet le lehet hallgatni, és a megfelelő vevőkkel társalogni is lehet.

Kurt Bozek / Griff Ok7jv4

2x2 darab kézfejekre és lábakra csatlakoztatható karom:
Kinézet:a végtagokra könnyen csatlakoznak és válnak is le; három-három karomban végződnek, a kézen két-két ujjnak van hely karmonként, a mutatóujj a hátsó karomban helyezkedik el, a láb csak egy cipő szerű belső részben van, aminek a végződései a karmok; mindegyik karom egy a szárnyak alatt található háti rekeszhez kapcsolódnak egy-egy mozgékony, nem túl vastag fém rúddal; kilőhetőek de csak a "kábel" hosszáig 20 méter távolságra; a karmok végei nyújthatóak így lehet velük fogni és kapaszkodni;
Tulajdonságai: a "hátizsák" 30000 volt feszültség generálására alkalmas; amit a karmokba tud vezetni; ezzel mint egy elektromágnes hozzá tud "ragadni" a fém tárgyakhoz; a generátor mérete miatt végtagonként csak hatszor alkalmas a sokkolásra töltés nélkül; a generátor napelemes ezért lassan, de biztosan töltés nélkül is maximumra állhat; a "hátizsákban" kettő egyenként egy órára elegendő oxigén tárolására alkalmas tartály van, ami csövön keresztül a sisakba jut;

Kurt Bozek / Griff Fallout_vault_tech_belt_by_spyder_of_death-d5dofja

1 speciális öv:
Kinézet: egy szürke öv ami teljessé teszi a jelmezt, és lehet rá akasztani könnyebb tárgyakat a jobb elérhetőség végett.
Tulajdonságai: Megcsapolja a sebességmezőt, ami által percenként három méter fénysebességgel való megtételéhez elég időt ad. Az övön található még egy érzékelő, ami egy kilőtt golyó gyorsaságával, vagy annál nagyobb sebességgel közeledőtárgyak öt méteren belül való kerülésekor azonnal bekapcsol a szerkezet. Természetesen csak ha fel van töltve.


Kiegészítés:
Alvilági összekötő hálózat, szinte mindenről és mindenkiről megszerezhetem az információt Gotham City-ből. Legfőképpen az emberfelettiekről és természetfelettiekről, akik a földünket tapossák. (jutalom Egy éjszakás kaland)

Társaim:
Idris Yuda - Kiméra
Domenica Manjus - Gorgon
Caelan Amery Gilles - Faun
E.O.E. - Beholder
Sylvian Kervin - Atroposz
Angyalvérűek
A gyűlölet serege
--------------------------------------------------------------------------------------


A hozzászólást Kurt Bozek / Griff összesen 29 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Nov. 24, 2013 9:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Feb. 22, 2011 10:56 pm

Balszerencsés kezdet

Egy éjszaka hazafele tartottam a metrón, amikor egy öreg fazon kiszúrt hogy dolgozok is nem csak utazok. Leszólított az idegen, és elmondta hogy nagy terveik vannak velem a társával. Taníttatásomról, és a képzésemről beszéltünk egy kis édesség mellett. Aznap csak ennyiben maradtunk.
Még aznap jött a éjfél körül jött a meglepetés, közvetetten egy hatalmas bulit szervezett meg nekem az idegen. Bankrablásról volt szó, könnyű meló, sok pénz. Másnap pár sötét férfival találkoztam egy furgonban, elsőre tapasztaltaknak tűntek nekem. A furgonban töltött tizedik perc után jött a felismerés, ők teljesen kezdők voltak. Az egyik kibiztosított fegyverrel hadonászott, és elsült. A sofőr nem volt felkészülve, hogy már a járműben lövöldözés lesz. Karamboloztunk, mindenki meghalt, vagy súlyosan sérüléseket szerzett, mire feleszméltem. A rendőrszirénák már a közelben hangzottak, menekülnöm kellett, de nem úgy sült el ahogy terveztem.
Bekaptam pár golyót, és már csak arra emlékszem hogy a Központi Kórházban ébredek fel. Egy nyomozó faggatott, majd eltűnt szőrén szálán, megszöktem a kórházból, és új világmegváltó terveken dolgozok most is.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Feb. 22, 2011 10:57 pm

Menny:Pokol 1:0

Kaptam egy fülest, hogy a Bűnös Kerületben található pár tag akik bármilyen Hi-Tech cuccot, meg tudnak szerezni, még azt is ami a jelmezemhez kell.
Munka után egyből arra vettem az irány, és egy kis információ csere után rá is akadtam a keresett férfira. Mivel látta rajtam hogy pénzem az nincs annyi amennyiért ő eladná nekem, ezért egy ajánlattal állt elő. Meg kellett ölnöm egy öregember egy elhagyatott házban, így elsőre nagyon könnyű feladatnak tűnt egy ekkora jutalomhoz képest, de mint mindig ez sem volt egy fáklyás menet. Az egyik probléma a hogy én nem ölök a második kicsit merészebb volt:
Amikor beléptem a házba jött a nagy meglepetés, az kivégzendő alak is a ANGYAL. Egy ANGYAL aki DÉMONOKAT pusztít GOTHAMBAN, szerencsére az egymás közötti véres dolgokat meg tudtuk oldani egy kis csevejjel. Megtudtam hogy az öreg már nagyon régóta el akarja kapni a fegyverneppert, aki felbérelt engem, merthogy ő az a DÉMON akire vadászik. Mielőtt elváltunk egymástól, adott egy szentelt tőrt az elkövetkezendő harcomhoz.
Visszatértem a Bűnös Negyedbe hogy végezzek a pokolfajzattal. Egy monumentális csata után, amit éppen hogy csak túléltem inkább a szerencsémnek mint a harci tudásomnak köszönhetően, végeztem az ellenségemmel. A szemeim láttára takarodott vissza az otthonába, a győzelemnek a jutalma is meg lett, mert démon létére megszerezte a kért jelmezt.
Most már minden megadatott nekem hogy én legyek Gothamban a prédára leső Griffmadár.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Feb. 22, 2011 10:59 pm

Egy éjszakás kaland

Ez a nap is úgy indult, mint a többi. Egész nap csak a robot a munkahelyen, a főnöknek már megint rossz kedve volt. Ahogy teltek az órák a világot is egyre sötétebbnek láttam, majd hirtelen egy napsugár libbent be az iroda ajtaján. Maya Blazenek hívták 180 centi magas, hosszú szőke haj, fehér bársonyos bőr, hosszú combok, és mint később kiderült pokolian csókol.
Egy kávéval kezdődött az egész, és egy vacsorával folytatódott. A nő gyönyörű volt, csak a étel volt lankasztó. Maya a Cukrász haverjával nagy terveket szövögetett, és sajnos én is benne voltam. Az ételbe altatót tettek, hogy nekik kényelmesebb alku pozícióban beszélhessük meg az ajánlatukat. Bankot akartak rabolni, és kellett hozzá az én szakértelmem is.
A tervük megvolt, éjszaka hajtottuk végre a bulit. Egy kis csetepatéba keveredtünk az őrökkel, de semmi halálos nem történt. Majd a széfek nyitogatása közben már éreztem hogy ez nem csak ennyi lesz. Még el sem hagytuk a bank épületét a cukrászt máris elfogta a féltékenységi roham, lejátszottunk egy meccset ami döntetlenre végződött Maya közbelépése miatt.
Kiderült hogy a végső cél egy Történelemtanár nevű démon megtalálása, és egy becses tárgy megszerzése. Egy Joshua North nevű látó segítségét kértük, hogy megtalálhassuk a célszemélyt. Már csak egy szóra voltunk ahhoz, hogy megtudjuk a helyét a tanárnak, amikor egy golyó félbeszakította a mondandóját. Joshua holtan esett össze, golyóval a fejében, mi nekünk meg új feladat esett az ölünkbe. El kellett kapnunk a gyilkosokat.
Maya foglalkozott az egyikkel, így nekem maradt a gyorslábú. Kellett egy kis idő hogy utolérjem, egyből harcba is bonyolódtam vele. Már nyerésre álltam, amikor jött a nagy meglepetés. Átalakult angyallá, a szemem láttára, és olyan fegyvereket használt, amiről én még csak nem is álmodtam. Csak a szerencsémen múlott, hogy győztesen kerültem ki. Elfogtam az Angyalt, akit Dereknek hívtak, és visszavittem a főnökömhöz.
Egy kis csevej után, már egyenes út vezetett a Történelemtanárhoz. Ott a beleegyezésem nélkül, belekevertek egy visszavágóba Derekkel. Ilyenkor csaptuk össze másodjára, de nem utoljára. Minden tudásomat, és felszerelésemet bevetettem ellene, de még így sem tudtam megszerezni a győzelmet. Az utolsó kardcsapása megölt volna, de Maya valamiért megvédett a testével. Halálos sérülést szerzett a kardtól, és így vereséget szenvedtünk mi is. Cukrász tanácsát követve elvittem Mayát egy állítólagos orvoshoz, ő elmondta hogy nem fogja túlélni ha nem győzöm le a tanárt.
Nem volt mit tenni így visszafordultam, hogy megküzdjek vele. Visszatérve hozzá rám uszította Dereket megint. Megtudhattuk volna hogy ki a jobb, de mégse tettük. Ellene fordult a mesterének, és segített nekem legyőzni őt. A mágikus karddal kettévágtam a pokolfajzatot, és megszereztem amit akartam.
Megadtam Mayának amit akart, és én is megszereztem ami jár nekem. A bankrablásból 54.500 dollárt szereztem, és a démoni összeköttetéseimet is megkaptam. Most már van megvan mindenem, hogy magasabbra törjek.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Feb. 22, 2011 11:00 pm

A griff is alszik téli álmot
(3 hónapos bővítés)

A bankrablást követően, nem akartam még jobban magamra terelni a rendőrség figyelmét. Egyszer már elkaptak, még egyszer nem úsznám meg olyan könnyen. Biztos a paranoiám miatt, de nem mertem egy fityinget sem elkölteni a zsákmányból.
Így nem volt mit tenni minden nap eljártam a munkába, mint a rendes törvénytisztelő állampolgárok szoktak. Beats a főnököm semmit sem változott ez idő alatt, ugyanúgy tette pokollá az életemet. A jó hír viszont hogy mikor elhívtam Mayát "randizni", azt Chaterine is látta, és most más szemmel néz rám. Sikerült őt is elcsábítanom egy-egy vacsorára, vagy egy kis éjszakai bulizásra. Szépen lassan haladok, de még mindig van mit elérnem nála.
Az alvilági életemet szerencsétlenségemre még ilyen jónak sem nevezném. Nagyobb bűntényektől megkíméltem magam, csak a kézügyességemen javítottam. A metrót igaz elkerültem, de az utcákon még csiszolgathattam a zsebtolvajlási tudásomat. Egy kis keresetkiegészítésnek tökéletesen megfelelt, és még szórakoztatott is. Ebből a pénzből meg tudtam javítani a páncélomon esett károkat, amit a kedvenc angyalom Derek okozott, és még vásároltam pár dolgot, hogy élvezhetőbb legyen a lakásom. Az újdonsült összeköttetéseimet felhasználva, megtudtam merre is vannak a régi csapattársaim. Néhányukkal kapcsolatba is léptem, és megpendítettem pár szállat bennük, hogy dolgozhatnának nekem. Semmi jóval nem kecsegtettek, de majd elválik. A jövőt senki nem láthatja, de én megpróbálok eléggé előrelátó lenni.
Másrészről meg a démonok után kutattattam velük, mert igaz hogy úgymond nem a jó oldalon állok, de azt sem akarom hogy vörös repkedő borzadályok a felszínen járkáljanak. Mindent meg fogok tenni ami az erőmből telik, hogy kipusztítsam őket. Egy vasárnap hír futott be, találtak egy démont Otisburgban. A kerületi gimnáziumba tanít testnevelést. Első látásra átlagos embernek tűnt, de amikor közelről is meg akartam bizonyosodni a kilétéről, megéreztem azt az enyhe kénköves bűzt, ami csak a démonokat jellemzi. Tudtam, hogy el kell tüntetnem. Megvártam az iskola után és minden teketória nélkül megtámadtam. Így is van már elég a bűnlajstromomon, egy kis súlyos testi sértés már nem fog ártani nekem, ha tévednék.
Mikor észrevett, egyből elkezdett rohanni. Gondoltam menekül a szemét, egy sikátorig követtem. Szinte nem is érte a lábai a földet, olyan gyorsan szaladt. A szűk utcában sikerült elé kerülnöm, és így szembe fordulhattunk egymással. A legnagyobb meglepetésemre nem látszott rajta, hogy fél. Inkább valami idegesítő vigyor ült ki az arcára, ekkor esett le hogy egy csapdába csalt. A környező házak tetején alacsony groteszk alakok jelentek meg, és a tanár a szemem láttára alakult át egy hatlábú, bűzlő szörnyeteggé. Rám vette magát, a levegőbe emelkedtem hogy elkerüljem a támadását, de akkor meg felülről kaptam az áldást. Tizenkét apró démon ugrott a nyakamba és kényszerített a földre. Alig tudtam harcképtelené tenni őket, miközben harcoltunk észrevettem hogy átlagos iskolásokból alakultak át démoni ivadékokká. Mindenemet bevetettem hogy súlyos károsodás nélkül földre kerüljenek. A legnagyobb gond még hátra volt, a tanár. Fél órán keresztül hadakoztunk egymással, mikor kezdtek kifogyni a telepeim, már nem maradt elég erőm, hogy akár a karmaimat is használhassam. Prózaibb megoldás után néztem, az utcán talált vascsővel fegyverkeztem fel. Hatalmas csapásokkal felülkerekedtem rajta, majd számomra ismeretlen harci tudással végül is győztem. A csővel a falra szegeztem a pokolbéli szörnyet, és kivéreztettem. Miután meghalt az "ivadékok" visszaalakultak az iskolai focicsapattá, én pedig olyan gyorsan léptem le ahogy csak tudtam.
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeSzomb. Márc. 19, 2011 4:43 pm

Pénzed: 4000$ , ebből 1000$-t költhetsz fegyverekre, a maradék 3K pedig járgányokra, és az üzletedre költhetsz.

Kéthetes fizetésed: 650$

Írd az adatlapodra.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeHétf. Márc. 21, 2011 1:24 pm

Szemben a főnökkel

Na hát ez a nap nem úgy kezdődött, mint a többi, attól eltekintve hogy már a metrón ideges voltam Beats-re a főnökömre, és hogy az ördög minden kincséért sem akartam bemenni dolgozni. Ezzel szemben egy angyal mosolyáért megérte, Chaterine-nel egyre jobban álltak a dolgaim. Még nem vittem el randira, de nem is utasítja vissza a közeledésemet. Talán ha lesz végre egy értelmes napom elviszem egy puccos étterembe.
Na de térjünk vissza a szokatlan reggelhez. A metrón utaztam, és akkor odajött hozzám egy maszkos fazon. Mindenféléről beszélt, hogy tudják ki vagyok, és hogy ha akarom hogy segítsenek nekem, akkor meg kell tennem egy-két dolgot. Ezzel a kezembe nyomott egy dossziét, benne egy köteg papírral, és egy igencsak kompromittáló fotóval a főnökömről. Hát, hogy ebből mi lesz, futott át a gondolat a zsongó fejemen. Majd se, szó se beszéd elintézte a mellettünk ülő öreg hölgyet, erre majdnem nekiugrottam, hogy elégtételt vegyek, de rájöttem hogy sokkal erősebb lenne az ellenfelem, így jobb ha még szövetségesként tekint rám.
Még nem tudtam, hogyan fogom felhasználni mikor beértem a céghez, főleg nem hogy tényleg használni akarom-e. Félretettem egy kis időre a dossziét, és gondoltam ha már az életem a munka legalább olyan mellett legyek, akitől akarok is valamit. Így odabattyogtam az automatához és vettem két kávét. Az egyik magamnak, a másikat a titkárnők leggyönyörűbbikének. Mikor odaértem Chaterine asztalához már láttam rajta, hogy baj van, és tudtam is hogy ki az. Gondoltam felvidítom, egy kis csevegéssel, és egy olyan forró kávéval, mint az érte dobogó szívem.
Sajnos a kísérlet rosszabbul nem is sülhetett volna el, nem hogy jobb kedvre deríteni nem sikerült, de még a fekete löttyöt is sikerült a ruhájára öntenem. Erre teljesen kiborult, és elviharzott. Csak a liftben értem utol, és tudtam meg mi is a bajainak forrása. Azaz átkozott Beats kirúgta. Tudtam, hogy elérkezett bukásának pillanata. Még mielőtt az liftajtók összecsukódhattak volna megnyugtattam, a síró lányt. Elmondtam neki, hogy minden rendbe lesz, nem kell aggódnia, holnapra már egy jobb és szebb nap elő fog nézni.
Első utam az asztalomhoz vezettet, pontosabban az asztal fiókjában lévő képhez. A második pedig természetesen a fénymásolókhoz. Annyi példányba lenyomtam amennyire csak szükségem lehetett, majd érdekes üzeneteket kezdtem hagyni a hátoldalunkon. Éppen csak annyira, hogy ne tudja biztonságba érezni magát. Egész délelőtt eljátszogattunk az én kis játékomat. Ebédszünetre már a fején olyan erek dagadtak ki, amiket még azt sem tudnak, hogy léteznek. Tudtam, hogy végül rá fog jönni ki a feladó, és így is lett.
Beleestem a legegyszerűbb csapdájába, és el is kapott, persze átvitt értelemben. Csak szemeztünk egymással sokáig, és próbáltuk kifejleszteni a gondolatolvasás képességét, hogy beleláthassunk a másik fejébe. Én tudtam, hogy nálam vannak az aduk, de még tartogathat magánál valamit, amiről semmit sem tudok. Az egymás fejébe látás próbálkozásainkat a munkatársaim visszatérte az ebédszünetből szakította félbe. Így privátabb hely felé vettük az irányt.
Egészen irodájába követtem, és az ajtó becsapásából ítélve nagyon pipa lehetett az akkori főnököm. Még meg kell jegyeznem, hogy idefele jövet megláttam a férfit a metróról, ami semmi jót nem jelenthetett. A gondolataimat a tette követte. Olyan artikulálatlan ordítást még embertől nem is hallottam. Nagyon félthette a munkáját, vagy az életét, mert hogy már rájöttem nem a méregtől reszketett egész testében, hanem a rettegéstől. Eddigi életében mindig biztonságban tudhatta magát, és most egy olyan helyzettel szembesült, amit nem, hogy maga sem tudott volna megoldani, de senki más ezen a Földön. A sarokba lett szorítva, kiút nélkül. Minden vadállat ilyenkor a legveszélyesebb, így a racionális meggyőzésnél döntöttem.
Rá akartam venni, hogy ha el fél órán belül eltűnik a városból túléli, de persze előtte még írja alá a lemondó nyilatkozatát, hogy azonnali hatállyal felmond, és engem tesz meg utódjának. Na persze ebbe nem akart belemenni. Fenyegetőzött minden szörnyűséges dologgal, de ez csak a fuldokló utolsó rúgkapálásai voltak. Tízpercnyi vagdalkozás, és felesleges rábeszélés után, bejött a férfi az előtérből. Akit nem mutattam még be, de Mr. A.-nak hívja magát, nagyon kreatívan.
Innentől kezdve a társalgás más irányt vett. A halálos fenyegetés már az első pillanatban a levegőben volt. A főnököm átalakul egy szűkölő kutyává, és az eltelt idővel egyre csak rosszabb lett. Már az értelmes beszéd képességét is elvesztette annyira rettegett. Az újdonsült társamnak, meglepő de hatásos ötlete támadt. Megragadta Beats kezét lenyomta az asztalra, majd megszabadította az egyik ujjától. Nem tudom, hol tanulta ezt a módszert, de ha két másodperc alatt az ember beszéde a bébi gügyögéstől eljut az értelmes, majdnem artikuláltnak mondható orális kifejezésig, akkor ezt be kellene vezetni az iskolákba is. Milliárdokat megtakaríthatnának a képzőintézmények ezzel a módszerrel. Visszatérve a főnökömre, a fájdalommal nem is törődve aláfirkantotta az iratokat, és megtett irodavezetőnek, majd olyan gyorsan elkotródott, még egy hosszútávfutónak is becsületére vált volna.
Legnagyobb sajnálatomra nem az ezelőtti események voltak a legszokatlanabb cselekedeteim napközben. Az még csak most jött. Mr. A. most már vette a fáradságot, hogy elmondja a szívesség, nem később kell neki hanem azonnal. Így elvitt a főnökéhez, akit eddig Don Aurel-nak tudtam, és most kiderül hogy végig hazugságban éltem, és ez annyira megnyomorított lelkileg, hogy alig tudtam figyelni a elhangzottakra. Csak annyi esett le, hogy aki előttem ül az nem más mint Rupert Thorne kőgazdag cégtulajdonos, és szervezett egy kis szövetséget, hogy érvényesíteni tudja az érdekeit. Engem is ebbe a szervezetbe akart tudni, és a mostani érdekei pedig egy őrült kimenekítése az Arkham Elmegyógyintézetből. Ennél lehetetlenebb, és hiábavalóbb feladatot nem is tudtam volna kigondolni, de hát az előléptetésért meg kell küzdeni. Később kiderült, hogy a szövetség nem éppen a létszámáról híres. Összesen két személyt tesz ki rajtam kívül, és még rebesgettek egy-két újonnan beszervezett tagról mint amilyen én magam is vagyok.
Mielőtt még elindultunk volna, a tüske a fenekünkben el akarta dönteni az erőviszonyokat. A másik taggal Mr. S.-el egy rögtönzött erőfitogtatásra került sor. Így minden értelmes indok nélkül egymásnak estünk. A semmivel vetekedő harci tudásomra hagyatkozva közelharcba kerültem vele. A végeredmény megkérdőjelezhetetlen volt. Elsőnek egy csellel próbálkoztam, és távolságot tartottam. Egy légies szárnycsapással a levegőbe emelkedtem, és egyenként kilőttem rá az összes karmomat. Erre az a nagydarab izomkolosszus úgy mozgott, mint egy lepke. Az első elől még csak el sem lépett, csak a törzsét mozdította ki, hogy elsuhanjon mellette a veszélyes fémdarab. A másodikkal a lábait céloztam meg, erre könnyed lábakon felugrott de csak annyira, hogy el ne érje a támadásom. Na most jöttek a lábamra csatolható karmok, egyszerre indítottam őket, lehetetlen íven. de csak egy hátraszaltóval válaszolt rá. A kezeivel megragadta a karmaim kábeleit, és megrántotta őket. Teljes testsúlyommal leestem a padlóra, még jó hogy sisak volt a fejemen, mert kaptam volna egy agyrázkódást.
Mire feltápászkodtam már ott is volt, mellettem. A csapásai villámgyorsak voltak, nem sok mindent tudtam ellenük tenni. Akár mivel is próbálkoztam egyetlen egy ütést sem tudtam rajta elhelyezni, de tőle csak úgy záporoztak rám. Mikor a fejét akartam megütni, az utolsó pillanatban lehajolt, és olyat kaptam a gyomromba, hogy majdnem a bordáim bánták, pedig a kevlár nem a leggyengébb anyag. Persze ha a lábra támadta, mire bármelyik testrészem elérte volna, ár mögöttem volt, és egy olyan rúgás érte a gerincemet, csak úgy ropogott.
Már ott tartottam, hogy itt a végem, és azért férfi ként haljak meg, ezen a kis tét nélküli meccsen, ezért a szárnyaimmal megpróbáltam elterelni a figyelmét, és kézkarmokkal kivájni a szemeit, de ebből sem az lett, mint amit el akartam érni. Ellenfeleimnek még szárnyai sincsenek, de mégis olyat tett amihez repülni kellene. Elkapta a karjaimat, egy ugrásnak nevezhető mozdulattal a levegőbe emelkedett, és két talpal úgy mellkason rúgott, hogy csak a mögöttem lévő fal tudott megfogni. Már éppen a halálos ütést vártam, mikor odalépett hozzám, de nem történt az, amit vártam. A keze felém lendült, de megállt a levegőben tőlem nem messze. Lassan esett le nekem, hogy csak fel akar segíteni.
Megragadtam a karját, és olyan illedelmesen amennyire csak tudtam, megköszöntem neki a testmozgást. Meghajolt, mintha valami shaolin szerzetes lenne, és még azt is láttam félszemmel, hogy Thorne arcán kaján vigyor ül. Sajnos a kínzásom még nem ért véget ezzel.
Elindultunk hát az Arkham Sziget felé. Meg kell vallanom soha életembe nem akartam látni, ahol annyi őrült, és beteg van összezárva tuti, hogy senki sem értelmes. A kocsikázás eseménytelenül telt, azt leszámítva hogy az alatt a fél óra alatt, próbáltam felmérni a társaimat. Inkább kevesebb, mint több sikerrel. A célunk egy rozzant bárka volt, amin átjutottunk a bűzlő vízen a sziget aprócska kikötőjéhez.
Éppen azért jöttünk a sajkával, hogy meg ne neszeljenek minket, de nem számoltak vele, hogy várnunk kell a szövetségünk tagjaira. Így várakozásunk feszült perceibe, egy őrhajó robogott el mellettünk. Tudtuk, hogy csak ketten vagyunk a több tucatnyi emberre, de le kellett vernünk őket mielőtt valahogy értesítenék a társaikat odabent, és riadóztatnának. Nekifutottam és gyenge szárnyim minden erejével csapkodtam, ahogy csak tudtam. Egy paraszthajszálon múlt, de sikerült landolnom a hajójukon. Egy tucatnyian, ha lehettek a kis ladikon, a számbeli fölényüket akartam ellenük használni. Széttártam szárnyaimat, és megfordultam a tengelyem körül, sikerült is vagy a felét beletolnom a vízbe. Ekkor megpróbáltam valami hatásos harci pózt felvenni, és a bokszban használatosnál döntöttem. Az őrök elővették a sokkolóbotjaikat és azokkal támadtak nekem. Hála előrelátásomnak, és támadási formámnak, szigetelve vagyok elektromosságra, úgyhogy nem voltak túl nagy hatással rám, és a legerősebb csapásaik sem ért fel, Mr. S. Legegyszerűbbjével. Egyenként ütöttem be őket a vízbe, majd a karmaimat is belemerítettem, hogy adhassak nekik a saját főztjükből. 30000 volt cikázott át a vízen, és ahogy számoltam ki is ütötte legalább a fele csapatot. Bevetettem magam a vízbe, hogy az eszméletvesztésen kívül nehogy nagyobb bajuk is essen az ellenfeleimnek. Egyenként húztam ki őket a partra, mire végeztem, már a maradék, Mr. S.-et csépelte, de sejtettem hogy nem kell neki segítség, főleg azok után, hogy olyan egyszerűen elkalapált. Legbelül még örültem is volna, ha kap egy kis sokkolást, talán jót tett volna az önbecsülésének.
Minden önérzetemet félretettem, és beálltam a verekedőkhöz segíteni. Nem is azért, mert rászorult a „társam”, inkább az őrök testi épségét féltettem. A mennyei paktum miatt nem hagyhattam, hogy valaki meghaljon. Vállt-vállnak vetve harcoltunk, és egész jó csináltuk. A végén már kezdtem élvezni is. Azért nem melegedhettem bele a súlyos testi sértésbe, mert a végén még valaki súlyosan megsérült volna. Minden erőfeszítésem ellenére az egyik őrt újfent beletaszítottam a vízbe. Már eszméletlen volt, mikor beleesett a Gothami Folyóba, így egyből el is kezdett merülni. Újra a vízimentőt kellett játszanom, ha nem akartam rosszul járni, pont egy ilyen veszélyes akció előtt. Szerencsémre a páncélom minden bajból kihúz, ezért nem is okozott nehézséget megtalálnom. A sötét mocskos vízben, bekapcsoltam a hővizoromat, hogy könnyedén ráleljek. A hideg vízben, az emberi testhője csak úgy szikrázik a hőérzékelő számára.
Nem lepett meg hogy egyből megtaláltam, de ami igen az, hogy nem is egyet. Két emberi test volt a víz alatt, egy nem messze tőlem, a másik meg mélyen a víz alatt. Első elgondolásom az volt, hogy egy másik őr az a hajóból, de ezt azonnal el is vetettem, mert tizenkettőig még el tudok számolni. Az őrt az újonnan nyert szárnyas úszás tapasztalatommal, sikerült pillanatok alatt utolérnem, és kivinni a partra. Csak reménykedni tudtam, hogy nem annyi idő kell a lent maradtnak, hogy megfulladjon.
Egy kecses fejes után leúsztam hozzá, és legnagyobb meglepetésemre, egy régi ismerősre ismertem. Az angyal fajtársamat, Dereket pillantottam meg, kikötözve a szennyvízkivezetőhöz. A lézercsőrömet bevetve szétvágtam a fémet, és felúsztam vele. Egy köszönömöt még annyit sem mondott, csak letorkolt, hogy ha még egyszer meglátja a bukott angyal képemet, elintéz, de úgy istenesen. Lágyan búcsút intettem neki, és reméltem nem hoz össze vele megint a sors. Nem akartam a saját fajtámmal harcolni, főleg miután megtudtam, hogy a démonokat istenien tudom pusztítani. Egy kicsit nagyképűnek hangozhat két démon után, de valaki még ennyit sem mondhat el.
Mire végeztem az okfejtéssel, meg is érkezett a felmentő sereg. Mr. A., egy férfi, és egy démonian csinos nő társagában érkezett. A munkaadónk a két pribékjével privátban beszélték meg a dolgaikat, így egyedül hagytak minket újfiúkat, és lányt. Az ismerkedés kicsit bizalmatlan volt, de megoldottuk a dolgot, az álálneveket használatával. Gyorsan felmértük erőnk szintjeit, mert ha már egymásra vagyunk utalva, tudjuk kinek mi az erőssége.
A beszélgetésünk folyamának egy Thorne nevű gát szabott határt, és az akció kezdte. Egy-két gyors parancsot követve, nekivágtunk Arkham bűzös csatornarendszerének. Életem egyik leggusztustalanabb útja volt, találtunk itt mindent, amit nem szerettünk volna, és éppen csak tizenhárom perccel volt több a tizenhárom perces út mit kellett volna. Mindannyian bűzlöttünk mire kikeveredtünk az egészből. A célunk egy benti csatornafedő volt, ami már az intézmény területére vitt. Szépen lassan kimásztunk és a helyzet csak rosszabb lett. Egy őrökből álló had vett minket körbe, menekülés lehetőségét is elzárva. Mind az ötünkre jutott minimum három fegyver csöve.
Nem volt mit tenni megadtuk magunkat, így hát beletörődöttem a szervezetbűnözésbe való első betörési kísérletem kudarcába, de mint az lenni szokott Gothamban semmi sem olyan egyszerű, mint aminek látszik. A halál angyalként érkező bebugyolált fazon, megmentette a hátsónkat. Na, de milyen áron. A két pisztolya osztotta a meg nem érdemelt halált. A bőrömön éreztem, ahogy a pár perce még élő őrökből eltávozik minden élet. Ha tudtam volna tenni ellene, megtettem volna, de a fazon túl profi volt ahhoz, hogy bárki is leállíthassa. Ő volt a főnök aduásza, gondolta hogy nem fogunk a feladattal bírni nélküle, és sajnos igaza volt.
Ekkor fogalmazódott meg a fejemben a felismerés, csak el kell távolítani az útból ezt a fegyveres őrültet, és a megfelelő pillanatban átvenni a helyét. Míg ezen gondolkoztam, felhágtunk az egyik toronyra, és onnan próbáltuk meg a bejutást. A toronyba meglepetésünkre egy gyereket találtunk, éppen az anyukájáért sírt. A viccesnek nem mondható helyzetben már mindenki sejtette, hogy valami gond van a gyerekkel. Mit keres egy gyerek egy szigorúan őrzött elmegyógyintézetben, ahol a legőrültebbek legőrültebbjeire van építve. Egyedül a hölgy nem bírt magával, és felülkerekedett rajta az anyai ösztön. Már éppen babusgatni akarta a kölyköt, amikor átváltozott egy óriás verőgéppé. Na erre mindannyian nekiugrottunk. Ami nem várt eredményt hozott, a szörny éppen a szemünk láttára osztódott ketté. Így már nem csak egy ellenféllel kellett számolnunk.
Megosztottuk a munkát, tudtuk hogy csendben kellene végezni velük, de hát ilyenkor az ember túlságosan belemelegszik. Először a lányt támadta meg, aki a furcsa sötét erejével védekezett. Nekem sem kellett több, hátulról nekiugrottam, és a lézercsőrömmel mély sebet vágtam bele, erre mintha csak egy tollpihe lennék eldobott. A korlát fogott meg, hogy le ne zuhanjak a toronyból, és zúzzam halálra magam. Így szerencsére megúsztam pár kék-zöld folttal. A sértéseimnek hála, már rám figyelt az ellenség. Kerülgettem csapásait ahogy csak tudtam, és reménykedtem benne, hogy nem azok az ormótlan kezek fogják ripityára törni a koponyámat.
Most a lányon volt a sor, hogy megmentse szánalmas életemet. Árnyékokra emlékeztető farkasokat küldött a szörnyetegre, és akasztotta meg a támadását, majd csapatunk harmadik tagja lendül támadásba. A zsákmányolt sokkolókkal próbálta jobb belátásra bírni, több-kevesebb sikerrel. A szörnyet nem tudtuk legyőzni, de sikerült megfutamítanunk. Búcsú nélkül kivetette magát a toronyból bele a Gotham Folyóba. Nem tudtuk mire vélni, mert igencsak megviselt minket a vele való találkozás, és még kétesélyes volt meccs állása.
Két szusszanás között jöttünk rá miért is menekült ilyen furcsa úton a beutalt, egy nagy csapat őr jött felénk, és akart hatékonyan pontot tenni az egész betörési cécóra. A lerongyolt állapotunkban igencsak nehéz lett volna velük kezdeni valamit, így minél hamarabb be akartunk jutni. Ekkor vette elő a betekert fejű vezetőnk, mint egy adut a pakliból a túszát. Nem tudom, hol dugdosta eddig, de az őr eléggé be volt szarva. Míg a vallatási folyamat tartott, minek a célja egy kulcskártya volt. Rövid és fájdalmas vallatást követően, nem kapta meg azt a választ, amit akart és kegyetlenül agyonlőtte a túszát. Ekkor telt be nálam a pohár.
Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb pillanatot választottam a puccsra, de nem akartam több áldozatot. Minden figyelmeztetés nélkül nekiugrottam. Ugyanúgy meglepődött, mint mindenki más a toronyban. Letepertem a földre, így test-test elleni harcra kényszeríttetem. Egy kemény jobbhorgot sikerült bevinnem neki, de sikerült lerúgnia magáról. Én a levegőbe emelkedtem és a jobb elekrokarommal próbáltam eltalálni, vagy csak kábítani egy kicsit, hogy az eszméletlen sebességéből veszítsen. Ekkorra már elszabadult a pokol, mindenki-mindenki ellen küzdött, és csak Mr. A. tartotta fel az őröket, hogy ránk rontsanak.
Egy hátra bukfenccel kitért a támadásom elől, és a fegyvereiből kezdett el tüzelni. Szerencsémre a padló fémből volt, így megláttam mikor az öklöm eltalálta a rácsokat, ellenfelem is megérezte. Földre vetettem magam a golyók elől, és harmincezer voltot küldtem széjjel az egész toronyban. Mindenkin látszódtak a kábultság jelei, így átvettem a kezdeményezést. Újra letepertem a földre, lefogtam mindkét kezét, és sisakommal egy irdatlan erejűt fejeltem belé. Az ájulás környékezte, mikor robajt halottam, és már eszembe ötlött, hogy Mr. A.-nak fel kellett adni a küzdelmet, és ránk törtek az őrök.
Nem ez történt, bárcsak ez lett volna. Életem második legförtelmesebb látványa tárult elém. Egy folyamatosan változó masszából álló alak lépett be hozzánk, mint később megtudtam a mentésünk tárgya. Pillanatok alatt pontot tett a küzdelmünk képzeletbeli „i”-jére. Egy-egy jól irányzott sárgolyóval hozzátapasztott minket a falhoz. Menthetetlenül beleragadtunk a sérthetetlen masszába, és pár perc alatt betonkeménységűvé vált.
Még fél óra kellett, hogy az őrök megoldjanak mindent, és foglalkozzanak a három őrülttel, akik beszorultak az agyaga. Gyors beszédváltások és még több hazugságot követően, sikerül megszabadulnunk szorult helyzetünkből. A velünk történtek elégtételt követeltek, úgyhogy gyors felvilágosítás után, szétváltunk. Megtudtam, hogy az addigi társaim egyike, rendőr és el fogják kapni nélkülem is, de akkor hova lenne a bosszú. Tudtam, hogy Thorne nagy valószínűséggel nem számít arra, hogy utánaeredünk, ezért nem váltott még búvóhelyet úgyhogy ott marad, ahol elsőnek találkoztunk. Olyan gyorsan próbáltam megtenni a távot, ahogy csak tudtam.
Sejtettem, hogy a rendőrök gyorsabbak autóval, de őket kötik a szabályok engem nem. Az épületbe az egyik emeleti ablakon át hatoltam be. Lopakodva haladtam végig szobákon, míg el nem jutottam célomig. Sok lehetőség közül a rajtaütésszerű támadás mellett döntöttem, egyrészt mert többen voltak, másrészt mert nem láttam a massza szerű lényt. Így reménykedtem benne, hogy elintézem Thorne-t, mielőtt visszaér bárhol is jár.
A támadásom nem lepte meg őket, és újra összekerültem a bekötött fejű hapsival. A harc, ha lehet annak hívni, rövid volt. Még el sem kezdtük, csak az erőfitogtatásnál tartottunk, mikor berontott egy csapat rendőr, és ex-társamat hozták magukkal. Úgy néz ki a városról igazak a pletykák, a zsarukat tényleg bárki megkenheti. Szabadulási kísérletünk elég esetlenre sikeredett, sikolyomat bevetve, megzavartam a rendőröket, addig társam lerázta őket, majd nekiugrottam a betekert fejűnek egy kis birkózás után sikerült jobb belátásra bírnom, és már a rendőrcsapatok közeledése is hallatszott. A korrupt fakabátokat sikerült leteríteni, de a többiek elmenekültek, Thorne-t pedig magára hagyva. Legalábbis úgy tűnt, míg a szoba padlója el nem kezdett mozogni, és meg nem jelet az agyagember.
Innen már nem volt menekülés, az egész szoba ellenünk volt, az életünkért küzdöttünk. Magába szippantott mindkettőnket és a rendőr már fuldoklott a levegőhiánytól. A sokkoló fegyvereimnek túl kevés volt a kapacitása, ezért más megoldáshoz kellett fordulnom. Eszeveszetten csapkodtam mindenfele, hogy legalább legyen egy kis mozgásterem, így sikerült kiszabadítanom egyik kezemet. A hidraulikának köszönhetően, és a rövid táv is segített, karmomat belevágtam a legközelebbi konnektorba. Az áram átcikázott a páncélom felületén, és irdatlan erővel csapta meg ellenfelemet. Sajnos azzal nem számoltam, hogy a benne lévő nedvesség miatt a társam is kap belőle az elektromosságból, nem is keveset.
A szörny legyőzetett, és már csak a társamat kellett megmentenem. Ebben a pillanatban jött meg a lovasság, a GYRE csapata berontott a szobába, és éppen le akart mindenkit tartóztatni. A társam nem lelte halálát, így csak egy kis áramütéssel és pár nap szabival megúszta. Rupert Thorne segítségémmel, sokáig fogja élvezni a Blackgate vendégszeretetét, és mint kiderült később a neve, Agyagpofa is visszakerült a megérdemelt diliházába. Engem egy kis figyelmeztetés után elengedtek. Tudom, hogy nem tették volna, ha nem mentem meg a társukat. Így az este további részében már csak a kényelmes ágyamra tudtam gondolni, és semmi másra.
(Veretlen)
A napom istenien indult. Tudatosult bennem, hogy főnök lettem. Feljebb léptem a ranglétrán, és már nekem is nyalnak. Van egy gyönyörű titkárnőm, akit meg fogok kapni, de valahogy el kell magamat fogadtatnom. Kell egy zseniális ötlet, ami kiemel az átlagos főnökök közül. Reggeli közbeni újságolvasás közben jött a megváltó ötlet, egy sporthirdetés formájában.
Régi kedvencem és bálványom, a nehézsúlyú bokszoló Ted Grant barátságos rangadót vív régi ellenfelével ma a Knights Stadionban. Az ötlet megvolt, már csak a megvalósításon kellett dolgoznom, előkaptam telefonomat, és neki kezdtem. Az irodába akarom mondani irodámba érve, már csak be kellett jelentenem a munkára készült beosztottjaimnak, hogy lent várja őket a buszok, amik elviszik őket az évtized bokszmeccsére.
Senki sem ellenkezett, és még rosszra sem gondoltam, de azért elvittem a felszerelésemet. Utólag, már ha jobban belegondolok csak a baj volt vele. A bejutás már nem is ment zökkenőmentesen. A bejutáshoz motozáson, és egy fémérzékelős kapun kellett átjutni, amin tudtam, nincs azaz isten, hogy egészben átjussak. Így hát alternatív út után néztem. Kimentettem magam egy ártatlan füllentéssel a társaságomból, és megkerültem az épületet. Egy beutat kerestem, és meg is lett. Megláttam egyet a takarító személyzetből, és egy kis kenőpénz helyet cserélése után, be is jutottam, mint egy körülük. Az egyik WC-ben történő újabb személyiség váltás után, beültem a jól megérdemelt helyemre.
A meccs izgalmasabb volt, mint reméltem, de sajnos a felénél meg kellett szakítani. Kalapács közel járt hogy megsérüljön, ami egy ilyen barátságos meccsnél megengedhetetlen, ezért kényszer pihenőt tartottak. Ekkor jött az újabb ötletem, most már keresek annyit, hogy olyan tanárom legyen, amilyet csak akarok. Az utamat a bálványom öltözője felé vettem, és majd a pénzem segítségével bejutottam. Bent egy kis értetlenség fogadott, amit gyorsan el is oszlattam. A pénz említése hallatán, sem állt kötélnek Grant és egy furcsa közjáték kíséretében ki is penderítettek onnan. A nap szép volt, de lehetett volna jobb is. Így hát a különös munkanap végeztével, hazaballagtam, és készültem az újabb akciómra.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeKedd Ápr. 19, 2011 6:21 pm

Előtörténet borítója:
Kurt Bozek / Griff 10zwaz7
Balszerencsés kezdet című kaland borítója:
Kurt Bozek / Griff Ncgwtk
Menny : Pokol 1:0 című kaland borítója:
Kurt Bozek / Griff 28juueq
Egy éjszakás kaland című kaland borítója:
Kurt Bozek / Griff 2e2ny8l
A Griff is alszik téli álmot című három hónapos bővítmény borítója:
Kurt Bozek / Griff Dfk1ow
Szemben a főnökkel című kaland borítója:
Kurt Bozek / Griff 2hoinu9
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeCsüt. Júl. 14, 2011 1:31 pm

Bővítésed jutalma: 2 kredit
A képregény borítókért 6 kreditet kapsz összesen, használd őket egészséggel!
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeCsüt. Okt. 20, 2011 4:34 pm

Kurt Bozek / Griff Dfc786

Egyáltalán nem vidám park


Mint mostanában minden nap ez is úgy kezdődött mint a többi. Az irodavezetői posztom minden időmet lefoglalja. A papírhalmok csak nőttek, és én próbáltam mindent eltüntetni négy órára. Már úgy nézett ki sikerül a dolog, egy kis flört is belefért gyönyörű titkárnőmmel. Már éppen a záráson gondolkodtam, mikor az irodámba lépve egy idegenbe ütköztem. Ott volt, és fogalmam sem volt hogyan. Annyi biztos az ajtón keresztül nem léphetett be, hogy ne lássam. Csak ült ott a székemben, és elkezdett beszélni.
Nem tudtam mit akar, és nem is értettem. A beszéde kusza volt, és logikátlan. Semmi értelme nem volt, és végül meguntuk a játszadozást. Az épület már üres volt, és így nem volt csoda, hogy senki nem figyelt fel a csetepaténkra. Ami bútor volt az irodában azt felhasználtuk, és végül alul maradtam. Nem a harcban, hanem mert tehetetlen voltam az erejével szemben.
A világ kifordult sarkaiból, és az éjszaka még rosszabb fordulatot vett. Egy új világba kerültem, egy olyan világba aminek még kevesebb értelme volt, mint ellenfelem szövegének. A Griff jelmezem előttem volt, és a férfinek álcázott illető is. Kimutatta fogai fehérjét. Démon volt az mocsok. Egy pokolból szabadult ivadék, aki az életemre tört. Legalábbis először azt hittem.
A harcunk eldurvult, és életveszélyesség vált. Szerencsémre még élve sikerült átalakulnom, s angyali formámban már több esélyem volt felszerelésem megszerzésére. A démon által dobált gránátok sem tudtak eltántorítani a megszerzésüktől.
Végül ott pompáztam Griffként és már semmi sem tudott megállítani a heroikus meneküléstől. Szárnyaim és karmaim segítségével próbáltam magaslaton maradni, de nem nagyon sikerült. a démon újra lecsapott és már nem maradt más lehetőségem. Harcolnom kellett. Küzdöttem akár egy angyal. Mindent bevetettem, de végül mégis elbuktam. A démon valami pokoli varázslatot idézett meg, és eltűnt a szemem elől. Az egész vidámparkot átjárta egy megmagyarázhatatlan erő, és már nem járt más a fejemben. Mint az ész nélküli menekülés erről a pokoli helyről.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeHétf. Ápr. 16, 2012 12:24 am

Kurt Bozek / Griff 33xzyft

Menny a pokolba, ez csak egy döntetlen


Végre beindultak a városban a folyamatok. Sikeresen elkezdhettem tervezni végre a saját nagy belépőmet. Először meg kellett tudnom mindent a bankról. A Gotham Nemzeti Bankról, ami ott terpeszkedett vastagon, tele pénzzel, és aranyrudakkal. Meg kellett szerveznem a dolgot, amihez előbb információt kellett szereznem. Na persze Maya búcsú ajándéka ebben nem volt a segítségemre. Az összeköttetései ilyen kis számukra „piti” dolgokban, nem avatkoznak bele. Csak a nagy hatalmas, világmegváltó, kis szférás torzsalkodás, amihez aztán emberi lénynek köze nincs. Na abból tudják ontani az információkat, de az meg rajtuk kívül senkit sem érdekel.
Hát összeszedtem minden berögzült gyakorlatomat, páncélommal felszerelkezve, nekiindultam az éjszakai kiruccanásaimnak. A világháló sok mindent elárult, így nagyon nem is kellett keresnem a bennfenteseket. Szerencsémre, mindent beleépítettek a jelmezbe, így hát még egy vaskos táskát sem kellett magammal cipelni. Nekiindultam a városnak, és a bank alkotóinak. Volt itt mit átkutatni, a villanyszerelőtől, a takarítónőn át, a legutolsó pénztáros kisasszony lakásáig. Mindenhova betörtem, volt időm. Kiméra, és Gorgon még hetek múlva érkeznek, rám marad az élvezetes része.
Még ha nem is tudtam pontosan mit keresek, de lassan összejött minden. Utca alaprajza, környező házak, banki alkalmazottak, és a menthetetlenül eladósodottak névsora. A ténykedésemet, mert hát egy felfeszített ablakot, vagy egy átvágottat bárki észrevesz. Ha pedig nem viszek el semmit még gyanút is kelthettem volna. Szóval mindenhonnan egy zsáknyi kacatot összepakoltam. Nem törődtem se az árral, sem azzal mit is kapok fel. Most nem ez volt a fontos. Már éppen a bank igazgató háza maradt csak hátra.
Az éjszaka úgy kezdődött, ahogy terveztem. A zakkant újgazdag, hatalmas házat, hatalmas kerttel, a város egyik legeldugottabb szigetének, legcsendesebb környékén épített. Hát ha ez nem felhívás rablásra akkor nem tudom mi lehetne az. Szépen felmásztam az emeletre, ablakra karmaimmal kört vágtam, és a lyukon keresztül ki is nyitottam. A riasztó nem zavart, valami ósdi súlyváltozás érzékelő volt a padlóba építve. Na ez engem nem zavart, szépen a falon végigkúsztam, csak hogy kényelmes legyen az élet, még a szárnyaimat sem használtam.
Lassan kutattam át a házat, a lakó még itthon volt, de ez engem ennyi gyakorlattal már nem zavart. A félhomályos épületben, senki sem néz maga felé. Ez pedig egy olyan nagy igazság, amit minden olyan ember tud, aki pont ott szokott közlekedni. Végre megtaláltam a dolgozó szobáját, ami nem volt éppen a legnagyobb főnyeremény. Átkutattam mindent, és a bankról igaz nem találtam semmit, de ettől függetlenül két adósuk nevét már igen. És éppen két olyan emberét, akire szükségem volt.
Na már csak az utolsó simításokat kellett végrehajtanom. Fogtam a legközelebbi terítőt, és mindent belepakoltam. Már eléggé dudorodott az oldala, mikor hátamra kaptam, csak hogy vihessem már innen. Egyszer csak kinyílta az ajtó, első gondolatom a házi gazda volt. Nem is nagyon zavartattam magam. Egy ilyen találkozás vagy sikoltozásban szokott végződni, vagy éppen lövésekben. Mindkettő hangos, de engem egyik sem különösebben zavart. Hát, de most nem ez történt. Amikor rápillantottam az alakra kirázott a hideg tőle, de mindkét hátamon libabőrös lettem. Bármennyire is takarta testét, tudtam, mivel állok szemben. Többet is visszaküldtem már a pokolba, de úgy látszik nem volt elég. Azt hittem már valami fejpénz van rajtam, csak hogy ne ritkítsam soraikat, mikor elkezdett hozzám beszélni.
Ezzel még nem is lett volna baj, de azzal már igen, hogy értelmeseket is mondott. Valahogy belső angyalom, nekem inkább mindig is életemet megnehezítő démonnak tűnt, most is csavart egyet lelki békémen. A démon Demolition Captain-nak mutatkozott be, és a házigazdát kereste. Ekkor már tudtam, hogy nem éppen bájcsevegni akar vele, az angyali düh elöntött. És a harctéri őrület felülkerekedett rajtam. Mindent széthányva támadtam neki. Egy szép szárnycsapás, egy gyors mozdulat és máris a hegyibe voltam. Karmaimmal akartam tépni, de közbeavatkozott. Még a levegőben voltam, mikor megindította méretes csizmáját, és tökéletes találattal átrepített a szobán. Innen már nem volt visszaút. Sisakom szónikussikolya átrezegtette a falakat, miközben karmaim között elektromos szikrák játszottak. Levegőbe emelkedtem éppen annyi időre, hogy máris az elektroöklök útjukra induljanak. Négy hosszú csapás, négy tévesztés. Ügyes a démon, valahogy tudta mit lépek. Mikor kigondoltam már ellenlépéseket is tett. A harc könyörtelen volt, falat, és helyiségeket nem kímélve, osztottam a támadásokat, míg ő csak kecsesen lépdelt, és hárította csapásaimat. Ennyi erővel már az egész balhét végig vittem volna egyedül, de nem ezzel az egyetlen démonnal nem bírtam. Átható szemei, és pusztító ökle túl sok volt nekem, és a még épen maradt bútorra rogytam.
Feladta ma terveket, az nagy álmokat, úgy látszik a kocka fordul most végem van. Ám nem így lett. A démon, még ha nem is mutatta legalább olyan fáradt volt, mint én. Csak a harc heve, az adrenalin fűtötte testét, és most ugyanolyan kimerült volt. Egymástól öt méterre se rogytunk össze, de mégsem tudtunk végezni a másikkal. Még csak mozdulni sem, így hát az egyetlen fegyverünk maradt, amit még be tudtunk vetni. A szavak áthatóbbak voltak, és jobban szúrtak, mint lézercsőröm. A szitkok, és ócsárolások akár egy megtervezett művi párbaj úgy hagyta el ajkunkat, de ebbe is belefárad az ember. A nyelv nem úgy forog, mint kellene. Néha megbotlik, míg végül a kiszáradt torok kaparni kezd, és köhögő rohamok törnek az emberre. A harc minden téren befejeződött már csak az igazság következett.
A múltját kereste. A múltját, melyet halálával elvesztett. Ő rossz életet élt, ezért nem kárhoztatom, én sem vagyok szent. A pokolra jutott, és onnan csak egy démoni porhüvelye tévelygett vissza, melyet embernek már nem lehetett nevezni. Én is hasonlóan kaptam az áldást, mára már átkot. Akár a drog nem akarom ereszteni, de mégis csak hátráltat harcomban. A képességek jók, de az érte fizetett ár nagy. A beszéd ideje lejárt számomra, a démon kivel még találkozni fogok, békés szándékkal jött, csak a szavak a célja és nem a vér. Így már nem volt itt mit keresni. Elindultam arra amerről jöttem, ki az ablakon bele a város forgatagába, csak hogy újra az útra tévedjek, mely ki lett taposva számomra. Melyről még nem tudok, de mégis csak egyenesen követem célomat.




Hozzá tartozó bővítés: Pihenő nap! Pihenő nap?
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimePént. Ápr. 27, 2012 12:29 am

Bővítéseid jutalma az NJK bővítéssel és a borítóval együtt 4 kredit. Használd egészséggel!
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeSzomb. Márc. 30, 2013 8:08 am

Kurt Bozek / Griff 2m6lqgo

Na akkor gyorsan pár dolog, hogyha nem ismerné valaki a hasonlóan íródott könyveket. Ez nem olyan mint egy átlagos könyv, nem sorba kell olvasni, „oldalról-oldalra”. Itt te vagy a főhős, és te döntöd el merre is akarsz tovább menni, van hogy rossz döntést hozol, és már nem lesz visszaút, ilyenkor újból kezdheted, vagy visszalapozva más döntést hozhatsz.
A dolog mérhetetlenül egyszerű, először az Előzményben értesülsz a keret sztoriról, és a végcélról. Majd az első fejezetet végigolvasva máris döntened kell merre is haladj tovább. Ezt a kis szösszenetet, még egy dologgal bonyolítottam, ami nem más mint az időkorlát. Nem kell semmi bonyolultra gondolni, az elején kapsz bizonyos időegységet, és a megfelelő fejezetben leírtak szerint vonsz le belőle valamennyit. Ha ez letelik akkor szintén elvesztetted a játékot, és újra kell kezdened.



Előzmény

Már két éve, hogy Gotham City-be sodort a sors. Sok viszontagság és nehézség árán bekerültem a Frost Vállalat pénzügyi osztályára. Ekkor már tudtam mi lesz a célom. Irányítás alá fogom venni a vállalatot bármibe is kerül.
Első hónapokban csak ismerkedtem a hellyel. Tudtam nem sok mindent tehetek, amíg otthonosan nem mozgok a környezetemben. Így csak meglapultam, és figyeltem ki mit tesz vagy éppen mond. A kis stikliktől egészen a komolyabb dolgokig mindenről tudomást szereztem. Senki sem törődött az új sráccal szerencsémre.
Egy fél éve után már elkezdtem mozgolódni. Saját malmomra hajtottam a vizet, és nem is kellett túlságosan megerőltetnem magamat. Itt-ott egy-két elejtett szó, a megfelelő időben fordultam be a folyosón, vagy éppen az üresnek hitt irodába léptem be. Napok alatt lekötelezettjeimmé tettem a részlegen dolgozókat, úgy hogy az a megátalkodott Beats semmit sem szagolt ki.
Beats volt a legrosszabb főnökök egyike, akivel valaha is találkoztam. Pedig életvitelemnek köszönhetően elég sok mocsok került már az utamba. A sok szívességgel a hátam mögött fenhettem karmaimat végre rá is.
Végre meglett a nagy bizonyíték, amivel eltüntethettem az utamból, és a helyére kerülhetek én. Ám ez segítség nélkül nem ment volna, szerencsére az alvilág sok mindenre képes. A megfelelő napon a megfelelő időben igaz pár törött csontba, és sok idegességbe került, de aláírta a lemondását, és megtett utódjának. Így kerültem egy lépcsőfokra a cég vezetésétől. Egy egész épületnyi embert irányítok, és annyi pénz fut át kezeim alatt, amellyel egy harmadik világbeli országot jóllakathatnánk. Erre való egy nemzetközi kereskedelmi cég.
Megkérdőjelezhető tevékenységemnek hála elég pénzmagot és befolyást szedtem össze, hogy az elnöki székre ácsingózzak. Abban, pedig nem más mint Mr. Frost ül. A harmadik generációja a tulajdonosoknak. Míg nagyapja alapította a céget, és most a közreműködésemnek köszönhetően új ember fog ülni a nyeregben. Még ha senki sem fog róla tudni a deres hajún kívül. Eddig is a háttérben tartottam igazi énemet, és most se fogok másképpen tenni.
Át fogom venni a cég irányítását, de úgy hogy még maga az elnök is meglepődjön rajta. Én leszek a bábjátékos, úgy fogom mozgatni a köteleimet, hogy ne tudja elkerülni. Semmi más lehetősége ne maradjon csak a behódolás nekem. De addig is még hosszú út áll előttem. Ezt még meg kell valósítanom mielőtt még vége lenne a mai napnak.


1.

Az irodádban ülsz, kényelmes bőr fotelodban. Már tíz óra is elmúlt ideje hát megtenni a következő lépést, és nem csak a csinos titkárnődet bámulni. Mára már minden apró-cseprő munkát elvégeztél, így senkinek nem fog feltűnni a fusizás. Van még hat órád, míg a nap végi általános ellenőrzést fejedre nem kapod. Így addig ténykedhetsz, és megdöntheted a fagyott birodalmat.
Csak a kezdet nehéz, az első lépések után már csak a megfelelő irányt kell választanod. Az öregről elég sokat tudsz. Családja elég zűrös, volt két ex-neje, a másodiktól egy lánya is született.
Pletykák szerint a cég nem teljesen legális alapokon nyugszik. De bármennyire is törted magad, pontosabb információt nem tudtál összeszedni. Talán a megközelítés volt a rossz eddig, és az evilági dolgokon túl kellene látni. A Telefon még mindig ott van az asztalon, talán ez elég nagy mérvű ügy,, hogy használd is.
Az elnök a többségi tulajdonosa a cégnek, de mindig van eladandó részvénye. Szerencsére neked meg elég pénzed, hogy tudj is vele kezdeni valamit. Talán megéri a kockázatot és sikerrel jársz, de ez korántsem biztos.
A sok előkészület nem vész kárba, de lehet csak időpocséklás eddig is elvoltál a józan eszedre támaszkodva a főnök irodájáig pedig csak a liftig kell elmenni. Nem túl nagy erőfeszítés ekkora jutalomhoz képest.

6 egész időegységgel gazdálkodhatsz. A különböző fejezetekben leírtak szerint járj el vele.

  • Az alvilági ügyletei után kezdesz el nyomozni – lapozz a 32-höz
  • A családi ügyeinek jársz utána – lapozz a 21-hoz
  • A cég részvényei felé fordítod figyelmed – lapozz 14-hoz
  • Mindened megvan, hogy szembekerülj a főnökkel – lapozz a 44-hez


2.

Te vagy az egyik feje a cégnek. Senkinek nem fog feltűnni, ha még pár részvény kerül a kezeid közé. Megnyitod a bankszámládat, és az eddigi életedhez képest eléggé eltérő cselekedetre ragadtatod el magadat. Legálisan vásárolsz.
A részvényárfolyamokat figyelve mindig a legkedvezőbb áron vásárolsz. Az eddigi 2%-od mellé szerzel még 20%-o, amivel a legnagyobb részvényesek közé lépsz.
Ekkor csapódik az ajtó és a főnököd robban be az irodádba. Fennhangon kezdi ecsetelni a részesedést és a cég jövőjét, amibe olyanok mint te, mármint akik a semmiből előtűnő pénzel kereskednek nem férnek bele. Ezért rád szabadította a tőzsdefelügyeletet, és az adóhatóságot. Ja és a hab a tortán még ki is vagy rúgva. Esélyed sincs, így átvenni a cég felett az irányítást. Kalandod véget ért.

3.

Soha nem fizettél olyanért, amit előbb nem láttál. Ezt az elvedet most sem fogod feladni.
- Előbb lássam az árut. – mondod magabiztosan.
- Mutasd a pénzt! – és hirtelen egy bugyuta maffia filmbe kerültél. A pénzt megrebegteted a szemei előtt. De azt már nem hagyod, hogy mohó kezei közé jusson. A próbálkozás, amilyen hirtelen jött el is hal, és eléd tartja a táska tartalmát.
Egy fémes kinézetű dísztárgynak tűnik elsőre. Egy bogarat ábrázol. De a legdurvább karikatúrában. A pénz a kezedben marad. Legalábbis az elkövetkezendő másodpercekben, mikor is tiltakozni akarsz a javak újbóli felosztásáról.
De ebben megakadályoz egy másik fémes tárgy tarkódhoz érintése. Mielőtt a megdöbbenésed meghökkenésbe csapna át, a kakas csap le. Lelki szemeid előtt látod, ahogy a hold ujjaid közül csavarja ki a pénzt, és azzal fizet. Ennyi még nem elég neki, még egyet ereszt a fejedbe. Ezt már sehogyan sem élhetted túl. A halál véglegesen magával ragad. Kalandod véget ért.

4.

- 4 szállítmány jött eddig Ázsiából. A hajófenék megrakva illegális bevándorlókkal. A fedő sztori a női piperecuccok voltak, amit a rabszolgának eladottak gyártottak út közben. Hangfelvétellel tudom bizonyítani milyen üzleti kapcsolatban áll a Sárkányok Szövetségével. – Mr. Frost előbb a hangfelvételt csak valami blöffnek hisz, de mielőtt közbe tudna vágni bekapcsolod a lejátszást. Az ismeretlen együgyű őr hangja beléfolytja a szót.
Csak hápogni tud, de lassan visszaszökik önuralma is és látod hogy az idegtől az agya megint elkezd dolgozni. A homlokén egy méretes és kezdi el préselni a vért az csikorgó fogaskerekek közé, az újdonsült kenéstől pedig felgyorsul.
- Ez csak valami véletlen. Nem tudok semmilyen csempészetről. Ha tényleg lenne ilyen, akkor se tudnék róla. Hatalmas vállalatot vezetek. Nem tudhatok minden alkalmazott lépéséről. Mint ahogy látszik most is. – Néz egyenesen a szemedbe. Magabiztosan felel, de a hangja néha megremeg. Tudod, igazad van, és ami még fontosabb ő is tudja. – És mit akar elérni ezzel a gyenge vádaskodással Mr. Bozek? – Teszi fel a kérdést, de te még nem tapostad elég mélyre abba, hogy azonnal ráálljon a dologra.
- Még csak most kezdtem Mr. Frost. Van még súlyosabb, vagy mondjam inkább perverzebb bűnei is vannak…

  • Tudod mennyi fiatal ártatlan lélek ment tönkre a ráncos kezei között akkor lapozz ahhoz a számhoz
  • Itt most a sötétben tapogatózol, de már nincs visszaút, jöhet a jól bevált blöff – lapozz 28–hez


5.

Az első exhez indulsz. A városban él, nem éppen a legjobb környéken, de nem is szegénységben. Mikor kinyílik az ajtó megdöbbenve veszed észre mennyire jó ízlése van a főnöködnek. Első ránézésre is jó tíz évvel fiatalabb nála, és a szemében bujkáló bujaság elismerésre méltó.
Csak nagy nehézségek árán enged be, miután elmondod ki után is kérdezősködsz. Ám az arcáról le tudod olvasni a kíváncsiságot. Kevés felvezetés, na meg a sozkásos udvariassági körök után, belekezdesz a jól kitalált szövegbe.
- Frost túl nagy hatalomra tett szert. Már nem csak a környezetét sanyargatja. Meg kell valahogy akadályoznunk, hogy másokkal is azt tegye, mint magával.
- Nem lehet megfenyegetett, ha bármit is mondok még jobban elintéz.
- De hát ha segít soha nem fog tudni magához érni újra. Erről kezeskedem – egy halvány mosoly jelenik meg az arcán kijelentésed folyamán. – Még nem érted, de ma még rájössz.
- Hát éppen ez az csak egy kellék feleség voltam. Jól kellett mutatnom mellette, és kész. Még csak le…. – A mondatot hirtelen félbe szakítja. Kezével takarja el a száját, és remegni kezd. Tud valamit, de fél elmondani. Rögtönöznöd kell, talán elég a szép szó is de talán most nincs időd finomkodni.

Vonj le 1 időegységet

  • Megpróbálod szép szóval ügyed mellé állítani – lapozz 36-hoz
  • Nincs időd finomkodni, vallomást csikarsz ki belőle bármi áron – lapozz 22-hez


Kurt Bozek / Griff 2eki53t

6.

A gyereket veszed célba. Bármennyire is rossz legyen csak egy tinédzser. Könnyedén megtöröd, és biztos ki fogja kotyogni az apja összes szaftos titkát.
Frosték Gotham City központi szigetén élnek. Csak egy fél órás az őt ebben a forgalomban, és már a házuknál is vagy. A ház kicsit erős kifejezés erre a több emeletes kő és beton monstrumra. A ranglétrán való elhelyezkedésnek köszönhetően szinte bejáratos vagy az épületbe. Már többször is találkoztál Ms. Frosttal, mikor éppen két iskola között a városban volt. Mint például most is.
A komornyik beenged igaz kicsit furcsállja mint is akarhatsz a kisasszonytól, de mivel ismer téged nem feltételez semmi rossz szándékot. Feltehetően el fogja mondani urának az itt létedet, de addigra már úgyis késő lesz. Ms. Frost már vár téged, és mielőtt köszönhetnél ő kezdeményez.
- Mit akarsz tőlem? – A kérdés inkább már felszólítás, de te érzed a hangjában kitetsző érdeklődést is. Kíváncsi mi az, amit csak ő tehet meg érted.

Vonj le 1 időegységet

  • Nem köntörfalazol a tárgyra térsz – lapozz 29-höz
  • Hazudsz, mint a vízfolyás, hogy megpuhuljon kicsit – lapozz 8-hoz megpuhítod


Kurt Bozek / Griff 2rrt8j7

7.

Több alkuszt is megkeresel, és bonyolult játékba kezdesz. Óvatos bábjátékosként kezded el nyújtogatni csápjaidat, és irányítani a felvásárlást.
Soha nem veszel túl sokat, és mikor magasabb lesz az ár azonnal túl is adsz rajta, de nem az összesen. Folytatod is kis játékot és igaz nem feltűnően, de egyre nagyobb részvényekre tudod rátenni a kezedet. 8 egész %, amit sikeresen összehozol. A következő lépés pedig…

  • Nem adod fel, össze kell szedned a többséget minden áron, folytatod a vásárlást – lapozz 30-hez
  • Nem adod fel, és keresel egy összekötőt, igaz így többe kerül mint kellene, de minden áron kell a többségi tulajdon – lapozz 31–hez
  • Nem adod fel, egy lekötelezettedet keresed fel, igaz így más is megtudja mit tervezel, de még mindig jobb, mintha saját pénzedet költenéd – lapozz 12–höz


8.

Megfordul a fejedbe egy pillanatra, hogy az igazat mondod, de inkább egy hihető történettel állsz elő csak tinédzser mit tudhat ő a nagy fiúk játékáról.
- Tudod az apádnak dolgozok a cégnél. Talán már láthattál is párszor. Az elnök urat meg akarjuk lepni és mindenki saját ajándékkal készül. Ebben kérem a segítségedet. Ha sikerül eltalálnom mit is szeret, akkor talán előléptetne is, annyi év után. – A hangod még meg is csuklik mire a történet végére érsz és a könyörgő arckifejezésedet veszed elő. Csak, hogy a hatás teljes legyen.
A lány már nem viselkedik olyan fennhéjázóan. Úgy látszik betette a dolgot, de csak egy pillanatra lágyulnak el az izmai. Újra szobormerev arcán mosoly jelenik meg, és kicsit baljóslatúan belekezd.
- Rendben van, de csak hogy egálban legyünk én is kérnék egy szívességet. Ha azt megteszed nekem akkor én is elmondok mindent amit tudni akarsz. – Elszánt akár egy dúvad, és csak egy pillanatra ingott meg. A léc felkerült a helyére már csak rajtad áll át tudod-e ugrani.
Egy szívesség talán nem is olyan sok, de talán időt spórolhatsz ha pénzt ajánlasz fel. De számodra a leggazdaságosabb az lenne, ha semmi se adnál, és úgy szednéd ki belőle az információt.

  • Mindig a pénz nyitja meg legkönnyebben az ajtókat, most is ezzel próbálkozol – lapozz 49–hez
  • Nem fog egy tinédzser dirigálni neked, semmit sem adsz, de mindent akarsz, akár erőszakkal is – lapozz 34–hoz
  • Nem költesz rá, inkább egy kis szívességet akarsz tenni neki cserébe – lapozz 10–hez


9.

Első lépésként bejegyezteted a céget, és minden hivatalos helyen, bejelented, hogy a lehető leglegálisabbnak tűnjön a dolog. Még központot, és más materiálisnak mondott, igaz csak elméleti síkon, bejegyzel.
Pár óra alatt sikerül is minden, és mint egy új jövedelmező át, fel is mész a piacra. Titkon adod a hírt, hogy vásárolni akarsz, és máris annyi eladandó részvényt van csak győzd vásárolni. 10-ot még összekaparsz és ezzel belépsz a nagyok közzé. Igaz csak titkon, de ez is elégedettséggel tölt el téged.

Vonj le 1 időegységet

  • Nem kockáztatsz, egy új fiktív céget alapítasz – lapozz 25–hez
  • Nem alapítasz új céget, de már nem csak vásárolgatsz, hanem adsz is el, hogy fenntartsd a látszatot – lapozz 7–hoz
  • Nem alapítasz új céget, és folytatod a vásárlást, nincs időd más utat választani – lapozz 46-hez


10.

- A fizetés helyett teszek neked egy szívességet, bármi is legyen az – Magabiztos vagy, és úgy látszik bele is egyezik. Lesétál melléd, és szemeidbe néz. Éppen egy magasságba vagytok, de csak mert cipőin legalább fél méteres sarkak találhatóak.
- Rendben van. Kell egy kísérő egy bizonyos üzlethez. Ha elkísérsz és mindent elmondok amit csak akarsz apámról. Csak bírja a füled. – Elég sejtelmes és mégis fent maradt a levegőben, hogy kíváncsiságodat pedzegesse.
- Ha jól gondolom nem itt lesz nyélbe ütve az üzlet. – Teszed fel a feltételezésedet, és a lány úgy látszik már az útra készül.
Szó nélkül berohan a szobájába, és egy retiküllel kiegészülve tér vissza. Melléd érve csak annyit szól foghegyről
- Mehetünk is. A cél pedig Régi Gotham. – Az úti cél igen csak meglepő. Egy ilyen lány a város egyik legrosszabb hírű környékére akar menni. Annyi biztos egy ilyen helyen nem legális cuccokra fáj a foga.

  • Meg akarod szerezni az információt, ezért belemész a játékba – lapozz 11–hez
  • Kicsit sok az ismeretlen, ezért inkább más irányt választasz – lapozz 20-hoz


11.

A kérés talán túl nagy is. Szerencsédre nappal van a lány olyan környékre hozott, ami éjszaka nem egy túl bátor ember életébe került már. Egyre rosszabb, és lerobbantabb utcákba visz el, míg egy teljesen lepusztult kocsmáig nem juttok.
Valamiféle titkos kopogást követően egy még kevésbé szimpatikus úriember lép ki az ajtón. A lány szívélyesen üdvözli, és pár elsuttogott szó után feléd fordulnak.
- Szóval te fizetsz a szajréért – Jelenti ki a férfi mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Mielőtt még válaszolhatnál kísérőd megteszi helyetted.
- Igen. Úgyhogy hozd ide azonnal – Úgy látszik elemében van itt is, nem csak a házában. A tag megvonja vállát, és bemegy. Kisvártatva egy méretes aktatáskával jön elő. A dolog kézenfekvő lenne ha a lány meg nem cáfolna közben.
- Ne nézz úgy nem drog. Valami sokkal jobb – Kétértelmű és sejtelmes. Egy ilyen sötét sikátorban nem a legbiztonságosabb dolog. A férfi egy elég meghökkentő összeget mond neked. – Na mi lesz már fizesd ki. Nem érünk rá egész nap. – Egyetértően bólint az áruval. A nagy gond hogy még mindig nem tudod mi van benne. Lehet még mindig csak át akarnak verni, talán előbb meg kellene nézni miért is adsz ok ennyi nullát a kezedből. Vagy csak fizetsz, hogy minél hamarabb túl legyetek már az egészen.

Vonj le 1 időegységet

  • Már igen csak érdekel mit is tudhat az apjáról ezért fizetsz szó nélkül – lapozz 20-hoz
  • Nem ejtettek téged se a fejedre, előbb tudni akarod mi van a táskában – lapozz 23-hez
  • Nincs kedved játékokat játszani, azonnal itt hagyod őket – lapozz 16–hoz


Kurt Bozek / Griff 516098-justinham

12.

Gyorsan felütöd a kis noteszodat és megkeresed a lekötelezettjeidet. Nem kell sokat keresni a megfelelő személyért. Kevesen vannak erre a feladatra használhatóak. Pár kétes üzletének köszönhetően, amiről tudomást szereztél kezedben van. A karrierje és az élete is.
Telefon, meg egy kis idő és már jön is a megnyugtató válasz. A kívánt részt megkaparintottad mind a 20%-ot.

  • Nagy sóhajjal számolod át, és már tudhatod… – lapozz 43–hoz


13.

Csak egyet csörrent, és máris hallod a túloldalon azt a lúdbőröztető morgást. Biztos, hogy nem evilági teremtmény van a vonal másik oldalán. Nem sokat teketóriázol. Egyből a tárgyra térsz.
- A főnököm Mr. Frost a Frost vállalat elnökéről akarok megtudni valamit. Milyen alvilági kapcsolatai vannak? – Teszed fel a kérdést. És mint az elmúlt időkben is a másik oldalon nem kér várakozási időt. Egyből belekezd a tények sorolásába.
- A Sárkányok Szövetsége nevű szervezetnek csempészik embereket hajókon. Hogy rabszolgák legyenek Amerikában, és míg ideérnek ingyen dolgozzanak a vállalatnak – ezzel a vonal elhal. Semmi jel nem utal arra, hogy a telefon valaha is működött volna.
Az információ már megvan, már csak bizonyítékokat kell szerezni róla. A vállalat kereskedelmi cég, hajói az egész világot bejárják. A Sárkányok Szövetsége ázsiai banda, vagy onnan jöhetnek a hajók. Talán a rakomány listán találhatsz némi eltérést.
A másik pedig a maffiával üzletel, vagyis fizet a cégnek, hogy áthozzák az emigránsokat. A pénzügyekben való tüzetesebb vizsgálatok után megtalálhatod a pénzt, és a forrást is.

  • A rakománylistát nézed át – lapozz 35-hez
  • A pénz útját próbálod követni - Lapozz 24-hez


14.

A részvény piac a te második otthonod. Csak eddig mindig más pénzével játszottál, de ez most már nem elég. A sajátodat veted be, hogy elérhesd a nagyobb célokat, még ha nem is mindet a fizetésedből spóroltad össze.
Az egész tőzsde ott pereg a szemeid előtt. És a vállalat részvényei sem túl drágák. Mr. Frost a cég többségi tulajdonosa, igaz nem mind az övé. Befolyása révén a társaság több tagja is a bábja, így mindig az van amit őt akar.
Azonnal neki is kezdhetsz a felvásárlásnak, van elég tőkéd hozzá, de hogy ne legyen annyira feltűnő a főnökéből és más részvényesektől is vásárolgatsz. Kevés az időd, úgyhogy nem foglalkozol holmi látvánnyal, minek is tűnik, ha egy beosztott felvásárolja a részvények nagyobb részét, de lehet hogy azért még sem kell ennyire sietni, és előbb csak egy kicsit kevesebbel próbálkozol, így talán nem lesz annyira feltűnő a ténykedésed.

  • Előbb kevesebb részvénnyel kezdesz – lapozz 41-hez
  • Nincs időd holmi terelgetésre, annyi részvényt veszel egyszerre amennyit csak tudsz – lapozz 2–höz


15.

Úgy érzed pár kedves szó megnyitná előtted az információk kapuját. A kemény hangvételt kerülve, próbálod a finomabbik énedet előtérbe helyezni.
- Tudja segíthetek elérni mindent, amire vágyik. Bármire, de tényleg. Csak annyit kell tennie, hogy megoszt velem pár titkot Mr. Frostról, és megkapja azonnal szíve vágyát. – Negédes hangon mondod, de nem éppen azt a hatást éred el vele, amit szerettél volna.
- Hahahaha – Tör fel túlságosan is gúnyosan a nevetés. – De hát már mindenem megvan, nem látja? Elég pénzem van, hogy életem végéig kényelmesen eléljek mindenféle munka nélkül. Mi kellene még nekem? – Teszi fel a kérdést, amire talán még te sem tudod a választ. Ám már bakot lőttél, és nem sok választásod maradt. Megpróbálkozhatsz más irányból megközelíteni a dolgot, de kockáztatva még egy melléfogást esélyét. Ami talán már végzetes lehet tervedre nézve, vagy hagyod a nőt, és más helyen próbálod megragadni Frostot.

  • Ez nem vezet sehova, a lányát veszed célba – lapozz 29-hoz
  • Úgy látszik a finomkodás nem segít, keményebb eszközökhöz fordulsz – lapozz 47-hoz
  • Úgy gondolod nem fog mondani semmit, és csak időpocséklás minden további perc, amit itt töltesz. Más irányba indulsz – lapozz 34—hoz


16.

Ezeket a nőket hallgatva, nem is csodálkozol, hogy agglegénységre adta a fejét főnököd. Inkább szembenéznél egy csapat felbőszült rendőrrel, mint hogy még tíz percet ki kelljen bírni bármelyik társaságában is. De már szerencsére túl vagy rajtuk, és más felé fordíthatod figyelmedet.

  • Az asztalodon lévő Telefont szemeled ki magadnak, hogy a főnök illegális ügyleteibe turkálhass – lapozz 32-höz
  • A következő lépésed a részvénypiac lesz, mert kell a többség hogy tétlenségre kárhoztathasd – lapozz 14-hoz
  • Már eléggé felkészültél, hogy szembenézz a főnökkel – lapozz 44-hez


17.

- Maga szépen rám ruházza a részvényeit, és akkor senki sem fogja megtudni, hogy milyen romlott is. Se börtön, se életfogytiglan, de még meghurcoltatás sem a sajtó előtt. – Elélököd az előkészített paksamétát. Az öreg hangosa kezd neki olvasásnak gyorsan hald, és ahogy közeledik a végére egyre megtörtebbnek tűnik.
- de hát ezzel minden magénak jut, csak egy báb leszek, amivel kirakatokat díszítenek. Ezt nem hagyom a gyerekem megérdemli az örökségét. Soha nem lesz többségi tulajdonos ennél a cégnél. Én ezt el is intézem magának. – Felkapja a levélnyitó kést az asztala sarkáról, és mielőtt egyetlen védőangyal is közbeléphetett volna. Állon keresztül felnyomja az agyáig.
Még halálával is keresztbe tud tenni neked. Így nem kapod meg a többségi tulajdont mivel szemtanúja voltál az öngyilkosságnak. A rendőrség elkezd utánad nyomozni. Semmi esélyed a cég bekebelezésére, se most se azután, hogy a tinédzser magához kaparintotta az örökségét. Kalandod véget ért.

18.

A legegyszerűbbet választod, a leggazdagabb ügyfelednek nevét és adatait felhasználva folytatod a felvásárlást. Az alkuszok mikor meghallják a hírt, hogy vásárolni akarsz egyből bevadulnak.
Alig fél órai munka árán még 10%-ot sikerül szerezned. Ezzel belépsz a nagyok közé, igaz csak titkon, de ez is elégedettséggel tölt el téged.

Vonj le 1 időegységet

  • Óvatos vagy, és új ügyfél neve alatt ténykedsz tovább – lapozz 26–hoz
  • Maradsz ennél az ügyfélnél, de már nem csak vásárolgatsz, hanem adsz is el, hogy fenntartsd a látszatot – lapozz 7–hoz
  • Maradsz ennél az ügyfélnél, és folytatod a vásárlást, nincs időd más utat választani – lapozz 46-hez


19.

Kikeresed a névjegyzéketekből a vezető számát, és betárcsázod. Lassan kapcsol, mintha magát Ázsiát hívtad volna. Végre elkezd csörögni, de csak öt hosszú dobhártya fájdító csengés után veszik fel.
- Halló? – Jön a nem éppen udvarias felvétel. Csak egy pillanatig habozol. Már neki is kezdesz, magabiztosnak kell hallatszódnod, különben nem jöhet be a blöff.
- Mr. Frost nevében telefonálok. A Yao Ming-gel akarok beszélni sürgős! – Már éppen a nyelved hegyén van hogy a következő szállítmányról lenne szó, de szerencsére elharapod.
Gyors egymásutánban számodra érthetetlen nyelven valószínűleg kínaiul hadar valamit a beszélgető partnered, és választ is kap a távolból. Az eszmecsere nem éppen kedves a hangzása alapján, de az eredmény sem várat magára sokat.
- Kapcsolom – Jön a végeredmény, és megnyugtató muzsika szűrődik füledig, ami elnyomja minden kétségedet.
- Itt Yao Ming... kivel beszélek? – Egy újabb férfi hang, de a név hallatán tudod célba értél. A telefont felvételre állítod és belekezdesz.
- Mr. Frost összekötője vagyok. A következő szállítmányról kell beszélnünk. Úgy látszik a rakomány késni fog.
- Nem azt kérdeztem mit akar, hanem hogy ki beszél?
Na ez már nem megy túl jól, de nem gond, a terelés, és cselezés mestere vagy, legalábbis az élet legtöbb területén. Itt sem fogsz kudarcot vallani.
- A nevem Mr. Smith. Mr. Frost bizalmi embere vagyok.
- Ó az más. Nem kell aggódnia a rakomány miatt, lehet megromlik pár, de attól még az árat megkapják.
- Öhm oké, de tényleg nem lesz semmi fennakadás a pénz… - Ezt már nem tudod befejezni. Az ajtó kicsapódik, és a főnököd lép be rajta. Kezében egy telefon van.
- Mr. Smith ha nem tévedek. Ön most nagy bajba keverte magát. Higgye el nem csak a kirúgástól kell tartania. – A saját csapdádba estél. Úgy látszik közben kapcsolatba léptek az elnökkel, és leleplezték a csalásodat. A vonal megszakad, úgy ahogy a karriered is. Azonnal kirúgnak és biztonsági őrök vezetnek ki. Legnagyobb bánatodra nem egy utcára, hanem egy sötét furgonba löknek. Arcodra zsákot húznak, kezedet könyörtelenül összekötik. És már csak a motor zúgása az, amit hallasz. Az életed vége egy betoncsizmával végződik a Gotham River fenekén, és még az isteni hatalmak sem menthetnek meg. Kalandod véget ért.


20.

Nem ellenkezel tovább, így is túl sokáig tartott már ez az egész. Ideje lenne, hogy te is kapj valamit az elpocsékolt idődért.
A kért összeget a férfi kezébe nyomod, aki cserébe a táskát a tiedbe teszi. Mohón kezdi el számolgatni a pénzt. Míg te rájössz itt az alkalom, hogy kinyisd. Bármi is legyen az lehet fel tudod használni Frost ellen, úgyis csak akkor adod át a lánynak, ha elmondta amit tudni akarsz.
A táskát a legközelebbi kukára rakod, felpattintod a zárjait, és mikor felnyitod nem hiszel a szemednek. Egy fémes tárgy az valami bogarat ábrázol, vagy legalábbis ahhoz hasonló dolgot. Nem éppen az amiért ennyit kifizettél volna.
Ekkor hallod meg a kattanást, és tudod már elkéstél. Egy fegyver csövét érzet a tarkódon, de mielőtt bármit is tehetnél a kakas lesújt. Lelki szemeid előtt látod, ahogy teli pofával röhög, és még egy golyót ereszt a fejedbe. Innen már nincs visszaút. Véglegesen meghaltál. Kalandod véget ért.

21.

A vén kujon mindig is szerette a nőket. Ennyi pénzzel, amit ráhagytak bárkit megkaphatott. A hódításai legenda számba mentek, és olyanokkal hozta össze a sors fiatalabb korában, akiről átlagos halandók csak álmodoznak.
Ám a nagy vonalú életében mégis csak kétszer került sor házasságra. Az első majd húsz évig tartott, végül nagy botrányt kavaró válás lett a vége. Hosszú tárgyalások sorozata ügyvédek hada, végül a főnököd kiforgatta mindenéből az ex-ét.
A második házassága meglettebb korában következett be. Idős pénzes férfi fiatal csinos nő volt a felállás. Csak pár évig tartott, se botrány, se nagy hűhót nem csaptak körülötte. Csendesen váltak el, még úgy is hogy volt egy közös gyerekük. A válásnál rossz pletykák szerint az ügyvédek léptek újfent közbe, és az ex szintén nem kapott semmit. Sőt még a gyerek felügyeleti jogát is, a jómódi apa kapta meg.
És a házasság gyümölcse a gyerek. Alig tizenhárom éves, de már minden állami és magán iskolából kicsapták. Igazi lázadó, de azt meg kell hagyni, hogy stílusosan teszi, amit tesz. Nem holmi verekedésért vagy rossz jegyekért lett kirúgva. Egy lerombolt iskolaépület, egy pedophiliáért börtönbe zárt tanári kar, és egy lázadás kiprovokálása, és vezetése fémjelzi útját. Nem kis pályás annyi szent, és a maga nemében zseni. Eszével soha nem volt gond, csak a felette uralkodó rendszer kapuit próbálgatja mindig.

  • A gyerek az első célpontod – lapozz 6-hoz
  • Első ex-nejnél próbálkozol puhatolózni – lapozz 5-hoz
  • Második ex-nejnél próbálkozol többet megtudni – lapozz 23-hez



22.

A nő már úgy is meg van törve, csak le kell szakítanod a gyümölcsét, amiért már más megdolgozott. Megragadod a karját, és közel húzod magadhoz. Míg szorítasz is rajta annyit, hogy felszisszenjen fájdalmában.
- Nem érek itt rá a kisded játékokra. Mondja meg amit tudni akarok, vagy mutatok mást amitől jobban kell félnie, mint az exétől.
Mintha csak startpisztolyt sütöttél volna le, úgy indulnak meg a könnycseppek a szeméből. Zápor esőhöz hasonló látvány, míg egyszer csak abbamarad a hüppögés és véreres szemek kapcsolódnak a tiédhez.
- Már nincs mitől félnem. Nézzen körül – Hangja egy meggyötört nőé. Kinek már nincs mit veszítenie. – Már mindenem oda, semmivel sem tud kínozni. – Úgy látszik a sok évi keserűség megkeményítette a szívét a harag és a düh ellen.
Talán nem is tud semmit, és csak az idődet vesztegeted az ex-feleségekkel. Más út is van a világon. Esetleg az erőszak nem megoldás, mézes mázos beszéddel talán többre mennél.

  • Ez egyenlő a semmivel talán a lánya tudhat valamit – lapozz 6-hoz
  • Úgy gondolod csak az idődet vesztegeted, és más irányból közelíted meg a célodat – lapozz 16–hoz
  • Még tudhat valamit, ha szép szóval próbálkozol – lapozz 36-hoz



23.

A második exet választod. Az óceán partján él, egész kellemes környezetben. Miután a kapun belül jutsz rájössz van mit a tejbe aprítania. Angol stílusú kert, takarja a fényűző házat. Egy Frost exhez képest igen csak hivalkodó.
A csengetés után egyből beenged, talán nem is bánt el vele annyira az öreg. A nő nem éppen gyönyörű, de mindene megvan, hogy a férfi felfigyeljen rá. Sportos, jó kiállású, és biztos vagy benne, hogy a ruhák feszes idomokat takarnak. Mikor rátérsz a tárgyra teljesen begubózik és egy szót sem akar szólni.
- Tudom mi történt önök között, de bármi is volt nekem elmondhatja. Soha nem fogja megtudni tőlem ezt megígérhetem.
- Nem tett velem semmit, amit ne akartam volna. A válásunk is közös megegyezéssel történt, ahogy a házasságunk is. Jó életet biztosít számomra. Miért rúgnám fel?
- De hát még a lányát sem hagyja, hogy lássa.- A nő láthatóan érvet keres, de semmi szomorúságot nem látsz az arcán a témával kapcsolatban.
Tud valamit, de nem akarja elmondani. Talán egy kis együtt érző rábeszéléstől megeredne a nyelve, vagy éppen a fenyegetés válna be.

Vonj le 1 időegységet

  • Kemény eszközökben látod a megoldást – lapozz 47-hoz
  • Inkább kedvességgel akarod megnyerni magadnak – lapozz 15-hez


24.

A pénz útját követni nem lenne egyszerű bárkinek, szerencsére te vagy azaz ember, akin minden pénzzel kapcsolatos dolog keresztül folyik. Az új kéztörlők árától, egészen a milliós tranzakciókig.
A számítógéped előtt ülve végig nézed az összes pénzügyi kiadást és bevételt, ami csak egy kicsit is köthető lenne a Sárkányok Szövetségéhez. Félórányi kutatás után semmi nem találsz. Egyedül annyi feltűnő, hogy a piaci árnál nagyobb értéken veszik át tőletek különféle női pipere cuccokat és ruhákat. De ez még nem bizonyíték. Lehet Mr. Frost üzleti zsenijének tudható be a dolog. Ez úgy egy zsákutca, ha azt nem veszed figyelembe, hogy ha az átlag árat számolod mennyiért is hoztátok át az embereket. Ez igen csak tetemes összeg. De ez sajnos csak feltételezés és nem bizonyíték.

Vonj le 1 időegységet

  • Már csak a rakomány lista maradt átnézni – lapozz 35-hez
  • Az alvilági dolgok, nem tetszenek, és csak az idődet pazarlod vele – lapozz 37-


25.

Új fedőcéget alapítasz, ez szinte már rutinosan megy számodra. Mindent megteszel, hogy tényleg legálisnak tűnjön, csak egy kis csalással kell megoldanod mintha egy nagyobb cégből vált volna ki, és most terjeszkedni akarna.
A pénzed még kitart igaz így még soha életedben nem költekeztél. Óvatosan szerzed meg a tulajdonlapokat. És így 8%-ra teszel még szert, és most újabb dilemma előtt állsz. Időd egyre kevesebb, és már nem nagyon lehet finomkodni, de talán elég óvatos voltál, hogy ne tűnjön ha továbbra is vásárolsz.

  • Nem adod fel, össze kell szedned a többséget minden áron, folytatod a vásárlást – lapozz 30-hez
  • Nem adod fel, és keresel egy összekötőt, igaz így többe kerül mint kellene, de minden áron kell a többségi tulajdon – lapozz 31–hez
  • Nem adod fel, egy lekötelezettedet keresed fel, igaz így más is megtudja mit tervezel, de még mindig jobb, mintha saját pénzedet költenéd – lapozz 12–höz


26.

Új ügyfelet kerítesz, nem nehéz a klientúrátok elég hatalmas. Újra vásárolni kezdesz a pénzed még nagy nehezen kitart, de a hirtelen jött vásárlási kedve felnyomja az árakat. Még sikerül 8%-ot összeszedned, de több már csak igen kínkeservesen sikerülne.

  • Nem adod fel, össze kell szedned a többséget minden áron, folytatod a vásárlást – lapozz 30-hez
  • Nem adod fel, és keresel egy összekötőt, igaz így többe kerül mint kellene, de minden áron kell a többségi tulajdon – lapozz 31–hez
  • Nem adod fel, egy lekötelezettedet keresed fel, igaz így más is megtudja mit tervezel, de még mindig jobb, mintha saját pénzedet költenéd – lapozz 12–höz


27.

- Tudok mindent! – Kezdesz bele lendületesen. - Azt ne higgye, hogy titokban tarthatta örökké. Minden kis üzelmeiről és kényes titkáról tudok, csak egy kis pénzt kellett csorgatni. – Széles mosolyod teljes lesz. A győzelem felé vezető út első lépését megtetted, csak az arcára kell nézni.
Hirtelen nem tudod mivel is kezd, de rájössz előbb meg kell alapoznod a győzelmedet.
- Az alvilági kapcsolatról beszélek. Tudom, hogy anélkül nem tudta volna fenntartani a céget. – A vigyor viccsorrá változik arcodon, mikor az eddigi főnököd arca fal fehér lesz.
- Öhmm.. ömm. ö… - kezdi kicsit baggadozva, de mire megtalálja a megfelelő szavakat összeszedi magát. – ez rágalom! Csak puszta pletyka semmi bizonyíték nincs a kezében. Ez egy kereskedelmi vállalat, mit hisz, mit csinálunk csempészünk? – Túl nagy a hangja. Azt hiszi még simán megúszhatja, de téved.
- Pontosan és még tudom is hogy mit, mikor és mióta űzi ezt… - mondod és közben fejedben már a következő lépést fontolgatod.
- Bizonyítékot, számokat akarok, nem holmi vádaskodást… - Agyad gyorsan jár…

  • Tudod mennyi illegális szállítmány érkezett - lapozz arra a számra
  • Nem tudod, de innen már nincs visszaút, blöffel próbálkozol – lapozz 32–höz


28.

- Családja, vagyis volt családja mindent elmondtak miket is művelt velük. – Látod ennek nem nagyon volt hatása úgyhogy tovább vagdalkozol vaktában. – és a lányáról is mindent tudok. – Egy pillanatra megfeszül az arca, úgy érzed jó úton haladsz. – a saját lányával tette azt a sok szörnyűséget. Bizonyítani is tudom. Semmi értelme tagadni. – Az öreg csak felröhög, és a képedbe vigyorog.
- Nem tudsz te semmit. Azt hitted megfogtál a csempészettel, de az édes kevés. Mire innen kijutsz innen semmi sem marad az életedből, sőt még az embercsempészetet is rád verem. – Tovább röhög és jönnek a biztonságiak, hogy megakadályozzanak, minden szökési kísérletben. Az egész épület szeme láttára vezetnek el. Lent már a rendőrség vár. Pár megkent bírónak köszönhetően gyorsított eljárásban ítélnek el, és BlackGate kapuja mögötted csapódik. Innen már nem érheted el célodat. Kalandod véget ért.

29.

- Apádról akarok információt. – mondod a szemébe nyíltan. Reméled segíteni fog, ha jól sejted nem szeretheti jobban őt, mint ahogy te. Az anyját soha nem láthatta, és az apja pedig távoli iskolákba küldi, csak hogy távol legyen tőle.
- Rendben van – böki oda hetykén neked, egy kis gondolkozás után – de nem lesz olcsó. Ha hozzám jött akkor igen csak kényes témát akar feszegetni, amiért jó mélyre kell majd nyúlnia a pénztárcájába. – Nem köntörfalaz, ahogy te sem tetted. Már el lehet róla képzelni, hogy tényleg megtett mindent, amit híresztelnek róla.
Lehet hogy csak keménynek akarja mutatni magát egy kis ellenszegülés nem árthat az elkényeztetett lánynak, de az ilyen korban lévők kiszámíthatatlanok. Lehet inkább mégis meg kellene fizetni az árát.

  • Tudod az üzletnek mindig meg kell fizetni az árát, beleegyezel a feltételbe – lapozz 15-hez
  • Egy tinédzser nem fog feltételeket szabni neked, nem fizetsz – lapozz 34–hoz
  • Pénz helyett mást ajánlsz fel neki – lapozz 10–hez


30.

Elég sok előkészületet megtettél, hogy most már ne tudjanak sehogy se a nyomodra bukkanni. Már a célegyenesbe vagy és gyors sprintre kell készülnöd.
Az utolsó mennyiséget azért sem egyszerre hanem két részletben ragadod magadhoz. Már a kezedben érzed a győzelem ízét mikor a részvényforgalmat letiltják. A felügyelet közbe lépett, ami miatt a legrosszabbra számíthatsz.
A vásárlást még nem írták jóvá, és a főnököd holnapra mindent tudni fog. Megtorpanásra kárhoztattak, ami miatt nem tudod teljesíteni időben a célodat. Kalandod véget ért.

31.

Az eddigi megtévesztések úgy gondolod nem lesznek elegek. Ezért egy kamu megbízóként, összekötőhöz fordulsz, hogy névtelenül intézkedjenek a helyedben. Nagy célhoz, nagy tranzakcióra van szükséged, ezért kiadod az ukázt, minden áron szedjenek össze 20%-nyi részvényt, mert a vezetésbe akartok lenni.
Az új vásárlóként már nem nagy a tolongás, aki elad az is megkéri az árát. Pillanatok alatt megszerzik neked a tulajdontöbbséget, de a számládat is igen csak lecsupaszították.

  • Nagy sóhajjal számolod át, és már tudhatod… – lapozz 43–hoz



32.

Ez egy nagy előrelépés az életedben. Alvilági hatalmakat csakis a végső esetben használnál. Most megéri a kockázatot. Ha valamilyen kapcsolatban áll a városi bűnszervezetekkel meg kell tudnod, hogy tárgyalási alapod legyen.
A már műtárgynak számító telefon ott terpeszkedik az asztalon. Soha senki nem gondolná, hogy nem csak egy dísztárgy. Nincs semmihez sem kötve nem ad tárcsahangot, és még sohasem csöngött. Mégis aki tudja a titkát annak felbecsülhetetlen érték.
Mintha csak egy ősi rituálé kezdődne, úgy helyezed az ujjad a tárcsába, és elkezded kiforgatni az agyadba égett számokat. Több mint egy átlagos telefonszám, és tudod, hogy majd nem holmi tudakozóhoz irányított téged.

  • Nem félsz a kihívásoktól, tárcsázol – lapozz az 13-höz
  • Nem kockáztatod a lekötelezettséget Ezeknek, más irányból akarod megtámadni főnöködet – lapozz 38-hez


Kurt Bozek / Griff Old_telephone

33.

- Tudok minden kis mocskos üzelméről. Nem leplezheti előttem tovább. Csak egy olyan piti alak lehet olyan esztelen, hogy szinte az orra előtt legyen az embernek az egész. – Kiáltod diadalmasan, és szinte már te is elhiszed azt, amit mondasz, De az ősz öregembert sem lehet ilyen könnyen levenni a lábáról. Feláll túlságosan és párnázott székérből, és a képedbe vigyorog.
- Bizonyítékot Bozek. Különben tönkreteszem magát, eltűntetem a föld színéről, mintha soha nem is létezett volna. – Pár perc néma csend következik, majd a biztonsági őrök kidobnak az épületből. Csak hogy kényelmesen be tudja váltani a fenyegetését ex-főnököt. Újra munkát nem kapsz, és az alvilág is vadászni kezd rád. Nincs esélyed célod elérésére. Kalandod véget ért.

34.

Nem fog neked egy, ilyen kis csitri parancsolgatni. Még itt átverne a végén, miután megadtad neki amit akart. Az sem biztos, hogy tud valamit. Ennyire nem vagy naiv te sem.
- Nem kapsz te semmit, míg valami bizonyítékkal nem szolgálsz. Azt ne hidd, hogy ennyire egyszerű vagyok. – Felrohansz az emeletre, és hogy tudja ki a főnök megragadod a karját.
-Ezt nagyon elrontottad, azt ne hidd hogy itt te diktálsz. Ez egy Frost ház. – Megpróbálja kiszabadítani a karját, de te nem engedsz. Sajnos még a lánnyal törődsz, nem figyelsz fel a két megtermett biztonsági őrre. Pillanatok alatt harcképtelenné tesznek még mielőtt még felocsúdhatnál. Páros lábbal rúgnak ki a házból.
Lassan botorkálsz vissza a munkahelyedre, de már nem engednek be az őrök. És meg is tudod miért. Mr. Frost azonnali hatállyal kirúgott. Nem maradt esélyed a cég megszerzésére legalábbis rövid távon. Új cél, és nehézségek várnak rá, de másutt. Kalandod véget ért.

35.

A rakomány lista mellett döntesz. Holmi pénzügyi dolgokat, te is jól tudod könnyedén el lehet rejteni pár offsore számlával, vagy éppen fiktív cégnevekkel. Csak egy gombnyomás lenne, és a dolgozóid neki ugranának a feladatnak, de ezt magadnak kell kideríteni. Nem szabad esélyt adni rá, hogy az elnök tudomást szerezzen róla, hogy utána jársz.
Egy félórányi kutatás után végre megtalálod a keresett iratokat. A hiba nem szembetűnő, de aki tudja mit keres az már látja az erdőt a fától. Havonta egy hajó, nem a megszabott kikötőbe hajózik be. Elsőnek rövid karbantartást végeznek rajta a Dixon dokk a kínai negyed legközelebb lévő dokkjában. Utána pedig beáll menetrendszerűen a rendes kikötőbe, és kipakolja a női csecsebecséket tonna számra.
Ez sajnos még csak egy nyom és nem bizonyíték, de azt is könnyedén meg lehet szerezni még csak az irodádból sem kell kilépni érte. Egy sima hívás kell. Azt tudod mi az áru, azt is hogyan hozzák be, már csak a másik oldalnál kell meghallgatni, hogy meglegyen, ami még kell.
A Sárkányok Szövetségének a vezetőjét Yao Ming-et mindenki ismer, sőt több legális üzletetek is volt. Így talán egy jó blöffel ki lehetne ugrasztani a nyulat a bokorból.
A dokk száma is megvan, ahol a „karbantartást” végzik. Ők biztos kevesebbet tudnak, de talán ezért könnyebben is lehet őket félre vezetni.

Vonj le 1 időegységet

  • Yao Ming-et hívod fel főnököd nevében – lapozz 19-hez
  • Dixon dokkot hívod fel, és keresel egy illetékest – lapozz 42-höz
  • Az alvilági dolgok, nem tetszenek, és csak az idődet pazarlod vele – lapozz 37- höz


36.

A megjegyzés még ha csak félbemaradt is megütötte a földet. Ez irányba kell tapogatózni, és mivel mézzel több legyet lehet fogni mint ecettel…
- Nyugodjon meg. Nincs semmi baj. Nem akarok erőltetni semmit. – Fogod meg lágyan a kezét, és mélyen a szemébe nézel. Minden rendben lesz…. - Visszanéz rád hatalmas gyönyörű szemeivel és a kibuggyanni vágyó könnyekkel még elesettebbé teszik. Ez itt előtted egy megtört asszony.
- Rendben van. De olyan szörnyű alig merem elmondani. Férjemmel vagyis ex-férjemmel a hosszú házasságunk alatt összesen kétszer feküdtünk le. A nászéjszakán, és utána nem sokkal még egyszer. Akkor ívelt fel a pályája, és a sok munka mellett alig találkoztunk. Talán túlságosan naiv voltam, akkor még, és csak később jöttem rá hogy valójában nem is vonzódik se hozzám, se más nőkhöz. Mikor ezt felhoztam azonnal válni akart. – Újra elkezd hüppögni, majd egy kövér könnycsepp legördül csábos arcocskájáról. – Kiforgatott mindenemből mert rájöttem, hogy viszonyait mindig a többnapos kiküldetéseken folytatta. Azokon a 20 mocskos vállalati kiküldetéseken. – A hangjában harag is vegyült, és talán megtaláltad a nyomodat is. Kis nyom, így magában nem is elég kompromitáló, de talán….

  • Ez nem lesz elég, talán a lányából többet is ki tudsz húzni – lapozz 6-hoz
  • Egy kis kilengés nem lesz elég, és talán más rokona sem tudhat többet, más irányt keresel – lapozz a 16-hoz
  • Ha ő tudott valamit, akkor talán a másik ex-e is elkotyoghat egy keveset. Vele próbálkozol - 23-hez
  • Ha már beszéltél a másik ex-el is és tudod mennyi mocskos dolga volt, akkor lapozz ahhoz a számhoz


37.

A bűnügyi dolgok nem éppen ehhez az életedhez tartoznak. Talán túlságosan is belemerültél, és tudtodon kívül hagytál magad után nyomokat. De ezt csak egy vállvonással nyugtázod, most. Később ráérsz emiatt aggódni.
Ez ellen most nincs mit tenni, itt abba is hagyod az ez irányú kutakodásokat. Van még min elindulni vagy ha nem is, lehet itt az ideje a főnökkel szembe nézni.

  • A család mindenki életében gyengepont lehet, és arra felé próbálkozol – lapozz 21–hoz
  • A vállalat részvényeit akarod megszerezni – lapozz 44–hez
  • Már eléggé felszívtad magad, hogy szembenézhess a főnökkel – lapozz 14–hoz


38.

Az üzlet már csak ilyen. Ennyi nullát egy rakáson nem érdemes elvesztegetni holmi kétes kimenetelű tranzakción. Inkább más irányt vesz a hatalom átvétellel kapcsolatos törekvéseid. Egy kevéssel veszélyesebb dolog még összejöhet, és még csak saját javaidat sem kell kockáztatni érte. Így hát maradt még három választási lehetőséged.

  • A főnököd illegális ügyeletei után akarsz kutatni – lapozz 32-höz
  • A zavaros családi kapcsolatai miatt kapcsolatai után szaglászol – lapozz 21-hoz
  • Úgy gondolod eleget tudsz, és nincs más hátra mint szembenézni Mr. Frost-tal – lapozz 4-hez


39.

- 39 megtört megkínzott gyerek lelke száraz a kezén. Mi tudjuk mit tettek velük, és bizonnyal szívesen bosszú is állnak magán. Kis összeröffenéseiken, mindi egy gyereket pécéztek ki, és addig kínozták, míg egy habzó szájú öntudatlan roncs nem maradt belőle. Nem a izgat, hogy a gyerekek prostik voltak-e vagy sem. A bíróság is így fogja látni, ezt elhiheti. – Az öreg most már elfehéredik hatalmas székében eltűnve néz fel rád. Szája remeg az indulattól.
- Mi… Mi… mit akar? – Most már jöhet a kegyelemdöfés.
- A cég irányítását. Maga lesz a kirakati babám, névlegesen vezeti tovább a céget, de mindenről én döntök. Ha nem élete utolsó éveit börtönbe tölti. Ahol szeretik az ilyen finom bőrű vénekkel azt tenni, amit maga tett a gyerekekkel. – Az öreg csak néz, és valami élet mégis feltűnik savó szívű szemeiben.
- Nem… Nem engedem a lányom lesz az örökös mindenképpen. Nem engedem… nem engedem… - Az utolsó szavakat már motyogja.
- Azt nem hinném…

  • Megmutatod neki mennyi részesedést szedtél össze a cégből mai nap folyamán, lapozz ahhoz a számhoz amekkora részed
  • Már sarokba van szorítva, és most az ő részvényeit is megkaparintod zsarolással – lapozz 17–hez
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeSzomb. Márc. 30, 2013 11:23 am

40.

A két nő hetet havat összehordott, és talán nem is tudják az igazat. Vagy még maguk előtt is titkolják. Visszatérve az irodába a hosszú távolléteknek könnyen utána tudsz nézni. Szinte az összes információ a pénzügyi osztályon megy keresztül, bármilyen régen is kelljen visszanyúlni.
Tél órát keresgélés után meg is van a vállalati hétvégék. Az egyetlen szembetűnő dolog a reprezentációs költségek, amik hihetetlenül magasak. Az alap étel, italon kívül szórakoztató műsor is volt. Amit egészben egy cég oldott meg. Utánajárásodnak köszönhetően rá jössz ez egy fedő szervezet, ami a gyerekprostitúciót támogatja.
Megvan az bizonyíték, amit kerestél. A pontokat már könnyű összekötögetni. Főnököd abberációja, hogy csak a fiatal hamvas fiúcskákra gerjed be. A bizonyíték a kezedben van. 39 megtört megkínzott és szexuálisan zaklatott gyerek írható a fehér üstökű vénember számlájára.

Vonj le 1 időegységet

  • Úgy gondolod már eléggé felkészültél, és nincs más hátra mint a főnököt célba venni – lapozz 44-hez
  • Még nem készültél fel eléggé, hogy szembe nézz Mr. Frost-tal ezért más irányt keresel – lapozz 16-hoz


41.

Te vagy az egyik feje a cégnek senkinek sem fog feltűnni, ha még egy kis részvény a kezeid közé kerül. Megnyitod a bankszámládat, és olyat teszel amit eddigi életedben nem sokat tettél, legálisan vásárolsz.
Árfolyampiacot figyelve mindig a legkedvezőbb áron kaparintod magadhoz a részvényeket. Eddig 3%-od volt, még 10%-ot szerzel. Így már tekintélyes a részesedésed, de még közelében sem vagy a nagyoknak.

  • Eddig minden jól ment, és így továbbra is a saját neved alatt vásárolgatsz – lapozz 45-hoz
  • A cég egyik partnerének nevében ténykedsz tovább – lapozz 18-hez
  • Fiktív céget alapítasz, hogy azon keresztül tehesd a dolgod – lapozz 9–höz


42.

A dokk felügyelőt nem nehéz megtalálni, ám a bürokráciának köszönhetően hatszor kapcsolnak át mire eléred azt, akit szeretnél. Elmondottak szerint a munkás mindig szállítási napokon dolgozik. Szóval vagy süket, amit elég nehéz lenne elhinni, vagy meg van kenve, ami csak könnyíti a dolgodat. A telefont felvételre állíthatod végre.
- Napot Briam Akym felügyelő vagyok. Miben segíthetek? – Készségesnek mutatkozik. Nem is csoda, ha tényleg tőlünk kapja a pénzét.
- A Frost vállalat nevében hívom. – Ezt biztos tudja a hajót a leghülyébb ember is össze tudná kötni velünk. – azért hogy minden rendben van-e? Az utolsó szállítmánynál, mintha gondok adódtak volna.
- Nincs semmi gond. Pár sárga kurafi akart megszökni a sorsa elől, de barátai és én nyomban a helye útra tereltük őket. – mondja, de ez még nem lesz elég.
- A megmaradt rakománynak nem esett baja?
- Nem… Miután lekászálódtak, minden a helyén volt. Egyet sem loptak el át lettek kutatva mielőtt a furgonba raktuk őket.
- Rendben van köszönjük az elkötelezett munkáját és ha egy kis plusz kellene, tudunk még hasonló feladattal szolgálni.
- Nem kösz. Ez az embercsempészet is megvisel eléggé, igaz a pénz jól jön, de inkább a bőrömet féltem.
- Egy kicsit nyugtalanító. Egyik előző szállítmánynál sem volt gond, ami az idegességét indokolná?
- Ne értsen félre a 4 szállítmányból egynél sem volt komoly fennakadás. És megígérhetem nem is lesz - Megvan, ami kell. Gyorsan feltűnés mentesen elköszönsz, és a felvételt biztos helyre rakod. A bizonyíték megvan az alvilági kapcsolatra.

Vonj le 1 időegységet

  • A zsebedben ami kell, és most már nézhetsz más irányba is – lapozz 37–höz


43.

Kezeid közé kaparintottad a birtoklást igazoló okiratot. Már te vagy a többségi tulajdonos az 51%-oddal. A célodat elérted teljhatalmú ura vagy a cégnek, és a tagok már csak javaslatokat tehetnek, de dönteni nélküled már nem képesek. Minden téren tiéd az utolsó szó.
Ezzel a lépéssel pénzügyi életét romba is döntheted könnyedén Mr. Frostnak, de talán még nem lesz elég az ellene összeszedett bizonyíték, hogy minden téren ezt tehesd vele. Vagy mégis szembe nézel a főnökkel, mert elég felkészültnek hiszed magad?

  • Az illegális múlt után akarsz kutakodni, és a Telefont veszed kezelésbe - lapozz 32-höz
  • A családot is elő lehet szedni, hogy terhelő bizonyítékokkal szolgáljanak a főnököd ellen – lapozz 21-hoz
  • Már elég felkészültnek érzed magad, hogy szembeszállj Mr. Frosttal – lapozz 44–hez


44.

Belépsz a liftbe és megnyomod a legfelső emelet gombját. A halk andalító zene, csak még jobban fokozza harci kedvedet. Innen már nincs visszaút. Jöjjön aminek jönnie kell. Hangos „ping”-el adja tudtodra a gépezet megérkeztél.
Az ajtó kinyílik és émelyítően giccses látvány fogad. Mr. Frost szereti felhalmozni csecsebecséit, és ajándékokat. Az emeleti iroda pedig pont ad neki elég helyet hogy a kihívóan nagy főnöki asztala mögül tekintsen le szolgáira, és élvezhesse az undort az arcukon.
De ez most a te napod, tudtad te vagy lendületben. Így teketória nélkül odasietsz az asztalhoz. Főnököd felvont szemöldökkel nézi mit is akarhatsz tőle.
Kezedet letámasztod az asztalra és mélyen a szemeibe nézel. Rosszat sejtve megköszörüli a torkát, de mielőtt megszólalhatna belé fojtod a szót.

  • Földbe döngölöd leendő ex főnöködet – lapozz 27-höz


Kurt Bozek / Griff 516098-justinham

45.

Semmi sem történt szóval nincs itt semmi baj. Nyugodtan folytatod a vásárolgatást. Végül is a pénzügyi részleg fejeként megteheted. Lassan gyűlnek a százalékok. Még 10%-ot összekaparsz. És bekerülsz a nagyok közé. Tekintélyt sugárzó az érték, amit képviselsz a saját cégedben.
Ekkor vágódik ki az ajtó, és berobban a főnököd rajta. Elmondja, hogy értékeli a buzgalmat, amit a cég irányítása felé mutatsz, de nem kell ilyen ember ide. Ki ekkora fizetésből ekkora mennyiségű tranzakcióra képes. Na és hogy segítsen ezen a zavaron felhívta a tőzsdefelügyeletet, és az adóhatóságot is. Ja és még hozzáteszi, hogy ne zavarjon a munkádban ennyi inspekció, ki vagy rúgva.
Ezzel lehetetlenné vált a feladat, mit kitűztél magadnak. Kalandod véget ért.

46.

Jó úton haladsz, és semmi esetre sem akarsz letérni. Talán furcsa is lenne ha több vállalkozás is aznap ugyanarra jutna, és Frost részvényeket akarna vásárolni.
Még összetudsz vásárolni 10%-ot mikor a felügyelet hirtelen közbe lép. A részvényárfolyamot számolják, és kivizsgálást rendelnek el a különös tranzakciók miatt. Ha nem is tudnak nyomodra bukkanni, akkor is meggátoltak benne, hogy elérd a célodat. Zárolták a részvényeket, így biztosra veszed holnapra Frost vállalat minden alkalmazottja az ügyön fog csámcsogni. Így titkon már semmiképpen nem tudod elérni célodat. Kalandod véget ért.

47.

Az egyszerű érveid nem hatják meg, úgy látszik kénytelen vagy keményebb eszközökhöz folyamodnod. Nagy levegőt veszel, és felkészülsz a színjátékra. Arcodon haragos képet öltesz, kezed kivágódik és megragadod a nőt. Meglepetésként éri a pálfordulásod, és fájdalomra is reagálna, ha hagynád.
- Azt hiszi én valami kiscserkész vagyok. Válaszokért jöttem, és meg is fogom kapni magától. Szép kis életet épített fel magának, más pénzéből. Higgye el le tudom rombolni az álomvilágát, ha nem mondja el, amit tudni akarok. – Oscar díjas alakítás volt, ezt te s tudod, és úgy látszik elemére tapintottál.
- Jól van. Mindent elmondok, ha nem esik semmi bajom. – Bólintasz, és a nő kissé félősen, de belekezd. – Házasságunk úgy kezdődött, hogy egy fejvadász cégtől megkerestek. Elvileg több ezer nő közül választottak ki. Arra, hogy kihordjam Mr. Frost utódját. A házasság csak formalitás volt, azért hogy senki ne hihesse azt, hogy az örökös másé. Le se feküdtünk egymással mert volt valami aberrációja, amit azokon a túrákon élt ki. 19 alkalommal volt, míg együtt voltunk. Mikor megszültem a gyereket el is váltunk. Nem tudom milyen beteges vonzalma volt, de hogy gyerekek voltak benne az biztos. Szerencsére saját lányával nem csinált semmit. – Hát ez nem sok, de még mindig több mint a semmi, és talán a családja nem volt jó választás, és máshol kellene kutakodni. De lehet hogy többi rokona tudhat valamit még, amivel teljes lesz a kép.

  • A lánya is tudhat még valamit – lapozz 6-hoz
  • Megpróbálkozol a másik exével is – lapozz 5–hoz
  • Nem akarsz több időt áldozni őrült, megtört nőkre, más irányba indulsz tovább – lapozz 16–hoz


48.

- 51 % százalékát vásároltam fel, ezzel megvan a többségi tulajdon. Még a seggét sem törölheti ki engedélyem nélkül, nem hogy örökségül hagyni egy egész vállalatot a lányára. – Felkacagsz, és előtted egy végleg földbe tiport embert látsz. Már nincs hova menekülnie, nincs mit tennie, egy dolgot leszámítva tűrnie a végletekig.
- Mit kell tennem? – kérdezi ám a válasz helyett csak elé csúsztatod az előre elkészített pasamétát. A céget fel fogom verni a stagnálásból, és senki sem fogja tudni hogy egy ember az egész vállalat irányítója.
Mr. Frost lassan olvas és hümmög. Vége felé jár már mikor könnyek szöknek a szemébe, és elkeseredetten rád néz.
- Legalább a gyerekemre legyen gondja. – Rábólintasz és ezzel alá is írja a szerződést. Megpecsételve a cég sorsát rád ruházva a tényleges hatalmat.

  • 50 – vége



49.

Gyorsan körbe járod a dolgot és a legrövidebbnek tűnő eshetőség mellett döntesz. A pénz mindig a legjobb megoldás.
- Beszéljük komolyan. Mennyibe kerülne nekem az információ? Van pénze, és minden figyelem felkeltést elkerülve költheted – mondod nyíltan és a nem rég szerzett pénzkötegekre gondolsz. Azok lenyomozhatatlanok.
Csak egy egyik szemöldökét húzza fel, az ajánlat hallatán, de úgy látszik tetszik neki. Pénzre soha nem lehetett gondja, de olyan pénz amit csak ő felügyel. Az már más tészta. Egy ilyen apa mellett, nehéz szabadnak lenni.
- Oooké, de nem leszek olcsó – erőltet magára egy fél mosolyt, - van egy üzlet, amibe befektethetnél. Az üzlet célja, hogy én boldog legyek.
- Rendben van, és gondolom nem itt fogjuk nyélbe ütni. – A félmosoly szélesre húzódik, és bólint. Berobban a szobájába és kis retiküljével tér vissza.
- Mehetünk is. A cél pedig Régi Gotham – Hát az úti cél kicsit meglepő lehet. A város egyik legszegényebb környéke. Ahol leginkább a bűnözői elemekkel hozhat össze a sors. Úgy látszik a boldogságot nem igen legális formában képzelte el.

  • Belemész a játékba, ennyit még megér az infó – lapozz 11-hez
  • Nem tetszik ez neked. Azonnal lelépsz, és más irányba próbálkozol – lapozz 16-hoz


50.

Ott ülsz elnöki asztalodnál kényelmes bőr fotelban, konyakot szopogatva. Falnyi ablakon keresztül nézed a bűn városát, ahogy megpróbálnak a benne élő emberek hangya módjára túlélni. Szorgosan gyűjtögetnek, csak hogy egy fiú játékból mindenüket felégethesse nagyítóval.
És már tudod, te leszel a kisgyerek. Ki mindent megváltoztat. Asztalodra pillantasz, rajta merész terek, melyek csak arra várnak, hogy hajóid bejárják a világot és meghozzák az alkatrészek tömkelegét.
Még pár hónap, és egész sereggel fogod körülvenni magad, megváltoztatod a világot., a föld nemsokára új formát ölt. Ami neked kedvez.

Sikerült megszerezned a Frost vállalat irányítását, megvan a következő lépcsőfok grandiózus terved eléréséhez.



U.I. Ha találtok valami hibát szóljatok, már sokszor átnéztem, de még mindig lehet benne valami.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Alvilági alak
Alvilági alak
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 359
Join date : 2011. Feb. 22.
Age : 36
Tartózkodási hely : Gotham City

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeVas. Ápr. 21, 2013 11:22 am

Kurt Bozek / Griff 2zxm25d

Három a Horvát igazság


Tökéletes terv fejembe összeállt, és minden előkészületet megtettem, hogy tényleg sikerülhessen is a dolog. Ám az sem gond, ha ez nem történik meg. Szeretek improvizálni. Megropogtatom izmaimat, igaz kissé csökkentek, megint, de angyali formában ez már nem számít, a szárnyak azok amik fontosak. Az utcán előttem a világ különcei. Újsághirdetésemnek köszönhetően megannyi artista, tűzköpő, és bohóc van ma itt. Maszkot fejembe húzom, szárnyaimat kitárom, lelépek a párkányról. Kecses zuhanással reppenek el a tömeg feje felett, bekapcsolom sikolygenerátoromat, és tömeg szeme rám szegeződik ,így érkezek meg a Gotham Nemzeti Bank bejárata felé. Fél szemmel még látom, hogy két társam elfoglalja helyüket. Gorgon a szemközti ház épülete tetején. Az előre elkészített GYRE-s ruhában feszít, még igaz takarásban, de lesz ez még jobb is. Kiméra a tömegben, fel sem tűnik testi hiányossága, megannyi különc és furcsa alak van itt, még egy ismeretlen tűzfújó, nem tűnik fel senkinek.
Könnyed kézmozdulattal betaszítom az ajtókat, elsőre senkinek nem tűnik fel jelenlétem, már lehetett bent többen is kinti csődületből, egy vagyok a jelmezesek közül, míg be nem kapcsolom még egyszer sikolygenerátoromat, és elmondom a szokásos bankrablás kezdő szöveget. Női sikolyok, és jajveszékelést követően megindul felém a három biztonsági őr. Ezek aztán már nem a kivénhedt rendőrök voltak, kik nyugdíj után mennek biztos állásért. Ez egy forgalmas bank, jól edzett és eltökélt férfiak, akik minden nem kívánt elemet megállítanak bármi áron. Én közéjük tartozok, nem is kétséges. Ám vannak meglepetések tarsolyomban.
Sikollyal indítok, ami nem kicsit lepi meg őket, egyiket megtorpanásra késztetem, a többiek nem foglalkoznak a dobhártyaszaggató zajjal, legalábbis az elején. Pár pillanat letelik, és már kezüket fülükre tapasztva próbálják átvészelni a következő hanghullámot. Erre már nem adok időt. Nevemet adó mitikus állatra jellemzően négykézlábra állok, és teljes erőből nekik rontok. Jobb karmaimat kilövöm, és egyetlen sokkolással kiütöm a leggyengébb láncszemet. Nem akarom túlságosan megosztani figyelmemet. A másik kettő felméri esélyeit és fegyvert ragadnak. A pisztolyok felém néznek, szárnyaimat magam mögé húzom, és fennhangon nevetek. EZ piszkosul fog fájni, de nem láthatják rajtam a kétség szikráját sem.
Eldördül egy lövés, majd még egy, és még követi egy harmadik is őket, de végül úgy látszik felfogják a páncélomon nem tudnak átjutni golyóik. Fogaim csikorognak, ahogy a fájdalom átjárja testemet, nem egyszer kaptam már lövést, de ilyen közelről, még úgy is hogy a ruha levédte a nagyját, ég a belsőm. Akár ha izzó fémdarabokat szúrtak volna mellkasomba, de lassan túlteszem magam a dolgon. Hangos artikulálatlan ordítással engedem ki a fájdalmat, és rontok nekik. Egy szárnycsapás elég, hogy megtegyem a köztünk lévő távot, kezemen lévő karmaimat előre lövöm, és mielőtt még az előttem lévő bármit is tehetne, rakétaként csapódok hátrább lévő társába. Lábaimat előre nyújtom, lecsapó sasként csapok le az őrre, aki csak egy férfiatlan sikolyra tudja elragadtatni magát, mielőtt egy kilencven kilós élő angyal teperné a földre. Még eszméleténél van, de már nem sokáig, egyetlen elektrocsapással őt is társa sorsára juttatom, ám nem voltam elég figyelmetlen, és itt jöhet az improvizáció.
A megmaradt őr nem szokványos, mögöttem terem, és most nem lőfegyverét használja. Méretes bot is a felszerelésük közé tartozik a renitensek megfékezésére. Mielőtt foglalkozhatnák az új fenyegetéssel megkapom tarkóra az első csapást. Mit banki nézőközönségünk örömrivalgással nyugtáz, miközben velem megfordul a világ, és nem sok híja van, hogy agyamat kiköpjem számon keresztül. Megtántorodok, és lefordulok az alattam lévő őrről. A következő csapás ugyanolyan felkészületlenül és, mint az első. A csapás sisakomat találja el, ami vastag kemény, és a golyóknak is ellen kellene állnia, de az ütlegtől hallhatóan megreped, miközben koponyámon belül, egy egész székesegyház harangrepertoárja zúg, a teljes kórussal nyakon öntve. Félvakon, kábultan tartom magam elé a kezem, valamennyire tudjam fogadni az ütést, és talán csak a véletlen, vagy ösztönös cselekedet volt, hogy bekapcsoltam az elektromos generátort. A következő csapás a karomat érte, ahogy nem számítottam rá, azt hittem menten kettétörik, ám a fém bot azonnal el is vezette karomba juttatott elektromosság nagy részét. Az őr hátratántorodott, regulázó alkalmatosság, éppen csak nem esett ki kezéből. Láttam az esélyt a feltápászkodásra, és a nyerésre, de úgy látszik ellenfelem jó harcos.
Nem akart hagyni esélyt nekem. Felbőszült bikaként rontott nekem, keze még zsibbadhatott, és egész testét vetette be. Öltem már démont nem is egyet, vertek már el, nem is kevésszer, de ilyen földbetiprásban még nem volt részem. A levegő kiszaladt tüdőmből, szemem előtt fekete pontok ugráltak, majd egy méretes ököl, ami már nem képzeletem szüleménye volt. Az ütés állcsúcson talált, vagy legalábbis ott talált volna, ha nem lett volna teljesen hermetikusan lezárva jelmezem, a plexi üvegen csattan az ököl, majd még egy és, mintha duracel nyuszi lenne, soha fel nem adva, kezd el ütlegelni. A lézercsőrömet nem használhatom, még komolyan megsérülne, amit nem akarok, még ebben a helyzetben sem. Így maradt az utolsó hang kipréselése is a sikolygenerátoromból.
Maximumra állítom, üvegrepesztő hangerővel remegtetem meg a helyiséget. A rettegő civilek próbálnak távolabb húzódni, de a hangok mindenkit elérnek. A sikolyomhoz több is csatlakozik, ám ez még mindig nem állítja meg. A csapások záporoznak, igaz látom szenvedését arcán. Már csak fejem keménységében bízhatok, mennyire is bírja a csapásokat. A sisak kezdi megadni magát, ám az előző gondolat ad egy jó ötletet. Nem éppen harcra szánt technika, de ki mondta hogy az improvizáció lényege nem az új utak meglátása. Övem titkos kapcsolóját élesítem, amennyire csak tudom, hátrafeszítem nyakam, és mikor érzem az idő nyúlását magam körül, teljes erőből előre fejelek. A gyémántkeménységű csőr, pontosan homloka közepén találja el a világ legjobb biztonsági őrét. A pillanat elmúlt, a hatalmas test pedig eszméletlenül hanyatlik rám. Tudom csak egy szusszanásnyi időm van, hogy a mostantól technikailag túszként tartott emberek, felfogják a helyzetüket, és ami még rosszabb sajátomat.
Izmaimat szakadtukig erőltetem, ledobom magamról az őrök gyöngyét, és mielőtt még bárki is mozdulhatna újabb rövid sikolyt küldök az éterbe. A helyzet gyors felvázolása után megkötöztetem elesett ellenfeleimet, na igen meg megengedem hogy benyomják a riasztót, mely a város törvényes szerveit riadóztatja. Végre rettegő civilekkel, és nemsokára megérkező rendőrökkel karöltve, megnézhetem álmaim netovábbját. A széfet melyet ma ki fogok rámolni. Gyorsan szemügyre véve rájövök lesz kis munkám vele, így azonnal neki is fogok. Megfelelő távolságra megállok a falhoz csatlakoztató pántokhoz, most végre eljött lézercsőröm ideje. A vékonyka fénysugár azonnal sistergésre készteti a fémet, és lassan, nagyon lassan elkezdi átolvasztani a zárat. A percek gyorsan telnek, és már meg is érkezik a rendőrség, mire végzek az elsővel. Persze jön az általános procedúra, követelések, beszélgetések, na meg a fenyegetések, amikre nem nagyon van időm, így hát elejét akartam venni a dolognak. Megkerestem a bankigazgatót, és a nap sokadik blöffjével kiküldtem a rendőrökhöz. Ám ekkor fedeztem fel, valami nem stimmelt. Valami nagyon eltérő dolog van túszaim között, ami nem más mint egy teljes high-tech páncélba bújt alak, aki kezében egy halálos kard lengedezett.
Hugy is megfagyott bennem, ahogy rágondoltam, hogyan is kerülhetett ide ilyen hamar, és mit is akarhat. Röpke, ám annál produktívabb szócsata után végre belevágtunk, első igazi szuperhőscsatámba. Nem holmi földöntúli démonokkal, vagy névtelen senkikkel. Ez itt Glador a metagyilkos, ki mindenkit megöl akinek csak kicsit is rávetül a szupererő gyanúja. Először meg akartam puhítani sikollyal, de mire bejött volna már a kard fejemet akarta lemetszeni. Karmom a plafont tapodta, és magam is testrészem után ugrottam. Csak milliméterek választottak el a fejetlenségtől. Az eszem gyorsan járt, ám ellenfelem még gyorsabban, még egy lélegzetet is alig vehettem, mikor máris az egyik több mázsás faasztal indult meg felém. A gravitációra rásegítve földre vetettem maga, az asztal méretes helyen pusztította el könyörtelenül az álmennyezetet, ám ellenségem tudtam már közeledik eddigi hasonló taktikát követve. Sherman tankok is megirigyelték volna a rohamot, melyet elkövetett ellenem. Lábamkarmaival a padlóba mélyedtem, amennyire csak tudtam, így a mozdíthatatlanság bástyájaként néztem szembe ellenségemmel, ám nem vagyok őrült, vagy legalábbis nem mutatták még ki orvosok. Karkarmaimmal megragadtam a repülő bútordarabot, és minden szervomotoromat bevetve megrántottam. Lendülete összeadódott az enyémmel, egy kecses ívet leírva ágyúkat megszégyenítő becsapódást produkált. Glador azt sem tudta mi találta el, a mázsás asztal előbb eltalálta, falhoz taszította teljes sebességgel, majd még saját súlyát is bevetve passzírozta falhoz. A bútordarab szanaszét forgácsolódott, a becsapódás nem tett jót neki, de az én kedvemnek igazán kedvezett. Előzékenyen kacagtam, de hamar leolvadt arcomról a mosoly.
Glador kissé megtépázva, de kilépett a romok közül, és ezt a hatást még jobban fokozta a túszaim felhördülése, és örömrivalgása. Hát igen ez van, ha az ember a rosszfiú. De nem gond, lesz ez még így se. A taktikáján nem változtatott karját előre tartva rontott nekem. A karmaim még mindig a földre voltak ágyazva, és közben hátráltam. A megfelelő pillanat el is jött, a motor beizzítottam, és azonnal felvettem a rakéta kezdő sebességét. Nem kis meglepetésére ellenfelemnek. A becsapódás elkerülhetetlen lett volna, ha nem akartam volna használni újra titkos fegyveremet. Ütközés előtt bekapcsolt övem, körülöttem a világ lelassult, minden egy szempillantásnyi idő alatt történt. A sebességemet kihasználva, két kezemet összekulcsoltam, minden izmomat megfeszítettem, és életem legnagyobb elektromos csapását akartam bevinni. Az izmaim majd kiszakadtak ahogy meglendítettem rögtönzött pörölyömet. Az ütésem erejétől Glador megtorpant, arca fájdalomról árulkodott, de hát az enyém is. Kezemben recsegnek a csontok, a páncélom szinte mindent kibír, mégis éreztem ütésem erejét, hát még amikor teljes sebességgel egymásnak csapódtunk ellenfelemmel.
Újra jött a kábultság, és a fájdalom. Glador rajtam van, olyan deja vu érzésem van ezzel kapcsolatban. Ám ez már nem olyan veszélytelen mint az őrrel. A kard még ha lassan is felém emelkedik, ez pedig már nem fogom kivédeni… egyedül. Sisakrádióba szóltam egyet, majd mikor már lendült a kard még egy sürgetést. Az utolsó előtti pillanatban robbant ki a bank üvegje, és egy láthatatlan erő, egy ágyúnak megfelelő átütő erővel, csapódott Glador tarkójának. A férfi értetlensége hamar elmúlik, az eszméletlenség elnyomja. Lelki szemeim előtt látom Gorgon vigyorát, mit mindig is utáltam, mikor mindenkinél élesebb szeműnek tartja magát. Újra jön a procedúra, lelököm magamról, majd megkötöztetem, végül a széf előtt állok. Jön egy jelentés, hogy már csak tizenöt perc és a zsaruk betörnek. Nem gond annyi idő alatt már bent leszek. Lézerem öklendezésre bírja az embereket, ahogy az olvadt fém émelyítő szagokat ereget a légtérbe. Végül a hatalmas több tonnás széf, kitörik sarkaiból, és földrengető csapódással zúdul le. A látvány szemkápráztató.
Eddig is láttam már sok szép pénzt, és voltam már több bankrabláson is, de ezt sohasem képzeltem volna. Önkénytelen mozdulattal megnyaltam szájam szélét, és máris minden egyes milliót zsákokba pakoltam. A méretes zsákok túl nehezek voltak nekem, főleg mivel már csak percek voltak a lovasság betöréséig. Egy-egy vaskos köteget dugtam túszaim zsebébe, jobb ha tudják nem neheztelek rájuk, és ennyivel kiengesztelhettem őket az izgalmak miatt. Három zsák bőven elég is lesz. A rendőrök mozgolódnak, a túszokat széfbe parancsolom, ne okozzanak túl sok gondot nekem, és ott legalább biztonságban vannak. Most jön Kiméra. Az erőemberünk , megkezdi az elterelést, én pedig a sűrű fojtogató füstben megpróbálok eltűnni a szemek elől. Ember tervez isten végez. Minden erőmmel a menekülésre koncentrálok, kilépek az épület elé, és máris jönnek a felszólítások. Adjam meg magam, meg hasonló balgaságok. És gondoltam a füst nem lesz elég védelem. Szárnyaimmal csapok egyet, azonnal a falon termek, mint a villám, cikázok jobbra-balra a falon, ám még így sem tudom elkerülni az összes lövést. Érzem ahogy övem bekapcsol, egyik pillanatban még a célon vagyok, a másikon már mögöttem csapódik be a golyó. Akár egy rossza akciófilmben, úgy záporoznak rám a lövések, és megannyi is téveszt. Alig kettő talált el, ami így is elég jónak mondható. A páncél felfogta, de így is napokig érezni fogom. A háztetőn már minden könnyebb, a sok mesterlövész elől már van menedék, és fedezék. Úgy ugrok, és szaladok, mintha igazából félig oroszlánból lennék. Végül elvesztenek szem elől.
Sikátorról-sikátorra járok, míg végül úgy érzem már nem találhatnak meg. Azonnal átöltözök, és elindulok megszokott közlekedési eszközömmel. Metró egész Otisburgig visz, megkeresem az egyik legforgalmasabb helyet, és felállok az épületre. Nem vagyok fukar, ezt sohasem mondhatták még rólam. Két zsákot kinyitok, a pénzeket szépen elhelyezem magam mellett, a párkányon. Mintha csak esküvőn lennék, és a rizst szórnám a nehezen megszerzett pénzemet a városra hagyományozom. Griff jelmezben milliók csúsznak ki a kezeim közül, de nem gond van még. Jobban megérdemli ez a szenvedő város mint én. A világ legdrágább esője ez, amit még Gotham City sohasem látott. Mire már százas tömeg tapossa egymást a lehulló bankókért, és a rendőrség is kiér, én már messze járok. Újra civil vagyok egy senki, egy aprócska jelentéktelen sporttáskával. Irány haza, ma már nem teszek többet terveim eléréséért.



Hozzá tartozó bővítés:


Vissza az elejére Go down
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitimeVas. Ápr. 21, 2013 6:12 pm

Bővítésed nagyon tetszett, szint úgy mint az NJK-k bővítései. Épp ezért a borítóval együtt 4 kredit jutalom ér téged. Ami az előző bővítést illeti, a játék jellegűt, azt kivételesen 3 kredittel jutalmazom. Indok: 1 kredit az alap bővítés, + 1 kredit bónusz jutalom mert teljesen új fajta bővítési módszert használtál amihez nem kis kreativitás kellett, valamint +1 bónusz kredit azért, mert az összes szálat végig játszva nem találtam benne semmilyen hibát és felettébb élvezhető volt a játék/bővítés.
Kreditjeidet használd egészséggel és kívánom, hogy sok kreatív bővítéssel tudj még minket meglepni.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Kurt Bozek / Griff Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kurt Bozek / Griff   Kurt Bozek / Griff I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kurt Bozek / Griff
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kurt Bozek / Griff
» 1. Harci torna - Hatred vs. Kurt Bozek/Griff
» 1. Harci torna - The Manipulator vs. Kurt Bozek / Griff
» 1. Harci torna - Vájár vs. Kurt Bozek / Griff
» 2. Harci torna - Kurt Bozek / Griff vs Amethysta

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Adattár :: Előtörténetek és Adatlapok :: Adatlap, bővítések-
Ugrás: