DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Mario kávézója

Go down 
+4
Madárijesztő
Mammon
Vadmacska
Velvet
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Airie
Gaztevő
Gaztevő
Airie


Hozzászólások száma : 327
Join date : 2012. Mar. 06.
Age : 33
Tartózkodási hely : Arkham Intézet

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimePént. Szept. 14, 2012 11:42 pm

Kedves mosoly, mosoly... Olyan mint az oltalmazó szárnyak a sötétségben, melyek átkarolnak mindenkit, kinek törékeny teste a padlón hever és nem bír moccanni. Nem bír moccanni, sem harcolni a világ ellen, mely ilyen állapotba kergette, mely leverte őt lábairól, mely megfosztotta az élettől. Oltalmazó szárnyak, melyek megvédenek minden ellenségtől, melyek harcolni fognak az elesett helyett, melyek felemelik őt és megtanítják ismét járni abban a furcsa biztonságban. Ilyen a férfi mosolya. És én ezt érzem. Érzem és teljesen átjárja lelkemet. Érzem ahogy nem kell félnem, ahogy nem kell rettegnem attól, mikor fog hívni az a félelmetes ember. Érzem ahogy képes lenne mosolya tőle s megvédeni. És ha a mosolya ilyen, milyen lehet ő maga? Egy angyal, aki emberi arcot vesz fel, s éjszaka a város felett repül, hogy vigyázzon rám, hogy megvédjen engem.
De Ő ennek nem örül. Nem örül ennek a kellemes érzésnek, próbálja kirekeszteni, elfutamodni előle. Éles karmaiba zárni, eltaposni, elpusztítani, összetörni és leköpni, hogy meggyalázva dobja vissza az idegen férfi arcába. Érzem azt a félelmetes gyűlöletet benne, ahogy ordít bennem és ha nem fogom vissza láncait, torkomon ragad, hogy ismét a sötétségbe hajítva uralkodhasson. Nem. Ez a reggel szép. Ez a reggel tökéletes. Ez a reggel a enyém. Ez a reggel csak az enyém. Összeszedve magam látom, ahogy kezem enyhén remeg, de én mosolyog.
Ó az a mosoly! Mint egy ártatlan kis angyalkáé, aki már csak annak is képes mérhetetlenül örülni, ha éppen van egy felhő, amin pihenhet, amin ugrálhat és játszadozva bukfencezhet. Egy ártatlan angyalkáé, aki semmiféleképp sem lehetek. Vagy talán mégis? Oly sok életet láttam elmenni, oly sok embert láttam fájdalmakban és gyötrelemben, amiről csak én tehetek. Én...? Nem. Ő! Ő mindennek az oka. Ha Ő nem lenne...!
Nem lennék én sem....
Ahogy a férfi visszajön egy másik süteménnyel, nyuszimat kedvesen emelem át az asztalon, hóna alatt fogva, sosem fogom meg a nyakánál, tudom hogy fáj neki. Vigyázok, nehogy valamibe belemártsam őt vagy megüssem. Úgy bánok vele mint az elsőszülött csecsemővel. Ő az én drágaságom, az én mindenem. Féltem és óvom mindentől amitől csak lehet. Ölembe ültetem finoman, ezzel jelzem hogy a férfi ha szeretni, hozzám is leülhet. Nem tudom miért, de most vágyom erre az oltalmazó mosolyra. Olyan jól esik!
És leül hozzám! Leült hozzám az a mosolygós bácsi! Éreztem ahogy a boldogság robban szívemben, pont úgy ahogy én szoktam lángra lobbanni. Fejemet kicsit oldalra döntöm, szemeim sugároznak a boldogságtól, apró lángocskák táncolnak benne. Benne, mélyen, mégis enyhén láthatóan.
És jön a kérdés, ami mindent összetör bennem. Szülők. Mi az a szülő? Volt e nekem olyan valaha? És ha igen, hol vannak most? Miért nem vagyok velük? Miért nincsenek velem? Értem fognak jönni, vagy sosem mentek el? Vagy talán mindig is velem voltak? Vagy a nyuszim a szülőm? Nem Szerelmem... A szülő az anyukád és az apukád. Neked olyan nincs... Emlékszel? Egy dörrenés, majd egy sikítás. Egy test a verandán, melynek vére ezer irányba folyik szét. Sikítás. Vér... Nem mozog, s én érzem ahogy kezembe veszem a kést. Vér. Nem mozog... Bár csak ne emlékeznék...
Arcomról eltűnik a vidám mosoly, oly gyorsan, mintha hirtelen eszébe jutna, neki soha nem is kellet volna léteznie rajta. Nyuszimat jobban magamhoz ölelem, valahogy már a fagyi sem ízlik a számban. Szemeim elvándorolnak a mosolygós férfiről, inkább a padlót nézem, amin tündérek táncolnak csillogva. Most mit mondjak neki Szerelmem...? Mit mondjuk neki? Ajkaim eltapadtak egymástól, nyitottam a szám hogy valamit mondjak neki, majd ismét összecsuktam. Nem tudtam mit mondani neki.
- Az apukám üzletbe ment. Azt mondta itt várjam meg őt. És azt is mondta hogy nem szabad beszélgetnem idegen bácsikkal. Veszélyes - válaszoltam neki végül. Hangom nem volt kedves, inkább komor volt és figyelmeztető. Hirtelen el akartam őt üldözni magamtól, nem akartam hogy itt legyen velem. Kellemetlen emlékeket idéz fel bennem, és ez nagyon veszélyes. Mindig csak addig szeretek beszélgetni valakivel, amíg nem kell arról beszélnem, hogy ki voltam, és ki vagyok. Honnan jöttem és mit csináltam. És főleg nem szeretek arról beszélni, hogy ki a családom...
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/airie
Zack
Civil
Civil
Zack


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2012. Jul. 27.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Szept. 15, 2012 2:37 pm

A kislány visszamosolyog, majd miután magához veszi nyusziját, leülök a megüresedett helyre. Kezdem nevetségesen érezni magam, "a hős, aki bűnözők között él, és kislányokkal társalog ". Miért ne? Nevetséges, vagy nem, jól érzem magam, jó, hogy Aidenen és Shaunon kívül is vannak emberek, akik képesek mosolyogva nézni rám, még ha nem is ismerik az igazi valómat... tulajdonképpen, én sem ismerem. Paul ismert. Paul tudna segíteni, de ő nincs itt. Elküldött maga mellől, nem voltam elég jó tanítványa... szerinte! Igenis, több vagyok, mint hisznek, még Aiden sem tudja, mire vagyok képes, de meg fogja tudni, ahogy az összes szemét Gotham Cityben.

A kislány az apukájával van. " Nem szabad beszélgetnem idegen bácsikkal. Veszélyes. " . Az. Igen, jól mondja az apukád, kedves. Roppant veszélyes, ne állj szóba idegenekkel! Velem sem szabadott volna szóba állnod! Mi lenne, ha én is egy bűnöző vagyok? Tulajdonképpen, az vagyok. Még.

- Értem. Apukád jól beszél, sok rossz ember van a városban, ez így igaz. Én azonban csak ezt a sütit szeretném megenni, miközben elolvasom az újságot, remélem addig nem bánod, ha ideülök.

Mondom neki, majd szétnyitom az újságot, és elkezdem olvasni. A kislány érdeklődve nézi a lapokat, miközben én a süteményemet fogyasztom

Vissza az elejére Go down
Airie
Gaztevő
Gaztevő
Airie


Hozzászólások száma : 327
Join date : 2012. Mar. 06.
Age : 33
Tartózkodási hely : Arkham Intézet

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Szept. 15, 2012 4:59 pm

Nyammogom a fagyit és azokra a kellemes pillanatokra gondolom, amikor utoljára ilyen boldog voltam. Pontosan emlékszek arra a pillanatra. Nem rég volt. Amikor a játszótéren játszottam egész nap sok-sok gyerekkel. Csúszdáztunk, fogócskáztunk, hintáztunk és nagyon jól éreztük magunkat. Sokat nevettünk, emlékszem. Szerettek velem játszani. Bár lehet azért, hogy cserébe adtam nekik a cukorkákból, amit apukám vett nekem, hogy jó kislány legyek és várjam őt meg a játszótéren. Játszótér... Várjam őt meg... Hirtelen elsápadok egy kicsit. Hát nem is itt kellet volna őt megvárnom, hanem a játszótéren! Kicsit homlokomra csapok, ahogy ez a szörnyű dolog eszembe jut. Mihelyst megeszem ezt a sok finomságot, máris visszamegyek a játszótérre. De merre lehet? Azt sem tudom hol vagyok.
A kellemes mosolyú bácsira pillantok, sunyi vigyor húzódik arcomra az után amit mond. Apukámat nagyon szeretem és sokat szokott velem játszani, már ha van ideje. És már ha Karmestert tényleg az apukámnak mondhatom... Erre még rá kell jönnöm, hogy akkor most hogy is van ez köztünk.
- De ha bemutatkozik a bácsi, má' nem lesz idegen és beszégethetünk- hozom fel a javaslatot, érzem ahogy nyelvem nem nagyon akar szót fogadni nekem, pont ezért ismét kiejtésem kicsit furcsa. Nem nagyon bánt ez engem mondjuk. Nyújtom a kezem hogy bemutatkozzak, az sem zavar hogy kissé ragacsos a fagylaltól és a tejszínhab maradéktól. Elvégre ha nem számon, akkor a kezemen van. És néha, nagyon néha... bár inkább egyre ritkábban már teljesen mindenhol ott van. De most vigyázni szoktam. Egyre többet.
- Én Alice vagyok. És te ki vagy? - kérdezem tőle érdeklődve, kedves mosoly ül arcomon, mint egy kis angyalka. Szemeim sugároznak a kíváncsiságtól, én mindig is roppant kíváncsi személy voltam.
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/airie
Zack
Civil
Civil
Zack


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2012. Jul. 27.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeVas. Szept. 16, 2012 12:42 pm

Egyemmeg, de aranyos. Látszik, hogy jól nevelt kislány, a szülei biztos nagyon szeretik. Nem úgy, mint ahogy engem.... Én mindig második voltam. Finnegan. Úgy szerethetik, mint apámék Finnegant. A gyereket, akit én a kútba löktem. Tökéletesen emlékszem a napra: bújócskáztunk Aidennel, ő pedig nem volt veszteg, és velünk akart játszani. Nem akartam - utáltam őt. Féltékeny voltam rá, amiért jobban szerették, mint engem. Azt hittem, ha lelököm, minden jobb lesz. Jobb lett? Nem. Dehogy. Csak rosszabb. Bár visszapörgethetném az időt, hogy meg nem történtté tehessem ezt. Bocsánatot kérnék tőle, amiért mindig undokoskodtam vele, és boldogan élhetnénk, mint egy normális család. Talán a Fantom akkor nem születik meg... nem találkozok Paullal. Nem jövök Gothambe, hogy a bűn ellen küzdjek. Mi történne? Fel tudják venni a versenyt velük az önjelölt bűnözők? Mi van, hogyha a Fantom csak egy játék, egy játék, hogy enyhítse a fájdalmat, amit az a nap óta érzek? Az egész felesleges?
Lehet. Akkor Aiden és Shaun miért támogat? Ők hisznek bennem, a Fantomban hisznek, abban, hogy megtisztítja a várost. Mert meg fogja. Muszáj lesz megtennie, Finneganért.
Folyamatosan ez megy. A fejemben az őrült gondolatok kavarodnak, fel kéne keresnem egy pszichológust, vagy csak egyszer komolyan el kéne gondolkodnom. De nem ma! Most ki kell zárnom a Fantomot, elvégre a kislány bemutatkozott, nekem pedig válaszolnom kell. "Fantom vagyok" . "Szia, Zack Pryce vagyok" . Most melyik? Hogy lehetnék egyszerre két személy? Nem vagyok őrül, nem vagyok. Én csak egy ember vagyok, aki nagy dolgokat akar. Nem szabad, hogy folyton ez járjon a fejemben, vagy az álmok elvesznek, és nem marad más, csak egy gumiszoba, kényszerzubbony, és olyan őrültté válok, mint az őrültek, akiket üldözök.
- Szia, én Geoffrey Barister vagyok.
Mondom kedvesen a lánynak, majd az újság felé pillantok. És akkor meglátom....
Ez nem lehet. Mondd, hogy csak valami kísérteties hasonlóság, mondd, hogy megőrültem. De nem lehet, hogy ő lenne az. Kiejtem a kezemből a sütit, az visszaesik a tányérba. Most mit kéne tennem? Meg kell bizonyosodnom róla, hogy tényleg ő az, aki az újságban van.

- És, Alice! - mondom neki, próbálva elrejteni meglepettségemet, dühömet - Már iskolás vagy? Tudod már, mi szeretnél lenni, ha nagy leszel? Tudod, én az Arkham Elmegyógyintézetben dolgozom, ahol az ápolónénik olyan kedvesek, akárcsak te.

A mosolyomat próbálom megtartani, miközben az arcát, szemeit fürkészem. Ha tényleg ő az, valamilyen reakciót mutatnia kell, ha az elmegyógyintézetet hozom szóba.
Vissza az elejére Go down
Airie
Gaztevő
Gaztevő
Airie


Hozzászólások száma : 327
Join date : 2012. Mar. 06.
Age : 33
Tartózkodási hely : Arkham Intézet

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeVas. Szept. 16, 2012 1:31 pm

Érzem ahogy egy hang csilingel a fejemben. Csilingel és óvatosságra int. Valami nincs rendben. Valami túl furcsa ahhoz, hogy minden rendben legyen. De mi...? S akkor végre észreveszem. Túl furcsa. És tényleg az. Túl furcsa. Túl furcsa. Túl furcsa ahhoz hogy, hogy minden rendben legyen. És akkor észreveszem... Túl sokat ültem Arkhamban ahhoz, hogy ne vegyem ezt észre. Elmosolyodok egy kicsit a fejemben. Sunyin, gonoszul, kiszámíthatatlan mosoly ez. Elvégre az Ő mosolya. Túl sokat ültem Arkhamban ahhoz, hogy ne ismerjem fel. Valami nincs rendben a fejében. Valami nagyon nincs rendben a fejében. Talán olyan mint én? Lehet. De az is lehet hogy nem.
A szemek. Azok a szemek... Arcával és szavaival, mozdulataival tud hazudni, de a szemeivel nem. Nekem nem. Én megtanultam szemekkel is hazudni, de ő nem. Valami furcsa, valami nincs rendben vele. De mi? Látom bennük, valamin gondolkodik. Egy régi emlék, egy oly régi emlék, mely minden nap kíséri útjain. Egy régi emlék, mely fojtogató ölelésben tartja. Egy régi emlék, mely ha nem vigyáz, el fogja őt pusztítani. Felismertem. Elvégre én magam is ebben éllek. Ezzel a régi emlékkel. Ha csak eggyel, és ha csak emlékkel! Látom rajta. Valami nagy dologról van szó, elvégre a szemei nem tudnak hazudni. Az övéi nem.
Már az első terápiámon kiismertem az orvosaimat. Már az első mondatból, elvégre a hangnem, magatartás, a szemek... Ezek mind-mind elmondnak mindenkiről mindent. Rajtam kívül eddig senki nem tanult meg hazudni teljes testével. Ő sem tud. Ismét elmosolyodom. Bemutatkozott. Geoffrey Barister. Valójában ez lenne e a neve? Elvégre én se az igazimat használtam. Lehet ő is sötét titkokat rejt magában mint én, melyeken próbál uralkodni. Mi az amit titkol előttem?
Kíváncsi tekintettel figyelem őt, ahogy az újságot olvassa. És akkor elejti a sütit. Látom rajta, hogy valami megrohamozta őt az újságban. Talán szerettéről most tudta meg, hogy halott? Vagy olyan valakit látott benne, aki ártott neki vagy a családjának? Nem tudhatom. De úgy érzem, talán hamar meg fogom tudni. És lám, igazam is volt...
Bárcsak maradtál volna csendben, bár csak maradtál volna az a mosolygós bácsi számomra. Bárcsak ne hoztad volna fel azt az undorító Arkhamot. Bárcsak most életben hagyhatnálak...
Nem rezzen meg egyetlen egy arcizmom sem, mikor elmondja nekem a véleményét az Arkhamból. Egyből kiszúrom, hogy talán soha életében nem járt ott, vagy miután elmentem, olyan drasztikusan megváltozott, hogy inkább hazugságra alapszik az egész. Geoffrey Barister-re nézek, tekintetem immáron komoly. Nem gonosz, nem hideg, de nem is mosolygok. Inkább komoly. Nem fogok neki hazudni, akkor is ha ő talán hazudik
nekem.
- Ha kérhetem, hagyja legalább hogy befejezzem a süteményt. Nem akarom hogy más emberek tanúi legyenek ennek a kis kellemetlenségnek. Maga soha életében nem járt Arkhamban. Igaz? Ha járt volna, nem hazudik ekkorát róla. Köszönöm hogy elrontotta ezt a szép napot. Most látott az újságban, igaz? Maga nem ápoló. És nem is rendőr. Ki maga? Egy önjelöl hős, aki éjszaka maszkot húz a fejére és üldözi az olyan szerencsétlen embereket, mint én? - kérdezem tőle nyugodtan, kicsit érdeklődve is. Lehet, hogy most ezzel megvagyok, de nem akarok visszamenni. És ha kell, harcolok. De remélem, hogy józan ésszel megértetem vele, miért nem vagyok ott.
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/airie
Zack
Civil
Civil
Zack


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2012. Jul. 27.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Szept. 26, 2012 1:52 pm

Kislány, kislány, azt reméltem, nagyobb őrült vagy, hogy nem látsz át a trükkön, hogy nem látsz át rajtam, erre elég hamar rájöttél, túl hamar. Mit tegyek? Emberek előtt nem akar vérfürdőt rendezni, ahogy én sem. Miért, én mikor akartam? Képes lennék bántani ezt a lányt? Hiába ártott másoknak, hiába lenne képes lemészárolni az egész várost, csak mert ilyen kedve van, most, ahogy itt ül előttem, a fagyiját majszolva, nem több a szememben, mint egy kislány, mint egy kisgyerek. Mint Finnegan. Őt bántottam, pedig nem érdemelte meg. Azt hittem, jót cselekszem vele. Most talán nem cselekednék jót? Ez a lány egy beteg őrült. Miért ne verhetném el, hogy visszajusson Arkhambe? Vajon miért nem vagyok képes felemelni a karomat, hogy egy nyíllal hatástalanítsam? Egy nyíllal. Egy apró nyíllal. Egy apró kislányt. Az Isten verje meg. Csak fel kell állnom, egy jobbegyenest bevinnem, majd elkábítani, és odaadni a rendőröknek, Fantomként. Talán ezzel még magamon is segíthetnék. De nem megy... Nem akarom bántani . Nem tudom.
Felkelek, odasétálok a pulthoz, és kérek két fagyit. Visszaülök a helyemre, majd leteszem az egyik fagyit magam elé, a másikat a kislányhoz rakom:

- Egyél! A civileket hagyd ki az egészből, semmi közül hozzá. Mi van, hogyha jártam már Arkhamban? Mi van, ha sok bűnözőt juttattam oda? Vagy mi van, ha én is onnan jöttem? Vannak, akik Fantomnak, vannak, akik Gyilkosnak szólítanak. Rajtad áll, hogy te hogy fogsz hívni.

Mondom a lánynak, habár ő nem hiszem, hogy sokat ért belőle. Én azért reménykedem, hogy semmi esetre sem kell bántanom, ő pedig hajlandó lesz együttműködni.... bár biztos, hogy nem...

-Miért és hogyan szöktél meg? Kíváncsivá tettél.
Vissza az elejére Go down
Airie
Gaztevő
Gaztevő
Airie


Hozzászólások száma : 327
Join date : 2012. Mar. 06.
Age : 33
Tartózkodási hely : Arkham Intézet

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Szept. 27, 2012 5:01 pm

Figyelem a férfi viselkedését, eléggé különös. Roppant különös. Egyrészt szemében olyan fajta tűz ég, amiből felismerem, hogy legszívesebben vissza is vinne Arkhamba, de ég mögötte még valami, egy olyan érzés, ami ezt nem akarja neki megengedni. Ingadozik. És talán pont ezt kéne kihasználni? Ezt a furcsa ingadozást viselkedésében? Talán. De az is lehet hogy. Elvégre mennyire lenne egyszerű csak úgy lángra lobbanni, mindent bekebelezni, elporlasztani, és utána csak egyszerűen elmenni? De nem. Nem teszek így. Még a gondolat is visszataszító, hátborzongató számomra. Nem szeretnék vissza kerülni, nem szeretném magamra vonni jobban a figyelmet.
Feláll és már várom hogy talán letartóztat vagy lefog, esetleg int az erősítésnek, hogy közre fogjanak engem. Fészkelődök helyemen, érzem ahogy minden izmom megfeszül, ahogy kezem a nyuszimat fogja, a másik azt a plüss mackós hátizsákot. Olykor rá, olykor az ajtóra pillantok. Ha elég gyors vagyok, még időben sikerül kiszaladnom. Tudom. Az ajtó közel van, szinte karnyújtásnyira tőlem. Csak egy gyors mozdulat, egy nagy szökkenés és eltűnök az utcán. Figyelem őt és az ajtót.
Kissé meglepődöm, mikor még egy fagyival tér hozzám vissza, magának is hozott. Az egyik elém tolja enyhe fintor fut végig arcomon. Nem azért mert nem kívánom, hanem azért mert idegen. Kicsit eltolom vörös hajam szememből, mely eddig fél arcomat takarta. Arcomhoz ér enyhén kezem, felszisszenek a fájdalomtól. Szemem alatt, majdnem az egész arcomat egy nagy, fekete véraláfutás díszíti. Én ezt nem látom, csak tudom hogy van ott valami, ami fáj ha legalább egy kicsit hozzáérek. Hajam ismét visszaesik helyére, megint csak eltakarja fél arcomat. A fene essék bele. Nem akar nyugton maradni, ám legyen.
A férfire nézek, és eltolom kicsit magamtól a fagyit.
- Idegenektől semmit nem szabad elfogadnom - mondom neki bocsánatkérően, majd közelebb hajolok hozzá.
- Az embereket nem is akarom belerángatni. Ezért kértem meg magát, ha lehet, akkor ne itt rendezzük a dolgokat. Nem akarom hogy bajuk essen - hangom kissé komoly, a nagy üvegezett ablakon néztem ki a napsütötte délelőttbe. Éreztem ahogy arcomat melegen simogatja, és én lágyan mosolyodom el.
- Maga nem járt Arkhamban. Túl szépen mosolyog ahhoz, hogy olyan helyen járjon - válaszolom neki az nélkül, hogy egyáltalán ránéztem volna. Arcom most mosolyog, sugároz a boldogságtól, az elégedettségtől. Elvégre szabad vagyok.
- Nem vagyok szörnyeteg, akkor sem ha sokan azt mondják hogy igen. Ha járt volna ott, megértené hogy miért mentem el onnan. Ezért tudom hogy nem járt ott. A kérdéséből - elhallgatok kicsit, lehunyom szemem. Hallgatom azt a lágy éneket, amit a rádióban játszanak.
- Hol van az elmém, amikor úszok a vízben? Hol van az elmém, amikor a nap simogatja arcom? Hol van az elmém, mikor a lágy szellő fésüli hajam? Összeomlásban... - a férfire nézek kedvesen.
- Nem fogom magát se Fantomnak, se Gyilkosnak nevezni. Pont úgy fogom magát hívni, ahogy viselkedni fog velem szemben. Csak magán áll, hogy hős, vagy ellenség lesz e az én szememben - halkan felsóhajtok, majd ismét a nyüzsgő utcán figyelem.
- Maga nyilván nem tudja milyen érzés több éven át négy jéghideg fal között felnőni. Egészen kiskorom óta ott voltam. Ott nőttem fel, már ha annak lehetne nevezni. A négy fal, nap mint nap egyre jobban fojtogatott. Nem ért be a napfény az ablakon keresztül, már ha volt olyanom. Nem tudtam milyen idős vagyok, milyen évszak, milyen idő van kint. Nem tudtam mikor süt a nap, mikor fúj a szél, mikor esik az eső. Nem tudtam kint sétálni, megérezni ahogy a hajammal játszik a szél. Fogalmam se volt, hogy létezik e egyáltalán világ a négy fal mögött. Nem tudtam... Mert annyi éven át csak a négy jéghideg fal fojtását éreztem. Amikor nem volt az elmém eltompulva, akkor ordított bennem a vágy, hogy legalább egyszer had menjek ki. Had érezzem legalább egy kicsit azt, hogy szabad vagyok. Hogy élek. De nem engedték ezt - a férfire néztem, szemeimben láthatta, ahogy a régi rossz emlékek visszaadják Arkham jéghideg falainak ordítását.
- Én csak szabad szeretnék lenni. Megtalálni azt, amit soha nem éreztem. Megtalálni azt a személyt, aki tényleg szeretni tud engem. Érezni hogy élek. Maga döntse el, hogy szörnyeteg vagyok e, vagy talán csak egy meggyötört személy, aki szabadon akar élni - teszem fel
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/airie
Zack
Civil
Civil
Zack


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2012. Jul. 27.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Okt. 08, 2012 5:12 pm

Türelmesen hallgatom a kislányt, érdekes, megindító, ahogy beszél. Azon gondolkodom, vajon igazat mond-e. Sokáig éltem bűnözők között, egész életemben körülvettek, így tudnom kéne, át kéne látni rajta. Nem megy. Ő más... Szabad lenni, boldogságban élni. Ki nem szeretné ezt? Azon tűnődöm, vajon hány embert kéne még bántania, hogy ez bekövetkezzen?
Egy meggyötört, beteg elmével van dolgom. Figyelem, a szemébe nézek, ki akarom olvasni, meg akarom tudni, hogy ki ő. Hol van a határ a szörnyeteg és az áldozat között? Milyen szép szempár! Bárcsak boldog élete lehetne, bárcsak normális keretek között nőhetett volna fel. Mint én... mint én?! Én miben vagyok más nála? Bennem is kavarognak az emlékek, kísért a múltam, és tulajdonképpen az én elmém is több léleknek ad otthont. Mondd, drága kislány, miért? Miért vagyunk szomorúak? Miért csinálunk rosszat a környezetünkkel?

- Nagyon különös vagy. És különleges. Hidd el, én tudok segíteni. Nem célom, hogy visszavigyelek az elmegyógyintézetbe. De ehhez az kell, hogy jól viselkedj. Mesélj magadról, kérlek!

Nem akarok rosszul bánni vele. Segítségre szorul, ha pedig a sok őrült gyilkos közé zárjuk, abból semmi jó nem sül ki. Vannak helyzetek, amikor a hősnek kell a jó oldallal szembekerülnie, hogy jót cselekedjen.

- Kérlek, szólíts Fantomnak!

Mondom, majd eszek egy kanalat .
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Márc. 30, 2013 10:54 pm

/Tigra magán kaland kezdő reagja/
A karakter később csatlakozi Joquinn-hoz

Alig egy napja érkezel meg ismét Metropolis-ból. Üzleti partnereid az előző incidens okán egy kevésbé privát helyet jelöltek meg neked, méghozzá Mario kávézóját, ami a város nyugati oldalán található. A reptérre kiküldött autó egyenesen odavisz, és rendben lezavarjátok az üzletet.

Amint végeztek annak rendje és módja szerint megy mindenki a dolgára. Te a szállodádba indulsz vissza, ügyfeleid pedig a saját lakosztályokba, lakásukba, családjukhoz, szeretőjükhöz, ki ki merre éppen. Éppen csak kinyitotta neked a sofőröd az ajtót, amikor egy éles dörrenés hallatszik, majd minden üzleti partneres rongybaba módjára csuklik össze. A lövések halál pontosak, és egyik sem hibázott, a szél pedig egy papírt fúj a holttestekre. A következő áll rajta:
"Így jár minden banda tag."
Velős, és lényegre törő. Kézzel van írva, de látszólag eléggé összecsapott munka. Itt a lehetőség, hogy tégy valamit. Vagy ne tégy semmit, lépj le, az üzletet már megkötötted, szemtanú meg volt elég, még talán sok is.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 31, 2013 10:17 pm

Siker. Ezt már kezdem megszokni. Lassan tényleg kezdem úgy érezni, hogy üzletkötésre és tárgyalásra születtem. Elégedetten lépek ki a kávézó ajtaján, utána a többiek. Remélhetőleg még lesz pár ilyen eredményes tárgyalásban részem az elkövetkező napokban. Zsúfolt lesz a programom, főleg, ha ezek itt elterjesztik a hírem Gothamben. Már várom is, hogy csörrenjen a telefonom, és egyeztethessek a következő ügyfelekkel.
Ahogy meglátja a sofőröm, hogy közeledek, kitárja nekem az autó ajtaján, mire én egy biccentéssel megköszönöm neki. Épp hajolnék le, hogy beülhessek, mikor a városi zajtól elütő ropogós hangok felcsendülnek. Ijedtemben fölkapom a fejem, de nem látok semmit, mert elég gyorsan hátra is fordulok, hogy megtudjam az üzletpartnereimtől, mi történt. Ám azok a földön hevernek…
A kezemet a számhoz kapom, hogy elfojtsam a rajta kibuggyanó hangot.
- Egek… - nyögöm.
Megpillantom a papírt, amit a szél hord a mozdulatlan, földön heverő illetőre. Nem látom jól, mi van ráírva, és először irtózom közelebb hajolni, mert minél távolabb szeretnék kerülni tőlük. De kíváncsi vagyok, és mégis teszek egy lépést, és lejjebb hajolok.
„Így jár minden banda tag.”? Nem tudom hova tenni a dolgot egyszeriben, de nem is gondolkodom rajta sokat, ugyanis más felé terelődik a figyelmem. Mégpedig valami illatra, ami a levegőben kezd el terjengeni. Amíg nem hajoltam le, nem is éreztem, most viszont nagyon erős lett. A holttestektől jön, állapítom meg. Közelebb hajolok, és szippantok. Hm… már tudom mi ez. A vérük! - Az fel sem merül, hogy miért tetszik annyira annak az illata.
Még megengedek magamnak egy-két szippantást, de utána felötlik bennem a kérdés: „kik ölték meg őket?” Erre gyors mozdulattal felegyenesedek.
Az ijedtség, ami elfogott eleinte, eloszlott már, és a vérszag más érzelmeket vált ki belőlem. Még egy picit úgy érzem, hogy lenne visszaút, de nem törődök vele, hanem egy lendülettel az autóm farán termek, ott felállok, és körülkémlelek, keresve, kik lehettek a gyilkosok. A levegőbe beleszippantok, hátha ott is találok nyomot.
- Hmm...
Észre sem veszem, hogy az emberből lassan átmegyek állati viselkedésbe.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeVas. Ápr. 21, 2013 2:10 pm

A vér szagán kívül valami más, furcsa, szúrós szag is észlelhető, de nagyon gynegén. A szag alapján, illetve a holttestek elhelyezkedéséből elindulhatsz egy útvonalon, ami a lövész helyéhez vezet, de ha odaérsz, már húlt helyét találod. Egyetlen nyom csak két töltényhüvelyt találsz. Itt válaszút elé kerülsz, otthagyod őket, vagy elviszed, és valahogy, valahol, valakivel kielemezteted. Akárhogyis, mikor körbe nézel, mert közben megérkezett a mentő és a rendőrség, az egyik, nálad magasabb épület tetején két alakot láthatsz meg. Az egyik magas, és talán kalap van rajta, a másik alacsonyabb, kevésbé beöltözött. Egyelőre csak a sziluettjüket látod, és dönthetsz: ők, vagy a rendőrség?
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeKedd Ápr. 23, 2013 6:11 pm

Most először veszem tényleg hasznát új adottságomnak. Csak bele kell szippantanom a levegőbe, és már meg is tudom mondani, hogy nagyjából honnan is származik az a különös szag. De elég gyengén veszem csak ki. Lassan leszállok a kocsiról, és a holttestekhez megyek - ha azonban úgy érezném, hogy a távolodó lépteimmel leveszítem a szagot, akkor inkább nem így teszek. Most már nem vagyok annyira megrettenve a látványuktól. Ha még ott van a papír, amire írták az üzenetet, felveszem. Talán még hasznát vehetem.
Eztán a szag alapján sikerül megtalálnom azt a helyet, ahonnan leadták a lövést. Odaérve azonban nem bukkanok rá a keresett illetőre, viszont hagyott maga után némi nyomot. Felveszem a két töltényhüvelyt a földről, mert ez az egyetlen összekötő kapocs a merénylővel.
Mégis miért ölték meg őket? Milyen bandára utaltak a levélben?
Felfigyelek a mentőkre és rendőrökre, akik a kisiettek a lövöldözéshez. Sóhajtok egyet. Már nem sokat tudnak tenni. Fölnézek az égre, mintha onnan várnék választ, és ekkor pillantok meg két különös alakot. Ezek mit keresnek itt, és kik lehetnek? Véletlen volna, hogy pont egy lövöldözéskor kerültek oda? Nem, nem hinném. Talán ők a gyilkosok, és most gyönyörködnek a munkájuk gyümölcsében? Vagy talán más szándékkal érkeztek?
Elfog a kíváncsiság, és úgy döntök, kiderítem, kik azok. Nézelődök is, hogy merre lehetne a legkönnyebben és leggyorsabban feljutni hozzájuk, ha lehet, akkor úgy, hogy nem az ő szemük előtt, hogy ne lássanak. Mert ha mégsem barátságos a szándékuk, akkor nem akarok szemből összefutni velük.
Vissza az elejére Go down
Joquinn
Civil
Civil
Joquinn


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2012. Dec. 25.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Május 23, 2013 4:20 pm

Harvey eléggé bunkón viselkedik, még csak nem is fog velem kezet. Mintha valami... nem is tudom mi lennék... Még jó hogy maszkom miatt nem látszik arcom, melyről most le tudná olvasni, mennyire megvetem a bunkókat. Még a bűnözők is tisztelik egymást valamilyen szinten.
- Miért nem dob az érmével, hogy fog e velem kezet, vagy sem? - kérdezem tőle, de olyan hangnemben, mintha csak magamnak jegyeztem volna meg. Odalépek hozzá, de nem közvetlen, inkább csak féloldalt neki, hogy még véletlenül se kerüljek a szeme elé.
- Nem értem miért nem fognak össze a bandák. Elvégre mindegyik fenyegetve van - jegyzem meg és Harveyra pillantok. Szól is hogy indulunk valamerre. Nézem még egy kicsit a pöttyöt, úgy látszik valaki vagy valami megzavarta a területét. Talán valamilyen rivális banda? Rendőrökre nem igazán számolok, belőlük annyi van mint a hangyából és úgy mászkálnak össze-vissza az egész városban mint egy piknikező család pokrócán. Felveszi a kalapot és a kabátot, nem igazán illik rá a ruha, de hát az ő dolga. Elindul az egyik ajtó irányába én meg követem. Ahogy kilépünk, megint mintha egyet ugortunk volna a térben. Egy nagy épület tetején ácsorgunk, hajamat ráncigálja a szél. Magunk alatt egy csoport rendőrt és mentőst látunk, valamint egy személyt aki pont minket néz, majd eltűnik hirtelen. Összeszűkült szemekkel figyelem mi történik odalent, valakiket úgy látszik lelőttek. Az idegen alak, aki úgy nézett ki mint egy nő, pontosan minket bámult majd elindult egy irányba. Nem tetszik ez nekem, így tekintetemmel követem, majd ha eltűnik a láthatárról, leguggolok és úgy próbálom őt követni, hogy mindig lássam.
- Valaki észre vett minket - közlöm nyugodtan Harvey-nak. Ha menekülésről van szó, nekem ezzel nem lesz gondom és gondolom Harveynak sem. De hogy minek hozott ide és mit akar tőlem még mindig nem tudom.
- Van valami konkrét melója a számomra, vagy csak kihozott levegőzni egy kicsit? - kérdezem tőle kicsit óvatosan, nem akarom hogy lerúgjon, elvégre az épületnek teljesen a szélén guggolok és mozgok.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Jún. 19, 2013 1:28 am

- Minden banda fenyegetve van, próbálják elhárítani ezt a valamit, de hidd el, ezután rögtön visszaáll minden a régibe. - válaszol neked Dent.
Mire Tigra felér, hogy ki tudja venni az alakokat, addigra, azok már egymásnak háttal állva próbálják védeni egymást, és ennek fényében Harvey egy pisztolyt tart a kezében, amit a felérkező nőre tart.
- Mit akar? - kérdezi a nőtől, közben pedig tüzelésre készen tartja a pisztolyt. A rendőrök helyszínelnek, és messze is vannak, nem érdeklik őket a tetők, számukra nincs ott semmi.
____

Nem sok minden áll rendelkezésetekre, ezt tudom, ám tessék most picit összedobni, ami van eddig, valamint ezen kívül, hogy elkapjátok, nem kapjátok a tettest, ha megvan, mit tesztek vele stb.
Vissza az elejére Go down
Joquinn
Civil
Civil
Joquinn


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2012. Dec. 25.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Jún. 22, 2013 3:17 pm

Ott gubbasztva a háztető szélén úgy érzem magam mint egy igazi vízköpő, pont olyan, mint amilyenek egy régi templomon voltak, ahonnan még tél környékén ragacsos lufikat dobáltam az emberekre. Elég vicces időszak volt... Oldalra nézek és elmosolyodom, hasonló nagy vízköpő gubbaszt mellettem. Csőrös pofája tárva nyitva, mintha vizet okádna az emberekre. Kicsit átkarolom, úgy nézem a lenti embereket.

- Mond barátom, van ötleted, hogy juthatna ide fel valaki? - kérdezem tőle, majd közelebb hajolok - Áh igen, a lift vagy a lépcső - mosolyodom el jobban, bár maszkom takarja. Harvey-ra ügyet sem vetek, elvégre megint nem mondott semmi hasznosat, ami előbbre vinne engem. Elgondolkodom, hogy lehet ott ahol van, ha nem tudja kibökni mit akar tőlem. Körbejárom még a tetőt a szélénél guggolva, pont olyan, mintha macska lennék, semmi több, hogy megtudjam, mégis kívülről vagy belülről várjuk az illető személyt. Akárhogy is jön, én szépen felmászok a tetőtérre felvezető lépcsőház ajtaja fölé, hogy ha azon keresztül jön fel, akkor Harvey legyen az első, akit meglát. Harvey egyenesen az érkező felé tartja pisztolyát, így ha kell, én szépen fentről rá tudok majd ugrani. Harvey-ra nézek és ujjamat csendben maszkom vigyorgó szája elé helyezem, jelezve hogy majd én csak meglepetés vagyok a rossz helyzetben.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimePént. Júl. 12, 2013 3:15 pm

Bármilyen óvatosan és csendesen is próbálok feljutni, mire felérek, már az idegen tudatában van a jelenlétemnek. Ezt még gyakorolnom kell - húzom a szám, miközben a rám szegezett fegyver látványával próbálok megbarátkozni. Eszem ágában sincs kitérni előle, mert egy hirtelen mozdulatra a fickó úgy határozhat, hogy elsüti a pisztolyt, és nem szeretném a szerencsét kísérteni.
De hol lehet a másikuk? - teszem fel magamnak a kérdést, de nem keresem a szememmel a másik idegent, hanem az elsőn tartom. Beleszippantok a levegőbe, hátha az tartogat némi infót a második illetőről.
- Csak megtudni, hogy kik maguk - felelem a kérdésre. - Van egy olyan érzésem, hogy a maguk felbukkanása és a lenti mészárlás nem véletlen egybeesés, és szerettem volna megbizonyosodni a megérzésem helyességéről.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 13, 2013 7:27 pm

Harvey egy ideig fürkész téged, majd végül elmond mindent.
- Elkezdték levadászni a banda tagokat, és nagyon sokunk érdeke fűződik a gyilkos elkapásához. - elég velősen összefoglalta, hogy mit keresnek itt.
- Majd az alkalmi bérencem segítségére lesz. - egy mozdulattal, ami Jo számára már ismerős - átvágott a téren és visszatért a laborba.

Amint találkoztok, lehet ismerkedni, és ahogy a tetthelyre esik a pillantásotok - már ha ránéztek - a rendőrség pakol, a mentők már rég nincsenek ott, elvitték a hullákat, ám a kordon még áll. Tietek a terep.
Vissza az elejére Go down
Joquinn
Civil
Civil
Joquinn


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2012. Dec. 25.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 13, 2013 7:54 pm

Megérkezik az idegen személy, aki lentről mustrált minket és elmondja, hogy csak valamilyen gyilkost keres. Nagy meglepetésemre Harvey egyből elmondja neki, hogy mit is keresünk mi a tetőn. Halkan felsóhajtok, de mivel ezt a maszk elnyomja, ezért olyan, mintha semmilyen hangot nem adtam volna ki. Még hogy "bérenc". Sose szerettem ezt a megnevezést, de mit lehet tenni, ha fizetnek érte. Guggolásból felállok, nézem ahogy Harvey ismét eltűnik a térben, majd ott maradunk ketten a másik személlyel.
- Kezdetnek elmondhatja, hogy mit tud - mondom neki, majd leugrok egy szaltóval a lépcsőház tetejéről, de arra a felére, hogy még véletlenül se lásson a másik személy. Odasétálok az épület szélére, lábujjhegyem már a levegőben csüng. Nézem a rendőröket és a mentősöket, maszkomban lévő zoom-nak köszönhetően elég szépen látom az eseményeket. A fenti szél kellemesen borzolja hajamat, zászló ként lobogtatja megtépett és megviselt fekete köpenyemet. Még jó hogy öltözékem és maszkom miatt nem igazán tudni hogy férfi vagy nő vagyok e. Sokkal megkönnyíti a munkámat, valamint amolyan titokban tart engem, melyet az emberek tiszteletben tartanak, s ezért gyakran komolyabban is vesznek.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 11:16 am

Szóval tömören annyi, hogy ők is el akarják kapni azt, akit én is. Akkor már jó úton haladunk. A következő pillanatban meglepődve tapasztalom, ahogy felszívódik a szemeim elől a férfi. Gotham... gondolom, mikor megszólal egy hang mögülem. Odafordulok, de nem látok senkit. Valami azt súgja, hogy inkább ne induljak megkeresni az illetőt, mert szándékosan nem akar szem előtt lenni. Így inkább csak válaszolok arra, amerről hallottam őt:
- Épp üzletet kötöttem odalent azokkal, mikor ledarálták mindegyiket - közlöm a lehető legközönbösebben. Nem akarom, hogy a hangomból bármilyen gyengeség is kiérződjön. - Úgy véltem, talán érdemes befektetni a gothami üzletembereknél, de lassan kezdek azon a véleményen lenni, hogy nem kéne hosszútávú kereskedelmi kapcsolatokba fektetni itt...
- Szóval, akkor magára sózott engem a főnöke? - kérdem mellékesen. - Remélem nem leszek nagy teher.
Vissza az elejére Go down
Joquinn
Civil
Civil
Joquinn


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2012. Dec. 25.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 12:37 pm

A nő elmondja amit tud, nem túl sok, sőt nagyon is kevés. Szinte semmi. Amit elmond, azt én magam is láttam, legalább is feltételeztem. Lábujjhelyre állnék, de akkor lezuhannék, így csak kicsit jobban előbbre dőlök, majd ismét vissza.

- Gothamban nem igazán érdemes tisztességes üzletet kötni - mondom neki nyugodtan, majd a nő felé fordulok. Nem látom őt, úgy látszik nem mer mutatkozni. Halkan sóhajtok, ami furcsa, torz hörgésbe sikerült. Nem baj...

- Hát ez nem túl sok információ. Sőt. Semmi... Látott vagy talált valami nyomot a helyszínen? - kérdezem tőle, még mindig az utcát nézem, főleg a kávézót, ahol az eset történt. Sajnos ahhoz, hogy valami apróbb nyomot észrevegyek, le kéne mennem, hisz nem tudok mikroszkopikus méretig közelíteni. Még. Leguggolok és némileg átkarolom a mellettem lévő vízköpőt, melynek egyik szárnya le van törve.
- És te láttál valamit kedvesem? - kérdezem tőle gyengéd hangon, mintha a szerelmemtől kérdeztem volna.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 12:58 pm

Oké, szóval nem megy velem semmire, mondhatni haszontalan vagyok, ezt érzem ki abból, amit mond. Nem is tiltakozok ellene, mert én is pont ezen az állásponton vagyok.
Talán a kérdésére tudok valami kielégítő választ nyújtani.
- Két töltényhüvelyt, mást semmit - belenyúlok a zsebembe, hogy megbizonyosodjam, most is ott vannak-e az említett bizonyítékok, majd mikor megtalálom őket, megkönnyebbülve visszahúzom a zsebemből a kezem.
- Egyébként, honnan tudták, hogy hol fog lecsapni a gyilkos? Mert teszem azt, nem véletlenül jártak épp erre...
Közben teszek pár lépést az illető felé, de még nem szeretnék elé lépni. Elég furcsának tűnik, bárki is az, legalábbis van ez a megérzésem, hogy legyek óvatos vele. Elég kiszolgáltatott helyzetbe érzem magam, mint aki idegen terepre került, és előbb szeretném kiismerni magam rajta, mielőtt tényleges határozottsággal belevágnék ebbe az egész nyomozós dologba.
Vissza az elejére Go down
Joquinn
Civil
Civil
Joquinn


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2012. Dec. 25.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 1:31 pm

Két töltényt talált. Remek. Legalább valami. A kis kuckómban meg is tudom őket majd vizsgálni. Nem igazán tudom, hogy ezt az alakot magammal vigyem, vagy esetleg egyeztessek vele egy randi időpontot néhány óra múlva. Érzem ahogy gyomrom összecsavarodik és az után sóvárog, hogy töltsem meg valamivel. Tény hogy már 2 napja nem ettem szinte semmi és még csak nem is aludtam, de ez valójában egyáltalán nem zavar. Előkapok hátizsákomból egy zöld Monstert és egy szívószálat, felnyitom és elkezdem inni. Egyáltalán nem hatnak rám már ezek az italok. Mariustól kéne valamit szereznem vagy megérdeklődni Cletusnál valami humusz után. Nincs időm aludni. És nem is szeretek.

- Kérsz te is drágám? - kérdezem a vízköpőtől és tátott pofája felé nyújtom. Fél perc szünet, majd vállat vonok - Igazad van, elég nagy gusztustalanság - mondom nyugodtan, majd felegyenesedek és az idegen nő felé fordulok, akit még mindig nem látok.
- És oda is adja, hogy esetleg megnézhessem? - kérdezem tőle, majd ismét hátat fordítok, az utcát pásztázom. Rendőrök, ahogy kihallgatják az embereket, ahogy próbálnak nyomokat találni. Úgy látszik meg kell látogatnom az egyik régi ismerősömet egy kis információ szerzés ügyében, hogy előbbre haladjuk a dologban.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 1:49 pm

- Ö, persze - felelem és kissé bizonytalanul elindulok az illető felé, aki az épület tetejének szélén állva szemléli a lent folyó eseményeket. A zsaruk nem jutnak sok mindenre, és kétlem, hogy nagyon megrágnák az ügyet. Biztos mindennaposak az ilyenek errefelé.
A "bérenc"-ről nem tudom megállapítani, hogy mégis egy férfival vagy nővel állok-e szembe. És elég dörzsöltnek tűnik, vagy nem tudom, mintha körülvenné valami különös aura, bár lehet hogy minden gyanús alakot körülvesz, amit az állati érzékeim még jobban felfokoznak.
Előveszem a két töltényhüvelyt, és átnyújtom neki. - Tessék.
A kérdésemre nem válaszolt, nyilván semmibe vesz, vagy csak egy fontoskodó civilnek tart. Mindegy, nem nagyon érdekel, hogy mit tartanak rólam az alvilági alakok.
Eztán kíváncsian várom, mit mond, mi legyen a következő lépés.
Vissza az elejére Go down
Joquinn
Civil
Civil
Joquinn


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2012. Dec. 25.

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 2:12 pm

Végre egy kicsit megmozgatja magát a nő és idehozza nekem a két töltényt. Felé fordulok, irritálóan gonosz vigyorral üdvözlöm, mely maszkomon van. Most kivételesen egyáltalán nem az fog foglalkoztatni, hogy megjelenésemet hogyan is fogja lereagálni, sokkal inkább a töltények érdekelnek. Kinyújtom kezem, majd el is veszem tőle. Kicsit nézem őket, végigfuttatom a szemem rajtuk, így kívülre semmit se látok rajtuk, ezt jobb a zugomban megvizsgálni. De hátha... Kényelmesen leülök a földre és lerakom magam mellé a már szinte teljesen megivott Monstert. Hátizsákomból kiveszek egy sminkkészletet, majd felnyitom. A finomra morzsolt fekete port ráviszem a nagyobb, nagyon finom szálú sminkecsettel.
- Van valami képzettsége? Pénz, hatalom, kapcsolatok... bármi amit ki tudunk használni, hogy előbbre haladjunk az ügyben? - kérdezem, miközben a töltényekre átlátszó szalagragasztót helyezek, kicsit rajta hagyom, majd óvatosan leveszem. Remélem találok rajtuk ujjlenyomatokat.
- Reménykedjen hogy a maga ujjai nem cseszték szét a lövész lenyomatát. Már ha lennének rajta... - mondom neki kicsit fenyegetve, elvégre nagyon fontos ez most, lenne valami elrugaszkodók.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 2:25 pm

Az a maszk egyáltalán nem kelt bennem kellemes érzéseket, főleg amiatt, hogy zavar, amiért nem tudok közvetlenül a szemébe nézni. Egyszerűen rühellem az ilyen beszélgetéseket, mert már megszoktam, hogy a tárgyalások alatt, amiket üzletemberekkel folytatok, az arcról olvasás az egyik legjobban bevált módszerem. Ebből lehet tudni, hogy hogyan áll hozzám az illető, nem pedig a szavaiból.
Jelen helyzetben viszont be kell érnem a szavakkal.
- Képzettségem nem sok, de... - itt elhallgatok kicsit, mert ki tudja, mit tesz velem, hogy megtudja, hogy cégvezető vagyok? Zsarolna, vagy fene tudja, de végül beletörődök a helyzetbe. Ha kell, meg tudom védeni magam. A képességeimről meg nem akarok beszélni, legyen valami olyan kártya is nálam, amit nem terítek ki előre. - Van egy cégem, kereskedelemmel foglalkozom, és vannak kapcsolataim más cégekkel, elég sok irányzatban. Technológia, élelmiszer, nyersanyagszállítás...
Reménykedem benne, hogy valami hasznomat is leli majd.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Mario kávézója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mario kávézója   Mario kávézója - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Mario kávézója
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Játéktér :: Gotham város és környéke :: Nyugati oldal-
Ugrás: