DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
1. Dc kvíz I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
1. Dc kvíz I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
1. Dc kvíz I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
1. Dc kvíz I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
1. Dc kvíz I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
1. Dc kvíz I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
1. Dc kvíz I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
1. Dc kvíz I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
1. Dc kvíz I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
1. Dc kvíz I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 1. Dc kvíz

Go down 
SzerzőÜzenet
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

1. Dc kvíz Empty
TémanyitásTárgy: 1. Dc kvíz   1. Dc kvíz I_icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2012 3:34 pm

A játék egyszerű, van lentebb 35, azaz harmincöt darab kérdés, vannak benne nehezebbek és könnyebbek is. Az aki elsőnek megválaszolja helyesen az összeset Dc comics-os kérdést, az nyer, és megkapja a nagy nyereményt. Ezen kívül, az a három játékos aki a legtöbbet tudja, szintén nyereményben részesül. Végül aki legalább a felére helyesen felel, az is megkapja a kis kreditmagját.
A megoldást természetesen nem ide, hanem nekem PM-ben tessék elküldeni.


1. Mi volt Kétarc neve, mikor először jelent meg a képregények lapjain?
2. Hány kriptoni élte túl a szülőbolygójuk megsemmisülését?
3. Melyik azaz alternatív világ (Föld) melyben a nemek megváltoztak. Férfiak nők, nők férfiak lettek?
4. Minek a rövidítésre a Dc comic-s?
5. Ki Marvel kapitány nemezise?
6. Hogy hívják Adam Strange gyerekét?
7. Hogy hívják azt az egyedi anyagot, amely csak Thanagar-on lelhető fel eredetileg?
8. Hány fajta kriptonit van, mely halálos Superman-re?
9. Ki volt az első Zöld Lámpás?
10. Eszik-e Aquaman halat?
11. Ki Macskanő legjobb barátja?
12. Hogy hívják az Új Istenek között használatos számítógépet?
13. Mi a neve Mr. Mirákulum (Mr. Miracle) mentorának?
14. Kik az alapító tagjai az Amerikai Igazság Ligának?
15. Mi az ellentétje/komplementere a Kék Lámpás Osztagnak?
16. Mi Guy Gartner kocsmájának a neve?
17. Hogy hívják II Batman búvóhelyét?
18. Miért pusztultak ki a marsiak?
19. Hány világot megváltoztató Krízis volt összesen a Dc universumban?
20. Mi Lobo kedvenc állata?
21. Hogy hívják Batman gyerekét?
22. Mi a következménye az Isten Hullámnak?
23. Mi a neve annak a mágikus kocsmának, ahova bárki betérhet hovatartozás nélkül?
24. Hogy hívják Jonah Hex feleségét?
25. Hány tagja van a Supergonoszok Légiójának (Legion of super-Villains)?
26. Hány fajta időgép található a Dc univerzumban?
27. Melyik Dc comics karakter halt meg, és éledt újra legtöbbször?
28. Hány fajta atlantisi él a tengerekben?
29. Ki a legidegesítőbb élőlény a világon Batman szerint?
30. A Sötét Nagyúr (Darkseid) milyen képességet tud használni a szemén keresztül?
31. Ki a legnagyobb Zöld Lámpás?
32. Milyen képességekkel rendelkezik Merlyn?
33. Mi a neve Powergirl kis kedvencének?
34. Thor miből szerzi erejét?
35. Kik a túlélői a 666-os űrszektorban történő mészárlásnak?

//Azokra a kérdésekre, amelyekben számolni kell, a megoldáshoz legközelebbi értéket tekintem jó válasznak.//


Pályázatok leadási határideje Május 9.-én 23:59-kor. Mindenki csak egyszer küldheti el válaszcsokrát.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

1. Dc kvíz Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Dc kvíz   1. Dc kvíz I_icon_minitimeCsüt. Május 10, 2012 9:02 am

DC kvíz-t lezárom.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

1. Dc kvíz Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Dc kvíz   1. Dc kvíz I_icon_minitimePént. Május 25, 2012 3:49 pm

Na csak, hogy okuljatok is a dologból jönnek a megfejtések.

1. kérdés - Harvey Kent, amit nemsokkal rá Dent-re változtattak, csak hogy ne keverjék Clark Kent-el.
2. kérdés - Ide megközelítőleg kellett volna írni, ám azt is elfogadtam, hogy ha többet ír ide, mint Superman, vagyis 1. Ha még 6-nál is többet ír, annak még jobban örültem volna, mert hát akkor tudja, hogy van egypár kriptoni aki tapodja földünket, és berepüli az űr végtelenjét. Ám az igazi megoldást a több millió, mert volt egy Kandor nevű város, amit Agykeselyű/Braniac lekicsinyített, és mostanában a magány erődjében teljesít porfogó szolgálatot.
3. kérdés - Ez a Föld-11, ahol kopasz Lena Luthorok, és undorítóan szőrös "Amazonok" rohangálnak.
4. kérdés - Detective Comics
5. kérdés - Hát igen, remélem ezen sokat gondolkodtatok. Azt hittem, csak Fekete Adam/Black Adam-eket fogok válaszként kapni, de kellemesen csalódtam. A kérdés egyszerűségében rejlett a neheze, de a lényege az volt, hogy legalább tudj egyet a tizenéves fiú ellenségei közül. Bárkit elfogadtam.
6. kérdés - Aleea Strange azt hittem erre mindenki tudni fogja a választ, de hát vannak kivételek mindenhol.
7. kérdés - Nth, hát ez se volt nehéz szerintem mégis volt rossz válasz, vagy elírás.
8. kérdés - Egyetlen egy a zöld kriptonit. Tizennyolc, igen 18 fajta kriptonit létezik a Dc világában, ám ezek közül, csak egyetlen egy halálos Superman-re.
9. kérdés - Na erre is több választ elfogadtam, nem véletlenül tettem fel így. Alan Scott-ot, Avra-t is elfogadtam, az egyik a mágikus zöld lámpás, a másik pedig a film szerinti. Ezen kívül a tényleges válasz Alfa Lámpás lett volna, na meg a csapata, akik az elsők voltak.
10. kérdés - Igen eszik, ennyire egyszerű.
11. kérdés - Holly Robins(on), ám ide kaptam egy Braniac 5-öt is, de ha jól sejtem csak elcsúszott a válasz.
12. kérdés - Anyadoboz/Motherbox
13. kérdés - Több válasz is elfogadható lett volna, a legjobb Himon, a legtöbben ezt is írták, amúgy Highfather/Főatya, vagy éppen Jóságos Nagyi/Granny Goddes is jó lett volna.
14. kérdés - Hogy erre senki nem tudja a választ. Hát olyan nehéz lenne megnézni az első JLA borítót, és felsorolni a rajta lévő alakokat? Zöld Lámpás, Csodanő, Marsi Fejvadász, Flash, Aquaman. Nincs közöttük se Superman, se Batman.
15. kérdés - Vörös Lámpások, mondjuk már annak is örültem, hogy tudtátok, nem csak zöld meg sárga van.
16. kérdés - Black Side, vagy Sötét Oldal.
17. kérdés - A második Batman Dick Grayson volt (elméletileg), és ő bezárta a barlangot, és beköltözött a Batbunker-be. Amúgy ténylegesen Jean-Paul Valley volt, aki a barlangot használta. Mindkét választ elfogadtam.
18. kérdés - Még szép, hogy kataklizma, de mi miatt??? A legjobb válasz az lett volna, hogy az Univerzum Őrzői belenyúltak a marsiak DNS-ébe, hogy ne tudjanak terjeszkedni, és egy POLGÁRHÁBORÚBAN kiirtsák magukat. Szóval a polgárháborút is elfogadtam volna.
19. kérdés - 26 darab volt, ám ha négyet vagy a felettit írtatok akkor elfogadtam, mert hát azok voltak tényleg a nagyok.
20. kérdés - A legjobb válasz a kedves ártatlan űrdelfinek lettek volna, de Dawg a bulldogot is ugyanilyen készségesen elfogadtam.
21. kérdés - Két válasz is lehetséges volt, az első természetesen Damien Wayne, a másik pedig Helena Wayne, vagyis a Vadásznő. Terry McGinnis nagy meglepetés volt, igaz a génállomány ugyanaz, de attól még nem mondható teljesen a fiának.
22. kérdés - Azt hittem ez nem lesz olyan nehéz, legközelebb angolul is odaírom. Az Isten Hullám, mint ahogy a nevében is benne van, istenekkel kapcsolatos. Az első istenhullámban eltűntek az Ó Istenek, és megszülettek az Új Istenek, a másodikban, elvileg el pusztultak az Új Istenek és a földiek vették az a helyüket.
23. kérdés - Oblivion bár.
24. kérdés - Itt két megoldás volt az első Mei Ling, akivel "elváltak", majd Magas Madár/Tall Bird.
25. kérdés - 28 de megközelítő számokat is elfogadok, mert volt hogy velük volt Superman Prime, meg még pár átidőutazó.
26. kérdés - Hát négy ha csak a jókat vesszük, ám volt elég sok időutazó gazfickó, így ennél nagyobb számokat is elfogadtam. A keresésem eredménye, amúgy 13 lett. De ettől még lehet több is, én sem vagyok káptalan.
27. kérdés - Resurrection Man, hát erre csak egy valaki tudta a választ, nem is értem miért. Benne van a nevében, na meg a szuperképessége is ez, hogy újjáéled mindig.
28. kérdés - Hát be kell vallanom hármat tudtam eddig. A sima ember szerű, a sellőszerű, és a teljesen halszerűek, de mivel a pályázók két harmada többet írt, így elbizonytalanodtam egy kicsit.
29. kérdés - Na ez egy jó kérdés volt, és több választ is elfogadtam, még olyat is, amire nem gondoltam. Először is Guy Gardner, másodszorra Aquaman kedvenc delfinje, aki szerelmes szerintem Batmanbe, több képregényben is több néven illették, mindegyiket elfogadtam volna. Volt ki Jokert írta, na ez az ami nem jutott volna eszembe soha, de hát nem rossz. A Flash-t nem értem, de hát ha már a bohóc jó volt, ezt sem zárhatom ki, biztos jó oka volt annak, aki írta.
30. kérdés - A szemén keresztül nem csak Omega Sugarat tud kilőni. A legtöbben erre voksoltak úgyhogy elfogadtam, még ha a nevét nem is tudták. Emellett Pokolsugarat, lángoló istennyilát, hipnotizálni, jó messzire látni, és még talán a jövőbe is igaz ez nem éppen bizonyított.
31. kérdés - Legtöbben rájöttek a kérdés kétértelműségére, vagy csak szerencséjük volt. A válasz Mogo, de mivel kétértelmű volt, a legjobb válasz az lett volna, hogy Mogo, és a többi egyéni vélemény. Sinestro, Abin Sur, Kilowog, Hal Jordan, na meg pár igazán nagy név, akik eltűntek a múlt árnyában is jó lett volna.
32. kérdés - Merlyn, és nem Merlin, ez volt a fontos. Merlyn Zöld Íjász ellensége és ex-tanára. A világ egyik legjobb és halálosan íjásza.
33. kérdés - Hát itt is két választ elfogadtam. A szerencsére jobb létre szenderült Supercat, vagy a rohadt mázlista Büdi/Stinky, akiért oda vannak "A" csajok.
34. kérdés - Eddig csak többértelmű kérdéseket kaptatok, de ez már becsapós volt. Úgy gondoltam, hogy ha bárki is azt válaszolja, amit nem kellett volna, az azonnali kizárással jutalmazom. De hát csak hárman voltatok, úgyhogy csak dorgálást kaptok. EZ EGY DC KVÍZ, ELEJÉRE ODA VOLT ÍRVA, HOGY DC COMICS-OS KÉRDÉSEKRE KELL VÁLASZOLNI. Szóval aki azt írta, hogy pöröly, vagy Mjölnir, azt kupán vágnám egy igazival. A villám is gondolom a filmbelire szólt, de hát mindenki rossz választ adott, így mégse haraptam le fejeket. Szóval ide a jó válasz a semmilyen válasz lett volna, vagy éppen az, hogy Thor isten, és eredetéből adódóan kapja az erejét.
35. kérdés - Itt három nevet kellett felsorolni. Atrocitus, Qull, Roixeaume, és még hozzátenni, hogy voltak még ketten, akiket eddig nem neveztek néven soha.

Na mint láttátok, több választ fogadtam el, mint nem. A kérdések felére összesen tíz perc keresgélés után válaszolni lehetett, a többi pedig kicsit beugratósan, de tudni lehetett egy kis keresgéléssel. Szóval nem értem miért ez a kevés pályázat. Na mindegy, fiúk ha meritek kirakhatjátok a válaszaitokat.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





1. Dc kvíz Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Dc kvíz   1. Dc kvíz I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
1. Dc kvíz
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Off Részleg :: Versenyek, pályázatok-
Ugrás: