DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Cletus Roncstelep

Go down 
+3
Keisha
Védelmező
Vadmacska
7 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 12:00 pm

Hirtelen szomorú témára terelődött, pedig nem is akartam. Mondjuk nem tudom mire számítottam, ha egy hazájától eltávozottól kérdezek az otthon melegéről. Ám mindegy is, valamivel jóvá kell tennem, ha már családja nincs, és barátait otthon hagyta, valami olyannal kellene előállnom, ami otthonához köti, de... meg is van.
- És otthon te is ilyen földalatti városban laktál? Nekem nagyon szörnyűnek hangzik, elzárva a napfénytől, a friss levegőtől, ahogy a szellő az arcodba fúj. Ahogy a hajadat... mármint a pikkelyeidet borzolja. Ott milyen volt az élet? Csak a munka és semmi más? Vagy lejártál edzegetni, esetleg vívni tanulni.... - mondom sejtelmesen, csak úgy felelevenítve egy régi elhúzódó vitát, a csapattal. Minek is vannak nekik felszerelésük, ha nem használják.
Felszerelésre visszatérve, végül kisült minden alapja a bázisunknak. A hatalmas elemek ott állnak előttünk, igaz csak sima acél ötvözet, de így is olyan vastagok, mint az alkarom hossza. A tartóoszlopok is szépen sorakoznak egymáson, a műhely, vagy raktár, vagy minek is használja ezt a doki, és kedvenc kompániája, eléggé túlzsúfoltnak látszik tőle. Már mi is alig tudunk köztük mozogni.
Nehéz munka után megtörlöm gyöngyöző homlokomat, és végig nézek művünkön, már itt vagyunk három vagy négy napja, a föld alatt nem látom a napot és az idő változását, de csak kész lettünk az alapokkal. Már csak a nagy kérdés jön, hogyan fogják a nagy szellemek elérni, hogy ezt a nagy kupac vasat eljuttassuk feltűnés nélkül a bázisunkra, és ott úgy összeszereljük, hogy senkinek ne tűnjön fel. A kérdés adatott, gondolom Cybergyíknek is ez jár a fejében, így csak annyit kérdezek tőle.
- Na most mi legyen?
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 12:53 pm

Miközben dolgoztunk Löket tovább kérdezősködött, és rögtön előállt az elméleteivel, így nem tudtam félbeszakítani, meg kellett várnom, hogy befejezze egy pillanatra.
-Először is, nem éltem a föld alatt soha sem. Másodszor a régi építészek nem voltak hülyék, ástak szellőző rendszert. Harmadszor, a dolgozóknak kötelező volt heti egyszer fel menni a felszínre, mert fent is volt város. Negyedszer, én egyetemista voltam, szóval nem dolgoztam, az ösztön díjamból éltem. És végül nálunk a szórakozási lehetőségek a virtuális valóság szobáknál kezdődnek.-Fújtam ki a levegőt, de azért igyekeztem tartani a hangom, hogy ne tűnjek cinikusnak.-A kardforgató tudásom legjavát onnan szereztem, mert hát akkoriban az volt a legmenőbb játék, de igazi képzésem nincs, ezért nem szeretem használni a kardom, ha erre gondoltál. Az csak megfélemlítésre való. A legtöbb gazfickó rögtön fel is adja, ha megcsillantom.-Mondtam, miközben egy újabb adagot tettem a helyére. Elég sok idő telhetett el mire készen lettünk, és én szörnyen fáradt voltam és éhes. Mikor Keisha megkérdezte, most mi legyen enyhén felé fordultam, majd megvakartam a kobakom.
-Most? Most tartsunk ebéd szünetet.-Mondtam egy sóhajjal. Persze nem asz hogy nem ettünk semmit amíg itt voltunk, de most kellett egy kiadós ebéd... Vagy napszakhoz illő étel adag.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 3:00 pm

Az események nemvárt, ám annál kellemesebb fordulatot hoztak. A munkával telt napok, eddig csak úgy pörögtek. Nem sokat aludtunk, ébren tartott minket az alkotás izgalma. Az a pár percnyi pisszenés, amivel jutalmaztuk magunkat, vagy a sarokban töltött tíz perc, mikor már nem volt elég erőnk tovább haladni. Csak ennyi volt, és enni is csak a sok rendelt szemét kaját sikerült, ami eljutott idáig.
- Rendben van - mondom miközben széleset nyújtózok. Megmozgatom minden izmomat, csak hogy nyúljanak egy kicsit, és elindulunk a konyha felé. Legalábbis a helyiségbe, ami konyha szerűségnek van kikiáltva. Van benne egy összeállított asztal természetesen szemétből, pár szekrény benne fém edények, és hogy lehessen "főzni" is, egy egész gázpalack, amire rá van kötve egy főzőlap. Úgy látszik ez itt legfelszereltebb étkező helyiség.
- Összeüssek valamit? Van itt pár tojás egy omlett még jól jöhet... - ekkor csapok a homlokomra, ez olyan lehet, mintha én azt mondanám, hogy turmixszolt emlős embriót együnk. - Már ha nincs ellenedre a tyúktojás evése? Nem vagyok egy túl jó szakács, de tudod a nehéz gyerekkorral együtt jár, hogy megtanul az ember ezt azt. - Hát úgy látszik ez a beszélgetés előhozza belőlem a legjobbat. Vagy legalábbis a legjobb rosszat, amit átéltem eddig. A múltam, amit Ausztráliában hagytam, az ott is maradt, csak a jót hoztam át a remények földjére, az álmok otthonába. Ami mondjuk így visszatekintve rémálmok otthona, ha csak nem teszek ellene valamit.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeKedd Május 08, 2012 3:21 pm

Végül is beléptünk a konyha részlegre, és kicsit körbe nézhettünk. Keisha rögtön a tojást dobta fel, amire először felhúztam a szemöldököm, de aztán behunytam a szemem, és leültem. Nagyon fáradtnak éreztem magam. Na igen nem igazán érezzük mennyi mindent vesztettünk amíg nem fejezzük be amire fordítottuk ezt a rengeteg energiát. Ásítottam egy jó nagyot, majd hátra dőltem a székben.
-Jó lesz.-Mondtam, miközben nyújtóztam egyet mintha a kezeimet akarnám kitörni.-Úgy érzem mintha évek óta nem aludtam volna... Hihetetlen, pedig egy órával ezelőtt még pörögtem... Hehe.-Nevettem halkan, majd rátámaszkodtam az asztallapra, és megtámasztottam a fejem mintha bármelyik pillanatban leesne.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzer. Május 09, 2012 3:21 pm

Felütöm a tojásokat amennyit csak találok, alágyújtok az égőnek, és még egy kis zsírt is találok, csak hogy minden tökéletes lehessen. A tojások lassan szép sárga színt vesznek fel, egy kis só, és a konyhát máris betölti a friss rántotta illat. Még két kavarás és kész is van.
Leteszem az asztalra, és mivel tányért nem találtam, csak egy villát, meg egy kanalat, ami mondjuk egy hangyányit el is van görbülve, de hát éhes ember ne válogasson. Az asztal közepére teszem, csak úgy hogy meg ne süssem Cybergyík-ot. És felkínálom a választási lehetőséget.
- Kanál vagy villa? - Nyújtom felé mindkettőt, és amelyik jobban megtetszik neki, el is veheti. Választás után azonnal neki is kezdek, elég széles a serpenyő, hogy ketten is odaférjünk hozzá, így csak jóízűen lapátolom be a tojást.
- Én azt mondom, hogy egyenként vigyük el a bázisra. Ott majd esténként egy-egy részt felrakunk, ha valaki jön akkor csendben meghúzzuk magunkat. Így el fog tartani egy ideig, de legalább senki sem fog ránk akadni. - Csámcsogom teli szájjal. Igaz nem éppen nőies, de hát aki olyan farkas éhes, mint én az nem válogat az eszközökben, hogyan is tömi meg bendőjét. - Ám a szállítással csak gond lesz. Hogyan vihetnénk át ekkora elemeket a városon, hogy ne szúrjon szemet senkinek? - Lassan mintha csak valami bujdosó rém jönne elő a sötétből, tűnik fel előttem egy gondolat. Talán csak a végkimerülés az oka, vagy hogy éppen eszek, és más testfunkcióim is megindultak, de nem tudom teljesen körvonalazni, így csak a háttérben piszkálja a fantáziámat.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzer. Május 09, 2012 4:29 pm

Dr. Löket gyorsan összeütötte az ételt, és fel is szolgált én meg csak végig tekintettem a pompás tányéron. Viszont előbb jobb ha evőeszközt választok, ezt meg is tettem.
-Villa.-Mondtam, és már hozzá is láttam a a fogyasztáshoz. Közben hallgattam a nyammogott mondókát, amire csak bólintottam, de aztán valami más is eszembe jutott. De előtte végezzünk az evéssel, mutassunk már jó példát az embereknek. Miután lenyeltem a falatot, kinyitottam a számat.
-Esetleg megkérhetnénk Mártyt, biztos kölcsön adna egy két szemét szállítót abban bőven elférnek a cuccok amik kellenek nemde?-Kérdeztem miközben bekaptam egy újabb falatot, majd leküldtem a torkom mélyére, és feltekintettem rá ismét. Várva a választ.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Május 13, 2012 5:00 pm

Hát eddig sem voltam túl gyanakvó, de azért meg kell húzni valahol a határt. A bázisunk egy szent hely, nem tudhatja meg akárki merre is van. Úgyhogy talán más tervet kellene kitalálni. Kukásautók ha sokáig parkolnak valahol, és sok mindent pakolnak le róla, még feltűnést is kelthetnek. Főleg ha csak ketten vagyunk rá.
- Hát mi lenne ha most én szakmai tudásomat csillogtathatnám egy kicsit? Hát olyan szépen egybe vannak már pakolva, csak jó erős pányva kell rá, és egybe is maradna. Utána rászerelnénk pár hajtóművet, az én fajtámból. Egy nagyobb fajtát lehetne, azzal át tudjuk vinni a városon, és a fények felett. Senkinek nem tűnne fel, felfelé kevesen néznek... - Gyorsan végigfuttatom a fejemben a tervrajzokat, és az aerodinamika minden törvényét, a repülő szerkezetekre nézve. Egy gond azért van vele.
- Csak annyi lesz a baj, hogy a motorok elég hamar kiégnek. De addig mindenképp ki fogják bírni, míg átszállunk, csak utána kiég és használhatatlanok lesznek. Ám egy egész jó teherliftet össze fogunk tudni belőle hozni - Vigyorodok el. A veszélyes dolgok mindig is érdekeltek, csak hát az adrenalin na meg a repülés elveszi az eszem ilyenkor.
- Mit szólsz, egyszerű és elegáns megoldás. Na meg a dokiék sem tudják meg merre is van a bázisunk...
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Május 14, 2012 6:15 pm

Én csak hallgattam amit Löket mondott, és kicsit felhúzott szemöldökkel, kezdtem válaszolni.
-Öm... Nem az, hogy nem bízom benned... De erről szeretnék egy prototípust. Nem szeretném, hogy az út felénél felrobbanjon a motor és az egész az utcára zuhanjon. Nem kis súlyokról beszélünk.-Mondtam emlékeztetőül, miközben végeztem az utolsó falattal, majd felálltam.
-Mire lesz szükségünk?-Kérdeztem, miközben a tányéromat rátettem, a pultra mosogató híján, kénytelen voltam oda tenni. Majd neki dőltem, és ránéztem türelmesen várva a válaszát.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeKedd Május 15, 2012 12:08 pm

Egy szó nélkül felállok az asztaltól, és a már jó félig megevett omlettemet is ott hagyom. Visszasietek a műhelybe, és már hozom és Lélekrablót. Nekitámasztom étkezőalkalmatosságunknak, és visszaülök. Kezdem tovább falatozni a tojásokat, és belekezdek.
- Hát a prototípus ez lenne. Hát precíziós szerszámnak nem lehetne mondani, de ez még csak az első változat. A hajtóművek jók, sokat kibírnak, csak egyetlen gondom van vele. Túl sokat fogyasztanak. Ez a kis szerkezet kerozinnal megy. Pár óra folyamatos repülésre tökéletesen megfelel, csak a teljesítménye nem elég. Ennek pedig a nem megfelelő energiafelhasználás az oka. Ezért is mondtam, hogy annyi időt ki fog bírni, míg átvisszük eléggé meg kell erősíteni a hajtóművek borítását. - Újabb falat, és újra csak gyors rágcsálás. Egy korty víz, és folytatom is. - De ha jól sejtem, meg tudnánk oldani... vagyis biztos tudsz egy használhatóbb energiaátvivőt, mint a fosszilis energiaforrás. Azzal elég kakaót tudnánk adni, hogy több tonnát is megmozgathassunk. Na mit szólsz? - Még az evőeszköz is megáll a kezemben, ahogy várom a válaszát társamnak. Úgy látszik Cybergyík-kal egész jól el tudunk ötletelni, és ha tényleg tud egy jó megoldást, akkor még a bumerángjaimat is fel tudjuk fejleszteni. Ami mondjuk egy kis bűntudatot kelt bennem, hogy a csapat szükségét kihasználva a magamon is akarok segíteni, de hát ez olyan, mint egy csapásra két legyet leütni. Hát ha mindenki profitál belőle akkor miért is ne?
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzer. Május 16, 2012 1:34 pm

Pár perc és Löket már vissza is tért fegyverével, a Lélekrablóval. Végigtekintettem rajta, miközben ő elmondta a mondandóját, és nagyjából elmagyarázta a működését. A szemeim kicsit kitágultak.~Kerozin? Kerozin?!~
-Mekkora egy...-Kezdtem bele, de aztán elharaptam a mondatot. Eszembe is jutott, hogy nekik sokkal nagyobb fosszilis erőforrásuk volt hisz a dinók, és őserdőkből alkotott kőszén és kőolaj megengedhette ezt. Csak megráztam a fejem, majd elkezdtem tőrni a fejem.
-Ezen egy kicsit gondolkodnom kell.-Mondtam elgondolkodva, miközben a kezemet a homlokomhoz helyeztem. Aztán megindult az információ gyűjtés.-Milyen anyagból van? Milyen típusú motort használsz, milyen felépítésű az áramkör, mekkora a motor? Mekkora hely kell a tankhoz? Megnézhetném a belsejét?-Egyenlőre ennyi de ezt már hozzá hasonló gyorsasággal adagoltam be, mielőtt újra gondolkodni kezdtem, most már a lehetséges változtatáson. Aztán eszembe jutott valami.
-Ha készítek egy százhetes típusú K-8-as motort és hozzáillő kondenzátort akkor akár a bázis fő reaktoráról is lehet tölteni. Csak a munka végén bedugod és kész, a teljesítmény ugyanaz lesz. Esetleg az anyagon is változtathatunk hogy könnyebb legyen akkor nagyobb lesz a hatásfok.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzer. Május 16, 2012 11:47 pm

Utolsó falatot is bekapva, nagyot nyelek, és csak egy pillantást vetek a tányérra, hogy talán ki kellene törölnöm teljesen. De után azonnal el is vetem, van most jobb dolgom is, mint pocakommal törődni.
Kezembe veszem. Nem elveszem társam elől, csak kezembe veszem, és megkocogtatom, csak hogy hallhassa ő is azt a tökéletes fémes pengést. Kicsit üregesen kong, de azért megvan a súlya, és masszív is.
- Egyszerű acél ötvözet. A legtöbb bajom a súlyával volt, de elég nagy tankteret is kellett hagynom. A hajtómű, olyan mint a hadseregünknél használatos vadászgépeké. Szétszedni könnyű, nem egy bonyolult szerkezet, de hát az egyszerűség gyönyörködtet. És úgy jó valami, ha nem túl nehéz megjavítani. Pár kalapácsütés, és jobb mint újkorában. Csak ezekkel az irányítópanelekkel van néha gondom. - Mutatok a bumeráng két végén lévő, műanyaghatású gumírozott gombrengetegre. Gyorsan végigfutnak ujjaim egy tucatnyi gombon, és a fúvókák iránya megváltozik. - Elég könnyű használni, csak egy kis gyakorlat kell... Fogalmam sincs miről beszélsz, de előbb a bázis utána a felszerelés. Inkább lássák a többiek, hogy mit alkottunk, és érezzük biztonságban magunkat. Szóval ezeket egy kicsit nagyobban könnyű megcsinálni, és akkor az energiát kell csak hozzá adagolni.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Május 28, 2012 6:25 pm

Egy pár pillanatig elhallgatom Keishát, majd bólintok.
-Hát jó. Akkor lássunk hozzá-Jegyeztem meg, és már fordulásból indultam vissza a helyszínre ahol meg kellett építeni a nagyobb bumerángot. Nem sokára készen is voltunk vele, és hozzá kezdhettünk a szállításhoz ami jó sokáig tartott, de hát mit lehet tenni. Pár napig eltartott mivel csak éjszaka szállíthattunk és a motornak is pihenő kellett, szóval nem lehetett egy nap alatt oda rohangálni azzal a hatalmas szállító eszközzel. Mire végre minden megvolt elkezdtünk építkezni. Felhúztuk a külső falat, ami láthatatlanul, de kitűnően védte a bázist, itt még egy rakéta vetőnek is gondjai lesznek. Újabb pár nap, míg a biztonságot megoldottuk, de az volt igazából a legkisebb gond a hegesztés és a szerelés sokkal időigényesebb volt. Sóhajtottam egyet, már csak a "padlót" kellett felhúzni, ami egy újabb hetünkbe került, de végre végeztünk, már csak meg kellett tölteni az űrt.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzer. Május 30, 2012 1:22 pm

Végre megvolt minden alap. El sem tudtam képzelni, hogy végre elérhetünk idáig is. De hát jó munka sok időt vesz el, és már nem is tudom mióta kezdtünk ennek neki. Annyi biztos, hogy az éjszakai munka, na meg hogy minden egyes neszre meg kellett állni, nehogy lelepleződjünk lassított minket. Végül csak megvan minden. A raktár készen áll, már csak be kell rendezni.
Hála a nagy szellemeknek elég vastagok a falak, így szinte semmilyen zaj nem szűrődik ki. Így hát egyik este behalmoztunk minden felszerelést, és már csak össze kell tákolnunk. Először a pihenő helyiséggel kezdtük. Logikusan, ne kelljen a hideg acélon kinyújtóztatni megfáradt tagjainkat.
Először a pihenő szobát dobtuk össze. A falakat gyorsan lefestettük, és egy régi kiselejtezett rekamiéval tettük barátságossá. Cybergyík rám hagyta a berendezést, az indoka is megvolt rá, női érzékeimmel jobban tudom ezt csinálni. Mire végeztem a szoba csinosításával, kis szekrény, kis terítő, és egy illúziókeltő ablak, ami azt a hatást éri el, mintha egy alpesi tájon lennénk, addigra pikkelyes elvégezte az elektronikus dolgok berendezését. Még egy televízióra hasonlító dolgot is beépített, amin azt nézhettük, amit csak szerettünk volna. Csak néztem, és rájöttem, nem éppen a szépérzékem miatt lett a feladatmegosztás. Cybergyík gyorsabban dolgozik nálam, hát de legalább az alvókörletet együtt raktuk össze.
Egy méretes emeletes ágy, csak hogy többen is elférjünk, ha éppen itt lézengünk, meg pár szekrény a dolgaink elpakolására. Más nagyon ide nem is kellett. Végére maradt a neheze. Elég sok mindent összeszedünk a roncstelepről, nem csoda hogy fogyasztói társadalomnak hívják a legnagyobb találmányt a földünkön. Annyi rossz számítógép, és alkatrésze volt felhalmozva, hogy egy teherautónyira is elég nehezen fért volna fel. Én csak kacatot, meg pár talán használható tárgyat láttam, ám társam csodákra volt képes.
Lecsupaszítottunk mindent teljesen legalapabb dolgokra. És én csak hüledeztem, hogy mit is fogunk kezdeni ennyi szeméttel, ám Cybergyík mintha csak valami élő számítógép lenne, átlátta a dolgokat, és biztos kézzel vezethetett engem az áramkörök, és mikrochipek világában.
Alulról építettünk fel mindent, a legapróbbtól kezdtük, és nem is tudtam hogy mivé fog ez változni. Először csak egy tenyérnyi kis alkatrészt raktunk össze, majd még egyet, és még egyet. Végül kezdtük összeépíteni, és szinte az egész falat beborította, olyan terjedelmes lett. Hat hatalmas képernyő, és még vagy dupla ennyi kijelző, több billentyűzet, és rajtuk annyi gomb, hogy még nem is láttam hasonlót. Végül hatvankét óra, és harminchét egész után készen lettünk a monstrummal. Olyan hangot adott ki mint egy doromboló kiscica, és annyit tudott, mint a mai világ legjobb szuperszámítógépei. Csak hüledeztem, hogy mikre is képes az elme, ha egy kicsit elengedi magát. Annyira biztos voltam benne, hogy ennek még neki fogok esni átgondolni, nem lehet hogy csak így tudatlanul maradjak.
A helyiség fele kész, legalábbis a tisztább fele, most jön a morgó játékszerének készült alvóhely. Az eddig oly szépen felépített padlót, átvágtuk méretes lyukat hagyva benne. A reptető szerkezetnek köszönhetően minden megvolt, hogy megalkossuk a teherliftünket a Védmobile-nak. Az egyszerű szerkezet semmi volt a géphez képest, csak pár csörlő, és egy méretes emelő kellett az egészhez, az energia már megvolt hozzá. Akát tíz tonna felé is mehetünk vele, nem lesz gond a kicsi kocsi mozgatásával. A hozzá való műhelyt már könnyű volt összerakni. Egy asztal, pár egyszerű gépezet, na meg a töménytelen gépolaj, benzin, és ami mondjuk nem illik ide, de kerozint is beszereztem, csak hogy az én drágaságaimat is tudjam ápolni.
A bázisunk kétharmada megvolt, már csak az edzőtermet kellett létrehozni, és már meg is voltunk. A szalag átvágásáig már nincs ok idő, úgyhogy nekiveselkedtünk. Istentelenül fáradtan, szörnyen kimerülten, de azért még összehoztuk. A lehető legegyszerűbben oldottuk meg a dolgot, de azért tisztelve a hagyományokat. Csak két fából készült gyakorlóbábút, és egy bokszzsákot raktunk bele, hogy inkább az egymás elleni élő ellenfeles küzdelmekre vihessük a hangsúlyt. Így szinte teljesen tökéletes lett. Mindent megvan, már csak az utolsó simítás kell, mintha csak a habot tennénk fel a tortára. A biztonsági rendszer, ami megkoronázza a művünket, és biztonságossá teszi az új otthonunkat.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeCsüt. Május 31, 2012 4:53 pm

Hurrá vége kész vagyunk egy újabb dologgal, mégpedig a belső szervekkel, hisz mit is érne egy test szervek nélkül? Lakórész pipa, pihenő szoba pipa, edzőterem pipa, számítógép, műhely pipa. Végre ezzel is megvoltunk már csak a biztonsági rendszer szorult beépítésre. Az előtt szusszantunk egyet. Először a kamerákat kellett megcsinálni, és bekötni a rendszerbe. Aztán jöhetett a hőérzékelő, majd a mozgásérzékelő is. A biztonsági zárak amik kívülről csak kulcsnak tűntek, hisz ki megy egy ilyen rozogányba kulcskártyával? Persze ez csak az elterelésért volt. Ha valaki kulccsal akart volna bejönni, azt rögtön tudnám, és le is bukna a behatoló. Az igazi bejáratokat egy rejtett kulcskártyás rendszer védi elsődlegesen. De ez még nem minden, a biztonság kedvéért még egy ujjlenyomat olvasót is odatettem a kulcskártya olvasó mellé, hogy ha elvesztené valaki a kulcskártyáját vagy rossz kezekbe kerülne, akkor legyen egy alternatív bejutási rendszer. Sok napba került amíg megszereztük vagy éppen előállítottuk a kábeleket, és megfelelően, és ami fontosabb láthatatlanul elvezettünk, már vége is volt a hónapnak. Nagyot sóhajtottam, és hátra dőltem az ágyamban.
-Kész. Végre megvagyunk! És most kérek egy hét alvást.-Nyögtem, miközben behunytam a szemem, most hogy mindennel végeztem annyira fáradt voltam, hogy az már hihetetlen, úgy éreztem örökké tudnék aludni.

//Kösz a kalandot Keisha
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzomb. Jún. 23, 2012 11:07 pm

Árnyékboksz - Halálfutam
Prológus


Dr. Cletus Poffenberger a tervező asztal felé görnyed. A városban már ismerik néhányan, üzletelt már alvilági gengszterekkel, és politikusokkal is, a legnagyobbakkal, és a legpitibbekkel egyaránt. Nem számított se a pozíció, se a pénz, talán ez lett a veszte.
A tervei nagymérvűek, a jövő feltérképezése, a múlt átélése, ehhez pedig pénz kell. Az eddigi üzleti tervei nem voltak a legkiemelkedőbbek, de most az áttörés szélén áll. Ehhez pedig pénz kell, sok így jött az újabb ötlet. Pénz fog kérni az információkért, amivel seftel.
De előtte egy kis marketing, a városban elkötelezettek jártak, mindenkinek az új tervéről a futamról beszéltek. Bárki akinek van egy kis kreativitása, az a roncstelepen összehozhatja a saját verdáját, hogy azzal álljon a rajtvonalra, és egy kis szerencsével a fogadások, és halálokból elég pénz jön össze, csak hogy megalkothassa a fluxuskondenzátor prototípusát.
Cletus Roncstelep - Page 5 1h8swj
A roncstelep a rendelkezésre áll, bárki bármit össze tud tákolni belőle, akár egy méretes kocsi, vagy egy rakéta vető is legyen. Elég garázs és műhely lapul a föld alatt, hogy titkon elzárva a többi jelentkezőtől békében indíthassák útjukra szerzeményüket. Már csak a pilótát kell beültetni a kormány mögé, és a verseny kezdetét is veheti.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Aug. 13, 2012 1:57 pm

AZ egyik versenyző láthatóan már elő is állt összeeszkábált járművével, ami elég szép autó ahoz képest, hogy egy szeméttelepen készült. Vezetője már készen áll a rajtvonalnál, és már készen is áll a futamra. Még egy imát gyorsan elhadar, lehet csak azért, hogy életben maradhasson. Vékony ujjaival átszorítja a kormányt, majd belemosolyog a kamerába, jelezve hogy minden rendben van. Ellenőrzi műszerfalán az összes adatot, majd előrenéz, és készen áll a halálos útra, ami vagy megöli őt, vagy álmai autójával gazdagítja őt. A cél, hogy életben maradjon, és megtegye a hosszú távot...
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeCsüt. Aug. 30, 2012 10:45 am

A következő versenyző fellépett a színre a motorjával. Csöndben ment végig senkihez sem szólt egy szót sem, az elsötétített bukósisak még arra sem engedett következtetni, hogy a versenyző fiú-e vagy lányt. A ruhák, feszültek a testén, de ez nem igazán bizonyít semmit, nem lehet eldönteni, hogy egy vékony férfi, vagy egy deszka nő áll-e a motor mellett. Nem is igazán fontos, itt csak a tudás számít. Ahogy feláll a startra, a versenyző csöndben várja a rajtra jelzés, addig is egyszerűen neki dől a motornak, és csöndben vár.
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeSzomb. Márc. 02, 2013 2:15 pm

//A kaland sajnos lezárult.//
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Ápr. 14, 2013 12:33 pm

A nyolc versenyző a startvonalra gurítja járművét. Legalább olyan különbözőek, mint maguk a pilóták. A legtöbb kerekeken gurul, de van mi más közlekedési módot választott. A roncstelepről előttről indul a verseny. Meglepő hogy egy ilyen illegális játék, mennyi nézőt is cal magával. Mert hát nem szokványos látvány, főleg nem a roncstelepen, hogy több száz ember különféle tetanuszgyanús ülőhelyeken figyelje a hatalmas nagy kivetítőt, na meg az éppen felsorakozó versenyzőket.
Doktor Poffenberger ki az egészet szervezte, most házigazdaként tetszeleg, nem éppen az a fajta ember, akinek ilyen szerepet adnánk, de hát ez az egész az ő találmánya, úgyhogy rá kellett hagyni. Baggadozó, és összefüggéstelen beszédet követően bemutatja a versenyzőket. Cybergyík színei alatt, a csodálatos motor, Andrew Ramirez színei alatt, a nem kevésbé meglepő repülő szerkezet, a sorozatgyilkos Kártyás ember igazi versenyautója.
Ezen kívül még egy hófehér hajú gyönyörűség, királykék motorjával, melyből megannyi cső indul ki, és néhány a pilótához csatlakozik, a másik veszélyesnek tűnő alak, ázsiai és megannyi bőrszerkója mellett, egy egész kamionnal indul, a felépítése olyan, mint egy erődé, robusztus, és elpusztíthatatlannak tűnik, a következő első helyre ácsingózó alak, egy igazi lépegetővel indul, majd tíz méter magas, két láb vaskos lábbal ellátva, na meg egy pilótafülke, és ami versenyképesnek mutatja az a hatalmas ágyú a tetején. A jármű nem is teljesen tűnik annak, mert hát a pilóta aki nem túlságosan evilági alak teljes bele van épülve. A maradék kettő az utolsó rajthelyeket foglalja el (hogy ha valaki még akarna jönni). A felsorolás után a doki megadja a jelet a versenyzők kettes sorban sorakozzanak fel a rajtvonal mögött. Az összes pilóta megkapta a pálya rajzát., ám még egy plusz kis adalékot ad a Doki a versenyhez, addig a Robinson Parki ellenőrző pontig nem lehet használni a fegyvereket.
Cletus Roncstelep - Page 5 2h5qwjp
Jelmagyarázat:

Start-cél - innen indul és ide érkezik mindenki
Ellenőrzőpontok - az összesen át kell haladni
Pályavonal - a felrajzolt pálya vonala.

Vissza az elejére Go down
Andrew Ramirez
Törvényen kívüli
Törvényen kívüli
Andrew Ramirez


Hozzászólások száma : 413
Join date : 2012. Mar. 17.
Age : 28
Tartózkodási hely : Gotham

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Ápr. 14, 2013 4:28 pm

Daniel is megérkezett a verseny helyszínére, végighallgatta az unalmas és semmit mondó beszédet, ő csak a versenyért jött, az élményért nem másért. Mikor eljött az ideje megindult a járműve felé, amely a hatos álláson parkolt. A gép pilóta fülkéje magától kinyílt, ő csak beugrott és lezárta a kabint. Néhány gombot végig zongorázott, mire erős zúgó hangot lehetett hallani, majd minden kijelző fényleni kezdett, a gép fél méterrel a föld fölé emelkedett és ott kezdet lebegni. Bekötötte magát, a holoképen megnézte a térképet.
~ Meglátjuk mennyit ér Ramirez technológiája.
Végigpásztázta az ellenséges gépeket és megállapította, hogy mindegyik veszélyt jelenthet rá, vigyázni kell. Talán legjobban a kamion és a lépegető zavarta. Aktiválta a védőpajzsot, a kommunikációs rendszert valamint a sugárvetőket. Megragadta a kormányt és várt.
~ Mint a régi szép időkben.
Vissza az elejére Go down
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Ápr. 14, 2013 5:04 pm

Bepattanok a járgányba, majd ide-oda nézelődve leellenőrzöm a rendszereket. Gépágyú működőképes? Pipa. Rakéták? Három gyönyörű, pusztító, pipa. Szíverősítő? Előhúzok a ballonkabátom egyik rejtett zsebéből egy apró üveget, majd jól meghúzom. A vodka szétárad bennem, jóleső melegség tölti be a testemet. Meg egy kicsit kaparja a torkomat. Na sebaj, pipa.
Körülnézek az ellenfeleken, és így hirtelen el se tudom dönteni, hogy röhögjek, vagy féljek. Van itt minden: csúcs szuper motorok, láthatóan házilag felpimpelve, egy benga nagy kamion, meg pár Star Wars szökevény. Ki a tökömnek juthatott eszébe egy TIE vadásszal nekiindulni ennek? Egyáltalán legális ez? Áh, kit hülyítek, itt semmi sem az. Végül is vállat vonok, és még egyszer meghúzom a vodkás üveget, és utána visszateszem a kabátomba. Lehet, majd még később jól fog jönni.
A járművem rögtön az 1-es álláson található, szerencsére még épp időben sikerült lefoglalnom a helyet. Ezzel a kicsikével érdemes lesz rögtön egy kis előnyt szerezni, elvégre ennél a járgánynál a gyorsaság többet nyom a latban, mint az ütőképesség. Na persze az se elhanyagolható. Előveszem a térképet, részletesen áttanulmányozom - nem mintha nem tettem volna már meg egy párszor - majd elteszem, benyomom a GPS-t, amin rögtön feltűnik az útvonal, amit nemrég tápláltam bele. Még utoljára megigazítom a visszapillantókat, majd hátradőlök, kezek a kormányra, és várom a rajtot.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeVas. Ápr. 14, 2013 6:17 pm

Csöndben ment végig senkihez sem szólt egy szót sem, az elsötétített bukósisak még arra sem engedett következtetni, hogy a versenyző fiú-e vagy lányt. A ruhák, feszültek a testén, de ez nem igazán bizonyít semmit, nem lehet eldönteni, hogy egy vékony férfi, vagy egy deszka nő áll-e a motor mellett. Nem is igazán fontos, itt csak a tudás számít. A motoros felállt a motorjához, és csendbn felült rá, majd bekapcsolta az egészet. Miután megkapta a térképet és megtudta azt a őlusz infót, hozzá kezdett, hogy melegítse a motort. A jármű a második helyen állt, ami egy jó kezdéshez jó lesz bár ki tudja hogy egy ilyen helyen meddig tudja megtartani magát. Az energiát rendesen elosztotta, és mivel az EMP lövedéket a chekpointig nem fogja tudni használni így arról levette az energiát, és átrakta a motorba. Felkészült az indulásra kicsit megdoromboltatta a rendőrségi vadász motorját, miközben a rajtra várt. Egyik ellenfél sem tűnt gyengének, de hál istennek a fegyverek hiánya hatalmas előnyt fog jelenteni neki a többi ellenféllel szemben, mivel neki nem a támadás az erőssége hanem a gyors manőverezés, és a titkos fegyvere is csak akkor kell amikor az ellenfél megelőzi. Leginkább a másik motorostól félt mert őt nehéz lesz eltalálni a fentebb említett titkos fegyverrel, bár ha egy ilyen EMP eltalálná akkor az a motor nem maradna sokáig talpon. Mostanra az útvonalat figyelte és fejében végig számolta, hogy kb hol és mikor kell fékeznie, hogy be tudja venni a kanyarokat.
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 15, 2013 2:11 pm

//Hogy a májatok induljon növekedésnek, örülök hogy látom az írásotokat. Csak így tovább, és feldúljuk a város seperc alatt.//

Doki asszisztense az egyetlen nő ezen az ócskatelepen. Nem épp csinos de a célnak éppen csak megfelel. Lassan kicammog a felfestett startvonal elé. Egy olajos törlőrongyot emel a magasba, és erre az összes versenyző rátapad a szélvédőre. Az első két starthelyen Cybergyík, és Kártyás Ember versenyzői, a második két helyen, A lépegető, a csinos motoros lánnyal, harmadik páros a repülő, a testes kamionnal, és a maradék a végén.
Az első szakasz főúton halad, kissé balra kanyarodva. A forgalom nem nagy ezen az éjszakai órában, de ez változhat, ahogy Newtown mellett elhaladtok, vagyis a Szórakoztató Mérföldhöz közeledtek. Az ég csillagos, egyetlen egy felhő sem található, kissé párásabb a szokottnál, de az utak járhatók, mármint amennyire egy forgalmas várostól elvárható. A kendő leesik a földre, az összes versenyző egyszerre lő ki…

Vissza az elejére Go down
Andrew Ramirez
Törvényen kívüli
Törvényen kívüli
Andrew Ramirez


Hozzászólások száma : 413
Join date : 2012. Mar. 17.
Age : 28
Tartózkodási hely : Gotham

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 15, 2013 9:51 pm

Mindenki elhelyezkedik a megfelelő helyen, indulásra kész, az adrenalin az egekbe szökik, az összes pilóta feszült idegekkel a startot várja. Mikor a rongy eléri a földet, jelezve a startot a járművek kilőnek. Csak éppen Mr. Devil ül teljes nyugalomban a járműben, kicsit állít a stabilizátorokon, beállítja öt méterre a magasságot, szervókat és a szárnyakat. Nagyjából fél percet tölt ezzel, közben az útvonalat is jól megnézi, hogy kell startolnia.
Ezután hirtelen teljes gázt ad, a gépe remélhetőleg hihetetlenül kezd gyorsulni, úgy tudja nincs nagy légellenállás a pajzs miatt, na meg az ionhajtásban is bízik. Igyekszik beérni a többieket és az utolsó mögött haladni, kivéve ha az nagyon lemarad a középmezőnytől, akkor követi. A start után figyel nehogy nagy sebességgel valaminek nekicsapódjon, ha már csőlátása van mindenképpen lassít. Tudja, nem játék ez a gép.
Vissza az elejére Go down
Cybergyík
Bűnüldöző
Bűnüldöző
Cybergyík


Hozzászólások száma : 434
Join date : 2011. May. 08.

Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitimeKedd Ápr. 16, 2013 5:16 pm

Ahogy a start elkezdődött a motor rögtön felpörgött és az erő amivel megindult, máris egy kerékre emelte a járgányt ami hatalmasat nyerített ahogy meglódult előre. Egy két másodperc és a doromboló paripa már két kerekén vette a métereket. Mivel az első szakasz egyenes volt, és a forgalom is alacsony volt, ezért a vezető egyből a maximumig erőltette azokat a hengereket. Egyik szeme az úton másik a visszapillantón perifériás látása meg az oldalát ellenőrizte, ahogy ide oda kapkodta a szemeit, persze ezt a sisak mögül aligha lehet látni. 170, 180, 200, 240 km/h ahogy a sofőr kezelte mozgékony villámát, nem engedte fel a gázt. De sajnos nem sokára lassításra kényszerült, mert fejében volt a térkép, és tudta, hogy nem sokára egy éles kanyar következik, és nem akar kisodródni, remélte, hogy elég előnyt szerzett, mert nem sok ilyen út lesz mostantól, ahol kihasználhatja a motor maximális teljesítményét, és az utolsó lövést amúgy is a célegyenesre tartogatja.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Cletus Roncstelep - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cletus Roncstelep   Cletus Roncstelep - Page 5 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Cletus Roncstelep
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Dr. Cletus Poffenberger

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Játéktér :: Gotham város és környéke :: Burnley-
Ugrás: