DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Burnley-i Búvóhely kocsma

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Jan. 19, 2012 9:58 pm

Vészmegoldásod jó ötletnek bizonyult, s még ha négy embert nem is bírtál eltolni a bumeránggal, a fúvókák megfordítása remek megoldásnak bizonyult a gond elhárítására. A lábfejek recsegnek, s igaz másodpercekig tart mire eljut a nehézfiúknak a tudatába, hogy bizony itt sérülés történt, mégis megtette a kívánt hatást.
Idejük sincs reagálni, hiszen előkapod az életen át tanult harcművészi képességeidet, amivel ők nem igen tudnak vetekedni, főleg nem sérült lábfejekkel, így már könnyen levered a nagyját.
- Nincs itt rám szükség hölgyem. - Mosolygott a férfi, aki már ugyancsak végzett ellenfeleivel, de ekkor a rejtélyes fickó hátranéz a cowboy kalapos munkaadó reakciójára. Ő csak egy bólintással válaszol, és az eddig elegáns, öltönyös fickó levedli magáról ruhakölteményét.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Flex-Mentallo-4-297x300_www.kepfeltoltes.hu_

- Gyerünk Pöröly kapd el őket. - Kapta az utasítást a nagydarab férfi, majd egy fintort engedve meg magának elindult felétek.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Jan. 19, 2012 11:42 pm

Hát úgy látszik a hódolók nem akarnak fogyni. Még egy és még egy. Mint valami fordított matrjoska baba. Egyet elrakok, és kijön belőle egy másik, csak ez nem kisebb hanem nagyobb. Úgy néz ki most aztán hírnevet szerezhetek magamnak, csak ütök-vágok, és ezek a keményfejűek egy életre megjegyzik, a nevemet.
- Ó te szegény, még nem tudod kivel állsz szemben. Én vagyok Dr. Löket, és most nagyon el leszel verve. - Lassan előrelépek, és úgy teszek, mintha fel akarnám venni a földről bumerángomat. De ehelyett csak a panelen pötyögök. Legnagyobb fokozatra állítom, de még mielőtt el is indítanám kivárom a megfelelő időt. Kezemben még mindig az apróságot fogom, és várok. Csak akkor lépek ha támadásba lendül. A földön lévő bumerángot útjára indítom, és reménykedek. Ha rálép akkor rövidre tudom zárni a harcot. Remélem kicsúszik a lába a hirtelen jött mozgó talajtól, és egy ügyes sprinttel elég közel tudok érni hozzá, hogy a nyakán lévő megfelelő pont megnyomásával álomba szenderítsem egy időre.
Ha nem lép rá, mert túl jók a reflexei akkor jön a galiba. Ugrása közben megcélzom a fejét nagyapám bumerángjával, és felé dobom. Majd amilyen gyorsan csak tudom követem. Akár elhajol, hátrál, vagy éppen támad, megvárom a mozdulatát. És ha eljön a megfelelő pillanat, megtámadom, persze ha támad akkor előbb megpróbálok elhajolni, és utána támadni.
A célpontom a térde, ezeknek a nagy ökröknek mindig a térdük a gyengéjük. Addig sem túl gyorsak, mínusz egy végtaggal, már csigalassúsággal mozognak. Térd csontot akarom kezembe kaparintani, és egy erőteljes mozdulattal, persze a mutatóujjammal a megfelelő helyen nyomva, megpróbálom kificamítani azt. A nyújtott térdszalagok, nem csak nagyon fájnak, de míg vissza nem rakja valaki, addig még ráállni sem tud. Így pedig már csak a távolságot kell tartanom vele, és nem tud kárt tenni bennem. Bármelyik is sikerül, szembefordulok a célszeméllyel. Már csak ő választ el a nagy "Ő"-től. Nem riadok meg szúrós tekintetétől, sem borostájától. Ha nem sikerül, akkor folytatódik a harc. Gyorsaságomat mérem össze az övével, és csak remélni tudom győzelmemet, és komolyabb sérülés nélkül úszom meg, a következő támadását.
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Jan. 23, 2012 10:47 am

Ellenfeled látszólag nyugodt, nyakán az erek mégis úgy pattognak, mintha valami rángatni őket. Izmai dagadnak minden mozgásának hatására, és valóban amint közeledik lehet csak látni, mekkora szekrénnyel van dolgod.
Az általad elindított bumeráng suhan a férfi lábai felé, és a terved sikerül is, viszont nem várt következménnyel. Pöröly valóban rálép az elindított fegyverre, de nem hogy kivinné őt az egyensúlyából, hatalmas reccsenéssel adja meg magát a nagydarab férfi súlya alatt, mikor az beletapossa a gyorsan száguldó bumerángot a földbe.
Válaszként csak egy gúnyos vigyort enged el feléd, a cowboy kalapos fickó ellenben hangosan kinevet téged.
- Pöröllyel nem végezhetsz egy egyszerű bumeránggal. - Mondta neked a nem kívánt instrukciót, amolyan lehangoló véleményét.
Mivel az első terved nem jött be, így a kis bumerángodat indítod el a feje felé. Jól gondoltad nem valami gyors, a nagy erőhöz reflexek nem társultak, csupán kezét tudja a feje elé tenni, de az is épp elég, hogy bumerángod lepattanjon róla.
Ekkor nekirontasz. Kellett neki idő, mire felfogta mi történik, így lelépett a bumerángodról, és feléd rúgta azt. Nem hitte volna, hogy el is talál a meghajlott fegyverrel, de sikeresen megakasztotta a támadásod, ettől eltekintve még szabad az út, de a meglepetés ereje eltűnt.
- Segíthetek? - Kérdezte tőled az idegen megmentő.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Jan. 25, 2012 8:50 am

Sírásra görbül a szám, hát ennyit jelentett neki az én drágám. Egyetlen egy lépéssel teljesen tönkretette. Még szerencse, hogy az üzemanyag nem kezd el belőle szivárogni. Nem lenne túl jó, ha egy hanyagul eldobott csikk miatt begyulladna a kerozin. Hát nem kis munka lesz kikalapálni belőle azt a lábnyomot, de most nem szabad ilyennekkel foglalkoznom. A férfi nem csak átlagos, biztos valamilyen szuperképességgel rendelkezik. Első ránézése sokkal erősebb, mint az átlag ember, ezzel pedig ellenállóság is jár, az már csak szériatartozék, hogy lassú a gondolkodása. Na ezt fogom ellene használni.
- Köszönöm a felajánlást megoldom egyedül is. Olyan férfit még nem hordott hátán a föld, amelyikből egy nő ne tudott volna bolondot csinálni. - És vigyorgok mint a tejbetök, kedves "szövetségesemre". Gyorsan felmére ma terepet, és megpillantom Lélekrablót utolsóelőtti akciómból kifolyólag a földön mögöttem. Egy csettintéssel nyugtázom lehetne egy távirányítót is beleszerelni, akkor ilyen helyzetekben nem kellene mindig érte rohanni. Na de hát ez van, ezzel kell beérni. Lassan hátrálok, és a maradék vendégre is félszemmel figyelve, azért megpróbálom újra magaménak tudni Lélekrablót. Ha minden gond nélkül sikerül, akkor felkészülök a következő támadásra. Ha közben megrohanna, akkor elvetődök az útjából, és ha van rá esélyem, akkor egy asztalt, vagy széket még az útjába borítok, hátha a nagy rohanásba félrelépésre tudom csábítani.
Lélekrablóval kezeim között, új tervet kovácsolok. A kocsma pultja lesz a célpontom, nekifutok, még akkor is ha Pörölynek nevezett pont célpontom és közöttem van, maximumra állítom a sebességet, és rövidke kifutópályát, és kis segítséget igénybe véve, megpróbálom az olimpiai csúcsot megdönteni. Elrugaszkodok, és a férfi felett, (ha kell) próbálom elérni a pultot. Szerencsére légi harcra vagyok specializálódva, így ha útközben akarna valamit, akkor bumerángommal tudom kormányozni magamat.
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Jan. 25, 2012 11:26 pm

Szövetségesed elneveti magát huncut, tipikus amazon megjegyzéseden, helyére állít maga előtt egy asztalt, és leül elé. Keresztbe teszi kezeit, és úgy nézi az előadást, kívánságodnak teret engedve.
Az ellenfeled azonban nem tágít védettje elől, olyan masszívan áll a pult előtt, ahol a cowboy kalapos férfi üldögél halálos nyugalommal, hogy szinte megdönthetetlennek látszik a bástya.
Új tervednek próbálsz köralakot adni, ezért elkezded az akciót, de még bumerángod segítségével sem éred el a célod. A kocsma nem egy hatalmas épület, magas mennyezettel, s mivel ellenfeled nyújtózkodás nélkül eléri azt, esélyed sem volt a megkerülésére, sem hosszában, sem magasságában. (Off: Remélem nem is gondoltad komolyan. Smile) Éppen ugrásod pillanatában már szinte érezted a pult közelségét, lábadon kezek szorítását érzed, és a férfi elemi erővel ránt téged vissza, de a lendületet megtartva egy asztalra tessékel téged, ami keserves nyekergéssel adta meg magát, mind a férfi erőkifejtésének, mind a súlyodnak köszönhetően. Lélekrabló pár méterre csúszik tőled, pont "szövetségesed" lába elé.
Csontod nem tört ugyan, de fájlalod a bal vállad, valószínűleg zúzódás, de ez neked semmi, komolyabb sebekből is kigyógyultál már. A frontális támadás nem sikerült, megkerülni sem bírtad ellenfeled. Valami mást kel kitalálnod. Eközben a férfi nem támad meg, pedig kiszolgáltatott helyzetbe kerültél, ugyanazzal a mentalitással áll a pult előtt, mint ahogy eddig is tette.
- Ez fájhatott hölgyem. - Jegyezte meg a nyugodtan üldögélő férfi, miközben az általad kikérdezni kívánt fickó nagyokat kacagott.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Jan. 26, 2012 10:10 am

A méreg elönti a kobakomat. Hát ilyen nincs eddig kettőből kettőt ő vitt, de nem fog ez így menni mindig. A kocsma egy nagy kupi, de hát kell egy kis nyugalom. Ha nem támad hát kiprovokáljuk. A legközelebbi asztal felállítom, egy széket mellé rakok és leülök rá. Szembefordulok az óriással, és csak mosolygok rá. Egy tisztának tűnő pohárba öntök egy kis fájdalomcsillapítót, és felhajtom. Az üveget a kezembe forgatva jön az ötlet. Hát ha már a közelharc nem vezetett sikerhez, akkor jöhet a távolsági. Persze ha nem hagy időt a szusszanára, akkor mint a villám mozgok, és próbálom kikerülni az össze támadását. Majd pedig a megfelelő pillanatban megpróbálok visszatámadni a gyengepontjaira.
- Remélem szomjas vagy nagyfiú, adok egy keveset inni. - Ha nem támad, akkor a kezemben lévő szeszes üveget hozzávágom, majd keresek egy kövektezőt, és azzal is ugyanezt teszem, és így tovább, míg meg nem monzdul, vagy el nem fogyik az asztalokról/padlóról az összes üveg, pohár, és minden amit könnyen lehet dobni. Végül pedig, ha még támad, vagy ha nem akkor is felkapom a bumerángjaimat, és védekezőleg magam elé tartom őket. A testemet védem vele, és ha szorult lenne a helyzet, akkor a hajtóművekkel próbálom elkerülni a csapásokat. Természetesen ha nem hagyja annyiban a hajigálást, akkor azonnal védekezek, és megpróbálom elkerülni csapásait.
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Jan. 26, 2012 10:17 pm

A férfi olyan bután néz rád, mintha csak most született volna, vagy nem érti szándékod, esetleg egyszerűen csak hülyének néz.
- Hm...kellemes az este. - Nézett az órájára a férfi, ki eddig segített neked, mire a Cowboy-os pasas felállt székéből, és rád nézett.
- Unom ezt az estét. Hölgyem, uram, köszönöm a szórakozást, de mára elég volt ennyi önökből. - Mondta, majd elindult a hátsó kijárat felé.
- Na azt már nem, nem ezért követtem magát hónapokon keresztül. Válaszolni fog a kérdéseimre. - Pattant fel helyéről az ismeretlen, pisztolyt ragadva a férfi felé. Nem várt fordulat, végre egy olyan pillanat, mikor nem te vagy a főszerepben, bár ez egy lánynál nem elfogadható.
- Pöröly kapd el. Ha végeztél, ne hagyj nyomokat. Csak diszkréten. - Válaszolt a tag fél vállról, majd elindult az ajtó felé.
Ekkor a "szövetségesed" meghúzni készült a ravaszt, de egy felé repülő szék megállította őt. A fegyver tőle pár méterre repül, és végre megtörténik az amire vártál. Megiramodik feléd, bár nem rohammal, csupán lépked, miközben megnyalja szája szélét.
Az általad is figyelt férfi pedig eltűnt az ajtó mögött.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimePént. Feb. 03, 2012 11:50 am

Egy kicsit sem aggódok, megmentőmnek kikiáltott pasi, nem az akinek elsőre hittem. Hát, hogy ennél fegyver legyen? Talán csak nem le akart lőni valakit. Azonnal bevitetném a rendőrségre, ha tudnám, hogy nincs engedélye rá. De amilyen szerencsém szokott lenni, biztos ott tartja a zsebében. Na, de akkor térjünk vissza melákra.
Felragadok két gyufaszálat a földről. Odatartom bumerángom egyik hajtóműjéhez, és megvárom míg begyullad. Látványosan felé tartom Pörölynek, és csak egy eléggé vak, vagy értelmi fogyatékos ember nem venné észre ezt a jelenetet.
- Na figyelj melák! Az a sok alkohol, ami most már beitta magát a ruhádba, és ragacsossá tette a hajadat, eléggé gyúlékony. Na és mit gondolsz miért fogom, én ezt a gyufát a kezembe? Kettőt találhatsz, annyi lehetőség van, hogyan is végződhet ez a kalamajka. – Egyet előrelépek, és csak vigyázva, el ne oltódjon az őrlángom, arcába mutatom. - Most szépen leteszel arról, hogy rám tedd a kezedet, és eltűnsz tíz másodperc alatt. Tudom, ez elég nehéz lenne mindenkinek, de hidd el a másik lehetőség nagyon fájna. – Látom rajta, nem éppen az agytekervényei miatt vette fel a leendő informátorom, de hát nincs ezzel baj, el tudom én magyarázni rendesen. – A másik lehetőség ez a kis lángocska. Ha csak a közelébe is mész olyan fáklyát csinálok belőled, hogy még Hármassarok-ból is látják majd. Akármennyire is keménykötésűnek tűnsz a tűz még neked is ártana, vagy nem, akkor is égés közben beszívod a jó meleg lángokat, és megperzselt belső szervekkel nem jó élni, de ha ott is sebezhetetlen lennél, az oxigén elégne körülötted, és fuldokolva eszméletlenül rogynál a földre mielőtt csak hozzám érhetnél. – Utolsó szavakat már olyan magabiztos vigyorral mondom, mintha ez a kis szösszenet lenne a világ legtermészetesebb mondata. Megvárom mire dönt, ha harcolni akar, akkor állok elébe, és minden ütése rúgása, támadása elől megpróbálok kitérni, és felragadni bumerángjaimat, éltető táncom közben. Ha nem támad, akkor jobb a helyzet. Azonnal felkapom a bumerángokat, beállítom teljes sebességre őket, és kireppenek az ablakon. Nem különösebben érdekel az eszméletlen tag a földön, de majd ha végzek kihívom a mentőket. A többieknek is elkelne egy-két nap kórházi ápolás. Ha sikerül elrepülnöm a tett színhelyéről, akkor magaslati pozíciómat kihasználva, megkeresem az éppen távozó alakot, és követem egy ideig. Lehetőleg észrevétlenül.
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Feb. 06, 2012 10:31 am

Találtál végre egy olyan taktikát, ami használható is, és még elmagyaráznod is sikerül a férfinak, mi történik, ha támad. Az lassú, akadozó mozgással emeli kezeit a megadás szándékaival, majd hátrálni kezd, arra, amerre főnöke hagyta el a kocsmát. Arcán olyan fintor mutatkozik, amit nem a legyőzötteken szoktál látni, nem...ez a bosszú álarca, amit vegyesít némi gúnyos vigyorral. Talán sosem volt még méltó ellenfele, akárhogy is, azzal, hogy elengedted, nyertél magadnak egy nemezist.
Mikor az ablak felé vennéd az irányt, látod, hogy "szövetségesed" nincs a földön. Eltűnt. Egy bőrmaszk jelzi csupán azt, hogy itt járt.

Folytatás: Főutak, utcák, sikátorok, hidak
Vissza az elejére Go down
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimePént. Júl. 20, 2012 8:09 pm

//Magánkaland kezdő reagálás//

Burnley...mikor is voltam itt utoljára? Á, bele se akarok gondolni. Gyermekkorom hosszú, gyatra évei jutnak eszembe, az álmatlan forgolódások, az örökké tartó pasziánsz partik...szörnyű emlékek. Nagyot szippantok a sajnos nagyon is ismerős környék levegőjéből. Levegő? Cigifüst, mindenféle betegség, és őrület terjeng a panelházak között. Kiskoromban sose esett le, de veszélyesen közel van ide Arkham, minden tébolyával ,rosszindulatával, és gonoszságával. Hehe...Arkham. még több emlék. Azok se a legjobbak, sőt...vannak nekem egyáltalán normális, boldog, nosztalgiázásra alkalmas, és ajánlott pillanatom?
Gyorsan megrázom a fejem, és megjegyzem magamban, hogy van még egy indok, miért is kell megtaláljam azt a kocsmát. Az biztos, hogy amint találkoztam azzal a bizonyos férfival (vagy nővel? uh...tényleg nem tudok róla semmit) lenyomok pár felest csak a felejtés, és a jókedv kedvéért. Csak úgy poénból. Miközben befordulok egy baljóslatúan sötét sikátorba, átgondolom még egyszer, utoljára, mit is tudok erről a titokzatos figuráról, aki olyan segítőkész volt az elmúlt napokban.
Már hetek óta terjesztem az alvilágban, hogy szeretnék felcsapni a dilis bohóc bandájába. Sehogy se lehet megtalálni a rohadékot, ami mondjuk pozitív dologként is felfogható, de amíg nem tartozok a csapatjába, addig csupán idegesít, meg egy kicsit megfélemlít. Jó pár barátomnak, régi kollégámnak, meg egy-két nem-olyan-tejhatalmú-bandavezérnek is, akiktől nem tartok, vagy csak minimálisan. Főleg a szabadúszó bérgyilkosoknak érdemes regélni ilyenkor, ők azok, akik tapasztalataim szerint 10 dolcsiért a saját anyjuk belső szerveit is eladják az ukrán maffiának. Általában már meg is tették. Ahogy én látom, ezek a fickók naponta cserélnek munkaadót, és ki tudja, ha szerencsém volt, pont az egyikük Jokeréknél is megfordult. Vagy nem. Csupán annyi biztos, hogy két nappal ezelőtt kaptam egy rejtélyes e-mailt, cím, feladó, nagyjából semmi nélkül (még az e-mail cím is baromság volt, amikről küldték) hogy nem lenne-e kedvem elugrani másnap egy ékszerüzletbe...a többit már ki lehet találni. Elloptam egy nyakéket, érhetett vagy 500 dollárt, majdnem el is kaptak érte, de érdekes módon a következő parancs, amit szintén e-mailen kaptam meg, mi volt? DOBJAM A FINGER FOLYÓBA! Mi a franc? Sokáig gondolkoztam rajta, és komolyan szöget ütött a fejemben, hogy lehet, csak valaki szívat, de hát...megtettem. Percekkel később (!) kaptam az e-mailt, hogy jöjjek el ebbe a kocsmába pontosan ma, este kilencre legyek ott. Rossz előérzetem van az egésszel kapcsolatban, de hát...
Meg is van. Megállok a kocsmaajtó előtt, és mély levegőt veszek. Nagyon remélem, hogy most tényleg a bohóc küldötte fog engem várni odabent. Vagy maga a bohóc. Na jó, maradjunk földhözragadtabbak, az a biztosabb. Nem vagyok fontos ember, de már megfordultam pár helyen, és őszintén remélem, a Joker mellett lesz rá lehetőségem, hogy feljebb kapaszkodjak a ranglétrán. Bármi áron. Megigazítom az ingemet, még egyszer végigsimítom a pisztolyomat, ami egy tokban lapul, rejtve a kabátom alatt, bekészítve, elvégre jobb félni, min megijedni...
És belépek a kocsmába.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeVas. Júl. 22, 2012 8:50 pm

Kinyitod a kocsma ajtaját s érzed ahogy gyomrod felfordul, elfog az émelygés. Elméddel körhintásat játszik a világ, ahogy kicsit megszédülsz. Eddig soha nem csapott meg téged ennyire a füst és az alkohol szaga, mint most. Enyhén megforgatja gyomrod, tényleg nagyon rég járhattál már itt, vagy elfelejtetted milyen hatással is van ez a hely azokra, akik nem túl gyakran fordulnak meg erre, vagy talán túl sok minden változott itt azóta, amióta benn jártál. A füstöt késsel lehetett volna vágni, de akkor se biztos hogy átvágnád magad bűzös dzsungelén. Ahogy belépsz, minden szem úgy szegeződik rád, mintha maga Batman lennél, aki szétcsapni jött köztük. Méregetnek téged, figyelnek, olykor összesúgva mocorog egy-két alak, láthatod ahogy kezükkel az asztal alatt matatnak, csak feltételezheted, hogy kibiztosították fegyvereiket.
Bent nem voltak telezsúfolva az asztalok, de azt se lehet mondani hogy kevesen voltak. Egy nagyobb asztalnál két ember épp az erejét méregette szkanderozásban, a körülöttük állók hol az egyiket, hol a másikat biztatták. Tőlük nem messze egy másik asztal zsúfoltig volt, nem láthattad hogy mit csinálnak ott, sok ember állt körülötte s hátukkal tökéletes takarták az egész műsort. Kellemetlen zene játszik a sarokban álló zenedobozból, néhány részeg alak énekel is rá, ami úgy látszik senkit nem zavar. Még.
A pult mögött egy fiatal hölgy ácsorog, haja dúsan göndör, tűzvörösen omlik vállára. Smarag zöld szemeivel rád pillant, elég nagy keblekkel rendelkezik és a ruha is csak annyit takar amennyit kell. Egy poharat törölget, közben egész végig téged néz sunyi vigyorral.
Vissza az elejére Go down
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Júl. 23, 2012 10:18 am

Amint belépek a kocsma belső terébe, a gyomromba beköltözik az az érzés, amit kiskoromban jó párszor éreztem ebben a kerületben. Talán a levegő magas alkoholtartalmától, talán attól, hogy az állandó stressz miatt nem eszek rendszeresen, de kissé megszédülök, így kénytelen vagyok belekapaszkodni az ajtó kilincsbe. Füst teríti be az egész helyet, így a tájékozódás is kissé nehezül. Főleg, amint meglátom , hogy minden rosszindulatú, minimum-hét-év-fegyházas arc felém fordul, és bizalmatlanul elkezd méregetni. Hát ennyire nem komálják az idegeneket? Oké, mondjuk a városnak ezen a részén...hát nem hibáztatom őket.
Nem törődve a hirtelen kapott hírnévvel, körülnézek az ivóban, egy feltűnő karaktert keresve, vagy valami táblát...vagy bármit. Sajna a szokásos, átlag söpredékeken kívül nem látok senkit, így hát kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy vagy túl korán jöttem, vagy itt valami átverés van. Végül is megakad a szemem a csinos pultos lányon, és mivel jobb ötletem úgy sincs, a tekintetek kereszttüzében elballagok a pultig, leülök egy bárszékre, és megkérdezem a csajt:
- Üdv, esetleg nem keresett valaki engem? Vagy nem hagytak valami üzenetet? Fontos lenne. - mosolygok a lányra, majd eszembe jut, hogy így nem fogok sokra menni, tehát még hozzáteszem: - Ja, és egy sört kérek. - Ezek után, ha csak a csaj nem mondott valami fontos infót, megfordulok, és megpróbálom biztos távolságból felkutatni, mi is történhet annál az asztalnál, amit olyan sokan elállnak.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Júl. 25, 2012 7:25 pm

Szemeiddel feltűnő személyt keresel és bizony be kell látnod, kinézetével itt mindenki feltűnőnek számít. Mindenkinek rosszul áll a szeme, bár nem szó szerint, de mint te magad, ők is bűnözők. Drog dílerek, maffia vagy valamilyen más szervezet tagja. Bárhogy próbálsz valakit kiszúrni, aki viselkedésével, vagy legalább kinézetével jelezze neked, hogy bizony ő az általad keresett Joker bandába tartozik. Piti bűnözők, szinte jelenléktelen, kezdő bandatagok, akik nyilván a holnapot se élik meg.
Leülsz a bárszékre, mely megnyikordul, nem azért mert nehéz lennél, sokkal inkább azért, mert rozoga és szikszalag tartja egyben az egyik lábát. Apró törmelékek hiányoznak belőle, ebből ítélheted, olykor verekedésben nagy szeretettel használták. A bárpult sem jobb. Olyan piszok van rajta, ami már soha többé nem jön le, de a pultos hölgy próbálja tisztán tartani. Kedélyesen rád mosolyog mikor megszólalsz, pillácskáit megrebegteti, arcán látod, mintha nem igazán fogná fel mit akarsz tőle. A pultra támaszkodik, kicsit lehajolva, mély kivágású ruhája felfedi dekoltázsát.
- Üzenetet? - kérdezte meg és felemelte szemöldökét, mint aki nem tudja miről beszélsz, de sunyi mosolya arról árulkodik, nagyon is jól tudja mit akarsz tőle, de valamit akarni fog cserébe. Megadod a rendelést, amit a lány ki is ad neked. Lehet csak azért kaptál nagyon tiszta pohárba sört, mert szimpatikus vagy neki, de az is lehet hogy nem.
Ismét az kocsmát pásztázod, az asztal körül az emberek feszülten ácsorognak, mígnem az egyik megunja és otthagyja őket, látod hogy heves kártyajátékba van elmerülve az egész csipet-csapat. Elkapod egy férfi tekintetét, aki már annyira részeg hogy szemei is keresztbe állnak, minden pislogáskor szemei hosszabb és hosszabb ideig maradnak csukva. Méreget téged, már ülve is dülöngél.
- Megtisztel hogy ilyen személy mint maga benézett hozzánk. Nem mindenkinek sikerül megszökni Arkhamból - mondja a nő mézédes hangján. Nyilván a hírnevednek köszönheted a tiszta sörös poharat és a nő kedvesebb viselkedését. Méreget téged smaragd zöld szemeivel, melyek szinte lelkedbe hatolnak.
Vissza az elejére Go down
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 28, 2012 10:17 pm

Érzelemmentesen elmosolyodok a bókra, továbbra is keresve valakit a tömegben. Már sikerült szemkontaktust létesíteni egy alkohol által jelentősen kedvmódosított állapotban levő férfi egyeddel, és őszintén remélem, nem vele kéne találkoznom. Még egyszer körbenézek a helyiségben, majd visszafordulok a nő felé, és belekortyolok a sörbe.
Érdekes módon a korsó tiszta, az ital se rossz - egy vén fószer szavait idézve minden relatív, de hé, tényleg nem rossz - és még a nő is tudja ki vagyok. Kérdés csak az, honnan. Kétlem, hogy ekkora hírnevem lenne, habár ha valami nem e világi csoda folytán kiderülne, hogy mégis, hát én leszek az utolsó ember, aki emiatt sajnálkozna.
- Igen, és az a kevés, akik ezt megtették, általában megpróbálják titokban tartani. - mosolygok, mintha már én is ott tartanék lelki állapotomat tekintve, mint a fickó, akivel az előbb szemeztem. - És tudja mit? Van egy olyan sejtésem, hogy nem is vagyok olyan ismeretlen maga számára. Mit szólna hozzá, ha még egyszer, ezúttal komolyabban elgondolkozna az előző kérdésemen? - kérdem nyájasan, miközben átcsúsztatok egy tízest a bárpulton. Oké, hát mit mondhatnék, le vagyok égve. A nő most vagy kiröhög, vagy csak szimplán faképnél hagy, de mindkét esetben ott van nálam a pisztolyom, ami azért lehet, hogy felér egy-két észérvvel. Vagy nem? Eh, egy ilyen kocsmában sose lehet tudni, milyen fából faragták a személyzetet. Jellemző.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeKedd Júl. 31, 2012 10:14 pm

A részeg emberre kezded érezni inkább hiba volt ránézni. Kicsit fészkelődik helyén, téged figyel, olykor morog magának valamit az orra alatt, bár hogy mit azt te már nem érted és még csak sejtésed sem lehet. Két kezével megpróbál megtámaszkodni az asztalba, emeli testét, de hamar vissza is esik. Csak nem úgy döntött hogy veled akar társalogni? Nem lehetsz ebben biztos, de tény hogy mindig téged figyel szúró tekintettel. Mint aki nem tudja eldönteni, ismer e téged vagy sem. Az alkohol szaga és a cigi füstje kezdi lassan csípni a szemedet, elvégre hosszabb ideje már annak, hogy elszoktál ettől, már ha az ilyesmire rá lehet valaha szokni.
- Itt sokan megfordulnak uram - válaszolja neked miközben szemeidbe néz mélyen és ujjai mohón, mégis feltűnés mentesen csapnak le a pénzre, amivel meg akarod venni az információkat. Arcán egy sunyi mosoly, majd szemeivel a veled szemező emberre bök.
- Billy sokat lát és sokat hall. Talán pont azért van mindig ilyen állapotban. Tény hogy kevesen vannak akiknek sikerül kijutni arról a biztos nagyon borzasztó helyről, de maga után ezt már többen meg is kísérelték. Volt akiknek sikerült, volt akiknek nem. Ha jól halottam egy kislánynak, akit az egyik legsúlyosabb szinten őriztek, na neki elvileg sikerült. Billy felesküdött rá, hogy látta a lányt, ahogy lángba borult a teste és túlélte - felnevetett egy kicsit - szegény Billy már szétitta a maradék eszét is - fejezi be, majd hátat fordít neked és felteszi a tisztának nem mondható poharakat a polcra. Visszafordul és hosszan méreget.
- Akiknek sikerült és nem olyan épp eszűek mint maga, azokra már lecsaptak a bandák. Nehéz megmondani melyikek - vonja meg a vállát.
Vissza az elejére Go down
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Aug. 02, 2012 1:54 pm

Billy...Billy? Ugye nem arra a részeg csókára gondol? Eh, éreztem én, hogy lesznek még itt komplikációk. A pultos megemlít még egy lányt is, aki nemrég szökött meg, méghozzá Arkham egyik legsúlyosabb szintjéről. Érdeklődve hallgatom, és kezdem érezni, jó nyomon lehetek. Ami meg Billyt illeti, kétlem, hogy olyan őrült lenne. Inkább csak az a fajta ember, aki tényleg elitta az eszét, de az, ami még ott lötyög a koponyájában, azért még hasznos információ. Legalábbis remélem.
A nő utolsó kijelentésére érdeklődve fordulok felé, majd csalódottan húzom el a számat, amint rájövök, hogy vagy fogalma sincs, miről beszél, vagy még több pénz kell neki, ez esetben viszont rám ne számítson. Gyorsan felhajtom a sörömet, megköszönöm az "útbaigazítást", majd felállok. Nagy levegő, gondolatokat összeszed, megfordul, elindul. Billyt veszem célba, fejemben gyorsan átgondolom, hogy pontosan milyen kérdéseket kéne feltenni. Az is eszembe jut, hogy veszek neki egy italt, csak úgy a barátság jeleként, aztán abba is belegondolok, hogy már így is négyet lát belőlem. Inkább vállalom annak a kockázatát, hogy ki nem állhat.
Letelepszek mellé egy székre, ha engedi, ha nem, majd tüzetesen tanulmányozom a férfit. Ezután mosolyogva kezet nyújtok neki:
- Üdv, a nevem Eric. Maga Billy, jól sejtem?
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Aug. 06, 2012 4:21 pm

Mikor gyorsan felhajtottad a sörödet és felálltál, érezted a lábaidban azt a kis bizonytalanságot, amitől meginogtál. Lehet más nem vette észre, de te úgy érezted, hogy kicsúszik alólad a föld is, ha nem kapaszkodsz meg valamibe, de az is lehet hogy csak az agyad túlreagálta az egészet. Nagy levegőt veszel, aminek köszönhetően kezd kitisztulni a fejed ugyan olyan gyorsan mint amilyen gyorsan a sör elvette az érzéket lábaidból a szilárd talaj iránt. Elindulsz Billy felé, akinek feje hangosan koppant az asztalban, kezeivel átkarolta, nem lehetsz biztos abban, hogy csak a feje nehéz ennyire, vagy elaludt a sok alkohol hatására. Kopasz fején barnás foltok virítanak, és az a maréknyinak se mondható ősz haja pont annyira zsíros, mintha leöntötték volna zsiradékkal az egész fejét. Senki fia nem gondolná róla, hogy talán értékes információkkal rendelkezik. Még te is ahogy ilyen állapotban látod őt, egyre jobban kételkedsz benne. Odaérsz hozzá s az alkohol szaga jobban megcsapja orrodat mint valaha. Billyn egy szakadt, büdös hosszú kabát van, inge tele van maszatos foltokkal. Mikor megszólítod, zavarodottan emeli fel fejét.
- Mi... mivan... má' fizettem eh! - förmed rád. Hosszabb idegi próbál arcodra fókuszálni, de csak nem sikerül neki.
- Öh, te nem az a csinos kislány vagy a pult mögül. Mit akarsz? Haggyá' békin má'. Oszt mi van ha Billy vagyok?! Nem tartozok neked! Haggyá' békin vagy meglátod! - kezével igyekszik elhessegetni téged, szemei vörösek, arcán rengeteg ránc, amit véraláfutások és egyéb beazonosíthatalan foltok díszítik. A kéznyújtásodra egyáltalán nem reagál, mintha észre se vette volna.
Vissza az elejére Go down
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeKedd Aug. 14, 2012 9:36 pm

Felállok a pulttól, és egy pillanatra olyan szinten meginogok, hogy komolyan megrémülök, vajon mi történhetett. Egy kicsit meg is állok, és egy helyben bámulok hülyén a földre, majd észbe kapok, és gyorsan megindulok eredeti célpontom felé. Közben azon gondolkozok, hátha volt valami a sörömben, de most már úgyis késő, tehát az ötlettel inkább nem foglalkozok: ha igaz, akkor már késő aggódni, ha nem, akkor meg mégis kit érdekel.
Leülök Billy felé, aki így közelebbről megtekintve aligha egy alvilági nagyúr. Hallva a hangját, és a "mondanivalóját", abban is elkezdek kételkedni, hogy kettőnél kevesebbet lát belőlem. Egy darabig csupán nézem, és azt fontolgatom, inkább megyek vissza futólépésben a pulthoz, de végül meggondolom magam.
- Oké...nem pincér vagyok, nem azért jöttem, hogy elvegyem a pénzét. - már ha még van egyáltalán nálad...teszem hozzá magamban. Megköszörülöm a torkomat, és a tekintetemet az öregre szegezve komoly dilemmába süllyedek. Jó fickónál próbálkozok? Mi van, ha Billy tényleg csak az, aminek látszik: egy öreg, részeg, szerencsétlen fazon, akit letámadott egy kétségbeesett kezdő gazfickó pszichopata? Kezd rossz érzésem lenni ezzel kapcsolatban, de egyelőre még próbálkozok Billynél.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimePént. Aug. 24, 2012 2:23 pm

Billy felemeli a fejét, ahogy te mégis határozottan ott állsz előtte és figyeled őt. Eléggé kétséges, hogy egyáltalán megértette e amit mondasz neki. Nem teljesen biztos, hogy jó embernél jársz, de az sem teljesen biztos, hogy pont jó időben fogtad őt ki. Eléggé kérdéses, hogy van e egyáltalán olyan pillanat nála, amikor józan...
Vörös szemei kicsit összehúzódnak, gyanakvó tekintettel méreget téged. Lehet tényleg igazad van, hogy kettőnél kevesebbet nem is lát belőled, mégis sugároz belőle az a fajta értelem, amit nem nézne ki belőle az ember. Talán pont ez a titka az egésznek, ezt te nem tudhatod. Valamit motyog az orra alá, egyáltalán nem érteni hogy mit. Jéghideg tekintetek fúródnak hátadba, áthasítják tested, mint a puskagolyó. Ha körbenézel, láthatod, hogy egy-két ember igen goromba tekintettel figyel téged, mintha attól félnének, hogy Billy elárulja neked, sötét titkaikat.
- Mit akarsz taknyos? - kérdezi jól érezhető mogorvasággal, nem nagyon látszik rajta hogy érdekled őt, de ha már zargatod alkoholista álmából, minél gyorsabban túl akar esni az egészen. Feje össze-vissza imbolyog nyakán, olykor ajkait nyalja meg, hogy még véletlenül se érezzék, hogy nem nedvesek valamitől.
- Ismerlek én téged te, te kis taknyos. Tudom én ám hogy ki vagy - emeli fej nehezen kezét és mutatóujjával integet, mint egy anyuka aki gyerekét szidalmazza. Arcára egy sunyi vigyor húzódik, hangosabban felnevet. Nevetése undorítóan kellemetlen. Mint egy malac akit éppen nyúznak.
Vissza az elejére Go down
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Aug. 29, 2012 5:50 pm

A fickó végre minimális együttműködést tanúsít, vagy legalábbis próbál. Gorombán, ellenségesen szól hozzám, imbolygó fejjel, és remegő testtel, de hát mit vártam. Az már inkább zavar, hogy amikor hátrafordulok, engedve az állandó, visszatérő paranoiámnak, észreveszem, hogy jó pár tagbaszakadt, agyontetovált tag engem figyel semmi jót sem sejtető tekintettel.
Egyre jobb. Még egyszer, miért is vagyok itt? Még mielőtt rendesen átgondolhatnám a kérdést, az öregember undorító nevetése - nevetése? - belehasít az elmémbe. Mintha épp egy ügyeletes, ötven éves tanárnő jutalmazná pokolravaló diákjait a körme és a tábla duettjével. Hogy képes valaki így nevetni? Akarom mondani röhögni. Visítani?
Megrázom a fejem, ezzel próbálom kiűzni a gondolataimból a fickó hangját, habár van egy olyan érzésem, jó helyen kapiskálok. Nem tűnik hülyének, egyszerűen részegnek, és egy apró fény a tekintetében elhiteti velem, hogy igen is értelmes emberről van szó. Ezt az utolsó mondata is megerősíti. A sunyi vigyor az arcán, és a mogorvaság a hangjában könnyen származhat vegytiszta gonoszságból.
Nem törődve azokkal, akiknek feltűnt az öreg és a köztem lefolyó "párbeszéd", továbbra is a másik arcára összpontosítva ismét megszólalok:
- És ki vagyok?
Vissza az elejére Go down
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimePént. Szept. 07, 2012 12:49 pm

Billy ismét felnevetett undorító hangján, teljesen elmédbe hasít, érzed ahogy betölti és kellemetlen, tompa fájdalmat produkál. Kirúgja neked a széket, ezzel jelezve hogy ülj le hozzá. Ha így teszel vagy sem, ő mindvégig akkor is téged figyel. Fürkészi minden aprócska mozdulatodat, arcizmaid rándulásait beszédednél.
- Nem az a kérdés hogy ki vagy, hanem az hogy mit akarsz. Elvégre azért jöttél az öreg Billy-hez, nem? - kérdezte kicsit komoran, és be kell látnod igaza van, az időd fogytában van és nem lehet húzni haszontalan fecsegéssel, még nem tudod hogy mit tartogat számodra. Billy felemeli kezét és ujját megpörgeti a levegőben, ha követed tekintetét észreveszed hogy erre a mozdulatra a pultoshölgy elmosolyodik és kitölt nektek két korsó sört.
- No, akkor mondjad mit akarsz. Nekem sincs időm, és neked sincs. Minél hosszabb ideig itt vagy, annál több ellenséged van - mondja neked kicsit halkabban figyelmeztető hangon - Billyt sokan el akarják tenni láb alól, de Billy annyira hasznos hogy ezt eddig senki nem tette meg. Sokat tudok, ami másoknak hasznos, másoknak kevésbé. Szóval mondjad mit akarsz aztán húzzál el innen minél gyorsabban - befejezte a mondatot, közben ki is hozták nektek a sört, aminek felé Billy első húzásra meg is ivott.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeVas. Szept. 16, 2012 3:05 pm

Az öreg rögtön a tárgyra tér, ami egyrészt bizonyítja, hogy tényleg nem őrült, másrészt emlékeztet arra, hogy nekem is ezt kéne tennem. Most már nem gondolkozok sokáig, elnézve Billy alkoholfogyasztását, kezdek összezavarodni azzal kapcsolatban, az öreg mikor részeg, illetve mi számít nála részegnek.
- Oké, akkor nézzük csak...nemrég kaptam egy e-mailt, miszerint jöjjek ma, ebben az időpontban ebbe a kocsmába. Egy bűnszövetkezetet keresek, aminek a vezetője egy bohóc. - mondom halkan, annyira, hogy ő azért hallja, valamint, hogy leessen neki, miről is beszélek. Joker nevét valahogy sehogy se sikerül kiejteni, a körülöttünk állók, ülők, részegeskedők átható tekintete már így is éppen eléggé bizalmatlan, és ellenséges. Talán túlzottan is.
Idő közben leültem mellette, karjaimat védekezően a mellkasom előtt összefonva. Védekezően? Áh, ezt is valami olcsó, haszontalan könyvben olvastam. Hogy a könyv írója - valami pszichomókus - hogy találta ki ezt a furcsa összefüggést, fene tudja. Ha neki jó így, hát legyen, én bele nem szólok. Hogy pontosan hány óra lehet, fogalmam sincs, de abban biztos vagyok, hogy már rég leszállt az éj, és hacsak a dolgok nem működnek teljesen természetellenesen a városnak ezen a részén, a rossz fiúk is hamarosan előjönnek hülyülni egy kicsit. Meg ölni, meg rabolni. Elvégre én is rossz fiú vagyok.

Vissza az elejére Go down
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Szept. 17, 2012 10:54 am

Mikor elmondod hogy miért is vagy itt, Billy mintha egy hatalmas pofont kapott volna az élettől, arca azonnal kiderült, szemei kitisztultak. Komoly tekintetet szegezett rád, megfontolóan kiegyenesedett a széken és téged nézett. Láttad szemeimben ahogy azokból elillant a részegség, megannyi gondolat zakatolt bennük. Ujjaival izgatottan, vagy csak az elgondolkodás miatt malmozott, majd közelebb hajolt hozzád.
- Miért nem ezzel kezdted édes fiam? Itt húzod magadnak az időt a hülyeséggel, hogy elmondjam ki vagy. Mindig ki kell bökni a lényeget. A bohóc se szereti ha táncolnak a szöveg körül. Csak tudod, semmilyen nagyobb kutya nem mutatja meg azonnal magát. El kell nyerned Billy bizalmát, és utána Billy elvisz téged hozzá. Feladatot kaptam a főnöktől, amit most rád sózok. Ha teljesíted, beveszünk a csapatba. Nem rögtönk Joker keze alatt fogsz dolgozni, hanem az én kezem alatt. De az olyan lesz mintha neki dolgoznál. Ha elég ügyes leszel, majd szép lassan feldolgozhatod magad. Kitudja, egyszer lehet Joker jobb keze leszel. Bár az nem egy életbiztosítás... - nevet fel egy kicsit, nyilván ez valamilyen humor akart lenni az utolsó mondata amin neked is nevetned kéne.
- Ha elfogadod a munkát, akkor vedd úgy hogy közénk tartozol. Mármint... természetesen csak ha teljesíted. Mit szólsz hozzá? - kérdezi és emeli a korsó sört hogy koccintson veled az alkura. Ha így teszel, felhörpinti a maradékot, majd egy nagyobb borítékot vesz elő és feléd tolja. Nem vastag, olyan mintha semmi se lenne benne első ránézésre.
- Ebben megvan minden szükséges információ. És most eredj a dolgodra mert ha még itt maradsz Billy-vel akkor bizony rosszul jársz - int téged az óvatosságra, és te is láthatod hogy egyre feszültebb a helyzet a kocsmában, néhány nagyobb darab személy már egymással dulakodik, ha nem iszkolsz el, talán belőled is célpont lesz.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Szept. 22, 2012 10:05 am

Végre meglátszik a változás az öreg viselkedésén, mintha egy csapásra kicserélték volna. Máris megered a nyelve, és pár másodperc alatt olyan dolgokat mondd, amikkel máris eléri, hogy jobban tiszteljem, és sokkal jobban féljek tőle. Úgy néz ki, az öregnek tényleg van valamiféle hatalma, vagy mi. Amikor érdes, fülsértő hangján felnevet, én is nevetek vele együtt, csak úgy a poén kedvéért, meg ahogy megtanultam az életben, kis seggnyalás mindig jól jön.
Végül bólintok, és koccintunk egyet, majd átad egy borítékot. Nem valami vastag, tartalmával kapcsolatban először komoly aggályaim támadnak, de aztán rájövök, hogy ha csak egy darab papír van benne utasításokkal, akkor mégis miért kéne nagynak lennie. Gyorsan zsebre vágom a borítékot, duplán megbizonyosodva arról, hogy még véletlenül se fog kiesni séta közben, majd felállok, és körbenézek a kocsmában.
Az emberek arckifejezéseiről már végleg eltűnt minden empátia, boldogság, vagy bármilyen pozitív érzelem. Helyüket átvette a pusztítás, és a gyűlölet kissé - idióta módon - tetszetős kinézete. Ha már Billy végleg nem akar semmi mást mondani, búcsőt intek neki, majd maradék sörömet neki adva elindulok a kijárat felé. Ha nem ütközök akadályba, kinyitom az ajtót, és kilépve a sötétbe jó hangosan becsapom magam mögött az ajtót.
Ezután pár utcával arrébb somfordálok, keresve magamnak egy alkalmas helyet. Lehetőleg egy kihalt sikátor, vagy egy elnéptelenedett buszmegálló jó lenne, a közelben egy fényes utcalámpával. Ha találok valami ilyesmi helyet, nekitámaszkodok a lámpának, és előveszem a borítékot, és az izgatottságtól kissé remegő kézzel kibontom.
Vissza az elejére Go down
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Szept. 24, 2012 12:16 pm

Ahogy kimész a kocsmából, csak néhány macska kellemetlen nyávogása és az utca bűze fogad téged. Hajléktalanok mocska, de ha csak azoké... Az egész város bűzlik a gonoszságtól, bár neked mégis mintha illat lenne. Érzed a levegőben, hogy lassan valami közeledni fog. Lehet csak te érzed így most, ahogy kezedben a borítékot fogod, de sosem lehet tudni ebben a városban. Fontosnak érzed magad, mint egy igazi nevezetes, fontos személy, aki titkos szövetségekben és alvilági üzletekben vesz részt.
Hideg van kint, elvégre közeleg az ősz. Érzed ahogy nedves a levegő, majd egy-két tócsa megerősíti, hogy amíg te bent voltál a kocsmában, addig idekint eleredt az eső, hogy egy kicsit átmossa a várost a sok szeméttől. Nem mintha annyira segítene... Az utcán haladva nem találkozol senkivel, elvégre késő éjszaka van, ilyenkor az emberek nem merészkednek ki az utcára, és ha mégis, akkor bizony nagyon jól el tudnak bújni szemed elől.
Találsz egy magányos buszmegállót, ahol egy utcai lámpa világít. Itt kényelmesen elő tudod venni a borítékot, majd kinyitva azt egy papírt találsz benne, méghozzá ezzel a tartalommal:
"Joker embereket gyűjt maga köré hogy sikeresen végbe vigye a tervét. Keress fel minél több személyt. Joker örülne ha ugyan olyan dilisek lennének mint ő, így javaslom hogy első sorban Arkhami szökevényeket keríts neki. Két hetet kapsz. "
Semmi aláírás, semmilyen kézírás. Gépen írták a szöveget, így fogalmad sincs, hogy ki adhatta ezt oda Billy-nek.
Ahogy olvasod a papírt, nehéz léptek zaja üti meg füled. Amikor felnézel, néhány nagydarab fickót látsz az utcán feléd jönni. Mogorván beszélgetnek egymást közt, de hogy mit nem érted, egyrészt mert még messzebb vannak, másrészt orruk alá morognak egymásnak. Nem látod őket annyira hogy felismerd mennyien vannak vagy az arcukat, láttad e őket már valamikor vagy csak egyszerű idegenek akik épp arra mennek.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Burnley-i Búvóhely kocsma   Burnley-i Búvóhely kocsma - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Burnley-i Búvóhely kocsma
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Játéktér :: Gotham város és környéke :: Burnley-
Ugrás: