DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Gothami Egyetem I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Gothami Egyetem I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Gothami Egyetem I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Gothami Egyetem I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Gothami Egyetem I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Gothami Egyetem I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Gothami Egyetem I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Gothami Egyetem I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Gothami Egyetem

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Aug. 03, 2011 11:13 am

Gothami Egyetem Uni

Gotham egyeteme. Az állam egyik legjobb egyeteme, ahol szinte mindent lehet tanulni. Igaz bejutni sem könnyű.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Aug. 03, 2011 11:19 am

// Maverick magánkalandja.//

Még egy szép nap civilben, legalábbis eddig egész szép. Épp a büntető jog professzorod óráján ülsz és szívod magadba a tudást. Már csak pár perc van hátra, de ezek a fránya percek telnek a leglassabban. De végre csöngettek. Itt a szünet ideje, a diákok özönlenek ki a tantermek ajtajain. A tömeg zaja már megszokott a számodra, de hirtelen valami megtöri. Egy lány sikolt fel, nem messze tőled. Sokan odagyűlnek a lány köré, te se maradhatsz ki a dologból és odamész. Mikor közelebb érsz megpillantod az idős férfi véres holttestét a földön, elvágták a torkát. Ennyit a nyugis hétköznapokról.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Aug. 03, 2011 11:36 am

Ez azért elég durva! Gyilkosság a Gothami Egyetem folyosóján, ráadásul fényes nappal! Megpróbálom az egyre növekvő diáktömegen keresztül közelebb verekedni magam, hogy megtudjam, hogy ki is volt az áldozat. Nyilvánvalóan egy professzor lehet, de nem ismerem fel. Szinte biztos vagyok benne,, hogy még nem voltam egy óráján sem, bár elég sok előadást aludtam már át egy átjárőrözött éjszaka után.
Mindenképp ki fogom deríteni, hogy ki volt a gyilkos. Nem azért vagyok álruhás igazságosztó, hogy az orrom előtt csak úgy meg lehessen gyilkolni valakit! Egy kicsit úgy érzem, az én hibám is, hogy ez megtörténhetett. Itt voltam a szomszéd teremben, és semmit sem tudtam tenni. Azonban hogy megtaláljam a tettest, először az áldozat kilétére kell fényt derítenem. Egy mellettem álló diákhoz fordulok, és felteszem neki a kérdést:
- Mit tanított a professzor úr?
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Aug. 03, 2011 11:41 am

Egy nagydarab férfi áll melletted, jól öltözött, ápolt külsejű srác. Mikor felteszed neki a kérdést rád néz és végigmér téged.
- Kriminál pszichológiát tanított, azt hiszem Harold van Brukensgrödnek hívják. Többet nem tudok róla. -válaszol a kérdésedre.
Közben a tanárok is odaérnek és kezdik elhessegetni a diákokat. Gyorsan neki kell látnod a kérdezősködésnek, vagy meg kell jegyezned azokat az embereket akikkel beszélni akarsz, különben lőttek a nyomozásodnak.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimePént. Aug. 05, 2011 3:36 pm

Harold von Brunkensgröd, kriminálpszichológia professzor. Jó lesz megjegyezni ezeket az információkat. Azonban ahogy ezt megtudtam, a többi tanár már kezdi is feloszlatni a tömeget, tehát gyorsan kell cselekednem. Próbálok minél tovább közel maradni a holttesthez, hogy minden fontos körülményt és árulkodó jelet az eszembe tudjak vésni. Amikor már nem tudok a közelben maradni, a tömeget kezdem el figyelni. Bár nem valószínű, hogy a tettes vagy egy bűntársa még a közelben lenne, azért nem árthat gyanús alakokat keresni. Ha végeztem a megfigyeléssel, Flinthouse professzor szobája felé veszem az irányt. Kedvenc római jog tanárom, valamint szuperhősként pártfogóm biztos tud valamit arról, hogy kinek lehet oka arra, hogy megöljön egy idős egyetemi tanárt. Út közben összeszedem a fejemben azokat az egyetemi ismerőseimet, akik tanulnak kriminálpszichológiát, hogy majd őket is kikérdezzem.

// Howard Flinthouse professzorról az előtörténtemben tettem említést, úgyhogy légy szíves olvasd el az ide vonatkozó részt //
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimePént. Aug. 05, 2011 5:05 pm

Sikerül elég sokáig a közelben maradnod és megfigyelned mi történik. A megfigyelés sikerrel is jár, látsz két punkos jellegzetességekkel rendelkező srácot. Az egyik közel hajolva a másikhoz magyarázott valamit, miközben a másik idegesen figyelte a közelükben lévőket, az is látszik, hogy jobb karja, mozog, tehát csinál vele valamit, sajnos azt nem látod, hogy mit. Nemsokára azonban elvesznek a szemed elől és sajnos azt sem látod hova mentek. De legalább meg tudtad jegyezni sötétzöldre festett hajukat és az arcukban lévő piercingeket. A másik gyanús alak akit látsz egy egyszerű diáklány, aki nagyon keres valamit a táskájában, mint ismertetőjel ott van a fekete bőrtáska aminek a csatján egy név áll: Angelina. A megfigyelő időnek vége, itt az ideje elmenned a professzorhoz.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeHétf. Aug. 08, 2011 10:21 am

Több gyanús alakot is láttam, de sajnos egyikhez sem tudok közelebb jutni. Talán sikerül majd őket megtalálnom, miután itt végeztem. A két punkon eléggé csodálkozom, nem hittem volna, hogy ilyen alakok is járnak ide. Ha viszont nem diákok, akkor mit keresnek az épületben? Éjszaka majd megpróbálok a nyomukra akadni a helyi punk szubkultúrában, bár nem hinném, hogy könnyű feladat lesz. Az Angelina nevű lány esetében legalább egy keresztnevet már tudok, ami eléggé megkönnyíti majd a nyomozást.
Amikor eltávolodom a tetthelytől, sietős léptekkel arra az emeletre indulok, ahol Flinthouse professzor szobája van. továbbra is nyitva tartom a szemem, hátha megpillantom a punkokat vagy valaki más gyanús alakot a folyosón.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeCsüt. Aug. 11, 2011 9:48 am

Miközben pártfogódhoz tartasz nem veszel észre semmi gyanúsat. Nyugodtan el jutsz a professzor irodájához, bekopogsz és nemsokára már bent is vagy. Howard ott ül az asztalánál és valamit olvas. Mikor becsukod magad után az ajtót leteszi a papírt amiről a szöveget olvasta, majd rád néz.
- Szerbusz Richard. Miben segíthetek? -egy kis ideig elgondolkozik, majd hozzáteszi. - Ha jól sejtem a gyilkosság miatt vagy itt. Igaz?
A férfi a szemedbe néz és rezzenéstelen arccal figyel téged.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimePént. Aug. 12, 2011 4:20 pm

- Jó napot, Professzor úr!-köszöntöm a tanárt, majd közelebb lépek az asztalhoz. Ha hellyel kínál, leülök, egyébként állva maradok, majd válaszolok a kérdésére:
- Igen, valóban a gyilkosság miatt jöttem. Szeretnék a lehető legtöbbet megtudni Brunkensgröd professzorról, hogy megtalálhassam a gyilkost. Volt ellensége a tanári karban, vagy esetleg az iskolán kívül? Tud bárkiről is, akinek oka lett volna meggyilkolni őt? Esetleg történt valami furcsa dolog körülötte az elmúlt napokban?- miután elsoroltam a kérdéseimet, csöndben a professzorra nézek, és udvariasan várom a választ.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzomb. Aug. 13, 2011 2:14 pm

A professzor hellyel kínál, amit el is fogadsz és leülsz vele szembe. Ezután felteszed a kérdéseid. Dr. Howard rákönyököl az asztalára és elgondolkozik. Végül mikor befejezte az elmélkedést megosztja veled azokat az információkat, amik kielégítik tudásvágyadat:
- Brunkensgröd professzor nagyon régóta tanított itt az egyetemen, ezalatt biztos voltak nézeteltérései más tanárokkal, de ezek sosem hagytak maradandó nyomot, valószínűleg megoldották a problémát. Bár a múlt héten volt egy kisebb összezördülése a professzornak Laura Lupin tanárnővel, alkalmazott pszichológiát tanít a hölgy, egy kiváló szakember, de néha kicsit túl temperamentumos. A vita tárgya valami új pszichológiai kutatás eredménye volt, nem igazán értek a dologhoz, szóval inkább távoztam és nem hallgattam végig a vitát. Nem tudom a végén dűlőre jutottak-e, de ez csak amolyan szakmai vita volt, nem hinném, hogy gyilkosságba végződött. Lássuk csak, más ellenségei voltak-e? Nem igazán tudom Richard. Régóta dolgoztam együtt a professzorral, de csak kollégák voltunk, nem volt közöttünk szorosabb kapcsolat, csak itt az egyetemen találkoztunk, máshol sose futottam össze vele. Furcsa dolgokról se tudok beszámolni, a vitán kívül Lupin professzor asszonnyal. Egyéb kérdésed van fiam?
Howard hátradől és várja, hogy mit felelsz.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeHétf. Aug. 15, 2011 3:28 pm

Nem sikerült sok mindent megtudnom a professzortól, de talán van egy nyom, amin elindulhatok. Ha a tanárnő nem tud információval szolgálni, akkor nem tudom, mi lesz a következő lépésem, de mindenesetre egy próbát megér. A pártfogómhoz fordulok:
- Köszönöm, professzor úr, ennyivel talán el tudok indulni. Ha esetleg meg tudná mondani Lupin tanárnő címét, azzal sokat segítene!
Amint megkapom a címet, elköszönök, majd távozom az irodából. A tanulmányaim mára véget értek. Amíg beesteledik, addig itt maradok az egyetemen, és megkeresem azokat az ismerőseimet, akiket tanított Brunkensgröd professzor. Este azonban- Maverickként-felkeresem a tanárnőt a lakásán.
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeCsüt. Aug. 18, 2011 6:15 pm

//Engedelmeddel én veszem át a további kalandod mesélésének menetét, a szükséges információkat megkaptam, krimit kértél, azt is kapsz. Essünk neki.//


Lupin professzor kicsit aggodalommal teli arccal nyúl az asztalának fiókjában lévő dokumentumokért, amit utána az asztalra tesz pontosan eléd a kért információnál kinyitva. Ha odahajolsz a professzornő adatait vélheted felfedezni rajta, és számodra a legfontosabb információt a címét. Newtown, Borough street 12.
Miután felnézel az "informátorodra", az úgy veszi, hogy ellenőrizted a számodra fontos dolgokat, és szinte fiatalokat megszégyenítő sebességgel teszi vissza fiókjába. Biztosan nem szeretné, ha rányitnának, mikor bizalmas információt oszt meg egy "diákjával".
- Óvatosan ténykedj arra fele, az viszonylag nyugodt környék, zavargásoktól általában mentes. - Magyarázza a férfi, majd távozásodkor egy bólintással tudja le a köszönés mibenlétét.
Az egyetemen nem igen marad időd keresgélni, és szaglászni, mert két lépést is alig teszel, és egy rendőrbe botlasz, aki szemöldökeit felhúzva néz rád.
- Mi a dolgod itt kölyök, már kiürítették az épületet, és már folyik a helyszínelés is. Attól tartok meg kell kérdeznem, hol tartózkodtál a gyilkosság időpontjában, és el kell kérnem a táskádat is ellenőrzésre. - Mondja neked szinte követve a szakzsargont amit a rendőri iskolában betanult, és látszik rajta, hogy nem igen a kedvesebb, büntetéseket mellőző fajtából való. Ekkor mikor már a táskád nyújtaná feléd, ismerős hang üti meg füleidet.
- Hagyja biztos úr, Büntető jogi órán volt, utána pedig az irodámban beszéltük meg a kötelező beadandójáról szóló adatokat. De ha nem hisz nekem biztosítja önt a tanmenet is, vagy esetleg az órát levezénylő kollégám. - Mondta a férfi, mire a rendőr gyanús tekintetettel nézett végig rajtad, majd sóhajtott egyet, és visszaadta a táskádat.
- Ne kószálj itt kölyök, menj haza. Nem akarlak mégegyszer meglátni itt, maga pedig professzor kérem jöjjön velem kihallgatásra. - Utasította az "informátorodat", mire mindketten elvonultak a helyszínről, persze csak miután megbizonyosodott arról, hogy elhagytad az épületet.
Kinn a parkolóban már csak egyetlen ismerősöddel találkozol aki Brunkensgröd professzor óráin jeleskedett, James Whittecker-rel, a szín jeles tanulóval, igazi kocka, akit a nagyobb, erősebb srácok nap, mint nap szekálnak. Egyszer volt alkalmad megvédeni őt tőlük, így most talán leróhatná a tartozását némi információ kiadásával. Ez csak akkor derül ki, ha számon kéred őt.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzomb. Aug. 20, 2011 3:11 pm

Az egyetemről ugyan elzavartak, de mégis csak szerencsém lett: itt van a jó öreg James Whittecker. Talán tőle megtudhatok még néhány részletet. Oda is megyek hozzá, és megszólítom:
- Hello Jim! Hogy vagy mostanában?- Veszem fel a beszélgetés fonalát. Miután leróttuk a kötelező udvariassági köröket, és a bájcsevegéssel is végeztünk, rátérek a lényeges kérdésre:
- Megdöbbentő, ami Brunkensgröd professzorral történt! Te jártál az óráira, ugye?
Hagyom, hogy elmondja, amit magától is szeretne, majd rákérdezek:
-Láttál valami különöset mostanság vele kapcsolatban?
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeVas. Aug. 21, 2011 5:15 pm

A fiú már éppen biciklijére szállna fel, mikor leszólítod. A kis egyszerű bringájával fordult volna rá az épület előtt elnyúló bicikli útra, s szavaid hallatán összerezzent, és már épp azon volt, hogy elkezdjen tekerni, mint a félőrült, mikor szerencsédre hátra pillant. Ekkor vesz egy mély levegőt, körbe néz, és szép lassan visszatolat hozzád.
- Ne haragudj, azt hittem, hogy megint azok a barmok akarnak belém kötni. Sosem hagynak nekem békét. - Sóhajtott egy mélyet, még mindig veszetten körbe-körbe kémlelve a helyszínen, miközben azért figyel a mondandódra.
- Jól vagyok egyébként köszönöm, és veled miújság? - Kérdezett vissza, de mint nem olyan közeli ismerősöd sejtette, hogy ez csak udvarias formalitás, hiszen sosem álltál le magadtól beszélgetésbe elegyedni vele.
- Öhm...hát igen, sajnálatos. - Akadt el egy pillanatra a szava, amikor szóba hoztad a gyilkosságot, s újra körbevezette tekintetét a területen.
- Nem...nem tudok semmiről, miért is tudnék, én csak bejártam az óráira, semmi több. - Mondta, s bár idegesnek tűnt, folyékonyan darálta el neked a már néha úgy tűnő monológot, mintha betanulta volna.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeKedd Aug. 23, 2011 7:34 pm

Az rögtön nyilvánvalóvá vált számomra, hogy a srác tud valamit, de eszében sincs, hogy elárulja. Márpedig valahogy ki kell szednem belőle! Nem szeretném felhánytorgatni neki azt a múltkori esetet, nem akarom, hogy zsarolással vagy valami hasonlóval kelljen célt érnem. Tehát így szólok hozzá:
- Ugyan már, öreg! Te valamit titkolsz előlem. nem azért lettem joghallgató, hogy ne járjak utána annak, ha valami történik az egyetemen. Hidd el, bennem megbízhatsz!- ha nem enyhülne meg, akkor elindulok, de még visszaszólok Jimnek:
- Rendben van! Legalább most már tudom, hogy hogy számíthatok rád, amikor nekem van szükségem segítségre. De amikor legközelebb beléd kötnek, ne reménykedj abban, hogy megint ott leszek!- sosem kötöttem feltételhez azt, hogy mikor védem meg a rászorulókat, úgyhogy kicsit fáj kimondanom ezeket a szavakat, de jelenleg nincs választásom, meg kell oldanom az ügyet!
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Aug. 24, 2011 9:02 pm

A fiú egyre idegesebb lesz, ahogy záporoznak felé a kérdések, és a vád miszerint biztos tud valamit. Verejtékcseppek jelennek meg a homlokán, és folyamatosan pásztázza a környéket.
- Nem tudok semmit, tényleg. - Mondta kétségbeesetten, de miután már a fenyegetés útjára lépsz, nyel egy nagyot, és utánad szól.
- Nem mondhatok semmit, különben megvernek. - Suttogta, remélve, hogy meghallod szavait, majd közelebb megy hozzád biciklijével.
- Ha elmondom, amit tudok, meg is ölhetnek. Nem lehet, értsd meg. - Folytatja kínkeserves vergődését, s bár látod rajta hogy igazat mond, szinte reszket a félelemtől.
Szinte már zavarónak találod a folytonos nézelődését, mikor alig vannak az utcán, a nap is nyugovóban van, már csak az autók hangja zavarja meg az egyetem körüli csendet, meg néhány járókelő beszélgetése.


// Off: Bocsi a kúrta reagért, de nagyon fáradt vagyok. //
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimePént. Aug. 26, 2011 9:57 am

Szóval ez a helyzet: szegény srácot megfenyegették, hogy megölik, ha elárulja amit tud. James Whitteckert, akit annyi bántalmazás ért már, nem lehetett nehéz megijeszteni. Közelebb lépek hozzá, és megkérdezem:
- Kicsodák, Jim? Kik akarnak bántani téged?
Akár kapok választ a kérdésre, akár nem, így folytatom:
- Gyere, most hazamegyünk! Zárkózz be, és mire felkel a Nap, elkapom ezeket a fickókat, ha te is segítesz nekem. Bízz bennem!
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeVas. Aug. 28, 2011 6:07 pm

A fiú még mindig rémülten néz rád, érezheted, hogy itt valami nagyobb dolog van a háttérben, mint valami diákcsíny. Ismét körbenéz, majd közelebb hajol hozzád.
- Johnathan Webb. Mindenki úgy ismeri, hogy Balhés John. Senki nem tudja, hogy miért nem rúgták ki eddig az egyetemről, mert nagyon sok bajba keveredett már. - Suttogja, mire felrémlik neked is ez a becenév. Sokat hallottál már róla, mindig valami rosszban sántikált, és sok verekedéséről ódákat zengtek.
- Tegnap Mr. Brunkensgröd óráján összevesztek, azt mondta neki a Professzor, hogyha nem javít az átlagán elintézi, hogy a következő évtől ne járjon nem hogy ebbe az egyetemre, de máshova sem a városban. Erre John felborigatta az asztalokat, és elég trágár beszédet megengedve magának rohant ki a teremből. Állítólag a professzor még aznap kérvényezte a kirúgását. - Magyarázta a fiú kellő odafigyeléssel persze, hiszen szinte minden második kiejtett szónál körbenézett.
- Annyit tudok még, hogy állítólag az apja jó nevű üzletember, és hogy John-nak bandája is van. Ők vernek el mindennap. - Fejezte be a beszédét mondatának végén szomorúan, elkeseredetten lehajtva fejét. Bizonyára szégyenben érzi magát James a sok megaláztatásért.
- Megvédesz ugye? - Kérdezte szinte reményteli arccal bámulva rád.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeHétf. Aug. 29, 2011 4:24 pm

Kezdek nagyon mérges lenni. Ezek a senkiháziak nem elég, hogy rendszeresen verik szegény srácot, most még halálosan meg is fenyegették. De ennek ma éjjel véget vetek, egyszer és mindenkorra. Összeszedem magam, és barátságosan az út felé kezdem terelgetni Jimet, majd így szólok:
- Gyere, most nincs semmi más dolgod, mint hogy hazamenj. Ha szeretnéd, elkísérlek, nehogy balhé legyen. Közben még két kérdésre válaszolj: először is, hol lakik Balhés John? A másik pedig, van bármi kapcsolata Laura Lupin tanárnővel?
Ha beigazolódik a feltevésem, és a nyomok összeérnek, egy igen nagyszabású összeesküvés lehet a háttérben. Miközben hallgatom a választ, figyelem a környéket, nehogy John emberei esetleg rajtunk üssenek.
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeHétf. Aug. 29, 2011 11:45 pm

A fiú kérdésedre, miszerint elkísérd-e, szerényen, és félelemmel teli arccal bólint, s le is száll biciklijéről, majd körültekintően elindul melletted.
- Nem tudom hol lakik. Még ha tudnám is, úgy kerülném a környéket, mint egér a csapdát. Válaszolt az első kérdésedre, majd a másodikon látszólag kicsit elgondolkozik.
- Sajnos erre sem tudok válaszolni, miért lenne kapcsolata Lupin tanárnővel? Ő is a gyanúsítottad? Tényleg, ha már így kifaggattál, te nyomozol a tanár úr ügyében? Rendőr vagy? - Kérdezte felhúzva a szemöldökét, mikor egy ág reccsenésére leszel figyelmes a hátatok mögött.
- Tényleg haver, válaszolj, miért koslatsz John után? - Kérdezte a magas, izmos alkatú fiatal, kinek arcát felismered az iskola folyosójáról. Akárhányszor látod, mindig a csajoknak mutogatja izmos karját, és azt hiszi ettől döglenek érte a nők. Mellette egy soványabb, bár ugyancsak magas punk gyerek áll, a másik oldalán egy alacsony, tömzsi gyerek szorongatja kezében viperáját (fegyver).
- Csak eljárt a szád Jamie...nem tanultál a múltkori verésből? - Kérdezte vicsorogva a Punk, kezére húzva boxerét. Úgy néz ki, nem akarják, hogy többet meg tudj Balhés Johnról, mint amit már így is tudsz
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Aug. 31, 2011 9:04 am

nem állíthatom, hogy ne számítottam volna erre, de azért nem örülök, hogy bevált az előérzetem. De legalább egyelőre felment az alól, hogy válaszoljak Jim meglehetősen kényelmetlen, bár teljesen jogos kérdésére. Intek védencemnek, hogy maradjon mögöttem, majd kimérten a három támadó felé fordulok. Bár túlerőben vannak, és a fegyvereim sincsenek nálam, mégsem hasonlítható ez a szituáció azokhoz, mibe akkor kerültem, amikor Batmannek dolgoztam, úgyhogy nem ijedek meg. Nincs kedvem lefutni azokat a köröket, hogy "biztos meg tudjuk beszélni", meg hasonlók, ezért így szólok:
- Inkább ti mondjatok meg valamit! Ti mért koslattok utána? Azt hiszitek, bejön a csajoknak, ha valami más talpát nyaljátok? Vagy a gazdag apuci miatt?
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeSzer. Aug. 31, 2011 10:45 am

A fiúnak nem kellett kétszer mondanod, hogy húzódjon hátra, meglepetésedre olyan gyorsan ugrott fel bicajára, és olyan gyorsan húzott el a helyszínről, ahogyan csak a végsebessége bírta. Egyedül maradtál a három nehézfiúval, kik az eseményeket nevetve konstatálták.
- Egy kis plusz kereset mindig jól jön, na meg az élvezet, hogy elverhetjük az ilyen hősködő ficsúrokat mint te. - Nevetett az éllovas fiatal, ki úgy tűnik puszta kézzel fog részt venni a harcban, míg a mellette lévők már feszülten várják fegyvereik használatának pillanatát.
- Azt ajánlom szállj le Johnról, vagy nem úszod meg egy veréssel. - Tette még hozzá, majd látod, ahogy szép lassan mindkét oldalról közeledni kezd a két fegyveres, ezzel körbevéve téged. Úgy tűnik nem bíznak semmit a véletlenre, körbe fognak.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeCsüt. Szept. 01, 2011 4:38 pm

Jim váratlan sebességgel lépett le. Nem ártana szólnom neki, hogy talán pont ezért a viselkedésért nem szállnak le róla. De azért remélem, hogy az utca túloldalán nem vár rá még néhány nehézfiú. Ezek a srácok viszont engem akarnak kicsinálni, úgyhogy összeszedem a figyelmemet. Megpróbálom gyorsan lerendezni ezt az ügyet, aztán a srác után sietek.
- Bocs srácok, de kicsit nehéz a felfogásom! Elmagyaráznátok pontosabban, hogy mire gondoltok?- mondom vigyorogva, és várok, hogy az oldalról támadók közelebb jöjjenek. Amint megfelelő közelségbe érnek, elrugaszkodom, és kirúgok két oldalra. Ha sikerül a tervem, mindkettőt mellkason találom, amitől legalábbis hátra fognak tántorodni. Ha földet értem, egy forgó rúgással a főnöknek tűnő srác fejét célzom meg.
Vissza az elejére Go down
Kétarc

Kétarc


Hozzászólások száma : 803
Join date : 2011. Feb. 22.

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimePént. Szept. 02, 2011 4:29 pm

A két fickó nem szándékozik még támadni, úgy tűnik bevárják, míg mindenki elérte pozícióját, biztos valami begyakorolt figurát akarnak rajtad kipróbálni, nem tudod, de ezeknél már jóval erősebb ellenfelekkel is volt dolgod.
- Majd leverem az arcodról ezt az elégedett vigyort! - Morgott a kigyúrt srác, megelégedve gúnyolódásod, majd meglepetésedre, nem az történik ahogy vártad, vagyis nem csak a két oldali srác támad, hanem egyszerre mind a hárman. Reflexednek köszönhetően ugyan gyorsan reagálsz, és terved szerint le is rúgod mindkét fickót, kik közrefogtak téged, de meglepetésre nem voltál ahhoz elég gyors, hogy le is érkezz, és megtámadd a fődumást. Épp hogy földet érnek a lábaid, érzed ellenfeled lábát a mellkasodon. Állóképességednek köszönhetően viszont csak hátráltatással járt a rúgás, bár azért nem sok kellett ahhoz, hogy hátra ess. Komolyabb ellenféllel van dolgod, mint gondoltad, hiszem míg a két fegyveres fickó éppen kászálódik fel a földről, dörzsölgetve mellkasukat, a szószólónak még mindig a levegőben van a lába, pontosan abban a pozícióban ahogyan megrúgott téged.
Önelégült vigyorral az arcán húzza vissza lábát, szép lassan, és még csak meg sem inog, olyan jó egyensúly érzékkel teszi mind ezt, mint ahogy te tapasztalod az edzéseken.
A mozdulatsor, és a rúgás erőssége viszont arra ad következtetést, hogy Tai Box-os srácról lehet szó, de ezen gondolatod végül biztosság is válik, miután felvette a fickó az általuk használt alap beállást.
- Nem vagyok védtelen én sem. - Mosolygott, s így már leesik neked, hogy miért kellett a haverjainak fegyver, míg ő semmit nem vetett be ellened harcművészi tudásán kívül.
Vissza az elejére Go down
Maverick
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Maverick


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Feb. 27.
Age : 30

Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitimeVas. Szept. 04, 2011 12:39 pm

Egészen élvezetes lenne a kialakult szituáció, hogyha nem lenne ott a másik két fegyveres fickó. Tehát először őket kellene kivonnom a forgalomból, hogy utána megküzdhessek thaiboxos ellenfelemmel. Tehát az éppen kászálódó viperás fickóhoz szökkenek.
-Bocs, haver!- mondom neki, majd egy laza mozdulattal megpróbálom kirúgni a kezéből a fegyvert, majd ugyanazzal a lábbal az arcába lépni. Ez talán megteszi a hatását, de a másik srácot már nem lesz időm elintézni a főkolompos támadása előtt. Tehát ellenfeleim felé fordulok, és felveszem a taekwondo alapállást.
- Na lássuk, mit tudtok!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gothami Egyetem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gothami Egyetem   Gothami Egyetem I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Gothami Egyetem
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Játéktér :: Gotham város és környéke :: Nyugati oldal-
Ugrás: