DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Miller Öböl I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Miller Öböl I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Miller Öböl I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Miller Öböl I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Miller Öböl

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeSzer. Márc. 02, 2011 8:15 pm

Miller Öböl Bay_bridge_city_view1217220882

Gotham egyik leglátogatottabb öble, ahol számtalan kikötő van, és dokkok raktár épületekkel. Gyakran vitorláznak itt a sport szerelmesei és az állandó napsütés miatt igen sok turista közkedvelt sétálónegyede.
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimePént. Ápr. 15, 2011 2:14 pm

Előzmény: Városháza

Felhajtasz a főútra, és innen már legálisan is növelheted a sebességet. Beletaposol a gázba, és az arcodat megcsapja a Miller öbölből jövő sós tengerillata. Végül már a forgalom ellenére meglátod az öböl jelképét az Aparo vasúti hidat, innen már csak tíz perc és máris a kikötőben vagy.
Lehajtasz a főútról, és pár kisebb utcát átszáguldva megérkezel a bejárathoz. A kilátás csodálatos. Számtalan luxusjacht és hajó van kikötve, te is gondolkoztál már rajta hogy venni kellene egyet, csak azért hogy bámuljanak a csórók, de a repülést semmi sem tudja felülmúlni. Az autóddal felhajtasz a közeli kompra, és lassan elindultok.
Vissza az elejére Go down
Amethysta
Huligán
Huligán
Amethysta


Hozzászólások száma : 253
Join date : 2011. Mar. 20.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeHétf. Ápr. 18, 2011 3:31 pm

Hmm..szó ami szó ez elég szép része a városnak..ahogy látom kezd kisütni a nap...na sebaj...
Azthiszem felhívom Clarisset hogy megmondja van-e parkoló a szigeten vagy a kikötönél kell otthagynom a kocsim ...
[Közben kiszált az autóból,lezárta ,majd a fedélzetre ment]
Jézusom ezek az osdi kis székek meg a törött korlát...fuj...ez az abszolút nyomornegyed...váhh...meg ez a fránya halszag...tisztára beveszi a hajam a szagát...vááhh...
Na hivom Clarisset....[kicseng]
-Szia..nézd meg most azonnal nem érdekel hogy mit csinálsz..hogy van-e parkoló a Sulivan szigeten vagy a kikötönél kell otthagynom a drága kocsim??
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeHétf. Ápr. 18, 2011 4:32 pm

A komp lassú álmosító ringással halad a Gotham Folyón. Kiszállsz az autódból, és a távolba bámulsz. A vízen megcsillanó napfény gyönyörködtet téged, már majdnem jó kedved is lenne tőle, de hamar észbe kapsz. Téged nem lehet ilyen könnyen elcsábítani. A telefonba két csengés után egy ismerős női hang szól. Megtudod, hogy rendes kiépített parkoló van a szigeten, nem kell semmiért sem aggódnod, a legbiztonságosabb szigetek egyike közé tartozik. Nem tudod még, hogy pontosan hova is tartasz, de abban biztos vagy hogyha nem vár senki a szigeten, hogy eligazítson valaki nagyon meg fogja bánni. Ezek pörögnek végig az agyadon míg a lassú folyású folyón haladtok felfele.
Vissza az elejére Go down
Amethysta
Huligán
Huligán
Amethysta


Hozzászólások száma : 253
Join date : 2011. Mar. 20.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Ápr. 19, 2011 7:57 am

[A komp néhány perc multán már be is áll a Sullivan kikötőbe...lehajtottam a kocsimmal a kombpról.Persze egy kicsit nehéz volt ,de végül is sikerült.Megnyomtam a gázpedált és már mentem is a Sullivan sziget poros utján.Láttam egy parkolót.Gondoltam az jó lessz.Háttal áltam be hogy majd ha menekülnöm vagy esetleges valamilyen komplikáció lessz könnyen tudjak majd elszelelni.Kiszáltam a kocsiból körülnéztem..sehol senki..]
A francba is hova kelle mennem ez a sziget kb 100 óra mire gyalog bejárom...vááh....
Mi is volt a levélben?
[ekkor előette és olvasni kezdte]

Tisztelt Ms. A.

A keresett dolog, miatt kellett kapcsolatba lépnem önnel. Úgy néz ki ráakadtunk egy forró nyomra. A utasításai szerint nem avatkoztunk be, csak megfigyeltünk. Sikerült kiderítenünk ki tudhat róla valami. Elég nehéz volt, de a cím Sulivan sziget.

Hódolattal
Titkos imádó


"Még kész szerencse hogy megadtak pontos utasításokat...milyen könnyű így nekem"...váááááá...jesszus
Na de álltalában az ilyen helyeken mindig az ilyen öreg taták szoktak ilyeneket tudni.
[ekkor megnézte magát a kocsija ablakán és aarr gondolt]
Jézusom ez az öregség még kb annál az idősebb tatánál is régebbi vagyok..majd ha meglessz végre az az átkozott kő ujra visszanyerem fiatalos külsőm...]
Na kérdezzünk meg valami helyit biztos tudja hol laknak itt ilyen öregek.
-Héj maga....
Vissza az elejére Go down
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Ápr. 19, 2011 3:24 pm

Megereszted gyönyörű hangodat, és még fel sem figyel rád a megszólított, mikor egy harmincas éveiben járó, legalábbis ennyinek saccolod, de mit tudod te hogyan is öregednek ezek a rövid életű bolondok. A férfi farkasétvágyról tanúskodó szemekkel, közeledik hozzád. Amikor már beszélő távolságban van, megragadja a kezed, és csókot próbál lehelni rá, ha hagyod.
- Ó úrnőm, nem is számítottam rá, hogy ilyen hamar ideér. A legnagyobb örömömet fejezem ki, aziránt, hogy élőben is láthatom kegyedet. - A férfi mézes-mázos szavaim állatias indulatokat próbál takargatni.


Folytatás: Sulivan sziget
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 12:45 pm

Keisha és Cardas magánkalandja – Jókor rossz helyen

Hú, nem semmi a mai este. Fogalmam sincs, mi ütött ezekbe az utcakölykökbe, de ma már ez a harmadik megkéselt szerencsétlen, akit maguk után hagynak. Természetesen az áldozatnál nem találtunk semmi igazolvány vagy olyat, aminek hasznát vennénk, a támadók mindentől megszabadították, amiben értéket láttak. A helyszínen már stabilizáltam az állapotát, és be is tettük a mentőautóba. Alig, hogy végeztünk, máris szólalt meg a rádió, újabb munka. Luka hátul ügyködik a sérülttel, hogy minél kényelmesebbé tegye annak útját. Karlnak, úgy tűnik, már elege van a melóból, és gyorsan túl akar esni rajta, mert úgy nyomja a gázt, hogy jó, ha nem törik bele a pedál. Utálom, mikor ezt csinálja, olyan érzés fog el, mintha bármelyik pillanatban kirepülhetnék az ablakon. Megértem, ez a sok ellátandó alak, olyanok, mint valami energiavámpír, percek alatt képesek lemeríteni az ember biológiai aksiját. De végül is nem panaszkodhatom, hiszen ma is megmentettem két életet. Jó érzés, mikor utólag megköszönik a segítséget, akkor érzi igazán az ember, hogy hasznos. Hát igen, a mi munkánk az életmentés…
Bumm! Hallom a koppanást, majd a csikorgó fékezést. Te jó ég, valakit elütöttünk!
- Mondtam, hogy lassíts! – dorgálom meg Karlt.

- Dehogy mondtad, még te szóltál rám, hogy siessünk!
Viszont ő nyomta a pedált. De ezt inkább már nem hangoztatom, valami azt súgja, felkapná a vizet tőle. Kiugrok a kocsiból, és Luka is felbukkan. Az autó lámpáinak fényében megpillantom az elgázoltat. Eleinte azt hiszem, csak a fényszórók miatt káprázik a szemem, de miután jó erősen megdörzsölöm a szemem, se tűnik el a jelmezes hölgy.
- Ekkora pechem nem lehet! – mondom, miközben közelebb hajolok, hogy kiderítsem, mekkora a baj, és az eszembe jut, hogy most jó- vagy rosszfiúval, vagyis lánnyal van-e dolgunk.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 1:18 pm

Az éjszaka rosszabb már nem is lehetne. Attól függetlenül, hogy lecsukattam egy bandát, mely biztos könyékig volt a szervezet bűnözésben. De most mint egy szárnyaszegett madár, úgy caplatok a háztetőn. A rendőrök még mindig követnek, éppen csak, hogy nem tudtam lépni a mentőautóból, most újra csak a szirénák hangját hallom.
Vasromboló tropa, már életet sem tudok pofozni bele, Lélekrablóval, pedig csak egy-egy kisebb löketre vagyok képes. Kezd kifogyni a nafta felőle, pedig még oly messze van Hármassarok. Áhítattal gondolok drága otthonomra, kicsit szűkös, kicsit szagos, de hát csak az enyém, a városban, pedig jobb környéket találni sem lehetne.
Amilyen gyorsan csak tudok bicegek előre, mikor meglátok egy léghajót magam felett. A fényszórói a földet pásztázzák, és tudom, ha fent maradok nincs sok esélyem. Bicegek tovább, célom a tűzlépcső. Egy emelet, még egy, a fegyvereim, ahova csak tudnak beakadnak, de ezzel most nem törődök, el kell tűnnöm, mielőtt még az egész GYRE a nyakamon lesz, azzal a hímsoviniszta zsaruval az élen.
Egy sikátorba lyukadok ki, éppen csak be tudom venni magam egy konténer mögé, míg a fénypászma arrébb nem mászik. Végre van egy kis időm kifújni magam. Körülnézek, és rájövök, rossz felé rohantam. A város nyugati oldala felé közelebb lett volna, így rossz irányból kerülöm meg a Robinson Parkot... A név hallatán is hideg futkos a hátamon csak azt nem tudom miért is. A járás egyre fájdalmasabb, már a bicegés sem segít. Kénytelen vagyok az utolsó litert is elégetni kicsinyemből, ezzel a hirtelen jött menekülésemet kockáztatom, de már nem számít. Haza kell jutnom, ki kell kúrálnom magam, így nem mutatkozhatok.
- Ennél rosszabb már nem jöhet... - mondom ki hangosan, amit gondolok, de azonnal meg is bánom a dolgot. Mintha csak erre vártak volna a nagy szellemek, mintha csak nehezíteni szeretnék az életemet, pedig jót cselekedtem. Elered az eső. Na nem az a szép enyhe világot felvidító, felüdítő fajta, hanem azaz áthatolhatatlan, minden hova bekúszó, zimankós zivatar, amiben bármennyire is törlöd a szélvédőt, semmire sem mész vele.
Halk búgás jelzi, hogy drágaságom még működő képes, és lassan újra elindulok, megpróbálom kizárni agyamból a fájdalmat, az esőt, és mindent, csak hogy előrébb jussak. Egy út keresztezi életem ösvényét, csak egy pillantás erejéig nézek körül, ilyenkor már ember nincs az utcákon, ilyen időben még a kutyákat is beviszik. Erre a gondolatra összeszorul a torkom, és minden elővigyázatosságot mellőzve lépek ki az úttestre. Észre sem veszem a felém száguldó mentőt. Úgy látszik egy nap alatt kétszer lesz ugyanaz a vesztem.
Már az is megfordul a fejemben, hogy talán ugyanaz, de nincs túl sok időm rá. A lökhárító jön, és pedig kedvenc időtöltésemmel adózok a találkozásnak. Repülök, amivel még nem lenne gond, csak hát a landolás nem esett túl jól. Hát szerencsére addigra már eszméletemet vesztettem, és nem is tudtam mi van körülöttem.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 3:26 pm

A nő eszméletlen, jót beverhette a fejét. Igazi csoda lenne, ha csupán ennyivel megúszná, de kétlem, hogy így van. Karl is ott terem mellettem, rövid ideig csak méregeti mozdulatlan testet, és ahogy látom, nem tudja hova tenni a dolgot. Megmozdítani nem merem, előbb meg kell győződnöm róla, hogy azzal nem okozok-e még több kárt. A kocsi hátuljához sietek, hogy hozzam a felszerelést. Karl rögtön jön utánam, hogy ne egyedül keljen cipelnem a cuccokat. Hm, érdekes, milyen segítőkész lett hirtelen.
- Karl, te inkább addig figyeld a másik sérültünket – utasítom.
Látom, hogy nincs ínyére a dolog, mindenképpen jóvá akarja valahogy tenni ezt a balesetet, de nem akarom, hogy mindenki ott sürgölődjön, míg én dolgozom. Amúgy is, Lukának több hasznát veszem. Miközben én a felszereléssel bajlódok, addig Luka ellenőrzi, hogy újdonsül sérülünk légzését akadályozza-e valami, és Eschmark műfogással biztosítja a lég utat. Az autó fénye bőven elég ahhoz, hogy megvizsgálhassam a nőt, aki még mindig nem tért magához. Szerencsére gerincsérülésnek nem látom fizikai tünetét, viszont jobb lett volna, ha nem veszíti el az eszméletét, akkor feltehetnék pár kérdést. A lábain zúzódások, ezeket a kocsi okozhatta, de a testén több helyen olyan sérüléseket találok, amiket nem most szerezhetett. Mit csinálhatott, egy kis éjszakai kicsapongás? Több dolog arra utal, hogy kemény küzdelemben volt része. Az egyik karja mintha el is lenne törve, jól be is dagadt. Már az is nagy dolog, hogy idáig eljutott. Aztán meg mi is adtunk neki még egy ráadást.
Ekkor észreveszem a léghajót, aminek fényei kutatnak valami után. Nem kérdés, őt keresik, már csak az a kérdés, mit tegyünk. Gyorsan kell dönteni. Körülnézek. A mellettünk lévő épület jó lesz.
- Karl, gyere egy kicsit! Tálcafogással be kéne vigyük oda.

- Te is látod azt ott fönt? – mutat a léghajóra. – Lefogadom, hogy nem véletlen egybeesés.
- Igen, épp ezért kéne oda vinni. Majd ha magához tér, kiderül, hogy jó ötlet volt-e vagy rossz.
- Én aztán nem segítek. A végén még lecsuknak valami bűnrészességért.
- Akkor úgy tűnik, kettőnknek kell. Luka, gyere, vigyük be.
- Megbolondultál? Hárman kell csinálni! – mondja Karl. – Le akarod bénítani egy életre?
- Nélküled is megcsináljuk.
- Jó, máris csinálom – adta be a derekát.
Ha még mindig nem térne magához a nő, akkor folytatjuk a dolgunkat zökkenőmentesen, és együtt bevisszük a mellettünk lévő, üres épületbe, ahol óvatosan letesszük. Megköszönöm Karlnak a segítséget, majd mondom, hogy menjen vissza a másik sérülthöz, aztán Lukához fordulok.
- Általában nem kérném, de most elég sürgős a helyzet. Megtennéd, hogy…
Luka érteti, mire célzok, és lehajolva ráteszi kezét a sérültre, majd működésbe lép különleges képessége, mellyel másokat képes gyógyítani. Persze nem fog rögtön begyógyulni minden sebe és összeforrni törött csontja, de remélem, ettől magához tér a nő, mert már nagyon érdekel, mi folyik itt.

Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 4:04 pm

Arra ébredek, hogy már nem esik az arcomba az eső. Sőt látok is, és ami még jobb, éppen a legjobb ponton nyomja valaki az oldalamat. Mintha csak egy masszázsszalonban lennék, ám ekkor jön a felismerés. Mintha csak egy lámpát gyújtottak volna fel az agyamban. Az emlékek rám törnek, és rájövök, nemrég ütöttek el, azóta pedig igen csak eszméletlen állapotban vagyok. A tapogatásra egy pofonnal felelek, legalábbis felelnék, de hát a karom éppen törve van, így csak egy...
- Hnnnggg - jön ki a számon, miközben kínok között nyitom ki a szemem. Első meglepetés, és megkönnyebbülés, egyetlen nővérke sincs a közelben. Legalábbis rendes, mert hát a férfi nővéreket ápolónak hívják, és éppen egy jóképű fogdos végig. Ami még talán nem is olyan rossz.
- Üdvözlet emberek... - mondom miközben megpróbálok egy újabb fájdalomrohamot leküzdeni. - Én vagyok Dr. Löket a város védelmezője, a hős, aki az igazságért harcol, aki értetek küzd, és fájdalmat nem is... hnnng - Ennyit a szónoklatomról, de annyira legalább jó volt a fájdalom vörös köde, hogy kitisztult egy kicsit a látásom, és rájövök éppen el akarnak látni. Aki felém hajol pedig egy orvos, még ha kicsit fura is, de hát ki nem fura ebben a városban, ahol a bohócoktól félnek, és egy denevér jelmezes ürge a hősünk.
- Köszönöm szépen a... a bármit is, amit most csinálnak velem. Sokkal jobban érzem magam. Tudják összecsaptam egy bandával, utána pedig valami eszement elütött. Hála nagy szellemeknek jöttek, és... - megfogdosom a maszkomat, még mindig a helyén van. - megpróbálnak meggyógyítani. De gondolom egy kötés, vagy gipsz a karomra többet segítene. Vagy nem?
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 6:57 pm

Arcizmai egy pillanatra megrándulnak, úgy tűnik, Luka gyógyító ereje hat. Egy fájdalmas nyögést hallat a nő, megfeledkezhetett a sérüléseiről. Lassan, de csak kinyitja a szemét. Mikor megszólal, hangja erős fájdalomról árulkodik. Valami szónoklatba akar belekezdeni, ami nem igazán tükrözi a valóságot, de végül csak feladja. Legalább a nevét megtudtuk, vagyis csak az álnevét. Jó tudni, hogy nem egy szuperbűnöző csöppent az ölünkbe.
Na, erről beszéltem múltkor, jó érzés, mikor megköszönik az emberek a segítségünket, de aztán az „eszement” gázolónál kicsit csalódott grimaszt vágok akaratom ellenére is. Legjobb lesz őszintének lenni, és közölni vele, hogy megmentői ütötték el, ahelyett, hogy eltitkolnánk a dolgot - kissé kellemetlen lenne, ha később mégis tudomására jutna.
- Az igazat megvallva, a mi mentőautónk orrával ismerkedett meg nemrégiben, épp egy sürgős esethez hívtak ki, és elég sötét volt, mi pedig… Ó, elnézést. Be se mutatkoztam. Felicia vagyok, az ápolóm pedig Luka, aki… - gyorsan elharapom a mondatot - …nagyon jól ért a betegekhez. Szörnyen röstellem az esetet. Jobb lesz, ha még nem mozdul meg, ne erőltesse meg magát. A gipszig még nem jutottunk el, fel kell tennem pár alapkérdést, hogy megbizonyosodjunk róla, nincs-e komolyabb sérülése. Érez fájdalmat a hátában? Érzi, és tudja mozgatni a végtagjait? Elég csak, ha egy nagyon kicsit megmozdítja mindkét kezét és lábát.
Majd ezután átváltok a kevésbé szakmaibb témára: - Az a léghajó odafent önt keresi? Csak mert behoztuk ide előle…

Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Május 06, 2012 10:48 pm

Nem gondoltam volna, hogy ilyen rövid idő alatt meg tudok nyugodni. Főleg nem ha többen is egy sötét épület még sötétebb szobájában vagyunk. De ez az orvos érti a dolgát. Kaptam is hideget, meleget, de az elbújtatásom minden ellenszenvet lerombolt bennem.
- Köszönöm, legalábbis azt hiszem. Szerintem kvittek vagyunk, mármint afelől, hogy mi jót tettek értem. Az elütésért ne aggódjanak, egész jól bírom az ütéseket... Nem, nem érzem hogy gerinc sérülése lenne. Ebben nagyban segítenek fegyvereim. - Mutatok a még mindig hátamon lévő jó méteres fegyverekre. Akik úgy látszik, megvédtek a gerincsérüléstől, és még a könnyebb szállítást is meg tudták oldani vele. Közben lassan megpróbálom megmozdítani mindenemet. Egész könnyen megy, és ahogy elnézem a karom is valami csoda folytán megadta magát a gyógyulás csodájának. A törés még fáj, és még fog is jó ideig, de Luka ereje olyan löketet adott a gyógyulásomnak, hogy már tudom mozgatni. - Ha jól gondolom a gipszet hanyagolnál. Erre a ruhára úgysem jönne fel. Inkább egy feszes kötést ha lehetne. Úgyis védenem kellene az inkognitómat... - Ekkor vág be a villám, mi eddig elkerült. - A sérült beteg? Nem kellene sietniük hozzá? - Végül rátérhetek magamra is. Mindig is ez volt a bajom, előbb azokkal foglalkoztam, akik tényleg rászorultak, persze magamat nem számítottam soha. Pedig néha sokkal rosszabb állapotba kerültem. - Nagyon köszönöm, nem is tudom hogyan fogom meghálálni a dolgot. A rendőri testülettel én sem akarok ujjat húzni, de ebben a szakmában néha kénytelen az ember. - Húzom el a számat, a nagy igazság kimondása után. Nem egyszerű az élet egy bűnüldözőnek, főleg, ha még ilyen galibákba is ütközik az ember.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeHétf. Május 07, 2012 9:12 am

Nem válik káromra az őszinteség. Talán Luka képessége gyakorol rá ilyen megnyugtató hatást, nem tudom, de örülök, hogy nem orrol meg ránk egy szuperhős. Minden jel szerint gerincsérülés nélkül megúszta a balesetet, ezt ő is megállapítja, de azért jó, hogy rajta volt a felszerelése, ki tudja, mi történt volna, ha nincs. A mozgással sincs komolyabb gondja. Elég jól végződik ez a baleset, én is kezdek megkönnyebbülni, és hangosan kifújva a visszatartott levegőt letörlöm homlokomról a verítéket. Úgy tűnik, újdonsült ismerősünk nagyon ért a sérülések ellátásához, tudja, mi a legpraktikusabb megoldás a jelen helyzetben.
Ekkor aggodalom ül ki az arcára. Vérbeli hős, a saját épsége kevésbé érdekli, mint másoké. Ez egy olyan dolog, amit a mai világban meg kell becsülni.
- A társam, aki a másik sérültet felügyeli, minden bizonnyal már jelezte a központnak, hogy késünk, így küldtek helyettünk valaki mást. Ez az eljárás ilyen, vagyis hasonló helyzetekben - magyarázom. - Nem kell attól tartania, hogy mások ellátását késlelteti. Most ön is közéjük tartozik, és amellett, hogy a történtek után ennyivel tartozunk, a mi dolgunk gondoskodni magáról. Bármennyire is ironikusan hangzik - engedek meg magamnak egy szerény mosolyt.

- A rendőri testülettel én sem akarok ujjat húzni, de ebben a szakmában néha kénytelen az ember - mondja.
- Hát igen, pontosan tudom, mire gondol - válaszolok, miközben visszagondolok arra, mikor a macskanők társaságában mentettem az embereket. Közben hallgatózom, attól tartva, hogy netán egy rendőr sziréna vijjogása üti meg a fülem.

- Még hosszú az este, szerintem tartalékolni kéne ez energiánkat – mondja Luka felém fordulva, utalva gyógyító képességére, aminek még a műszakban hasznát vehetjük. Mivel én is úgy látom, hogy Dr. Löket már nem szorul rá Luka tehetségére, bólintok, mire az ápoló visszamegy a mentőautóhoz, hogy hozza a törött kar ellátásához szükséges felszerelést. Közben én bent maradok a nővel, valamiért illetlenségnek tartanám egymagára hagyni.
- Nehéz lehet egy harmadik oldalon állni a bűnözés és igazságszolgáltatás világában – fűzöm még hozzá az előző témához gondolatom. – Tudva, hogy egyik féltől sem kapunk támogatást, sőt, ellenkezőleg.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeHétf. Május 07, 2012 3:21 pm

Óvatosan próbálgatom végtagjaimat, és szerencsére a törött karomon kívül, nincs súlyosabb sérülésem. A fiúnak varázs keze van, hát nem csoda hogy ápolónak ment. Már állok, és nem is törődök a sok horzsolással, na meg a többivel, úgyhogy szinte már épnek mondom magam. Plusz-mínusz egy végtag nem számít.
- Hát a rendőrség nem nagyon szereti a hősöket, vagy ahogy ők hívják az önbíráskodókat. Egy rablóbandát akartam lekapcsolni, és az egyik tagjuk valami szupererővel rendelkezett. Na neki köszönhetem ezt... - mutatok Vasrombolón a bumerángomon lévő horpadásra. - na meg a karomat is. Már azt hittem, hogy megmenekülök, mikor bepakoltak a mentőautóba, és a kedves nővérke levetette ruháit... Tudja ki volt? Maga Méregcsók!!! Hát majdnem infarktust kaptam, éppen csak hogy ki tudtam ugrani a mentőből, még mielőtt komolyabb bajom lett volna. Azért is hittem azt, hogy maguk is vele vannak. De most már tudom nincs baj. - Leveszem hátamról a bumerángjaimat, és ülőalkalmatosságnak fordítom össze őket, majd el is helyezkedek rajta. Kicsit kényelmetlen, de a padlónál sokkal jobb.
- Hát szóval ez volt ma azaz este, mikor a rendőrök is rám szálltak, meg a város alja népével is meggyűlt a bajom. De tudja mit, jó dolog volt nem csak megfékeztem egy bandát, de azzal a tudattal fekhetek le, hogy más embereket már nem fognak zaklatni. - Mosolyodok el teljes szívemből. Hát igen, mi más is lehetne egy hősnek a jutalma ha nem éppen az a tudat, hogy mások életét jobbá teszi. - Ha lehetek olyan indiszkrét, mi a neve? És mi a története? Nem hinném, hogy minden mentős ilyen jól viselné egy maszkos elütését, vagy gyógyítását?
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeHétf. Május 07, 2012 9:59 pm

Dr. Löket tökéletes megtestesítője annak, amit a macskanőktől hallok az intenzíven a szuperhősökről: „Egy baseballütés annyira akadályozza őket a munkájukban, mint minket a szúnyogcsípés”. Alig telik bele pár pillatatba, már talpon is van. Normál esetben szépen visszatessékelném sérültemet a földre, de úgy vélem, ez esetben kivételt tehetek.
Szép kis története van, annyi szent. Méregcsók... nagy fába vágta a nő a fejszéjét. A kórházon kívüli eseményeket nehéz nyomon követni, ha az ember napjának háromnegyedét a munka teszi ki, de szerencsére az ott megfordultak felérnek napi négy újsággal is, szóval még én is tudom, mi fán terem ez a mérgező hölgyike. De hogy találkozni vele? Jobb bele se gondolni. Bőven elég nekem a vérző sebeket és hasonlókat nézni egész nap. Bár nem tehetek róla, elég megdöbbent és meghökkent képet vágok a mesélése közben, de nem csoda. Miközben áradozik, nekem még mindig Méregcsókon jár az eszem, de a kérdésekre felkapom a fejem.
- Öö, már említettem a nevem azt hiszem, elnézést, elég sok felé áll a fejem mostanság. Felicia vagyok, Felicia Cardas. És a történetem… hát… - na most mit mondjak, gondolom. – Elég sok dolgot látok hála a munkának, és volt már, hogy olyan csetepatéba keveredtem, amibe nem csak átlagemberek vettek részt, hanem mondjuk… például a macskanők, és volt szerencsém néhányukat ellátni. Persze gondolom önök nem éppen szimpatizálnak velük, tekintve a módszereiket – Utána gyorsan hozzáteszem még: - De mentségemre szolgáljon, hogy ahogy maguk sem válogatnak, kit kéne megmenteni, mi sem igazán szoktunk. Tudja, kötelesség… amúgy meg, ezután… – suhintok egyet oroszlánszerű farkammal a levegőbe– már elég kevés dolog tud meglepni…
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Május 08, 2012 11:32 am

A kezem lendül, és homlokon csapom magam. Hát még szép, hogy mondta, csak ez a sok újdonság, na meg a karambol, se tett jót a megfigyelőképességemnek. A fájdalom végighasít a karomon, talán nem az éppen összetört végtagjaimmal kellene püfölni magamat.
- AÚÚúúúúúúúú - csúszik ki a számon. - Igen tényleg mondta már. Hát akkor nem lehet egyszerű az élete egy mentősnek ebben a városban. - Tolvajok Fejedelmével, még nem hozott velük össze a sors, de a módszereik engem inkább Robin Hood-ra emlékeztet. Ha jól hallottam eddig csak a gazdagokat fosztották ki, és a szegényeket segítették. Most hogy így mondja, a keleti oldal a területük nem? - Húzom össze a szememet, és próbálok valami árulkodót találni, hátha mégis valamilyen banda dologba kerültem bele tudtomon kívül. Ám a mentős eléggé szokványosnak tűn...
- Aztanemjóját!!!! - Tör ki belőlem mikor meglátom a farkat. Hát nem mindennapi dolog az biztos. - Ez igazi? - Lépek közelebb öntudatlanul, és próbálom rátenni a kezem. Tudós lévén megpróbálok mindent megvizsgálni, és ez éppen az érdeklődési körömbe tartozik. Hogy tud egy ember több, mint négy végtagot irányítani egyszerre az agyával. Csak körbefogdosnám, mert hát még ilyet nem láttam. Olyan vagyok mint egy rossz gyerek, aki mindent megfog ami érdekli őt.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Május 08, 2012 12:24 pm

Jujj. Szegény megint megfeledkezett a karjáról. Ugrok is, hogy segítsek, de már úgy tűnik, jól van. Szemeit összehúzva a maszk mögött méreget, miközben beszél. Talán nem volt nyerő dolog megemlíteni a macskákat.
- Minden bizonnyal igen, errefelé tanyázhatnak – válaszok. – Innen, a keletiről érkezik a legtöbb bejelentés az akcióikról, amik elég sok sérültet szoktak követelni. Főleg ha fegyveres összecsapás. Nem kellemes látvány marad utánuk, és a mi dolgunk eltakarítani. Akkor szokott néha a dokik kezébe kikötni pár macskanő. Volt szerencsém párjukat ellátni – ha lehet ezt szerencsének mondanom. Nem éppen kellemes népség, de olyan jól bírják a fájdalmat, mint maga.
Még mindig elég gyanakvóan néz rám, de mikor megpillantja metahumán létem legszembetűnőbb „ékét”, rögtön megváltozik a hozzáállása. Ettől kicsit meg is nyugszom, és örömmel terelem át a témát a Tolvajok Fejedelméről.
- Valódibb már nem is lehetne – mosolygok. Nagyon érdekelhetik Löketet az ilyen dolgok, vonom le tekintetéből.
- Ó, csak óvatosan! – húzom el ösztönösen oroszlánszerű farkamat finoman, amint hozzáért. – Érzékeny. Eleinte nehéz volt megszokni, de most már nem okoz kényelmetlenséget, sőt, igen hasznos. Van még pár hasonló dolog a tarsolyomban, a bundán kívül. Ha jól látom, nagyon odavan a metahumánokért, esetleg ismer párat?
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Május 08, 2012 2:57 pm

Hát a farok látványa kicsit lehiggaszt, mégsem valamilyen művégtag, vagy éppen az, ami nekem kellett volna. Hát ez van, fene se érti ezeket az organikusokat.
- Nem éppen, hát mint ahogy manapság szokott lenni, beleütközik néhányba az ember. Nem is tudom, hogy a legtöbbön még annyira sem látszik, mint magán. Már elnézést a kinézettel nem akartam semmi rosszat. - Teszem fel védekezőleg a kezemet, hogy nincs semmi rossz szándékom. Felállok végül, és megsimogatom babáimat, rútul elbántak vele, és szegényekből már a nafta is igen csak kifogyóban van. Hát nincs más hátra, eddig is elég pofátlan voltam, hát még kérhetek egyet.
- Nincs esetleg egy kis fölös benzinjük? Igaz ez kerozinnal megy, de a keveréket is bírja. Ennyi naftával nem fogok eljutni haz... akarom mondani a titkos bázisomra - mondom, és közbe biztosítandó, hogy hihető legyen más számára is a történet, megmozgatom a fegyveremet, amiben elkezd lötyögni, az a kevéske üzemanyag, ami még megmaradt benne.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeKedd Május 08, 2012 7:53 pm

Kicsit csalódottnak látszik, mikor hozzáér oroszlánfarkamhoz. Miért, mire számított? Oda van ragasztva? Kuncogok magamba. Furák ezek a szuperhősök, kifürkészhetetlen gondolatokkal. De ez a tulajdonság a jelmezhez jár véleményem szerint.
- Ó, ugyan. Néha ha tudná, én miket jegyzek meg magamról – mondom szórakozott hangon, és legyintek egyet.
Dr. Löket ekkor felszerelésével kezd foglalkozni, amikhez, ahogy látom, elég közel állhat lelkileg. Kérdésére sajnos nem tudok kielégítő válasszal szolgálni, kissé szégyellem is magam-e miatt.
- Elnézést, én csak ahhoz értek, milyen üzemanyag hajtja az emberi testet. A járgányokhoz nem nagyon konyítok, a jogosítványt is alig szereztem meg. De megkérdezhetem a társam, ő felel az autóért.
Ekkor lép be Luka a felszereléssel kezében, pont jókor.
- Luka, elkezdenéd felhelyezni a kötést nélkülem? Én addig megkérdem Karlt, hátha tudunk még valamiben segíteni a hölgynek.
Ezzel kimegyek az épületből, ugyanis Luka nem tanúsít ellenállást az utasításommal szemben – pedig szokása, hogy néha morgolódjon, lehet, most engedelmességéhez hozzájárul az ápolandó személy külső megjelenése? Kivetem fejemből a furcsa gondolatot, és inkább megérdeklődöm Karltól, miféle üzemanyagot is használunk.
Elégedetten hallom a kerozin szót az amúgy igen komplikált magyarázatában, amit nem is hagyok végigmondani. Az nem igazán zavar, hogy meddig van teli a tankunk, meg se kérdem, hiszen mindig van nálunk egy üzemanyaggal teli kiskanna, ugyanis már előfordult olyan eset, hogy míg a kihívott mentők a sérültet látták el, pár utcakölyök megcsapolta a tank tartalmát, a mentőket megfosztva a visszaúttól. Szóval jó hírekkel térek vissza az épületbe, és én is segítek a törött kar ellátásában.
- Még valamiben segíthetünk, esetleg fájdalomcsillapító, vagy más? - kérdem, mert valamiért nem akaródzik a búcsúzkodás. Elég ritkán esik meg olyan az emberrel, mint most velünk.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeSzer. Május 09, 2012 3:54 pm

Szép lassan kisétálunk egymás mellett az utca elég csendes, mert hát ilyen időkben, csak a mentők járnak ki, na meg a gonosztevők. Igaz az is, igaz, hogy a bűnözőket kergető bűnüldözők, de hát olyan kevesen vagyunk, így azokat számításba se lehet venni.
A friss tavaszi levegő az arcomba csap, és ez a szél feltámadását jelenti, a rendőrségi cirkáló is már másik áldozat után nézett, így úgy látszik megmenekültem. A két férfi már kint vár minket, hogy is hívták őket? A varázskezűt...
- Maga ugye Luka, és maga pedig Karl - mutatok a megnevezettekre, akik éppen a mentőkocsinak dőlve beszélgetnek csendben. - Na akkor először is had köszönjem meg, hogy helyre hoztak. Már sokkal jobban vagyok, köszönhetően a gyors és precíz orvosi ápolásuknak. Ám még ha lehetnék annyira tapintatlan, kérnék egy kis benzint. Persze csak ha van fölös belőle. Ezek a műszerek, nem mennek sajnos üzemanyag nélkül. - Karl mintha kicsit bűntudata lenne a dolgot illetően, de azonnal pattan és a kocsi hátuljából elő halász egy kannát, benne büdösen lötyögő magas oktánszámú jóféle benzinnel. Gyorsan meg is töltöm drágaságaimat, még egy simítás, és egy csók, és máris búgni kezdenek, ahogy újra visszarakom őket a hátamra.
A kezem búcsúzásra lendül, ám ekkor egy sikoly rázza meg az utcát. Női és félelemmel teli. Az intésből ökölbe szorulás lesz, és mikor kinézek a mentő mögül, mert hát a hang forrása, honnan máshonnan is, mint a nem látható helyről jött meglátom a szörnyűséget. Mintha maga a természet elevenedett volna meg, vagy egy fél tucatnyi megelevenedett emberre hasonlító fa közelít felém, hihetetlenül gyorsan. Kezeik lábaik a helyükön vannak, de van melyiknek több végtagja van, és van amelyik levélbe van borulva. Csak tátott szájjal hápogni tudok, ahogy meglátom őket. Nem foglalkoznak semmivel, csak robognak felém, és ez már mindent elárul.
- Méregcsók nem hagyta annyiban!!! Meneküljetek!
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeSzer. Május 09, 2012 9:05 pm

Lassan eljön a búcsúzkodás ideje, és kimegyünk a fedett helyről az utcára, ahol az út mélyedéseiben ez idő alatt összegyűlt az esővíz. A zuhé még nem állt le, de csillapodott, már csak szitál. Az autó fényszóróinak sugarában világos csíkokként tűnnek fel lehulló cseppek, melyek gyűrűkkel tarkítják a tócsákat. Igazi Gotham-féle hangulat. Az égre tekintek, és párat pislantok az arcomba hulló vízcseppektől, mialatt a léghajó pásztázó fényét kutatom, de már nincs a közelben. Dr. Löket megköszöni a segítséget, mintha nem is mi okoztuk volna a balesetét, és Karl rögtön pattan az üzemanyag kannáért, amint meghallja, hogy szükség van rá.
Míg a hölgy felszerelésével van elfoglalva, én a kocsiban várakozó sérülthöz megyek. Jól bírja, nem lesz gond. Az utcakölykök által okozott sebeken lévő kötések közepén ugyan vérfolt van, de már nem friss, szóval nem kell tartani attól, hogy vérveszteségbe fog belehalni, más veszély pedig ebben az esetben nem fenyeget. Kilépve az autóból megcsapja orromat a mentőautó kipufogófüstjének bűze. Mások mindig azt mondják, milyen jó illata van, hát szerintem visszataszító. Ha Karl továbbra is járni hagyja a motort, a végén még levonják a hiába elpöfékelt benzint a fizetésünkből. Ezzel majd később foglalkozom, most inkább visszatérek új ismerősünkhöz. Karl próbál segíteni Dr. Löketnek, de a különös eszközzel nem boldogul, így inkább félrehúzódik, ne legyen láb alatt.
A hősnő mindjárt végez, épp a hátára illeszti felszerelését, és én úgy érzem, illik valami alkalomhoz illőt mondani. Már nyitom is ki a szám, mikor éles sikoly hasít a fülembe, megszakítva a szitáló eső monoton zaját. Egy gyors sarkon pördüléssel már fürkészem is a sötétséget. A feltűnő alakok a kocsink lámpáinak hatósugarába érve kísértetiesnek hatnak, amint felénk sietnek. Olyan hatást keltenek, mintha nem is futnának, csak… közelednének, bár lehet, ez csak a riadalomtól látok ilyeneket, ami hirtelen elfogott. Van köztük emberi, és kevésbé emberibb is. Több időt nem is töltök tétlenül a tanulmányozásukkal. Ekkor kiáltja el magát Dr. Löket, hogy ezek Méregcsók csatlósai. Másik két társam még mindig egy helyben áll, mire megrázva hadarom:
- Be a kocsiba, Luka, te hátulra, és zárd be az ajtót, Karl befelé és gázt! – miközben ezt mondom, tudom, hogy nem tudnák olyan gyorsan felgyorsulni a kocsival, hogy lerázhassuk őket, tekintetbe véve, milyen sebesen közelednek.
Rögtön felocsúdnak a félelem bűvöletéből társaim a parancsra, ez egy alap követelmény ebben a munkában, bár másféle helyzetekre. Sofőrünk beugrik a kormány elé és már nyomja is a pedált. Talán mégis jó, ha járni hagyja a motort. Hátul még Luka pont akkor csukja be az ajtót, mikor a jármű kerekei forogni kezdenek. Legalább nem jutnak be az izék. Amik nem is felénk tartanak, hanem Dr. Löketet veszik célba! Bár még nem értek oda. Mindez pár másodperc leforgása alatt történik, de már nagyon közel vannak a támadók. Elkapom Karl kezéből az irányítást, aki fel se fogja, mi történik, és mikor éppen kilőne az autó, elfordítom a kormányt. Hallani, ahogy a támadók közül páran nekicsapódnak futtukban a hirtelen eléjük kerülő akadálynak. Ezzel talán sikerül elég időhöz juttatni a szuperhőst, hogy az megússza az ellene irányuló rohamot – ha egyáltalán szüksége volt segítségre. Nem tudom. Talán hülyeség volt ezt csinálni. Nem tudom. Egyszerre olyan bizonytalan lettem, hasogat a fejem. Mitől lehet ez… minden zavaros... beverhettem a fejem...

Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeVas. Május 13, 2012 4:38 pm

Mentőautó farol egyet, és éppen csak eléri hogy elég időt szerezzek. Pont csak annyi kellett, hogy a motorok végre rákapjanak az új üzemanyag ízére, és máris elemelkedek az aszfalttól. Ám ez sem ment meg attól a bűntudattól, hogy veszélybe sodortam ártatlan civileket. Eddig talán még elmehettek volna, de most hogy feltartóztatták őket, biztosan nem. Ez pedig csakis az én lassúságom hibája.
A falények hangos csattanással rohannak neki a kocsi oldalának. Fa karjaikkal karmolásszák a borítást, míg az el nem száguld. A helyzet változatlan gyorsak mint a villám, a kocsi gyors mint egy mentő, én pedig egy védőangyalként száguldok az út felett és gondolkodok mi is lehetne a következő lépésem.
Miller Öböl The_Last_march_of_the_Ents_by_Aureliopoelio
A lények lassan felveszik a mentő tempóját. Engem nem tudnak elérni, így az életmentők felé fordítják haragjukat. Már nem futja elég gyorsan lábaik a távot, így átváltanak kisebb-nagyobb ugrásokra. Testüket nem kímélve csapódnak neki újra és újra a kocsi hátuljának, ezzel próbálva megállásra késztetni azt.
- Na most jött el Dr. Löket ideje - dugóhúzóba kezdek, éppen csak egy fél méterre húzom fel magam. Elég sebességet szedek össze a zuhanással, hogy ezeket a fakabátokat hűvösre tehessem. A karjaimat előre tartva, száguldok el mellettük, és kettőt sikerül harcképtelenné tennem. Elkaszálom az egyik lábát, míg a másikat ugrás közben találom el. Ketté szelem legnagyobb sajnálatomra, mint egy szalámit. a találkozás nem éppen a legjobb véggel kecsegtet. Megpördülök, és egy búgócsiga sebességével kezdek forogni. A lendület még éppen elég, hogy a mentő tetején landoljak, de nem a legszebb formában. Orral előre bukok, és csak egy kis híja van, hogy le ne essek. Megkapaszkodok, de csak egy balkanyar ment meg attól, hogy újra a földön ne találjam magam.
- Taposs a gázba, bajba vagyunk!!! - Ordítom a vezetőfülke felé, csak hogy növelhessük a távolságot közöttünk.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeSzer. Május 16, 2012 4:22 pm

Pár másodpercbe telik, mire elmúlik a fejfájás. Bizonyára akkor verhettem be, mikor azok az izék nekünk mentek. Azóta már újra Karl vezeti az autót, és próbálja lerázni őket. Dr. Löketet nem látom, már az égen lehet valahol, biztonságban – ez volt a cél. Viszont így most mi kerültünk bajba. Egy pillanatra az jut eszembe, mi van, ha a hősnő már messze jár, és mi egyedül maradtunk. De nem, a nyakamat teszem rá, hogy itt van felettünk, mégis hogy juthatott ilyen az eszembe!
A visszapillantó tükörbe tekintek, ahol látom a fa-szerű lényeket. A kezdeti előnyünk lassan elveszik, egyre közelebb érnek hozzánk, amint futásról ugrásokra váltanak. Még milyen meglepetéseik lehetnek? Az autó megrázkódik, amint egyikük eléri azt, majd még egy ütés jön. Itt vannak közvetlen mögöttünk!
- Most nem kell aggódj, hogy elütsz valakit, gyorsabban hajts! – kiáltom Karlnak, aki mindent megtesz üldözőink lerázása érdekében. Az én szemem a visszapillantó tükörre tapad, és nézem, amint a szörnyek egyre csak ostromolják a kocsi hátulját, ahol Luka kétségbeesetten próbál kapaszkodni, miközben a sérültünkre is figyelnie kell, nehogy baja essék.
Ekkor föntről koppanás hallatszik. Mi lehet az? Az egyik förmedvény juthatott fel? Úristen! De meghallom Dr. Löket hangját, ettől egy kicsit megnyugszom.
- Hallottad a város védelmezőjét! – mondom Karlnak. – Ne kíméld azt a pedált!
Majd kikiáltok az ablakon, talán meghallja a fönti potyautasunk:
- Valamivel meg kéne állítani őket! Ezek fák? Mert ha igen, akkor a tűz hasznos lenne ellenük! – ismét a sofőrünkhöz fordulok. – Karl, van valami, amivel tüzet csinálhatnánk?

- A kiskanna jó lett volna, de azt odaadtuk neki! Csak a tankban van üzemanyag, és kétlem, hogy fel akarod robbantani magad! Tüzet nem tudunk, csak poroltónk van…
- Van poroltónk! - kiáltok Dr. Löketnek. – Hasznát vennénk?
Ekkor hátulról zajt hallok, és megfordulva látom, hogy a hátsó ajtó ablaka betört. Ha nem teszünk valamit, az egész kocsi így jár.
Vissza az elejére Go down
Keisha
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Keisha


Hozzászólások száma : 136
Join date : 2011. Sep. 22.

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeSzer. Május 16, 2012 11:11 pm

A mentő autó a gyér forgalomban száguld, és még így is cikáznia kell, hogy ne érhessenek utol a falények. Még így is sikerül nekik újra, meg újra nekiütközni a kocsi oldalának, ami miatt félő, hogy felborulunk nemsokára. Ám ekkor, mintha csak az egyik ősi szellem szállt volna meg, beugrik egy ötlet.
- Oxigén palack! Van a mentőben oxigén palack!?! - Ordítom, ahogy a torkomon kifér, ám ekkor valami megragadja a hátamon lévő reptetőmet. Egészen hátra ránt, és már attól félek, hogy a betonon kötök ki, de sokkal rosszabb történik.
Az egyik valahogy felkapaszkodott a jármű tetejére, és most engem próbál meg ledobni. Ennyi kis helyen fel sem tudok szökési sebességre gyorsulni, így hát harcolnom kell. Kiengedem újra a ruhám ágneszárját, így lehuppanok a fémtetőre.
De még mielőtt felocsúdhatna a szörny, hogy prédája helyet változtatott, teljes erőből térden rúgom. A fa recsegve ropogva roppan meg, és még kétszer el kell találnom, hogy eltörjön. Sajgó lábaimra állok, és elkapom az éppen leesőben lévő szerszámaimat.
Ám még egy feljött, és csak annyi időm van, hogy magam elé kapjam. Mint egy méretes pajzs, tartom a vállammal, de minden egyes ütésre egyre kijjebb kerülök, gyorsan pötyögök az irányító panelen, a fúvókák irányt váltanak, és felbőgnek. Most szerszámommal együttes erővel lökök egyet a lényen, és társa után zuhan. Lepottyan az aszfaltra, és ott is marad. De még így is vannak társai, akikkel foglalkozni kell.
- Dobjátok ki, és pedig rájuk robbantom! - Kiáltom végül, ha találnak egyet a mentőben. A palack kidobását követően elhajítom Vasrombolómat, így is úgy is ki kell kupálnom, hát akkor még egy robbanást is kikalapálok végül. A bumeráng megindul, és mintha csak tökéletes szemkoordinációm lenne a ludas eltalálom.
Vissza az elejére Go down
Tigra
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Tigra


Hozzászólások száma : 284
Join date : 2011. Jun. 11.
Age : 28

Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitimeHétf. Május 21, 2012 6:12 am

Úgy tűnik, a tűzoltópalack az nem kell Löketnek, valami másra fáj most a foga. Karl nem hallotta, túlságosan el van foglalva a jármű irányításával. Elég nehéz lehet a vezetésre koncentrálni, mialatt fa rémségek ugrálnak a hátunk mögött.
Azt még én is tudom, hogy hol van az oxigén-palack. De hátrafordulva, hogy Lukától elkérjem, váratlan látvány fogad. Egy növényszerű kéz hadonászik a betört ablakon keresztül, míg ápoló megpróbálja felvenni azzal a harcot.
- Nehogy felborítsd a kocsit! - mondom Karlnak, aki észre sem veszi, hogy szóltam hozzá, majd hátraindulok. Csakis macskaügyességemnek köszönhetem, hogy nem esek el ezen az egyáltalán nem biztos talajon. Gyorsan hátul is termek, és keresgélni kezdek a felszerelések közt, melyek legtöbbje már a padlóra rázkódott vagy repült. Megtalálom, ami kell, egy kis szike. Felugrok, és a növénykézbe döföm. A szike úgy szeli az útjába kerülő végtagot, mintha vaj lenne. Azonban mielőtt levághatnám, eltűnik a kéz az ablakból. Huhh. Akkor oxigénpalack kell. Kinyitom az egyik rekeszt, és előveszem.
- Használd ezt, ha megint jönnének - adom oda Lukának a szikét, amin fura nedv csurdogál, talán a vérük?
Pár lépés, és megint az első ülésben termek. Kihajolok az ablakon, miután meggyőződtem róla, hogy nincs ott egy szörny se, majd felkiáltok:
- Itt a palack - nyújtom a kezemet, de csak akkor dobom, ha a hős nem tud idehajolni vagy elérni.
- Karl - fordulok a sofőrömhöz -, kerüld el a főutakat, maradjuk ezen a kihalt terepen, nehogy valaki megsérüljön.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Miller Öböl Empty
TémanyitásTárgy: Re: Miller Öböl   Miller Öböl I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Miller Öböl
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Játéktér :: Gotham város és környéke :: Keleti oldal-
Ugrás: