DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Elhagyatott templom I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Elhagyatott templom I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Elhagyatott templom I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Elhagyatott templom I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Elhagyatott templom I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Elhagyatott templom I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Elhagyatott templom I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Elhagyatott templom

Go down 
+6
Kevin Chase
Joquinn
A Karmester
Airie
Demolition Captain
Alfred Pennyworth
10 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeHétf. Május 30, 2011 3:20 pm

Egy régi katolikus templom ami már évek óta elhagyatottan áll. A vakolat néhol már lejövő félben van, máshol a tégla is látszik. A legtöbb ablaka be van törve, de még így is látszik, hogy régen gyönyörűek voltak.

Elhagyatott templom 1.1221321600.st-michaels-catholic-church
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeHétf. Május 30, 2011 3:26 pm

Épp hazafelé tartasz egy megbeszélésről. Pár fura fickóval találkoztatok és létrehoztatok egy egyesületet a gonoszok számár. A templom előtt haladsz el, amikor hirtelen furcsa érzés támad fel benned. Be akarsz menni, s meg is teszed. Úgy néz ki a 13 személyiséged valamelyike hívő volt, vagy csak szereti a régi épületeket. Nagy nehezen kinyitod a rozsdás kapukat és belépsz. Bent látod, hogy a padok felborogatva, egyik másik még áll. A kereszt mely Isten jele még mindig a helyén lóg, de rettenetesen koszos. Ahogy haladsz beljebb egyre jobban elfog az érzés, hogy itt baj lesz. Végül leülsz az egyik poros padra és elkezdesz imádkozni. Hirtelen egy hang szólal meg:
- Mit keresel itt fiam? Már régóta senki sem járt erre.
Az egyik sarokból egy pap lép elő. Koszos fehér ruhát visel és botra támaszkodik.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Vájár küzdelem   Elhagyatott templom I_icon_minitimeHétf. Május 30, 2011 3:32 pm

Ez furcsa. Ez az érzés. Nem szoktam templomba járni. De vajon melyikünk lehetett hívő? Tony? Jack? Jason? Rick? Bob? Garry? Ezt a 13-an vagyunk egy testben dolgot még meg kell majd szoknom. Mindazonáltal követem az érzést és belépek a templomba. Nagyon rossz érzésem van, de azért leülök egy padra és már épp imádkozok, amikor ez a pap szerűség hirtelen felbukkan és megszólal mögöttem.

- Úgy éreztem, be kellett jönnöm. Hát maga? Hogyhogy itt van? Az épületen úgy látszik, hogy már rég nem jár ide senki sem.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeHétf. Május 30, 2011 3:36 pm

A férfi leül melléd, botjára támaszkodik és úgy beszél hozzád.
- Fiam attól még, hogy a nyáj elhagyja a legelőt, a pásztornak maradnia kell. Az Úr azt akarta, hogy én itt legyek, és én itt vagyok. De te fiam. Te nem úgy nézel ki mint aki mélyen hinne az Atyában. Látom valami nyomja a szíved. Meg akarod gyónni? Nekem elmondhatod, nem mondom el senkinek, ez a feladatom.
Befejezi a beszédet és tekintetét rád emeli. Kék szemeiben látszik a bölcsesség és a tapasztalat. Megbízhatónak tűnik.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Vájár küzdelem   Elhagyatott templom I_icon_minitimeHétf. Május 30, 2011 3:42 pm

Van az öregnek valami furcsa kisugárzása, de még én magam sem tudom megmagyarázni, hogy mi lehet az. Érzek valamit, de egyelőre még nem tűnik veszélyesnek.

- Hát atyám, nem gondolhatja komolyan, hogy hallani akarja ezt. Az én történetem inkább siralmas, sem mint érdekes. Tudja atyám rossz dolgokba keveredtem és a végén az lett mindennek az eredménye, hogy egy olyan lénnyé váltam, amivé soha nem gondoltam a korábbi életemben, hogy ez leszek. Mondhatni szinte tényleg meghaltam. Mégis itt vagyok, csak épp másként. Ezt nem tudom jobban elmondani. Ez az egész bonyolult. Azt sem értem ide minek jöttem egyáltalán, hisz nem is vagyok vallásos és soha nem is voltam.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeKedd Május 31, 2011 9:06 pm

A pap figyelmesen végighallgat és az arcára egy olyan kifejezés ül, mintha teljesen átérezné a te helyzetedet. Mikor befejezed beszámolódat újra rád néz jég kék szemeivel. A kék szempárok mintha beléd hatolnának olyan érzésed van, hideg árasztja el a tested a mellkasod tájékán, zavaró érzés, de még sem állsz fel.
-Megértelek fiam. Tudod az Úr néha olyan dolgokat tesz amit kevesen érthetnek meg, még kevesebben vehetnek észre. Az, hogy bejöttél ide még egy jel arra, hogy Isten akar veled valamit. Célja van veled.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeKedd Május 31, 2011 9:20 pm

- Tervei? Ugyan már! Mégis milyen tervei lehetnek Neki egy olyan lénnyel, mint én? Kérem, ezt ön sem gondolhatja komolyan.

Zavaró ez a hideg érzet, de még furcsább, hogy ettől függetlenül is megbízok a papban. Egyelőre nem érzek semmi veszedelmet.

- Ha tudná ki, illetve mi vagyok, nem ezt mondaná.

Azzal a papra nézek, várva a válaszát.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeKedd Május 31, 2011 9:32 pm

A pap elmosolyodik és leveszi a szemét rólad, de a hideget még mindig érzet, bár kicsit már enyhült.
-Milyen lénnyel fiam? A ganajtúró bogár is undorító, mégis Isten teremtménye, a szúnyog is idegesítő, mégis Isten a létrehozója. A legrosszabbal vagy legundorítóbbal is van célja az Atyának. -egy darabig elhallgat, mintha gondolkozna, de igazából csak bámul maga elé. - Mégis mi vagy? Talán sorozatgyilkos? Vagy pedofil? Nem úgy nézel ki, igaz érzem, hogy rossz dolgokat tettél a múltban. De az nem jelenti azt, hogy rossz vagy. Mindennek oka van. Ha nem hiszed akkor csak próbálj meg mondani valamit aminek nincs oka.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeSzer. Jún. 01, 2011 6:53 pm

- Én? Hogy miféle lény vagyok? Azt maga nem akarja tudni.

Azzal lehorgasztom a fejem és befejezem az imádkozást. Amint kész vagyok, hátradőlök a padon, majd azt mondom a papnak:

- Én egy szörnyeteg vagyok. Még csak nem is a bűnöket bánom, amiket elkövettem. Hisz ez Gotham. Ugyan ki él itt ma már tisztességesen? Hát megomondom én Magának Atyám: Senki! Most nem terhelném azzal, hogy mi minden történt velem. A lényeg az, hogy nagyon csúnyán elárultak minket és nem hagyták, hogy bosszút álljunk. El akartak bánni velünk, csak azért, mert mások lettünk, mint akik voltunk. Mert megragadtunk egy esélyt, hogy jobb életünk legyen. Ez régen nem jött össze, de most végre megint látom a fényt az alagút végén. A remény fényét. Most végre ismét egy család részese lehetek itt, még ha ez kissé elfuserált is.

Azzal lassan felkelek ülőhelyzetemből kinyújtóztatni a végtagjaimat, készen arra, hogy nem sokára induljak.

- Nem hagyom veszni ezt a lehetőséget. Korábban sem hagytam, most sem fogom. Megragadom ezt az esélyt is és lesz, ami lesz.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 3:47 pm

A pap végighallgat téged, nem szól közbe. Mikor felállsz csak akkor válaszol:
- A lehetőségek nem mindig adottak, de ha jön egy és élsz vele az jó. Bár sajnos itt Gothamban a felemelkedésre általában csak egy út van, a bűn. Sajnálom fiam, hogy egyszer elárultak téged, néha a legjobb embereket is elárulják. A családod remélem segít téged elérned a célod. De mindig jusson eszedbe, hogy okkal teszed azt amit teszel, s egyszer majd rájössz, hogy igazából nem csak a gonoszság útja létezik. Minden ember jó, csak nem mindegyik tud róla.
A pap is feláll, botjára támaszkodik, háta enyhén görbül, de még így is olyan magas mint te. Kék szemeit ismét belefúrja a tiédbe, s megint elönt az a hideg érzés.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 3:55 pm

Próbálom legyűrni ezt a furcsa borzongató érzést, ami folyton végigfut rajtam, amikor a pap a szemembe néz. Van valami furcsa kisugárzása, de még mindig nem tudom megmagyarázni, hogy mi okozhatja ezt.

- Sajnos nincs családom. Már jó ideje. Rég eltemettem a rég múlt önmagamat. Azóta ez a bűnös szörny vagyok csupán, akinek már szinte semmi életcélja sincsen. De végre eljött a várva várt felemelkedés. Az imént szert tettem egy új családra és ott talán ismét teljes lehetek. Talán rálelhetek arra, amit mindig is kerestem. Amit már 50 éve keresek.

Mondom neki még mindig állva, de még nem indulok el a kijárat felé.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 4:05 pm

-Megértelek fiam. Sok eltévelyedett bárány keresi a nyáját. Ám mindegyik megfelejtkezik róla, hogy az Úr az ő pásztora, ki mindig vigyáz rá és nem hagyja elveszni. Ha megtaláltad az jó. Nem kell többé egyedül folytatnod az utad. Ötven év az hosszú idő. Biztos sokat gondolkoztál azon, hogy mit miért tettél. Megtaláltad rá a választ?
Szemeit még mindig nem veszi le rólad. Olyan mintha kutakodna a lelkedben. Egyre rosszabbul érzed magad. A legrosszabb pedig, hogy akkor is ezt érzed ha nem nézel a szemébe, bár kicsit talán enyhébb.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 4:15 pm

Ez így nem lesz jó. Ideje gyorsan lelépni. Talán ha minél távolabb kerülök tőle, akkor jobban leszek. Legalábbis remélem.

- Nem. sajnos nem találtam meg a választ. Még mindig keresem. Most utamra is kell mennem. Még rá kell döbbennem, hogy vajon jó döntéseket hoztam e. No meg végig is kell gondolnom az új családommal kapcsolatos kérdéseket is. Úgyhogy ég önnel atyám! Az ég óvja!

Azzal így gyorsan rövidre zárva a beszélgetést elindulok kifelé nagy léptekkel, várva eme rosszullét kegyes múlását. Amint kiérte, lassan az otthonom felé veszem az irányt.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 4:29 pm

Már közel jársz az ajtóhoz, amikor olyan történik amire egyáltalán nem számítottál. Valami megragadja a tarkódat és egy erős rántással elhajít. Egyenesen a keresztnek csapódsz neki, de az meg se rezdül. Rendesen oda lett rakva. Mikor feleszmélsz megpillantod azt ami a falhoz vágott téged. Egy hatalmas fehér szárnyú angyal. Mind két kezén egy-egy vas kesztyű van.
- Bűnös a lelked fiam. Én pedig segítek neked most meggyónni bűneid. -szól az angyal zengő hangon.
Most jössz rá, hogy az angyal nem más mint a pap. Így már érthető az a rettenetes hideg érzet, ami most sem múlt el.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 4:40 pm

Felkelek a poros padlóról. Úgy látom itt az ideje bemutatni másik kinézetemet, Vájárt. Átváltozom, majd megpróbálok keresni valami jó taktikát. Addig is így kiáltok felé:

- Nem hiszek a megváltásban. Amúgy meg nem is tudtam, hogy a papok ilyet is tudnak. Ezt a bűnt viszont nem győzöd le.

Azzal nekivetem magam és megpróbálom egy ütéssel elszédíteni, majd elkapom a lábát és a földhöz próbálom vágni, remélve, hogy ezzel időt nyerek. Aztán elkezdek kifelé rohanni a templomból. Hiába, mindig is éreztem én, hogy a templomok károsak az emberi egészségre és tessék: egyszer teszem be a lábam egybe és egy hibbant angyal, aki papot játszik, máris nekem ugrik, hogy kinyírjon.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 4:50 pm

Sikerül felé ugranod, de ő már vár rád. A vas kesztyűvel teljes erőből homlokon csap, te meg mint egy legyecske úgy szállsz vissza a padlóra. Nekiesel egy padnak, ami simán eltöri, de legalább megállít téged. Az angyal továbbra is ott lebeg, nem tágít. A legrosszabb pedig, hogy az ajtó az ő háta mögött van. Mikor felállsz érzed, hogy ég a homlokod. Megtapogatod és rájössz, hogy egy kereszt kerül az ütés helyére. A bőr felszakadt, s lehet még a csont is megrepedezett egy kicsit. A sebedből ugyan az a természetfeletti hideg árad, mint amit akkor éreztél amikor a pap a szemedbe nézett. Csak most nem a mellkasodat járja át ez az érzés, hanem a fejedet.
Vissza az elejére Go down
Demolition Captain
Huligán
Huligán
Demolition Captain


Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Apr. 06.

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 5:14 pm

Remek! Ez most aztán kitisztítja a gondolataimat. Sajnos ennyivel szárnyas barátom még nem éri be, úgy látom. Ráadásul most még egy keresztet is kaptam a homlokomra. Megéreztem ezt az ütését rendesen. De ettől csak még jobban felbőszített. Odaugrok a kereszthez, aminek az imént nekiestem és megpróbálom teljes erőből letörni a helyéről.

- Hát ha játszani akarsz játszunk. Lássuk ki a táncparkett ördöge. Az én nevem Vájár és most az én előadásom következik: A Pokoli Duett! Lássuk hát mit tudsz.


Azzal kezemben a kereszttel felugrok és teljes erőből egy ütést mérek vele az arkangyal fejére.
Vissza az elejére Go down
Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth


Hozzászólások száma : 201
Join date : 2011. May. 04.
Age : 86
Tartózkodási hely : Wayne prezidencia

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeHétf. Jún. 13, 2011 8:28 pm

Az angyal simán hárítja a támadásodat. A keresztet félkézzel elkapja, másik kezeddel pedig megszorítja a nyakad. Ezután már repülsz a fal felé, nekikenődsz mint bogár a szélvédőnek. Időd viszont nincs, hogy leessél, mert a szíved a kereszt törött vége átdöfi. A hideg vas úgy hatol át rajtad, mint kés a vajon. Odakapsz, hogy kiszedd, de esélyed sincs. Ellenfeled még jobban megnyomja a halálodat okozó eszközt. Érzed ahogy elhagy az erőd, egyre nehezebben kapsz levegőt, vért köhögsz fel. Mégis megpróbálod megszorítani a keresztet és kitépni a húsodból. Bármilyen az életben maradásra irányuló próbálkozásod kudarcra van ítélve. Ellenséged arcára nézel és látod, hogy szája mosolyra görbül. Elengedi a keresztet, de az megtart téged, valószínű a betonfalon is átment. Kezeid elernyednek, nincs erőd már. Lassan kezd elhomályosulni előtted a világ, csak annyit látsz még, hogy az angyal visszaváltozik az öreg pappá.
- A bűneid súlyosságát majd az Úr megítéli. -ezek az utolsó szavak amiket hallasz.
Magába fogad a fekete semmiség, amiből még senki sem tért vissza, meghaltál.



//Vájár ezen formájának vége, tehát meghalt. Nyugodj békében! (Megígérem, hogy nem fog menni)//
Vissza az elejére Go down
Airie
Gaztevő
Gaztevő
Airie


Hozzászólások száma : 327
Join date : 2012. Mar. 06.
Age : 33
Tartózkodási hely : Arkham Intézet

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 8:14 pm

Ahogy elérjük a hatalmas régi templom bejáratát, kicsit nehezen nyitom ki a hatalmas ajtót. Belépünk apuval, láthatja ahogy a mennyezet már néhány helyen hiányos, az ablakok is be vannak törve. Néhány pad szétesetten hever a piszkos padlón. Az éjszakai fény haloványan szűrődik be, egy kis fényt adva, épp eleget ahhoz, hogy lássunk valamennyit. A falakról néhány helyen lejött a vakolat, kellemetlen patkány és dohos szag terjeng mindenhol. Ahogy haladunk apával, lábnyomaink ottmaradnak a porban, melyet fel-fel kavarunk néha magunk körül.
Egy kis faajtó nyílik a lépcsősorba, mely csigaként tekereg a harangtoronyba. Ott lakom én.
- Én itt lakok... - mondom neki suttogva halkan, látni rajtam hogy mosolygok, mégis szégyenlősek kék szemeim. Haladunk egyre csak feljebb, azokon a rothadó, nyikorgó lépcsőfokokon, némelyik már félig hiányzik is.
- Óvatosan apu... - figyelmeztetem őt. Halk zajt lehet hallani, amolyan sipításnak nem mondható nyüszítést. Felnézek s kezemmel már mutatom is a mennyezetet, ahol számtalan gerenda csüng.
- Denevérek. De én nem félek tőlük. Nem bántanak. Vigyáznak rám - magyarázom neki, majd ismét elhalkulok. Sok aprócska kitört ablak mellet haladunk el, melyekből beszűrődik a városi fény, mutatják milyen magasan járunk már. S felérünk, egy hatalmas helyiségnek nem mondható valamire. Egy nagy függöny fogad minket, molyrágta, büdös, szakadt. Az egyik szemeteskukából vettem ki, ajtónak használom. Megállok előtte, széthúzom. Apám láthatja a hatalmas harangot, ahogy nem messze tőle egy kis kiemelkedő. Beljebb haladok, széttárul jobban előttünk az egész. A harang mögött van egy erkély, tőle nem messze amolyan kis szobának se mondható valami. Földön matrac, rajta egy takaró. Mindkettőt a közeli kukákból szedtem össze. Néhány gyertya, mely most nem ég, egy doboz, amin rajzlapok és ceruzák hevernek. A doboz mellett egy kis babaház szétrakva, nem rég játszottam vele, szint úgy a műanyag állatkákkal, amik a ház mellett hevernek. Mindenhol szemét, papírzacskók és üvegek hevernek, néhány alacsonyabb gerendáról madzagon lógnak különféle "kacatok". Karmesterre nézek és várom a reakcióját.
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/airie
A Karmester
Gaztevő
Gaztevő
A Karmester


Hozzászólások száma : 248
Join date : 2011. Apr. 06.
Age : 29

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 9:36 pm

A templomtorony teteje, ahová haladnak, már messziről is jól látszik. Közelebb érve az elhagyatottság már nem csak puszta szóban. Nem csak puszta látványban, de érzelmekben is megnyilvánul. A közelében a nyomott hangulat szinte késsel vágható. Ez elriasztja az embereket. De az olyanokat, mint ők, otthonként hívogatják. A torony tetejében láthatatlan sötét felhők kavarognak. Ez már rég nem Isten háza. A templom tetejéről egy csoport holló repül el a fejük fölött, recés hangjukat megvillogtatva. Ai kinyitja az ajtót és bevezeti a sötétségbe. Homály ül a nagy teremben. nem látni mindent, csak épp azt amit kell. A padlót és a többi alkalmatosságot, több évtizednyi por lepte el, melyet kettejük lépte felkavar. A látvány velőig bizsergeti az embert. Ai bemutatja jelenlegi lakását, ami cseppet sem tölthetné el az embert büszkeséggel, de ő még is mosolyog. Karmester viszonozza a gesztust. Kezét a lány háta közepére teszi, és egy laza mozdulattal tolja lassan előre, hogy tovább vezesse. Lépcsőkön haladnak tovább, mely súlyaik alatt ezernyi elátkozott lélek hangjával azonosul. A lépcsők sem elég épek. Jobb oda figyelni, mint azután több métert lefele zuhanni. Karmester lánya óvatra inti, nehogy baja essék. Sikolyok. Nem. Csupán denevérek. Szemeiket és éles fogaikat őrző vadakként meresztgették a két betolakodóra. Ám felismerték azt, akit védtek. Karmester bátor lánnyal büszkélkedhet. A lépcsőzésnek nincs vége, addig a pontig, amíg el nem érnek a torony tetejéig. Meglehetősen ezt nevezi a szobájának. Egy koszos és molyrágta szakadozott függönyt húz szét, mely feltárja szeme elé a harangot. A karmester körülnéz. Megakad a szeme mindenen. Jól megjegyez mindent, csak úgy magának. Szemétdomb, amely a lánya gyerekszobájának kiáltja magát. Valódi förtelem. Nézi a szakadt matracot, ami ágyául szolgált. De még is inkább a rajzokon meresztgeti a szemét. Le is hajol értük, hogy közelebbről szemlélje őket. Kiballag az erkély felé, hogy a fény jobban megvilágítsa őket. Minden egyes rajzot alaposan megnéz, kicsit el is időz rajtuk.
-Nagyon szépek. Ezeket te alkottad? – kérdezi, amolyan kíváncsi tekintettel.
– Ha hazaértünk, és van kedved, akkor apunak is rajzolhatnál valamit. Rendben? - Rámosolyog a lányra. Talán egyre jobban meg kedveli. Ez már biztos.
Vissza az elejére Go down
Airie
Gaztevő
Gaztevő
Airie


Hozzászólások száma : 327
Join date : 2012. Mar. 06.
Age : 33
Tartózkodási hely : Arkham Intézet

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 6:51 pm

Amikor apa kimegy az erkélyre, s néhány rajzomat magával viszi, láthat rajtuk különböző témákat: farmot állatokkal, erdőt állatokkal és óceánt is állatokkal. Valamelyik rajz állatkert jellegű vagy ehhez hasonló, ahol exotikus állatok vannak ábrázolva. Ezeket az állatokat soha életemben nem láttam, így a színek egyáltalán nem egyezek, csupán az alakjukból tudja kivenni, milyen állatokat ábrázolnak a rajzok. Egy-két rajzon egy család van, ahogy hintázok, apukám egy autó mellett áll, anyukám pedig mosolyog a kertben. Mindegyik rajz gyermeki, óvodás jellegű. Nem igényes, nem túlzottan szép, inkább aranyos. Nincs egy olyan rajzom se, ahol szomorúságot vagy fájdalmat ábrázolok.
- Igen, én rajzoltam mindet. Nagyon szeretek rajzolni. Még barátom is van. Megmutassam? - kérdezem apámtól, s elmegyek az egyik sarokba, bármit feleljen is, én megmutatom neki. Egy nagyobb macskát vonszolok elő, undorítóan büdös, testét legyek veszik körül, szőrméje alatt ezernyi apró fehér kukac hemzseg. Döglött már néhány napja, de az én piciny agyam ezt egyáltalán nem fogja fel. Belei kifele fordultak, húzom őket magam után. Nyilván egy nagyobb kocsi nyomta össze. Szemei kifordulva, szőre összetapadva a vértől.
- Maci a neve. Nagyon szeretem mert hagyja hogy simogassam - magyarázom apunak mosolyogva és büszkén, két kezemmel a macskát és a nyuszit fogom, szorosan ölelgetem magamhoz. Odamegyek apuhoz, hogy ő is megtudja simogatni kedvencemet.
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/airie
A Karmester
Gaztevő
Gaztevő
A Karmester


Hozzászólások száma : 248
Join date : 2011. Apr. 06.
Age : 29

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 10:05 pm

A Karmester figyelte a lány mozdulatait. A lány kotorászott valamit, de nem látta. A lány addig takarta tettét, amíg meg nem fordult. Egy macska hátborzongató látványa fogadta. Törött nyaka lógott, amit a gravitáció a föld felé húz. Nem tartotta már azt semmi a bőrön és rothadó húson kívül. A belei is lógtak, és a szemei is már mintha kidülledtek, bár ezt nem láthatta tisztán. Arcizmai fintorba húzódtak. Kezeit remegve nyújtotta a macska felé, hogy megsimogassa. Minden idegrendszerét megfeszítve tornászott oda vissza a rosszullét határán. Elérte a macskát. Első simításra pár bélcafat hullt ki a felnyílt és rothadó szagot árasztó macska testéből. Ezt még bírta, de amikor a feje a fény felé fordult és megvilágította a fejjel lefelé néző, torz, összeaszott pofáját a kidülledt szemekkel, az erkélyhez rohant. A hangok elárulták mit csinál, nem volt kérdéses.
-Kincsem…szerintem a macskád nem akar velünk jönni. – Talán a lány megkérdi, hogy miért, és reméli is hogy rákérdez.
Vissza az elejére Go down
Airie
Gaztevő
Gaztevő
Airie


Hozzászólások száma : 327
Join date : 2012. Mar. 06.
Age : 33
Tartózkodási hely : Arkham Intézet

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 10:15 pm

Figyelem izgatottan ahogy apa a macskához nyúl. Lassan és óvatosan, olyan érzésem van, fél attól hogy talán megkarmolja a cica vagy megharapja.
- Ne félj, nem bánt. Ő szeret játszani. Eddig senkit nem karmolt se harapott meg - magyarázom neki, majd figyelem ahogy ujjai végighaladnak a szőrzeten. Lábaimra tocsogva ráesnek a macska belső szervei, nem foglalkozom ezzel, elvégre gyakran történik meg. S hogy én mit csinálok? Ahogy apa hozzáér a szőrhöz, egyszerűen nyitom a szám s torkomon kicsúszik egy kedves nyávogás. Olyan nyávogás, mint a macskáké, azoké a kedves cicáké, akik szeretnek játszani. Hihetetlen élethűen csúszott ki ajkaimon, majd kedvesen nevettem fel.
Apa viselkedése, ahogy odarohant az erkélyhez, kellemetlen hangokat adott ki. Aggódva figyelem őt, nem értem mi történhetett vele. Odamentem hozzá csoszogva, elvégre nem nagyon szokásom lábaimat jobban megemelni a kelleténél. Csoszogás. Igen, így járok mindig, de eddig senkit sem zavart, engem sem. Lerakom a cicát a földre, hagyom had szaladjon játszani, esetleg egerészni. Apához lépek s aggódó szemekkel nézek fel rá, mint egy igazi apukára.
- Miért nem jöhet velünk a cica? Én őt nagyon szeretem. Tudod? - kérdezem, s hangomon érezni, hogy már talán a hisztis sírás küszöbén állok. Egy rossz mondat, s én rajtam kitör az elviselhetetlen hisztéria.
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/airie
A Karmester
Gaztevő
Gaztevő
A Karmester


Hozzászólások száma : 248
Join date : 2011. Apr. 06.
Age : 29

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 10:46 pm

-Nos lányom, még apu meglátja a dolgot. De nem hiszem, hogy jönni akarna. – Karmester odasétált a macskához, aki nem ment játszani sem egerészni. Hullamerevségben feküdt ott ahol Ai hagyta. Felvette a macskát a karjaiba, habár undorodott a dologtól. A macska alvadt vére és béldarabkái lógtak a karján. A macska pofája még most is a Karmester képébe meresztette dülledt üveges tekintetét. Közelebb lépdelt az erkélyhez ahol a lánya is tartózkodott. Lenézett a mélybe és egy hatalmas kutyát látott meg. Vagyis egy farkast. Ryuu kutyáját. Ekkor támadt egy ötlete.
-Nézd csak! Dorombol. Hallgasd! – Ekkor Karmester a kezét előre nyújtotta és vadul rángatózott. Úgy tett mintha a macska szabadulni próbálna és ő próbálja vissza tartani.
-Ai! Segíts apunak! – Ekkor a kezeiből „kicsusszant” az áldott dög, majd lassan zuhant lefele, és mint aki azt kiáltja vissza „ÁTKOZOTTAK”. Elnyelte a mélység.
-Neeeee! – kiáltotta, majd térdre rogyott.
- A kölyök kutyájára támadt.
Vissza az elejére Go down
Airie
Gaztevő
Gaztevő
Airie


Hozzászólások száma : 327
Join date : 2012. Mar. 06.
Age : 33
Tartózkodási hely : Arkham Intézet

Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 10:59 pm

Figyeltem ahogy apu odasétált a cicámhoz, s igazi szeretettel karjaiba vette. Felemelte magához, láttam rajta hogy szeretne a cicámmal játszani. Örültem neki, mert lehet mindketten megkedveli a másikat, és akkor én elvihetem a cicát haza, magunkkal. És lehet hogy a cicának is tetszeni fog a hely, ahova hamarosan elköltözünk majd. Odajön hozzám s én várakozásokkal teli figyelem kedvencemet, ahogy apukám arra figyelmeztet, hogy dorombol. Szívem hatalmasat dobban erre, elvégre a cicám nem szokott gyakran dorombolni. Már fülemet hajtottam közelebb, hogy jobban halljam, hisz a kellemes szél ellopta tőlem a hangot. S ekkor olyasmi történt, amitől én magam is nagyon megijedtem.
Maci megtámadta aput. Úgy ficánkolt kezében, mint egy hal, aki szabadulni akar hálójából. Ki küzd szabadságáért.
- Maci! Nem szabad! Nem fog bántani! - kiabálom körbe-körbe a fekete cicának, aki csak nem akarja abbahagyni. Megkarmolja apukámat, aki véletlenül elengedi őt. Felsikoltok hangosan, amolyan halálsikoly lenne tán? Nem is tudom megmondani, csak annyit érzek, csak annyit látok, hogy régi jó barátom az erkélyről zuhan lefele a mély sötétségbe. Befogom fülem, nem akarom hallani azt a szörnyű nyávogást, azt a kiáltást amit Maci a torkából ereget. Összekuporodok kicsit, remegek. Féllek hogy Maci mérges lesz rám, amiért nem fogtam őt meg. Vártam egy kicsit, majd felálltam és néztem lefele. Egy hatalmas kutyát láttam meg, akin a cicám landolt. Ettől nagyon megijedtem, mert tudom hogy a kutyusok nem szeretik a cicákat. Én pedig a cicákat jobban szeretem mint a kutyusokat. Figyelem őket halkan, érdeklődve, majd megvonom a vállam.
- Nem baj. Cicának sok élete van. Majd ha lemegyünk, akkor visszahozom őt. A cicának sok élete van. Tudod? De azért majd megmondom neki, hogy kérjen tőled bocsánatot, amiért megkapart - apám kezét kezdem fürkészni - Nagyon fájt? - kérdem tőle aggódva és várom a válaszát, olykor lenézek a cicára.
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/airie
Ajánlott tartalom





Elhagyatott templom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elhagyatott templom   Elhagyatott templom I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Elhagyatott templom
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» St. Michael templom
» Elhagyatott iroda

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Játéktér :: Gotham város és környéke :: Régi Gotham-
Ugrás: