DC Univerzumban játszódó FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DC Univerzumban játszódó FRPG


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az Első lépések-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Legutóbbi témák
» Társalgó
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2021 3:05 pm by Demolition Captain

» Diego Crown
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeCsüt. Júl. 02, 2015 10:54 pm by Diego Crown

» Rekviem
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Júl. 01, 2015 8:09 pm by Madárijesztő

» A Robinson park
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 5:50 pm by Andrew Ramirez

» Csokit vagy csalunk!
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeVas. Jún. 21, 2015 4:52 pm by Andrew Ramirez

» Jess Kayle - A Sárkány Gyermeke
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Jún. 16, 2015 11:15 pm by Jess Kayle

» Jess Kayle
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 4:35 pm by Jess Kayle

» Amecchi Előtörténet
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Jún. 09, 2015 6:24 am by Madárijesztő

» Orvosi igazolások
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Jún. 02, 2015 9:13 pm by Ra's Al Ghul

» Smallville Állatkert
Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Május 20, 2015 11:13 pm by Cybergyík

Tükör
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span

 

 Arkham elmegyógyintézet bejárata

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Vadmacska
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Vadmacska


Hozzászólások száma : 2487
Join date : 2011. Feb. 22.

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeVas. Ápr. 10, 2011 10:02 am

Arkham elmegyógyintézet bejárata 2433i20

A híres Gothami elmegyógyintézet, mejet Dr. Arkham alapított. Számtalan cella, és szoba található az épületben. Ide kerülnek az igazán veszélyes alakok, akiknek a halálhörgése mindig kiszűrődik a falak mögűl. Rémisztő a helynek már csak a környéke is. A bejárat előtt egy hatalmas kőtábla, amelyre a következő felirat lett vésve:
"Üdvözöljük az Arkham elmegyógyintézetben!"
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 3:41 pm

Előzmény:
A külváros
Arkham. Már csak a neve is hátborzongatóan hangzik, sokan nem is szeretik kimondani, hisz ami e név mögött rejlik, rosszabb minden rémálomnál.
Arkham. A hely, ahova csak azok kerülnek, kiket már talán a Pokol is visszaköpött undorodva. Azok a személyek, kiknek saját elméjük a legnagyobb büntetés. Tömeggyilkosok, elmebetegek, olyan emberek, kiknek nincs hely a börtönben. Legtöbb igazán közveszélyes személy is itt találta már számtalanszor helyét, kik most szintúgy mint az általad keresett személy, szintén élvezik a szabadság szárnyait, ártatlan embereket terrorizálva ezzel. Méregcsók, Bane, Joker... Harley Quinn... nem létezik tán ember Gotham városában, ki ne ismerné ezeket a személyeket. S mindenkinek közülük van egy kis cella, mely üresen várja őket...
Már a kompnál halhattad azokat a messzi kiáltásokat, melyek karmaik jéghidegen hasítottak elmédbe, nem engedvén téged. Halálhörgés, természetellenes nevetés, ordítások és visítások... Felforgatják mindenkinek épp elméjét. Beléd furakodnak a hangok, s te érzed, talán már soha többé nem fogsz tudni megszabadulni tőlük. S most, hogy megérkeztél a helyre, minden egyes lépésed egyre jobban nehezedett. Mintha lábaidat a betonút magába nyelte volna. A kastélynak tűnő elmegyógyintézet egy kisebb dombon emelkedett a magasba, akár egy hatalmas torony, mely téged néz ezernyi szemű ablakával. Sötét falait még a nap fénye is elkerülte, talán érzi hogy nem neki való hely? Szenvedést érezni a levegőben, megtelíti tüdődet, mint a méreg halad lassan agyadba, s ha túl sokat időzöl itt, neked is találnak tán egy üres szobát. Az egész birtokot hatalmas szegecses rács veszi körbe. Egy nagy vaskapu fogad téged, melynek két oldalán egy-egy fegyveres őr, és egy farkaskutya, ki rád morog mihelyst meglát. A vaskapu felett boltívesen a felirat: Arkham Elmegyógyintézet. A két őr meglát téged és azonnal meg is állít. A kapu be van csukva, mögötte látod ahogy egy szintén fegyveres őr egy kutyával sétálgat a távolban.
- Jó napot, kérem igazoltassa magát - mondja az egyik őr és kicsit eléd lép, ezzel jelezve hogy nem mehetsz tovább. A két alak nem néz ki túl barátságosnak, eléggé nyugtalanul ácsorognak helyükön, s te is érzed ahogy kellemetlenül érzed magad. Az egész hely nagyon nyomasztó, mintha valami átok ülne rajta, egy sötét átok, mely mindenki elméjét megmérgezi, aki meglátogatja.



A hozzászólást Harley Quinn összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 07, 2012 7:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 3:54 pm

Fintorral az arcomon Oda kullogok súlykolt léptekkel a kutyás őrök nyakörvnyi körzetébe, Beleszagolok a kínzó bűzbe, ami a toronyszerű rémálom házból ered.
- Jó napot.... John Dallas vagyok a rendőrségtől. Bejelentkeztem Dr. Arkhamnál.- igazoltattam magam, és előztem meg, hogy ne legyen okuk szét tépni engem. Amióta csak megközelítettük a szigetet, úgy éreztem, egy más világba lépek be, melyet víz kerít el: a gyerekek nevettek, az emberek munkába igyekeztek, és amikor átjöttem a komor igazságba, már csak a kínzó sikolyokat hallom, amik sebet hasítanak lelkemen. Megmutatkozik nyúl szívem, mihelyst belépek a betegeknek szánt zónába. De minden esetre nem kell aggódnom! Bemegyek, beszélgetek az igazgatóval, és többet, álmaim szerint nem közelítem meg az épületet. Rengeteg bűnöző, és beteg vár, akiket legszíveseben feje lőnék, nem gyógyítanám a hülyeséget.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 6:44 pm

A két őr egymásra néz, látod arcukon a nem rejtett kellemetlen fintort. Az egyik felemeli szemöldökét, majd ismét rád néznek.
- Szóval rendőr... És hol a társa? Meg miért nem jöttek rendőrkocsival? Láthatom az igazolványát..? Természetesen ami azt igazolja hogy ön valóban rendőr. Tudja nagyon sok veszélyes személyt tartunk bent, és nem sétafikálhat ki-be csak úgy akárki. Szigorúak a szabályok. Magmát meg még nem is láttuk itt - válaszolja neked az őr, aki eddig is beszélt veled. Az egyik óvatosan kezét fegyverére csúsztatta, nem fenyegetésből, csak résen volt, mivel nem tudták mit várjanak tőled. Szúrós tekintettel figyelnek téged, s igazat kell nekik adnod, tényleg nem jöhet be csak úgy akárki, főleg hogy a kórházakban, de más létesítményekben is olykor nagyon szigorúan ellenőriznek mindenkit.
Az időjárás mintha csak a helyszínhez akarna illeni, lassan behúzódott az eddig kellemesen világító ég. Nehéz esőfelhők szürkén sereglettek a sziget köré, lassan és biztosan akarták magukba zárni, hogy azt a kevéske napfényt is, ami szebbé tehette volna a napot, egy kis reményt sugározni erre a reménytelen helyre, de mégsem. Szorongató, hideg szél kerekedett fel, nem volt vad, mégis érezhetően fütyült a fák között.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 9:43 pm

Úgy éreztem, mint ha kötél csavarodott volna a nyakam köré. Igaza van az őrnek, és nem is akar rosszat csak végzi a dolgát. De még is be kell jutnom. Most jöttem rá, hogy nem volt elég beszélnem az igazgatóval.
- Sajnos nem tudom igazoltatni magam, Még újonc vagyok, és próbaidőn vagyok. Ami az autót illeti... Nincs jogsim- Mintha mindjárt belekezdenének a szakadatlan röhögésbe, hogy mekkora barom ez az állítólagos rendőr- Beszéltem Aaron Cashel, és Dr. Arkhammal, ha talán beszélhetnék valahogy vele, vagy maguk... akkor biztosan beengedne... mondják, hogy John Dallas az!-próbálom leplezni izgultságomat, és ez jól is megy, csak néha megszakad a beszédem. Ez a szöveg eléggé kamuszövegnek tűnt nekem, de hátha nekik máshogy hangzott. Mindenesetre én maradok itt, és kiküzdöm hogy bemehessek, nem fogok hazamenni siker nélkül. Gondoltam rá, hogy igazolásként megmutatnám a fegyverem, de ez nem is lenne elég, és ha meglátják, hogy hozzá nyúlok, azon nyomban ronggyá lőnének. Lassan topogok egyre közelebb hozzájuk, hogy ne tűnjön fel nekik, csak hogy jobban hallják a hangomat a kutyaugatás miatt.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 10:17 pm

Az őrök nyugtalanul hallgatják végig amit mondasz nekik, a két név említésén ismét csak összenéznek egymásra. Valahol messze halk dörejt hallasz, a szél hűvösebb lesz. Kellemetlen vihar közeledik lomhán a sziget felé. Az őr aki eddig veled beszélt, végigsimított állán s látszólag elgondolkodott a lehetőségeken.
- Nos, ha valóban így van, akkor várjon egy kicsit. Azzal elrontotta a dolgot, hogy rendőrnek adta ki magát. Várjon egy kicsit... - mondta a rendőr komoran, majd leakasztja az adóvevőt övéről.
- Itt a Kapu, egy John Dallas kéri az engedélyt hogy beléphessen. Dr. Arkhammal állítólag megbeszélt egy találkozót. Nyilván civil - szólal bele, majd sistereg egy kicsit az adóvevő, jön is a válasz hamarosan.
- Engedjék be - lényegre törő válasz, visszakerül az adóvevő az őr övére. Elővesz egy fémdetektort, majd feléd közelít.
- Emelje a kezeit magasra uram, sajnálom de semmi olyannal nem engedhetjük be az intézet területére, ami veszélyt jelentene önre, vagy a páciensekre - magyarázza a dolgot, s ha te így teszel, végigmegy rajtad vele. Fegyverednél elkezd pittyegni.
- Tegyen le mindent uram, ami fémet tartalmaz. Övet, ha van magánál bármilyen fegyver azt is. Ha kijön mindent visszakap. Csak az őröknek lehet fegyverük az intézet területén - odanyújt neked egy kis dobozt, amibe belerakhatod fegyveredet és az övedet is.
- Ha van magánál íróeszköz akkor azt is - utasít téged majd ha követted az utasításokat, megnyom egy gombot a kis őrbódéban s kinyitódik a hatalmas vaskapu. Nehezen nyitódik, lassan, s te meglátod az utat a kastélyféle börtönbe, az elmebetegek börtönébe. Ahogy elindulsz, átléped a kaput, az ismét nehezen csukódik be mögötted, jelezve hogy soha többé nem fogsz innen kijutni, nem épp elmével. Az út macskaköves, nagyon kellemetlen rajta járni. Néhol a távolban egy-két fehér köpenyes személyt látsz, ahogy betegeket sétáltatnak az udvaron. A betegek olyan állapotban vannak, hogy rájuk nézni is félelmetes. Beesett szemük mint a holtaké, sápadt bőrök is inkább holtaknak, mint élőknek árulja el őket. Szinte élettelenül csoszognak, vagy épp lődörögnek, saját orruk alá motyogva valamit. Őrök sétálgatnak fel s alá, biztosítva a helyszínt. Elérsz a főbejárathoz, masszív kapu fogad téged, amit talán három erőteljes ember sem tud kinyitni. Előtte egy idős férfi áll, beesett szemekkel. Arcán egy szemüveg ül, melyeket talán csak a ráncok tartanak össze.
Arkham elmegyógyintézet bejárata JeremiahArkham
Ahogy közeledsz felé, megigazítja szemüvegét és egy fáradt mosoly ül arcára.
- Dr. Jeremiah Arkham, ön bizonyára Mr. Dallas. Elnézést a kis kellemetlenségért a kapunál, de bizonyára elismeri, hogy nálunk fő a biztonság - nyújtja a kezét, miközben bemutatkozik neked.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 10:37 pm

/A kapunál úgy tettem ahogy kívánták/

Én is viszonzásként nyújtom a kezem, üdvözölve nagy örömmel az urat, hogy végre találkozhattam vele. Ahogy szemügyre vettem az igazgatót, a nem jó színben lévő bőrét, és komor arcát, megállapíthatom, hogy ő a munkájának él. kézfogás után a hátam mögé tekintek, és a macskaköves útra pillantok. Tiszta. De mégis úgy érzem magam rajta állva, mintha kolera tenyészet lenne rajta. A rajta sétálgató betegek nem ijesztő, hanem sokkos tekintetekkel néznek jobbra, balra, mintha azt figyelnék, mikért tudnának kijutni. Köszöntök tehát Dr. Arkhamot, és nem azért örömmel, mert jó látni, vagy mert tisztelője vagyok, hanem azért, mert sikeresen be sikerült jutnom az intézetbe. Bár a nyugodt hétvégéken ez inkább lidérces álom lenne. A véleményemet nem tükrözi semleges arcom, csak akkor, amikor megfogom Dr. Arkham száraz kezét. Mindenek ellenére szimpatikus fazon.
- Jó napot, örömmel látom, és még egyszer is köszönöm a szívélyes fogadását- ezt mind mély és komor hanggal- és semmi baj, látom nem hiába van ennyi őr, szép rend van az intézetében! Tehát a 17 éves szökött lány ügyében jöttem, de nem is szeretném húzni az idejét, talán megbeszélhetnénk négy szem közt?
Sínen vagyok! Innen már bármi történik, biztos lesz információm, remélem elég. Itt már csak arra kell koncentrálnom, hogy egy őrült el ne kapja a torkom, és meg ne öljenek.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 10:50 pm

Dr. Arkham végignéz rajtad, olyan a tekintete mint egy szellem, aki keresztül lát rajtad, belát a lelked legsötétebb zugaiba. Kiráz tőle a hideg, olyan mintha a hátadon egy macska futna végig.
- Igen, Airie Nandori, az egyik legfiatalabb páciensünk volt. Vannak itt kamaszok is, de nem mind van a legsúlyosabb szinten. 4 évig volt nálunk. Amikor azt hittük tudunk neki segíteni és már a gyógyulás irányába halad, mindig történt valami, amiben megbotlottunk ő pedig veszélyesen visszaesett. Ettől függetlenül nagyon aranyos volt - kezd bele kicsit mintha nehezen, közben az eget fürkészi. Messze már láthatod te is azokat a szinte fekete felhőket, melyek hatalmas vihart hordoznak magukban.
- Sosem próbált meg megszökni, legalább is nem az intézeten kívülre - int neked, hogy bekísérjen az épületbe. Lengén nyitja ki a hatalmas kaput, bent hideg falak, s még hidegebb csempézett padló fogad téged. Ha azt hitted hogy a kinti falak nyomasztóak, akkor ezek egyszerűen rád zúdulnak, mint egy hatalmas ketrec, ami agyon akar nyomni téged. Aprócskának és jelentéktelenek érzed magad. Bent az épület szívfagyasztóan hideg, kezded azt képzelni hogy a saját leheletedet is látod, amikor lélegzel. Lassan haladtok, szinte vonszolva, olyan mintha szándékosan akarnák teljesen az elmédbe rögzíteni ennek a helynek szörnyű benyomását. Maga a falak a páciensek kiáltásaikkal vannak átitatva, hallod őket magad körül, azt sem tudod melyik irányból, lehet mindegyikből. S nem is tévednél sokat. Egy nagyobb lépcsőn vezet téged felfele, nyilván az irodája felé.
- Mit szeretne róla tudni, azon kívül hogy mindent? Valamint, lenne már az elején néhány kérdésem. Ki maga valójában? Miért keresi a lányt? Itt már szinte mindenki tudja hogy maga nem rendőr - néz rád szúrós tekintetével, de arcán látod hogy csak az őszinteségedet várja el az információkért cserébe.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeKedd Aug. 07, 2012 11:25 pm

Már kint is lenyűgözött Dr. Arkham léte, ahogyan szinte belenézett a lelkembe, és megszólított. Nem hiába ő az igazgatója ennek az intézetnek, de az is meglátszik viselkedésén, hogy ő az egyetlen értelmes ember a környéken, ha a betegeivel foglalkozik. A körülöttem lévő omladozó csempe burkolat eszembe juttatja még kiskoromból az iskolás éveket. Omladozó fal, gyér festék a falon, és maga a hideg, csak itt minden durvábban felfedezhetőbb. Ahogy mentünk le a lépcsőfokokon, nem csak a falak rondaságát néztem. A zölden, és halványan pislákoló lámpák csak árnyék keltőnek volt jó, semmi másnak. De azért nem estem fel, láttam annyit, amennyit kellett: Dr. Arkhamot, és a saját lábamat. Feltette a kérdést. Mit is mondjak? Muszáj lesz őszintének lennem.
- Na jó, igaza van, semmi értelme a színjátéknak, de még sem mondhatok el mindent. Nick Bronson vagyok, biztonsági őr. Remélem Jó kapcsolatunk lesz egymással, mert még lesznek párszor hasonló kérdéseim. Azért mondtam hogy rendőr vagyok, mert nem hittem volna, hogy csak úgy be fog engedni egy civilt. És azért is érdekel a lány, mert... mert van egy közös elintézi valónk. Tudja, ezzel csak azt szeretném mondani- próbálok finoman célozgatni- hogy hamar meglesz a lány. Őszintén megmondom, szimpatikus, szép lány, csak kár, hogy nem egészségesen élheti le az életét. Szóval a mindenen még azt szeretném megtudni, hogy voltak-e látogatói mostanában, illetve voltak különös szokásai, vagy netán ügyessége valamihez.
Dr. Arkham jámboran végighallgatta kérdéseim, és magyarázataimat azt hiszem. És amit le tudtam szedni az arcáról az az, hogy csak nem fog kidobni az épületből. amúgy is mindjárt el kezd esni. Az esőről jut eszembe, elég furcsa és szeszélyes ma az időjárás. Pár dollárban tudnék fogadni régi elhúnyt cimboráimmal, hogy ma lesz valami mozgolódás az utcákon, a Mobster ruhám rovására. Szegény barátaim. Eszembe jutottak, és az is, hogy miattuk kezdtem bele ebbe az egészbe. Majdnem meghaltam velük együtt, és hogy életben maradtam, azt azért kaptam, hogy leszámoljak az utcai garázdálkodókkal... Már ha nem halok meg még ma, mert egy 17 éves szimpatikus kislány jóízűen feltárta a torkom.
Amikor leérünk az elég hosszú lépcsőn, és Dr. Arkham válaszként megszólal, figyelmem ismét visszavándorol a lényegre, és figyelem szavait a doktor úrnak. Igaz, hogy rémálomba illő hely ez az Arkham, de egyre közelebb az irodához kezdem otthonosabban érezni magam... Ne kell odafigyelni, hogy megölnek-e a "betegek".
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 4:00 pm

Ahogy Dr. Arkhammal haladtatok lefelé az úgymond "0. szintre", azok a kellemetlen pislákoló fények, melyek fejetek felett nézelődnek, igencsak homályos látást nyújtanak nektek. Dr. Arkham mégis nyugodtan mozog melletted, minden lépése teljesen magabiztos. Látni rajta hogy hozzászokott ehhez és minden aprócska zugról pontosan tud. Hallod a kiáltásokat, melyek a plafonból csöpögő vízzel keverednek. Leértek, egy zárt, vasajtó előtt álltok. Az ajtónál két biztonsági őr, nekik sem hiányzik a fegyver. Pisztoly, sokkoló, gumibot. Igencsak komoly a felszerelésük. Ahogy meglátnak titeket, már egy gombbal nyitják is a vasajtót, mely mögött rácsozott ajtó van. A rácsozott ajtó másik feléről szintén két biztonsági őr, az egyik kulccsal nyitja ki a zárat, majd tovább engednek titeket. S amikor belépsz a hosszú folyosóra, csak ekkor hallod igazán azokat a szörnyű hangokat, amik eddig körbevettek téged. Most mintha az összes páciens az arcodba ordítaná saját fájdalmát, azt a szörnyű elmebajt, ami elméjüket sújtja. Ahogy haladtok, vörös lámpák világítanak a folyosón, kissé mintha nyugtatna téged ez a fény. A cellák mind üvegezettek, az ajtók masszív vasból vannak. Nem látsz rajtuk se kilincset, se kulcslyukat. Nyilván távolról nyithatóak, vagy valami kártyával. A legtöbb cellában félhomály van, talán jobb is. Kiráz a hideg téged valahányszor valamilyen betegre nézel. Némelyik az ágyhoz van szíjazva, vannak akik kényszerzubbonyt viselnek, vagy épp szájkosarat arcukon. De tekintetük szinte ugyan olyan, lelkedbe hasít s érzed ahogy lábaid megremegnek kicsit, kiver a hideg a puszta látványtól.
- Ők mind súlyosan betegek. Skizofrének, kannibálok, tömeggyilkosok... Mindenki legalább egyszer végzett tömeggyilkosságot - magyarázza neked miközben haladtok.
- Nagyon nehéz rajtuk segíteni. Többnyire már csak azért vannak itt, hogy meghaljanak. Vannak akiken már nem is lehet segíteni, de mégis foglalkozunk velük. Nincs páciens akinek ne lenne terapeutája - befejezi, majd megáll az egyik cellánál ami üres.
- Nem tudom miért akarja megtalálni a lányt, lehet hős akar lenni, mint sokan mások. Szebbé tenni a világot, de elfogni egy Arkhami beteget nem a legegyszerűbb. Láthatta milyen biztonsági felszerelésünk van, óvatosak vagyunk és mégis sikerült valahogy megszöknie - elhallgat kicsit és látni rajta ahogy elgondolkodik.
- Különös szokások? - kicsit elmosolyodik - Itt mindenkinek különös szokásai vannak. Az lenne a különös ha nem lennének. Látogatói soha nem voltak, nincsenek rokonai, se családja. Mármint... a rokonok lemondtak róla. Szomorú történet - elővesz egy kártyát, amit végighúz egy kis résen, kinyitódik a masszív vasajtó. Dr. Arkham belép a szobába. Ha te is úgy teszel, láthatod a falon a vérfoltokat, mély karmolásokat, de nem csak ott, hanem a padlón is. Egy vaságy és egy matrac van a szobában, semmi több. Egy aprócska ablak, rácsozott szintén, alig szűrődik be rajta valamilyen fény. Dr. Arkham mintha szomorúan nézne körbe, megigazítja szemüvegét.
- Az ablakon keresztül nem tudott bejutni, ahogy maga is láthatja, legalább 3-4 méter magasan van. Egy emberi fej sem fér át rajta, valamint a rácsok sincsenek megrongálva. Mindent el kellet távolítanunk amit mozgatni lehet. Az ágy a padlóba van betonozva - magyarázza neked.
- Ha gondolja nézzen szét jobban, de nem fog semmit találni, elvégre maga előtt már nagyon sok helyszínelő végignézte a szobát. Milliméterenként - elindul ki a szobából, megáll az ajtóban hogy ne legyen útban ha szét akarsz nézni. A szobában láthatod a falakon valamilyen ceruzáktól vagy zsírkrétáktól való színes csíkokat, de semmilyen ábrát vagy üzenetet nem lehet belőlük kivenni, csupán amolyan óvodás gyermek firkálása.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 4:28 pm

Jobban körül nézek a furcsa szobában, kevéske reménnyel, hogy találok valami olyat, amit a rendőrök nem. Amire először gondoltam, az az, hogy a rácsokat meg kéne néznem közelebbről, de gondolom azt is nézték, ezért elmegy tőle a kedvem. Megvizsgálom a rajzokat a falon, egyenlőre csak ennyit tudok tenni. Közben beszélgetek a doktorral, hogy ő se unatkozzon.
- Hmm... hősnek, én? nem, nem az én stílusom. Higyje el, csak van egy elintézni valóm ezzel a lánnyal... ömm, talán lenne lehetőségem a vérből egy mintát venni? köszönöm- a kapott fiolába bele pottyantok egy megalvadt vérdarabkát. Ki tudja, talán nem is az övé. Megvizsgálom az ágyat, az alatt is, szemügyre veszem az ablakot, és annak felszínét, és a szétnézésnek ezennel ennyi.
- Tudna mesélni még nekem a lányról? És arra a tragikus történetre is kíváncsi vagyok, ami a szüleit illeti. Ja, és azt is, hogy utolsó napokban úgy viselkedett-e mint a többi napon, vagy nem?
remélem sikerül megtudnom valamit a lányról. Úgy érzem nem hiába fújta oda a szél azt az újságot. És ha nem is kapom el a lányt, már az is bőven elég lenne ha megakadályoznám tetteit, már ha lesz ilyen. Nem tudom, elég reménytelennek tűnik most már ez a nyomozósdi. Kezd kihalni a remény bennem, hogy lesz e valami ebből az ügyből.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 4:50 pm

- Vért sajnos nem fog tudni venni. Teljesen rá van száradva a falra - válaszolja neked Dr. Arkham, majd miután végeztél látszólag a szobában, ahol tényleg nem találtál semmi érdekeset, ami felkeltené a figyelmedet, ismét elindultok a folyosón, előtte természetesen ismét becsukja a szoba ajtaját. Dr. Arkham rád néz egy kicsit, majd mintha megvonogatná a vállát azon hogy csupán elszámolni valód van a lánnyal.
- Február 29-én született, 94'-ben, itt Gotham városban. Annak részén ahol kertes házak vannak. Viszonylag nyugodt környék. A város keleti oldalán helyezkedik el. Családi házban lakott anyjával és az apjával. Apja autószerelő volt, de nyilván összekavarodott valami bandával és házuk hátsó udvarában, mármint a verandán lőtték le. Airie ezt a szobájából látta. 4 éves volt akkor a lány. Anyja kert dizájnal foglalkozott. Azóta hogy Airie apját megölték az anyja egyre jobban bánatát az alkoholba és a drogba fojtotta. Sok férfit hordott a házba és lányát gyakran saját szobájába vagy a pincébe zárta. Eléggé kínozta Airie-t ezzel, nem csak lelkileg de fizikailag is. Verte őt, olykor a vízbe akarta fojtani. Airie ezért is fél a pincéktől, bezártságtól és a víztől. Ilyenkor alakult ki nála a klausztrofóbia és a skizofrénia is. 9 évesen anyját a saját kanapéjukon találta holtan. Túladagolta e magát, senki sem tudja... - kicsit megborzong mesélés közben - mivel a lány alultáplált volt, nyilván a skizofrénia hatására fogta a konyha kést és... - elhallgatott, érezhetted ahogy a doktor hangja megremeg - feldarabolta az anyját és megette... Ilyenkor jött elő benne a kannibalizmus ami mostanáig megmaradt benne. Pár napra rá megtalálták őt a rendőrök és a szociális munkások. Kihallgatták őt, majd az árvaházba került. Akkor még nem tudtuk hogy megette az anyját. 3 éves korában kapott apjától egy plüss nyuszit. Imádja azt a játékot. Szerelmes belé. Legalább is az egyik tudata. Az árvaházban 13 éves korig volt. Iskolába járt, én foglalkoztam vele, hozzám járt terápiákra. Kiközösítették őt a többiek, azok után ami történt vele. Egyik nap egy kisfiú Airie nyuszijának letépte a fülét és beledobta a sárba. A lány ez miatt felgyújtotta az árvaházat. 13 gyerek és 4 nevelőnő halt meg akkor. Három tűzoltókocsi kellett, hogy eloltsák a tüzet, de nem sikerült. Azóta itt van... - elhallgat hogy gondold át azokat amiket mondott neked, észre sem veszed de már elhagytátok a 0. szintet és már ismét haladtok felfele a lépcsőn, nyilván Dr. Arkham irodájába.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 5:06 pm

ó... Ez, ez tényleg tragikus- ahogy hallgattam a vastag idegzetű doktor remegő hangját, ez rajtam százszor erősebben tört ki. alig tudtam beszélni- ezek nagyon fontos információk, köszönöm. még valami, amit tudhatnék?- Lehet, hogy még tartogat számomra valami érdek feszítő dolgot, egyben rémisztőt, de azért is tettem fel a kérdést, hogy közben elgondolkodhassak: ez a lány betegebb, mint hittem! Szóval fél a pincéktől és a bezártságtól. Emellett kannibál hajlamú, és egy nyuszi van a birtokában. Ennyi, amit letudtam szűrni Dr. Arkham információ zuhatagából. tizenhárom évesen felgyújtotta az intézetét. Hihetetlen, de főleg az, hogy sikerült neki ekkora lángokat csiholni. Mintha az otthoni környezet megtanította volna ölni őt. Biztos vagyok benne, hogy nem csak gyufát használt akkor, szóval kitűnően ismeri a tüzet. Egyre jobban félek tőle, pedig nem kéne. Mi lesz, ha majd szemtől szebbe állok majd vele? Össze kell szednek magam. Mielőtt még Dr. Arkham további információkat zúdítana rám, megjegyzem:
-És minden elismerésem a biztonsági rendszeréért!- Megállás nélkül azon töröm a fejem, vajon hogy szökhetett meg? Ahogy ismerem a megszökési fajtákat, eddig az jutott ki innen, aki ismerte az épületet. A lány biztosan nem csak ismerte a hosszas utakat, lépcsőket, hanem utálta is a nagy sötét bezártság miatt. A szimpatikus szép lány egyre változtatja meg előttem látványát. Már nem csak szörnyülködöm tettei miatt, hanem undorodom tőle.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 5:38 pm

Dr. Arkham mintha csak a lelkedbe látna, észreveszi arcodon, a mozgásodon, beszédeden azokat a változásokat, amiket a lány iránt eddig éreztél, és hogy mit érzel iránta most.
- Sokaknak sikerült sajnos innen megszökni. Valaki kihasználta a csatornarendszert, valaki a szellőzőrendszert, valaki volt olyan ügyes hogy a főbejáraton sétált ki kényelmesen... - érzed ahogy hangja kicsit mintha szégyenlősre változna utolsó mondatánál.
- Lehet, hogy undorodik a lánytól, de még nem mondtam el róla közel sem mindent - figyelmeztet téged komoly arccal. Nyugodtan felértetek az első szintre, ahol megannyi ajtó és más folyosó fogad titeket. Ápolónők sétálgatnak nyugodtan, olykor találkoztok egy-két pácienssel, akik kedvesen és mély tisztelettel köszön Dr. Arkhamnak. Az orvos mindig mosolyogva fogadta a köszönéseket, s szintén visszaköszönt, olykor megkérdezte hogy érzi magát a páciens. Látod hogy itt olyan páciensek vannak, akik nem is veszélyesek, nincs rajtuk kényszerzubbony, se szájkosár. Szabadon mozognak mind. Beszélgetnek, egy kisebb közösségi szobában egy asztalnál épp 4 beteg kártyázik.
- Ezen a folyosón v annak azok, akiknek valamilyen, úgymond apróbb betegségük van. Nem veszélyesek a társadalomra, egyszerű emberek, csupán zavarja őket a mindennapi életben. Mr. Eikar pl túlzottan féltékeny. Ezért hagyta őt el a felesége. Eljött hogy ezt közös terápiákkal meggyógyítsuk avagy helyrehozzuk. Az itteni páciensek szabadon mozognak, bármikor hazamehetnek amikor csak akarják - magyarázza neked. Hallod ahogy kellemes zene szól valamelyik szobából - itt vannak a nővérek szobái is, a terápia termek, valamint az irodám, de az épület másik szárnyában - kissé elhallgat, mintha gondolkodna.
- Ja igen, ott tartottam hogy... - mély levegőt vesz - mikor hozzánk került, nyugtatók alatt volt és el kellett őt altatni, különben nem tudtuk volna áthelyezni hozzánk. A második szintre került először, ott azok vannak akik valami rosszat tettek affektus hatás alatt, veszélyesek magukra és a környezetükre, de nem annyira hogy el legyenek teljesen zárva egymástól. Ott szigorúbbak a szabályok, de egyenlőre nem láttuk értelmét a súlyosak szintjére helyezni őt. Az első pár terápia csendesen haladt, nem volt hajlandó beszélni. Az egyik kolléganőmnek volt három gyereke, nagyon kedves nő volt. Kondultok majd ő kezelésbe veheti a lányt. De sajnos már az első terápia rosszul végződött. A lánynak hozott süteményt, de Airie hirtelen fogta az alumínium villát és megtámadta a kolléganőmet. Lenyomta a torkán a villát, bele is halt... - sóhajt fel nehezen, a fények már úgy világítottak, mint ahogy azt minden más épületben meg van szokva. Semmi kellemetlen félhomály vagy pislákoló fények. Minden villany működött úgy ahogy kell. Dr. Arkham arcán a szomorúság ült ki, ahogy belegondolt, milyen remek személyt veszített el.
- Magánzárkába került az itteni szinten, több hétig el volt zárva. Erős nyugtatók hatása alatt kellet őt tartani. Mikor végre úgy véltük, lenyugodott, Dr. Deikel foglalkozott vele. De sajnos a harmadik terápia után, mikor megengedtük neki, hogy rajzolhasson, az egyik ceruzát Dr. Deikel szemébe nyomta. Mindent kihasznált mindig maga körül, hogy másokat vagy saját magát bántalmazza. Elhelyeztük őt a súlyosak szintére, ahol az előbb voltunk. Szájkosarat kapott és kényszerzubbonyt. Mindenkit veszélyesen harapott, még saját magát is. Saját kezeit úgy szétharapdálta, hogy olykor kisebb húscafatokat kellett a szájából kiszedni. Hosszabb időre ismét nem tudtunk neki megfelelő terapeutát találni. Én nekem pedig sajnos nem volt annyi időm, hogy vele foglalkozzak - ismét felsóhajt egy kicsit, megfigyeled hogy már elhagytátok a pácienseket, és csak egy üres folyosón sétáltok, ami tele van ajtóval.
- Ha nem párnával akart valakit megfojtani, vagy saját magát, akkor a falnak verdeste a fejét sokszor ájulásig. Az ágyhoz volt leszíjazva mindaddig amíg nem kapott erős nyugtatókat. Utána a földön vagy ágyon feküdt, gyakran katatonos pózban. Sokszor az őröknek kellet őt az ágyhoz szíjazni ez miatt. Egy idő után megnyugodott, senkit nem bántalmazott, még saját magát se, de nem kockáztathattunk. Rajtahagytuk a kényszerzubbonyt és a szájkosarat is. Dr. Willow volt az utolsó férfi orvosa. Dr. Willow sajnos autóbalesetben meghalt. A lány úgy búcsúzott vele, mintha tudta volna hogy meg fog halni - megborzong ettől.
- Az utolsó terapeutája Miss. Sinner volt. Az első terápia után tűnt el Airie - fejezi be, majd egy nagyobb ajtó előtt megáll és kinyitja. Betessékel téged. Bent egy szolidan berendezett irodát látsz. Egy nagy, masszív asztal, előtte két szék, nyilván a vendégek számára. Számtalan polc és szekrény, tele iratokkal és könyvekkel. Dr. Arkham leül az asztal mögé és neked is helyet kínál maga előtt.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 8:15 pm

Nagyot sóhajtok, majd leülök, és tekintetemmel megköszönöm a helyet. Közben újra egy nagyot sóhajtok a hallottak után, de azért örülök, hogy új információkat kaptam. A lány egyre tisztábban rajzolódik ki előttem, és minden egyes mondat egy kis darabka a száz darabos Puzle-ba. És ha így folytatja Dr. Arkham, és sikerül kipakolgatni a játékot, valami olyasmit fogok belőle kiolvasni: Közveszélyes! Ahogy hallom, a lány már gyilkolt ezután is, és magában is sebet ejtett... Súlyos. Viszont egyre magabiztosabb vagyok, hiszen rengeteg dolgot felhasználhatok majd a leány ellen. Fél a pincékben, skizofrén, és gondolom utálja a nyugtatókat. Elképzeltem magam, a lánnyal szemben, ahogy nyugtatom: "Szia, nem viszlek a pincébe, gyere csak! Van nyugtatóm!" És ezen is el is mosolyodtam, de Dr. Arkham biztos észre vette. Sebaj.
-Értem. És a kabinjából szökött meg? Az sokat mondana, ha a terápia közben, vagy közvetlen utána ment volna el. Mit tartalmazott ez a terápia, ha szabad megkérdeznem? Biztosan nem a maguk hibája, csak kíváncsi vagyok. Minél több információt szeretnék arról, hogy mitől fél, és hogy belülről milyen is valójában. Természetesen a lelke.
A higénikusabb környezet, és az ép lámpa, kényelmes székkel körítve, beteg mentesen a nyugalmamat okozta, bár még mindig éreztem a félelmet, hogy az Arkham elmegyógyintézetben vagyok. Próbálom még mindig rejtegetni, hogy félek, de már felesleges, mivel Dr. Arkham átlát rajtam, mint a szitán. Egy élő lélek röntgen. Hála istennek, a gondolataimba azért még nem tud beletúrkálni.
Mostani tudásom szerint a lány tartózkodási helye elég nyílt. Csak annyit tudok, hogy nem megy mély pincékbe, vagy garázsokba, keresi a nyugalmat, és a feltűnés mentességet. Össze kell szednem magam. Nem félhetek egy lánytól, aki azzal fenyegethet meg, hogy lenyom egy villát a torkomon. Legalább is jelenleg ezért veszélyes rám nézve. Ha kötözködik, kap a sokkolómból, akár le is lőhetem, hogy visszahozzam, ahova való, és ahol jól kéne éreznie magát. A kis emberi állatkert kavalkádba. Semmi bajom ezekkel az emberekkel, amíg a helyükön is maradnak. Megnyugtat ha tudom, hogy nem rohangálnak sérült, beteg emberek az utcákon.
-Azt is szeretném kérdezni, hogy mit mondtak a biztonsági őrök, nem látták? vagy a kamerák sem vették észre? Mert ha nem, minden eséllyel gondolhatom, merre ment... Akkor már csak egy térkép kéne a szellőzőkről, és a titkos folyosókról.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 9:11 pm

Dr. Akrham figyel téged, szemeivel fürkész nyugodtan, látod arcán, lelkedbe lát, mintha a gondolataidat is olvasni tudná.
- Nagyon összetett személyiségű a lány. Az úgy történt, hogy visszahozták őt a terápiáról, Miss. Sinner hozott neki nyugtatót. Bevette és nem sokkal utána megnyugodva állt a szobájában. Nem tudjuk hogy történt. Csak állt ott és hirtelen... eltűnt. Nem nyitotta ki a cellát, mert az be volt zárva. Ott állt a szoba közepén, majd egy szempillantás alatt, mintha csak varázslat lenne, eltűnt - magyarázza neked aggódva, majd mutat néhány képet. Az egyiken Airie áll a szobájának közepén, az idő és dátum van ott feltüntetve. Majd egy másik kép, ugyanarról a napról, ugyanabból az időből, csupán egy szekundummal későbbi a kép, de azon már nincs ott a lány.
- Nézze meg maga. Ha nem hiszi el... - most veszel csak észre egy kisebb TV-t ami egy állványon áll és lehet tolni. Bekapcsolja. Airie nyugodtan áll szobájának közepén, majd mint a varázslat, ahogy a doktor mondta, egyszerűen eltűnt. Semmilyen furcsaságok nem látsz a felvételen, nem torzul el a kép, nem kapcsolt ki a kamera arra az egy másodpercre. Kikapcsolta a TV-t, majd ismét feléd fordult.
- A lányról tudni kell, hogy három személyisége van. Az egyik egy kislány, aki 5 éves szinten van, nem nagyon tud számolni, nem tud írni se olvasni. Szeret mindent amit a kislányok és a gyerekek ebben a korban. Játékok, édességek. Nagyon naiv és ilyenkor minden férfiben az apját látja. Gyűlöli a nőket és fél az idegenektől. A gyerekekkel nem tudjuk még milyen viszonyban van. Ezt a tudatot csak Ai-nak nevezi. Ilyenkor szerelmes a plüssnyuszijába is. Roppant kíváncsi személyiség. A második személyiség egy teljesen értelmes személy. Ha ez lenne a tudatnál, normális életet tudna élni. Életképes, gondolkodó, racionális. Írás, olvasás és számolás tudó. Úgy viselkedik mint minden ember az ő korában. Ezt a tudatot Airie-nak hívja. Ilyenkor a nőkkel és a gyerekekkel egyformán jól kijön. Mint az Ai tudata, ez is kedves és mosolygós. Szeret segíteni másoknak. Viszont a harmadik személyisége a sötét énje. Az a tudat ami ösztönből, vagy védekezésből gyilkol. Szadista, kihasználja a nőiességét. Nem egy őrünket próbálta szexuálisan elcsábítani. Szerencsére sikertelenül. Legalább is tudtommal. Roppant agresszív mindenkivel szemben. Nem ismer könyörületet, nem ismer semmit ami jó. Ezt a tudatot Rémálomnak nevezi. Már maga a név elárul erről a tudatról mindent - lapozgat a papírokban, gondolkodik hogy még mit mondjon el neked a lányról. Kicsit rád néz, fürkészi arcodat. Tollával ajkát simogatja gondolkodva.
- Szerintem nem azért szökött meg, hogy valami rosszat tegyen. Gyakran álmodozott egy másik világról, ahol nincsenek falak, ahol nincs bezártság. Sok páciens azért szökik meg, hogy rosszat cselekedjen, de szerintem Airie csak a szabadságot akarta érezni. Nagyon sokszor kérdezte milyen kint az idő, milyen évszak van. Kért minket hogy engedjük őt ki legalább az udvarra, de mivel túl veszélyes volt, ezért nem tehettük. Nem hinném hogy rossz lélek lenne. Csupán keresi önmagát ebben az őrült világban. Lehet valakit aki szeretni fogja őt, vagy csak élvezni akarja a szabadságot. Pont erre akarom megkapni a választ. De hogy őszinte legyek, féltem őt. Nem tudja megkülönböztetni a jót se a rosszat. Ha egy bűnöző talál valami jó indokot, miért cselekedjen a lány úgymond rosszat, tenni fogja. Ugyan így van a jóval is. Kérem... hozza őt vissza. Ha lehet sértetlenül, de hozza őt vissza. Nagyon veszélyes számára a kinti világ. Nincs lelkileg felkészülve rá - mondja neked Dr. Arkham, az utolsó pár mondata olyan lágy volt, szeretettel teli és aggodalommal, mintha csak a lány apja lenne.
-
Én azt javaslom hogy menjen el oda ahol a lány lakott. Lehet hogy ott van, de az is lehet hogy nem. Mi már kerestük őt ott, de nem találtunk meg. Lehet maga szerencsével jár - mondja neked és firkant valamit egy papírdarabra és átnyújtja neked. Egy cím van rajta, nyilván Airie házának a címe.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 9:40 pm

- Köszönöm Dr. Arkham, nem is tudja mennyire. Sokat árult el, és remélem, még örülhetek még majd a találkozásnak. Ha most megengedi, távoznék, és munkához is látnék. Ne féljen, rajta leszek, hogy a lány visszakerüljön ahova való!- és ezzel a lendülettel zsebre vágom a papirost, felállok, majd kezet rázok az úrral. Utolsó mondataival nagyon sokat mondott, és már tudom is hogy kéne becserkészni a beteg, de most már az én szemeimben is szerethető lányt. Csak meg kell érteni, sé már is nem CSAK egy hidegvérű gyilkos. Miközben Dr. Arkham kikísér, betervezem a következő pár órát. Elmegyek út közben venni a lánynak cukorkát, lehet hogy Ai-ra találok majd rá. Meg egy csokor virágot, ha a normális énjére találok rá, de ha a rémálom énjére, akkor nem tudom mi tévő legyek. Gondoltam egy konyhai késre, de hamar elment tőle a kedvem... Szóval irány a lány régi háza! Ott majd körülnézek, de először haza megyek a maskarámért, és a sokkolóért, az egy darab bokszerért ( mivel amikor lenyomtam a két tuskót, elejtettem, és utána nem vettem fel a földről). A pisztoly már nálam van. A címről már pontosan tudom, hogy merre kell mennem, és mit fogok tenni. A gondolat futtatásom közben leértünk az épület azon részére, ahol Dr. Arkham nagy szívélyességgel fogadott, és én remegő testtel fogtam vele kezet. Közben megköszönöm, hogy fogadhatott, és hirtelen eszembe jutott valami. Dr. Arkham lehetne a társam is, annyira, hogy tudná ki vagyok. Tudna Mobsterről, hogy én vagyok ő. Persze még nem hallott a maskarásról, de ha majd igen, tudja majd ki lessz. Egy nagy ásítást színlelek, kinyújtva kezemet, és az öltöny ujjából egszer csak kikandikál a fekete olajfolt. Szerintem meglátta, de mit sem törődik vele... Majd ha Mobster is megmutatja...
- Még egyszer köszönök mindent, és remélem többre sikerül jutnom, mint a rendőrség...
Várom Dr. Arkham válaszát...
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 10:06 pm

- Nagyon örülök a találkozásunknak Mr. Bronson. És sok sikert kívánok önnek a kutatásban - fog veled kezet Dr. Arkham lent a bejáratnál. Az idő borongós és hideg szél kezdett el fújni, messzi hallod ahogy a betegek ordításával keveredik az égi dörej. Még nem ért el ide a vihar, de úgy néz ki hogy már nincs messze, már ha kedve van Gotham városára nehezedni. Miután elköszöntetek egymástól, Dr. Arkham hátat fordított neked és visszament az épületbe, hogy tovább végezze mindennapi dolgát. A szél meghajolgatja a fákat, hangos suttogásba kezdenek a fák levelei. Így ezzel együtt a hely csak jobban hátborzongató, látod ahogy az orvosok lassan terelik be pácienseiket az épületbe. Néhol kisebb virágágyasokat látsz, talán terápiaként használják, vagy csak kellemesé akarják tenni ezt az igencsak kellemetlen helyet. Kint a hatalmas vaskapu bejáratnál visszakapod a holmidat, amit elvettek tőled. Semmi sem hiányzik belőlük, az őr ellát tanáccsal, hogy a busz 10 perc múlva indul a városba, gyorsabban érsz haza, mintha megvárnád a kompot. A városi buszmegálló pár méterre van a bejárattól, egy macskaköves járda vezet el téged oda. Ahogy a buszmegállón ácsorogsz, kezded érezni, hogy lassan csöpög az eső. Kellemetlenül cseppen a nyakadba, hidegen és csiklandozva folyik le, majd issza fel a ruhád. Nem kezd el egyből esni, csak csöpög, mintha túl lusta lenne az esőhöz. Alig állsz ott azt a 5 percet, meg is érkezik a busz. Messziről hallani, elég idős példány. Megáll és te felszállsz. Hátul találsz magadnak helyet, egy idősebb hölgy mellett, A busz nincs teli, de azért üresnek sem mondható. Mindenki ahogy hátramész elég furán néz rád, gyanakodva, rossz pillantásokat érzel hátadban. Elvégre az Arkham Elmegyógyintézetnél száltál fel...
Leülsz az idős hölgy mellé. Kicsit méreget téged, elindultok végre és már a szemek sem néznek rád, de érzed a feszültséget a levegőben. Hirtelen a busz megáll, kinyitódnak az ajtók és egy közepes korú nő száll fel, majd gyorsan leül valahová. Lehet hogy az Arkhamban dolgozik és ha nem áll meg neki a sofőr, le is kési a buszt. Szerencsére nem így történt. A nénike melletted hangosan felsóhajt, majd rád néz. Látod rajta, nem állja meg hogy ne tegyen fel neked egy-két kérdést.
- Rokont volt látogatni? - kérdezte rejtett undorral, ami a hangján azért meglátszott, ha arcán nem is. Az üvegen halkan kopogtak az esőcseppek, olyan érzés volt, mintha maga az ég sírni utánad, hogy itt hagyod ezt a szigetet. A nap fényei már régen eltűntek, olyannyira beborult az ég, hogy már-már azt hiszed éjszaka van. De te tudod jól, nem lehet több mint 1-2 óra. S ekkor kordul fel egy kicsit a gyomrod, elvégre csak nagyon korán reggel ettél valamit.
Vissza az elejére Go down
Mobster
Önbíráskodó
Önbíráskodó
Mobster


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2012. Jul. 10.
Age : 25
Tartózkodási hely : Kecskemét

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 10:29 pm

Miközben bámulok ki enyhén megnyúzva a koros busz ablakán, én sem birom ki hogy az idős nénikének ne válaszoljak egy idő után, mert kis köhögéssel jelzi, hogy várja a neki jutó válaszát.
-Nem, nem rokonhoz jöttem. Dr. Arkhammal kellett beszélnem... El sem tudja képzelni, milyen kedves, és jólelkű úr!- de látom arcán, hogy furcsállja a választ, ezért abbahagyom Dr. Arkham Dicsőítését. Inkább elterülök a záraz puha széken, és pihenni próbálok, amennyire csak megengedi a rezegő busz. Egy kicsit unatkozom ezért néha szórakozom az öregasszonyon- Ha már megkapta a válaszát, nem adna cukorkát? Az én nagyimnak mindig van cukorkája a táskájában... Na jó, nem is olyan koros, mint a nagymamám-Dehogy nem! Gondolom meg magam a fejemben. Ez az a típus, aki kidobja a nyugdíját hajfestékre, és azt hiszi, hogy örökké él... De abba hagyom a piszkálódást. Csak az idegesség beszél belőlem, amit a nagylelkű, Dr. Arkham intézetében felszedtem. Cask a lányra tudok gondolni, hogy hogyan is fogom elkapni. odamegyek, szétnézek, ha meglátom csak tartom a távolságot, kezemben a sokkoló, és egy bokszer, ezek teljes védelmet nyújthatnak számomra. Miközben figyelem a könnyező ég szomorú arcát, arra az őrült tudósra gondolok vissza, aki megtartotta az életemet, és génmódosított emberré kreált, és fémvázzal erősített meg. Mivel még ezekre a képességeimre nem volt szükség, alig várom, hogy kipróbáljam ezeket. Bár tapasztaltam az elváltozásokat, de éles helyzetben még egyenlőre fogalmam sincs, hogy funkcionálnak. Meg kéne majd ezután látogatnom a tudóst, gondoltam magamban, lehet, hogy felszerelne valami spéci dolgot rám.
Vissza az elejére Go down
Robin

Robin


Hozzászólások száma : 355
Join date : 2011. May. 03.
Age : 33
Tartózkodási hely : Gotham City

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzer. Aug. 08, 2012 10:48 pm

Az idős hölgy minden egyes szavadon felhorkant egy kicsit, nem is nagyon érdekli őt az, hogy mit mondasz Dr. Arkhamról. Látod hogy ő az a fajta idős hölgy aki képes átszelni egész Gotham-et csak azért, mert pár centel olcsóbb a kenyér, mint legközelebbi boltban.
- Pimasz kis kölyök - szólal meg és feláll, jó hogy nem fordít fel téged a hatalmas seggével, ami legalább olyan nagy mint a busz fele. Maga után a banyatankot húzza és leül két székkel odébb. Az út tovább eseménymentesen zajlik, áthaladtok a folyón, egy hatalmas híd kapcsolja össze a másik nagy szigettel amin Gotham városa terül szét. Még tudod hogy elég messze van hazáig, kicsit el is szundítasz a buszon.
Kellemetlen álom ereszkedik rád. Arkham sötét folyosóján haladsz, csupán a cellákat látod két oldalt, amikből megannyi holt ember arca figyel téged. Az ottani hangok ezerszer hangosabbak fejedben, láncokat vonszolsz lábaidon. Üresnek és tehetetlennek érzed magad, a sötétség hátadon áll, olyan mintha a világ összes bűnét és sötétségét magadban hordoznád. S ott, a folyosó végén megpillantasz egy lányt. Kék szemeivel kedvesen néznek rád, mégis félelemmel vannak teli. Talán fél, hogy itt kell lennie. Vörös haja hátára omlik, szeplős arca riadt. Figyel téged, majd nyitja száját.
- Megismered a Rémálmot, egy gyermeki mondókából... - jut el füledbe egy hang, mely oly hideg akár a jég, mely szívedbe döf. S hirtelen mindent elemészt a tomboló tűz. Izzadtan és riadtan ébredsz fel, még mindig a buszon vagy. Kint már zuhog az eső, egy-egy villám szeli át az égboltot. Olykor hangos mennydörgés hallatszik. Hát mégis elérte a várost a vihar. S te látod hogy hamarosan le kell szállnod mert hazaérkeztél...


/Következő reagot írd ide: A külváros/
Vissza az elejére Go down
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeVas. Márc. 03, 2013 6:59 pm

//Előzmény: Burnley-i Búvóhelyi kocsma//
A két fickó hirtelen feláll, lefog, és akaratom ellenére felállítanak, majd kinyitják a kocsi ajtaját, és egy bosszantóan ismerős hely panorámáját tárják elém. Arkham, Arkham, hol is tévelyegtem én, miközben te annyira hiányoltál...nem igaz?
Valamilyen furcsa, leírhatatlan érzéssel a gyomromban kiszállok a furgonból, és ránézek a bejáratra. Ugyanaz a ronda, ízlestelen, és masszív, áthatolhatatlan, rémisztően gonosz része ez a világnak, mint amikor először beléptem ide. Semmi jobbulás, semmi változás, semmi jobb útra lépés, vagy életet megváltó tragédia...ugyan az a hideg, jeges ellenszenv, amit először is éreztem, amikor ránéztem erre a fémajtóra. Jobbra tőle egy hatalmas kőtábla hirdeti a vendégeknek, vagy éppen az újdonsült bentlakóknak a tulaj kimeríthetetlen vendégszeretetét. Hánynom kell ettől az egésztől.
Nem csak képletesen. Érzem, ahogy az eddig leírhatatlan érzés szép lassan elkezd felfelé kúszni a gyomromból, majd fel egészen a torkomig. Már nincs időm visszanyelni, leplezetlenül lehányom azt a fickót, aki előttem áll, és aki anno eloldozott a padtól. Nem jó ez a mai nap. Megrázom a fejem, igyekszem kiverni ennek az egésznek a gondolatát, majd visszagondolok arra az alakra, aki olyan szívélyesen beszélgetett velem a kocsiban.
- Hé, itt vagy még? - kiáltok fel hangosan. Látni egyelőre sehol sem látom, de ha már ennyire cserbenhagyott ma a sors, jó lenne valakinek mindezt elpanaszkodni.
Vissza az elejére Go down
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeSzomb. Márc. 09, 2013 8:39 am

Gyomrod belsőségei az egyik GYRE-s mellkasán landol, szépen lassan csúszik lefele, elérve a nadrágját is. Rezzenésmentes arccal tűri ezt végig, nem reagál rá semmit, vagy ha mégis, te azt nem látod. Két fehér köpenyes alak áll előtted, tisztességes távolságban. Az egyik néger, a másik ázsiai, de mindketten tagbaszakadt alakok, azok az igazi izompacsirták. A gondozók. Az a fajta, kik előszeretettel vágnak hasba, vagy nyomnak beléd nyugtatót, gyakran csak azért, hogy éreztessék, hol a te helyed, nem kell hozzá más indok. Őrült vagy, teljesen elmeroggyant, ez nekik bőven elég. Kinyitódik a hatalmas ajtó, kilép egy vézna, szemüveges férfi. Korához képest talán túlontúl meggyötört az arca, mégis lágy mosoly csücsül rajta, mintha egy jó barátjával találkozott volna hosszú idő után.
Arkham elmegyógyintézet bejárata JeremiahArkham
Kezében papírokat tartott, egyenesen odament hozzátok. Dr. Jeremiah Arkham, az egyik orvos, valamint az Arkham intézet jelenlegi igazgatója. A papírokat nézegeti közben, mintha ezzel akarná rövidíteni azt az időt, amíg teljesen hozzátok nem ér.
- Eric Bulford, örülök, hogy ismét visszatalált hozzánk. Már kezdtem aggódni, hogy valami rosszba keveredett - mondja őszinte és enyhén aggódó hangon. A papírokat átnyújtja az egyik GYRE-snek aki aláírja azokat, ezzel lezárva az átadási ügyet. Innentől kezdve már az Arkham gondjaira vagy bízva. A két ápoló közre fog, megragadnak téged karjaidnál fogva, hogy úgy vonszoljanak be. Ők sem bánnak veled kesztyűs kézzel, szorításuk erős, szinte alig bírod felsőtested mozgatni. Beszélgető társad meg se hallotta volna a hívást, vagy talán az Arkham falai rettentették vissza? Nem látod sehol, nem is hallod nevetését.
- Azért a szobája még megvan. Néhány kedves barátja már biztos nagyon várja önt, hogy együtt kártyázzanak - arcára egy sokat sejtő vigyor húzódik, ujjával feljebb tolja szemüvegét. Szép nyugodt léptekkel indul vissza az épületbe és ha te akarod vagy sem, szintén követed, elvégre a két ápoló más lehetőséget nem ad neked. A két GYRE-s eközben beszállt a kocsiba és már el is hagyták a szigetet. Az épület bentről semmit se változott. Ugyan olyan komor, depressziós, magába szívta a betegek lelkét.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeVas. Márc. 17, 2013 6:31 pm

Belépek az épületbe a két ápoló, meg a doki társaságában, és elfog egy bizonyos furcsa, leírhatatlan érzés. Sok minden történt ezek között a falak között: olyan dolgok, amikhez nekem semmi közöm se volt, és olyanok is, amikhez túlságosan is volt. Szinte hallom, ahogy a falak nem unott hangon beszélgetnek egymással az intézet mindennapos dolgairól, meséiről. Szorongva követem a doktort, próbálok kizárni a fejemből minden nem odaillő gondolatot. Arkham, az intézmény igazgatója bizony nagy rohadék, szívesen a koponyájába mártanám a késemet csak négyszer-ötször. De itt biztonságban van, ugyanis itt a sajátjai között van. Lefogadom, hogy ő is őrült, ugyanúgy, mint a bentlakók, vagy talán még náluk is jobban. Vagy teljesen normális? Ugyan, ÉN vagyok teljesen normális, csakis ÉN.
A hely nem változott semmit, még belülről se, pedig egy kiadós kis átalakítás már igazán ráférne. Egy kicsit több világítás - természetes világítás, természetesen - kissé feldobná a hangulatot. Egy-két plüssmackó a kölyköknek, akik néha-néha idejönnek családlátogatásra. Ne legfőképpen jó pár pakli francia kártya kéne. A recepcióra, a szabadidős termekbe, basszus, a mellékhelyiségekbe. És nekem.

Vissza az elejére Go down
Madárijesztő
Admin
Admin
Madárijesztő


Hozzászólások száma : 1325
Join date : 2011. Feb. 21.
Age : 33

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeHétf. Márc. 25, 2013 4:47 pm

Dr. Arkham időnként rád pillant érdeklődve, szemüvege mögül alaposan figyel téged, akkor is ha te ezt nem mindig veszed észre. Figyel, hallgat, felfog, hogy teljes mértékben meg tudjon téged érteni, az elméd labirintusában megtalálni veled együtt az őrületből való kiutat.
- Meséljen Eric, merre járt az elmúlt... - elnémul kicsit, mintha gondolkodna - időben? - teszi fel a kérdést érdeklődést színlelve, de mintha sokkal jobban lefoglalná őt a hideg kőpadló amin haladtok. Nem néz rád, maga elé emeli a kezében lévő papírokat. Némán sétálgat nyugodtan, ráérősen, helyet adva neked, hogy belekezdj mesédbe, már ha egyáltalán mesélsz neki valamit, amit érdekesnek találna.
- C-c-c... Ismét itthon? Vagy csak átutazóban? - jön a kérdés gúnyos nevetéssel, ismét az a hang, mely a kocsiban is rád talált. Nem jön arc mellé, se idegen érintés, hogy jelezze, nem csak az elméd játszik veled. A hang mindenhonnan jön, a falakból, a padlóból, az őrökből, Dr. Arkhamból, de legjobban a saját fejed közepén hallod, mintha pontosan benne lenne az agyadban. Elhagytátok a bejáratot, a masszív ajtó hangos zajjal csukódott be mögötted, mint valami béklyó, mely válladra nehezedik, egy gát a börtön és a szabadság között.
Vissza az elejére Go down
https://dcuniversefrpg.hungarianforum.net
Kártyás ember
Gaztevő
Gaztevő
Kártyás ember


Hozzászólások száma : 281
Join date : 2011. Aug. 19.

Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitimeVas. Ápr. 07, 2013 3:02 pm

- Az nem magára tartozik. - vetem oda mogorván a fehér köpenyes sarlatánnak, majd szinte már duzzogva tovább sétálok, mereven előre nézve. Rohadt épület, rohadt igazgató...nem hiszem el, hogy megint ide jutottam. A bejárati ajtót hamar elhagyjuk elindulunk valahova, sajna/szerencsére nem voltam itt olyan sokáig, hogy tudjam, hová. Ekkor szólal meg a hang. Próbálom betájolni, de forrást sehol se találok...illetve mindenhol.
- Hé, ezt úgy mondod, mintha... - kezdek bele, majd rájövök, hogy Arkham még mindig itt van. Meg a betegápolók. Ez így nem szép. Nem fair. Puszta kíváncsiságból...Hallasz engem? Ha már úgyse talállak sehol, remélem, képes vagy olvasni a gondolataimban, vagy valami, mert ha nem...nos, izé. Tehát, hol is kezdjem? Pontosan ki is vagy te? Én, ő, vagy valaki más? Csak azt ne mondd, hogy valami szellem, vagy ilyesmi vagy, nem hiszek, az ilyenekben. Ó, várj egy kicsit...
- Dr. Arkham, megállhatnánk egy pillanatra? Szúr a tüdőm, mintha épp most kászálódnék ki egy kaptárból. - mondom a dokinak, majd megállok, ha akarják, ha nem. Remélem, ő is megáll. Ha igen, és szembefordul velem, akkor egy elegáns mozdulattal - amibe minden fájdalmamat, szenvedésemet, dühömet, és elfojtott gyűlöletemet, amit ez az egész nap, meg úgy az egész, életnek csúfolt, olcsó ZS-kategóriás film kitermelt, beleteszem - tökön rúgom. Hadd szenvedjen a kis patkány. Megérdemli. Ki az, aki ide jön dolgozni? Készüljön fel a lehetőségekre. A veszélyforrásokra. Kétlem, hogy megúsznám sokkolás nélkül, de így, hogy már jó ideje nem éreztem a sokkoló áldásos hatását, nem annyira ijesztő. Hé, tudod mit? Ha már annyira cinikus vagy, de tudsz jobbat? Ki tudnál juttatni innen? Mert ha igen...akkor álljunk össze. Csak te és én, a világ ellen. Arkham ellen. Ez ellen az inkompetens ápoló ellen, meg az ő ikertestvére ellen. Hidd el, nem bánnád meg. Na, mit szólsz?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Arkham elmegyógyintézet bejárata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arkham elmegyógyintézet bejárata   Arkham elmegyógyintézet bejárata I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Arkham elmegyógyintézet bejárata
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Arkham Elmegyógyintézet
» Dr. Jeremiah Arkham
» Arkham elmegyógyintézet - Cellák
» Arkham elmegyógyintézet - Folyosók
» Arkham elmegyógyintézet - Egyéb helyiségek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
DC Univerzumban játszódó FRPG :: Játéktér :: Gotham város és környéke :: Arkham sziget-
Ugrás: